Jump to content

Realme X2 Pro


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ από την άλλη... σήμερα το πηρα το κινητό και μου φαίνεται μια χαρά... δεν ξέρω τι απαιτήσεις έχει ο καθένας... αλλα για τα λεφτά του είναι παραπάνω από αξιοπρεπεστατο σε όλα στα δικά μου μάτια πάντα...

 

Συμφωνώ φίλε μου..το έχω μια εβδομάδα προερχόμενος από άλλα "δυνατά" κινητά, δεν υστερεί κάπου.αντιθετως θα έλεγα πατάει αρκετά εκεί έξω πολύ πιο ακριβά!!

Link to comment
Share on other sites

Beta

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απογοήτευση το κινητό

Εν συγκρίσει με ΟΡ7/7Τ ΑΠΛΑ ΤΡΑΓΙΚΟ....

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πρώτον σε τιμή το op7t είναι ακριβοτερο περίπου 200 ευρώ ακριβοτερο...και σε ταχύτητα είναι ελάχιστα πιο γρηγορο και όχι παντου. Σε πόση ώρα φορτίζει το op ? Που την βλέπεις την απογοητευση;

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

440€ το ΟΡ7Τ 8/256

 

 

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

440€ το ΟΡ7Τ 8/256

 

 

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ότι και να λες καλύτερο δεν είναι το op. Αν δεν σου άρεσε για τον χψ λόγο να σωστό να σωθείς και λήγει το θέμα. Κι εγώ έχω αναφέρει τα μειονεκτήματα του αλλά να είμαστε ρεαλιστές και αντικειμενικοί. Εγώ πάντα είχα κινητά ναυαρχίδες, προσωπικά.εχω πιάσει κ s20 ultra και op7t pro και δεν μου φαίνονται καθόλου πιο.γρηγορα !

Αν έχεις άλλη γνώμη δικαίωμα σου σαφώς αλλά για να μη κουράζουμε το θέμα απλά καλοπουλητο....

Link to comment
Share on other sites

Head to head σύγκριση στο άνοιγμα εφαρμογών το Χ2 pro υστερεί με το παλαιότερο ΟΡ7

 

Θα ανεβάσω κάποια στιγμή βίντεο

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε φίλε μας έπεισες..οκ. ένα κινητό που το έχεις 5 ώρες κ καλά καλά δεν έχει δουλέψει η ρομ από το 1ο Μπουτ. Με ένα άλλο που το έχεις καιρό κ δουλεύει..κ εμένα συνάδελφος έχει το op 7 pro κ τα βάλαμε δίπλα κ δεν χάνω πουθενά..τι να λέμε τώρα...?με τα μάτια μου το βλέπω
Link to comment
Share on other sites

Το έχω το OnePlus 7t, είναι καλο, με υποστήριξη από xda, και τα δύο κορυφαία είναι, αλλά η realme είναι μικρή εταιρεία, στο ξεκίνημα της, φυσιολογικό είναι, να έχει θέματα, όπως η Xiaomi πριν 10 χρόνια. Περιμένω να βελτιωθεί, η , θα κλείσει.

 

Τώρα το theme store, δεν εγκαθίσταται το apk.

Link to comment
Share on other sites

Head to head σύγκριση στο άνοιγμα εφαρμογών το Χ2 pro υστερεί με το παλαιότερο ΟΡ7

 

Θα ανεβάσω κάποια στιγμή βίντεο

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σίγουρα θα βοηθήσει πολλούς για το ποια συσκευή να επιλέξουν αρκεί να το τοποθετήσεις στο κατάλληλο νήμα επειδή εδώ θα ειναι off topic.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έχω το OnePlus 7t, είναι καλο, με υποστήριξη από xda, και τα δύο κορυφαία είναι, αλλά η realme είναι μικρή εταιρεία, στο ξεκίνημα της, φυσιολογικό είναι, να έχει θέματα, όπως η Xiaomi πριν 10 χρόνια. Περιμένω να βελτιωθεί, η , θα κλείσει.

 

Τώρα το theme store, δεν εγκαθίσταται το apk.

