Jump to content

Realme X2 Pro


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα..εγώ δεν βλέπω κάτι τραγικό...οκ βελτιώνεται συνεχώς όμως εγώ το πήρα με color os 6.. κ δεν μου αρέσε καθόλου το περιβάλλον του.. τώρα φέρνει πολύ σε miui .. υποκειμενικό αυτό το τι αρέσει στον καθένα..
Link to comment
Share on other sites

Τελικα κατά την γνώμη μου το realme ui os ειναι αρκετά beta ακομη. Εκνευριστικα τα προβλήματα. Γυρισα στο coloros 6.1 στην εκδοση A10. . Λειτουργουν ολα αψογα. Viber root recovery xposed. Ολα αψογα και χωρις αυτη την κινεζια, το ανιμασιον φορτισης και φυσικσ με fingerprint. Θα επανελθω στο realmeui os οταν γινει stable. Aυτα. Καλημερα και Χριστός Ανέστη

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ότι σηκώνει βελτίωση ναι , όπως και τα περισσότερα λογισμικά εκεί έξω. Επίσης απ' ότι φαιε ται συνεχώς δουλεύουν και ασχολούνται οι άνθρωποι της realme.

Το ότι έχει τοσα bugs όπως λες ώστε να γυρίσεις στο τρισαθλιο και κακάσχημο coloros , παρά είναι ακραίο.ια χαρά stable είναι το λογισμικό. Και με την c25 και Ελλάδα πρόσθεσαν όντως , και το viber δουλεύει σωστά και τα animation είναι απλά γ@αμάτα

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα όλα όσα γράφτηκαν για adb. Δεν "βλέπει" με τίποτα ο υπολογιστής το κινητό. Τι γίνεται δεν μπορώ να καταλάβω. Θέλω να σβήσω την σαβούρα της Google και διάφορα της realme. Όσοι έγραψαν κάποια λύση την έχουν δοκιμάσει σε realme x2 pro ή απλά ήξεραν ότι δουλεύει σε κάποιο άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Πως θα τα σβήσεις χωρίς ρουτ;

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Πως θα τα σβήσεις χωρίς ρουτ;

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπάρχει πρόγραμμα που έχει φτιάξει ένα παιδί στο miui.gr κ σβήνει από πολλά κινητά..κ εννοείται από όλα τα Xiaomi χωρίς ρουτ χωρίς τίποτα.. μόνο σε αυτό εδώ δεν πιάνει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα κατά την γνώμη μου το realme ui os ειναι αρκετά beta ακομη. Εκνευριστικα τα προβλήματα. Γυρισα στο coloros 6.1 στην εκδοση A10. . Λειτουργουν ολα αψογα. Viber root recovery xposed. Ολα αψογα και χωρις αυτη την κινεζια, το ανιμασιον φορτισης και φυσικσ με fingerprint. Θα επανελθω στο realmeui os οταν γινει stable. Aυτα. Καλημερα και Χριστός Ανέστη

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προσπαθώ να γυρίσω στην c24, με το fox, και απέτυχε το downgrade, και κόλλησε το κινητό, brick. Εσύ πως τα κατάφερες; Ποιο flash tool χρησιμοποίησες;

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να γυρίσω στην c24, με το fox, και απέτυχε το downgrade, και κόλλησε το κινητό, brick. Εσύ πως τα κατάφερες; Ποιο flash tool χρησιμοποίησες;

 

Γιατί να γυρίσεις σε c.24;

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να γυρίσω στην c24, με το fox, και απέτυχε το downgrade, και κόλλησε το κινητό, brick. Εσύ πως τα κατάφερες; Ποιο flash tool χρησιμοποίησες;

 

Μπορεις να μπεις σε fastboot mode εχεις ακομα recovery;

Εαν ναι τοτε βρες την RMX1931EX_11_OTA_0060_all_iomsumMA73CO.ozip ή την RMX1931EX_11_OTA_0100_all_X2KmrxzKYeI8.ozip και περασε οποια βρεις. Θα γυρισεις σε coloros 6.1 με stock recovery (μικρο το κακο) και με ξεκλειδωτο bootloader.

Edited by CRISPAF77

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόγραμμα που έχει φτιάξει ένα παιδί στο miui.gr κ σβήνει από πολλά κινητά..κ εννοείται από όλα τα Xiaomi χωρίς ρουτ χωρίς τίποτα.. μόνο σε αυτό εδώ δεν πιάνει.
Trojan.......????

 

Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μπεις σε fastboot mode εχεις ακομα recovery;

Εαν ναι τοτε βρες την RMX1931EX_11_OTA_0060_all_iomsumMA73CO.ozip ή την RMX1931EX_11_OTA_0100_all_X2KmrxzKYeI8.ozip και περασε οποια βρεις. Θα γυρισεις σε coloros 6.1 με stock recovery (μικρο το κακο) και με ξεκλειδωτο bootloader.

 

Έχω το orange fox, φλασαρω την c 24, και το κινητό μπαίνει σε bootloop. Έχω κάνει τα wipe, το κινητό είναι brick.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το orange fox, φλασαρω την c 24, και το κινητό μπαίνει σε bootloop. Έχω κάνει τα wipe, το κινητό είναι brick.