 

Ναι επειδή δεν έχει τα απαραίτητα δικαιώματα βάσει των νέων ευρωπαϊκών νόμων όπως άλλωστε και τα ευρωπαϊκά xiaomi ούτε αυτά το έχουν.Βεβαια εάν τους αλλάξεις region π.χ. επιλέξεις India στο εμφανίζει όμως σε εμάς δεν ισχύει κάτι τέτοιο.... ακόμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εντάξει ρε φίλε μας έπεισες..οκ. ένα κινητό που το έχεις 5 ώρες κ καλά καλά δεν έχει δουλέψει η ρομ από το 1ο Μπουτ. Με ένα άλλο που το έχεις καιρό κ δουλεύει..κ εμένα συνάδελφος έχει το op 7 pro κ τα βάλαμε δίπλα κ δεν χάνω πουθενά..τι να λέμε τώρα...?με τα μάτια μου το βλέπω

 

Ηρέμησε φίλε μου δεν υπάρχει λόγος να χαλάμε την ζαχαρένια μας... άλλωστε βρείτε μου εταιρεία που να μην έχουν bugs οι Ρομ που διαθέτει είτε developer είτε stable και γω θα του χαρίσω το x2 pro μου.:lol:

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει το τέλειο softwareσε κανένα κινητό, το θετικό είναι ότι η realme το ψάχνει δεν το αφήνει στην τύχη του που να δείτε meizu να περιμένεις μήνες για bug fix. Από την άλλη μπορεί η OnePlus να έχει ένα πιο ώριμο λογισμικό, λογικό τόσα χρόνια που το δουλεύει, από την άλλη αν δεν επαναφέρει audio jack δεν πρόκειται ποτέ να την κοιτάξω.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει το τέλειο softwareσε κανένα κινητό, το θετικό είναι ότι η realme το ψάχνει δεν το αφήνει στην τύχη του που να δείτε meizu να περιμένεις μήνες για bug fix. Από την άλλη μπορεί η OnePlus να έχει ένα πιο ώριμο λογισμικό, λογικό τόσα χρόνια που το δουλεύει, από την άλλη αν δεν επαναφέρει audio jack δεν πρόκειται ποτέ να την κοιτάξω.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Oppo - Vivo - Oneplus - Realme ανοίκουν στον ίδιο όμιλο οπότε που θα πάει θα ωριμάσουμε και μεις:D

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

440€ το ΟΡ7Τ 8/256

 

 

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε μου από πού 440 αν επιτρέπεται;

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου από πού 440 αν επιτρέπεται;
TrendingShenzen

Δες kimovil.com

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 26...ένα bug που βλέπω στα γρήγορα είναι οτι δεν δουλεύουν πάντα η αναγνώριση προσώπου και το δακτυλικο αποτύπωμα και σου ζητάει έναν 6 ψηφίο κωδικό για να ξεκλειδώσει...

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

TrendingShenzen

Δες kimovil.com

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλά μιλας για Κίνα; Από Ευρώπη λέω τι διαφορά έχουν...για αυτό σου είπα 150 είναι ακριβοτερο το oneplus. Τι εγγύηση έχεις από Κίνα..6μηνο και αν πάθει κάτι βραστά μέχρι να το στείλεις και να έρθει και να αναλάβουν να στο φτιάξουν. Άρα δεν συμφέρει για 150 πάνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πέρασα την 26...ένα bug που βλέπω στα γρήγορα είναι οτι δεν δουλεύουν πάντα η αναγνώριση προσώπου και το δακτυλικο αποτύπωμα και σου ζητάει έναν 6 ψηφίο κωδικό για να ξεκλειδώσει...

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ κανένα θέμα ούτε με δακτυλικό ούτε με προσωπο

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Η ΟΡ για τις κινεζικές συσκευές της δίνει 1 έτος διεθνή εγγύηση...

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Το ότι σηκώνει βελτίωση ναι , όπως και τα περισσότερα λογισμικά εκεί έξω. Επίσης απ' ότι φαιε ται συνεχώς δουλεύουν και ασχολούνται οι άνθρωποι της realme.