 

Ευτυχως δεν ειναι brick απλα πρεπει στο καπακι να φλασαρεις το vbmeta.img ....θα το βρεις εδω..https://forum.xda-developers.com/realme-x2-pro/development/orangefox-recovery-x2-pro-t4063301 ...https://onedrive.live.com/?authkey=%21ADsB2yYimnI2vLg&cid=AD5E6D3C1CC65865&id=AD5E6D3C1CC65865%2110638&parId=AD5E6D3C1CC65865%2110564&o=OneUp

Edited by CRISPAF77

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

https://onedrive.live.com/?authkey=%21ADsB2yYimnI2vLg&id=AD5E6D3C1CC65865%2110564&cid=AD5E6D3C1CC65865

Κατέβασα το vbmeta, το φλασαρα και το κινητό άνοιξε αμέσως. Ήτανε το κλειδί.

Ευχαριστώ. Εγώ φλασαρα διαφορετικά vbmeta, κλπ.. έκανα downgrade apo c25 se c24.

Link to comment
Share on other sites

https://onedrive.live.com/?authkey=%21ADsB2yYimnI2vLg&id=AD5E6D3C1CC65865%2110564&cid=AD5E6D3C1CC65865

Κατέβασα το vbmeta, το φλασαρα και το κινητό άνοιξε αμέσως. Ήτανε το κλειδί.

Ευχαριστώ. Εγώ φλασαρα διαφορετικά vbmeta, κλπ.. έκανα downgrade apo c25 se c24.

 

Tο αστειο ειναι οτι μολις δωσανε update την C25 στην Ευρωπη ...https://www.realme.com/eu/support/software-update :lol:

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Tο αστειο ειναι οτι μολις δωσανε update την C25 στην Ευρωπη ...https://www.realme.com/eu/support/software-update :lol:

 

Νομίζω ότι την c 25 eu, υπάρχει πριν 2 μέρες, την οποία είχα κατεβάσει, και είμαι σίγουρος ότι ήταν από το ευρωπαϊκό site. Πάλι test δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι την c 25 eu, υπάρχει πριν 2 μέρες, την οποία είχα κατεβάσει, και είμαι σίγουρος ότι ήταν από το ευρωπαϊκό site. Πάλι test δεν γίνεται.

 

Ναι κι εγώ πριν 2 μέρες την πέρασα 100% από το ευρωπαϊκό site

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγώ πριν 2 μέρες την πέρασα 100% από το ευρωπαϊκό site

 

Κ εγώ από εκεί κατέβασα το Σάββατο.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα από ΑΜΑΖΟΝ

Δεν έρχονται ειδοποιήσεις

Κάμερα ΤΡΑΓΙΚΗ για 450€

Το πουλάω όσο το πήρα σήμερα

 

Sent from my RMX1931 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Πώς ενεργοποιείτε ειδοποιήσεις ;

 

Sent from my RMX1931 using Tapatalk

 

Ρυθμισεις...γραμμη ειδοποιησεων και καταστασης...διαχειριση ειδοποιησεων

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα από ΑΜΑΖΟΝ

Δεν έρχονται ειδοποιήσεις

Κάμερα ΤΡΑΓΙΚΗ για 450€

Το πουλάω όσο το πήρα σήμερα

 

Sent from my RMX1931 using Tapatalk

Σε αυτά τα λεφτά τι θα έπαιρνες φίλε μου;

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς ενεργοποιείτε ειδοποιήσεις ;

 

Sent from my RMX1931 using Tapatalk

 

Έκανες τις αναβαθμίσεις??ποια φοράει?

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα λεφτά τι θα έπαιρνες φίλε μου;

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ειναι καλη απαντηση αυτη,τι σημαινει τι θα επαιρνε σε αυτα τα λεφτα,διαβαζω το νημα καιρο τωρα,μονο προβληματα βλεπω να υπαρχουν,φυσικα και δεν θα δωσω 450 ευρω για να εχω τοσα προβληματα,και καλα οσοι ασχολουνται και ξερουν να τα ξεπερνουν,για εναν μεσο χρηστη δεν ειναι για την ωρα ενα καλο κινητο και απροβληματιστο,οσοι ξερετε να αλλαζετε ρομ και να κανετε τα μεσα εξω ας ασχοληθειτε,με 450 ευρω καποιο αλλο με λιγοτερα προβληματα θα υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος και εγώ σήμερα... δεν μπορώ να βρω πως μπορώ να ορίσω νέο launcher... καμια βοήθεια?

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το βρήκα... ολα καλά!!

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν δεν υπάρχουν τόσα προβλήματα! Ειδικά με την c.25 λύθηκαν πολλά και ήδη εργάζονται οι άνθρωποι για τα επομενα updates !

Στα λεφτά αυτά δεν παίρνεις κάτι ισάξιο. Θες πολλά περισσότερα και μάλιστα έχει πλεονεκτήματα έναντι πολύ ακριβότερων συσκευών.

Προσωπικά επιμένω να το θεωρώ καλύτερο του op7 pro , η κάμερα του είναι εξαιρετική.Το app για νύχτα θέλει δουλεια αλλά με gcam ταπωνει πολλά χιλιάρικα.

 

Το κινητό είναι εξαιρετικό. Δεν μπορούν όλοι να είναι ικανοποιημένοι αλλά το κινητό σαν κινητό συνολικά είναι αστέρι και σε πολλά πράγματα μπροστά από τον ανταγωνισμό.

 

Το λογισμικό του είναι εξαιρετικό και απ' οτι διαβάζω στο επόμενο διάστημα θα πάρει πολύ καλά updates

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Realme X2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...