 

Το ότι έχει τοσα bugs όπως λες ώστε να γυρίσεις στο τρισαθλιο και κακάσχημο coloros , παρά είναι ακραίο.ια χαρά stable είναι το λογισμικό. Και με την c25 και Ελλάδα πρόσθεσαν όντως , και το viber δουλεύει σωστά και τα animation είναι απλά γ@αμάτα

Έχεις δίκιο στο ότι ασχολούνται, αλλά μεχρι να κανουν το αγροτικό τους θα μας βγει η ψυχή. Θα πρέπει επειγόντως από την oneplus να τους κανουν σεμινάρια . Οσο για το stable ριξε μια ματια ριξε μια ματιά στο Telegram. Γινεται μεγαλο party. Το hardware είναι αι φοβερό. Το software ο αδυναμος κρίκος ος. Βέβαια αια τώρα που βγαινουν σιγα σιγα οι sustom rom αλλαζουν όλα

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ υπερέχει το Χ2 pro έναντι ΟΡ7

Αυτονομιαc81cbb136f773ac1eb0d9f483309335c.jpg

 

 

1η φόρτιση

 

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Φωτογραφίες σε ποια ανάλυση τραβάτε; 16:9, 4:3 ή σε αυτό που λέει full και βγάνει περίπου 9mp;

Μπορούμε να αλλάξουμε την default εφαρμογή gallery; Δυστυχώς στις ρυθμίσεις δεν έχει κάτι και όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα κάτι. Η εφαρμογή της OPPO μου φαίνεται χάλια. Όσες και αν δοκίμασα δεν ανοίγουν όταν πατάμε την μικρογραφία στην κάμερα.

Edited by efbill
Link to comment
Share on other sites

To πρωί κατέβασα και πέρασα την c26, το twrp το διατήρησε, δεν μπήκε σε stock recovery, όπως πίστευα,, το έχω ρουτ. Πέρασα magisk.zip, flash το vbmeta.img, δεν μπουταρει, δεν ανοίγει, είναι κολλημένο στο twrp mode.

Τι και αν έβαλα το orange fox img, δεν γίνεται τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

To πρωί κατέβασα και πέρασα την c26, το twrp το διατήρησε, δεν μπήκε σε stock recovery, όπως πίστευα,, το έχω ρουτ. Πέρασα magisk.zip, flash το vbmeta.img, δεν μπουταρει, δεν ανοίγει, είναι κολλημένο στο twrp mode.

Τι και αν έβαλα το orange fox img, δεν γίνεται τίποτα.

 

 

Μολις εκανα backup σε ολα και ετοιμαζομουν να περασω την C26 :worry: ...μηπως περασες την rom για stock recovery απο το official site;

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα backup σε ολα και ετοιμαζομουν να περασω την C26 :worry: ...μηπως περασες την rom για stock recovery απο το official site;

 

Την ρομ την κατέβασα από το official site.

Μπήκα στα αρχεία, επέλεξα την ρομ, εγκατάσταση, αμ δε, με έβγαλε στο μενού του twrp. Δεν άλλαξε σε stock recovery, και δεν μπουταρει με το vbmeta..

Να είσαι προσεκτικός..

Link to comment
Share on other sites

Την ρομ την κατέβασα από το official site.

Μπήκα στα αρχεία, επέλεξα την ρομ, εγκατάσταση, αμ δε, με έβγαλε στο μενού του twrp. Δεν άλλαξε σε stock recovery, και δεν μπουταρει με το vbmeta..

Να είσαι προσεκτικός..

 

Υπαρχουν 2 Ρομ για custom και stock recovery αντιστοιχα.Ευχαριστω για την ενημερωση και..μπαινω στο χειρουργειο:p ,μολις βγω ενημερωνω:D

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν 2 Ρομ για custom και stock recovery αντιστοιχα.Ευχαριστω για την ενημερωση και..μπαινω στο χειρουργειο:p ,μολις βγω ενημερωνω:D

 

Όταν έχεις χρόνο, δώσε τα λινκ για την ρομ με custom recovery, και την ρομ με το stock recovery.

Αλλά στο official site, μια ρομ έχει c26, και σου εύχομαι να πετύχει..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Realme X2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...