Jump to content

Realme X2 Pro


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έρχεται το X2 pro

Θα κρατήσω και το Oneplus 7 μου....

Oxygen OS....

Τηλεφωναρα και αυτό

Σπέρνει

 

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

flash tool, μαλλον θελει ξεκλειδωμενο bootloader.

 

https://forum.xda-developers.com/realme-x2-pro/how-to/stock-fastboot-flashable-images-realme-t4003107

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα από σήμερα όπως πάω να ανοίξω το Instagram τρώει ένα σκάλωμα πολύ μικρό μόνο στο άνοιγμα εσάς το κάνει;

Έκανα απεγκατάσταση τα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα από σήμερα όπως πάω να ανοίξω το Instagram τρώει ένα σκάλωμα πολύ μικρό μόνο στο άνοιγμα εσάς το κάνει;

 

Έκανα απεγκατάσταση τα ίδια...

Εμένα δουλεύει κανονικά. Χθες αν δεν κάνω λάθος βγήκε και μια ενημέρωση για το Instagram. I Δοκίμασε κανένας το notifyedge? Είναι του ίδιου που έφτιαξε το notifybuddy.

 

Sent from my RMX1931 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω μαζι σου. Η Xiaomi κανει προσπαθειες. Ειδικα τα παιδια της ελληνικης κοινοτητας του miui ειναι απαιχτα, αλλα τα τηλεφωνα θελουν root και εγω δεν θελω να μπω σε καμμια περιπτωση να μπω σε τετοια διαδικασια.

Εξαλλου η realme πλεον ειναι μονοδρομος μετα τις τιμες που ανακοινωνει η xiaomi το τελευταιο διαστημα.

Ακου 350 € το mi 10 lite με πλαστικο σωμα, χωρις nfc, 48 mp camera, μεγαλο πηγουνι κλπ.

Στην τελικη παιρνω το realme x2 με αρκετα λιγοτερα χρηματα.

 

Προσωπικά, δεν έχει χρειαστεί να κάνω root σε κάποια συσκευή της. Αν θέλεις να αφαιρέσεις κάτι, όντως είναι μονόδρομος.

 

Επίσης, εννοείται ότι έχει ξεφύγει πλέον και η Xiaomi.

 

Το μόνο που με προβληματίζει με τα Realme είναι η εγγύησή τους εντός Ελλάδας. Το να μένω χωρίς συσκευή ένα μήνα, αν πάρω από amazon, δεν είναι κάτι που με βολεύει.

 

Σταματάω το off topic.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το μόνο που με προβληματίζει με τα Realme είναι η εγγύησή τους εντός Ελλάδας. Το να μένω χωρίς συσκευή ένα μήνα, αν πάρω από amazon, δεν είναι κάτι που με βολεύει.

 

Τι εννοείς; Υπάρχει πλέον επίσημo service στη χώρα μας για τα realme... https://www.digitallife.gr/smart4all-diathesi-ton-smartphones-tis-realme-stin-elliniki-agora-18137

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Υπάρχει πλέον επίσημo service στη χώρα μας για τα realme... https://www.digitallife.gr/smart4all-diathesi-ton-smartphones-tis-realme-stin-elliniki-agora-18137

 

Για την smart4all τι ξέρουμε;

 

Μην είναι σαν την άλλη εταιρεία, στο γνωστό μεγάλο δρόμο....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, δεν έχει χρειαστεί να κάνω root σε κάποια συσκευή της. Αν θέλεις να αφαιρέσεις κάτι, όντως είναι μονόδρομος.

 

Επίσης, εννοείται ότι έχει ξεφύγει πλέον και η Xiaomi.

 

Το μόνο που με προβληματίζει με τα Realme είναι η εγγύησή τους εντός Ελλάδας. Το να μένω χωρίς συσκευή ένα μήνα, αν πάρω από amazon, δεν είναι κάτι που με βολεύει.

 

Σταματάω το off topic.

 

Να κανω μια παρενθεση και εγω για το amazon και το support του.

Πριν χρονια ειχα αγορασει ενα lenovo P2 απο amazon Γαλλιας. Με το που που ηρθε η συσκευη, επιχειρησα να βαλω τζαμακι προστασιας και με εκπληξη παρατηρησα οτι στο κατω μερος της συσκευης δεν εφαρμοζε σωστα το προστατευτικο τζαμι. Υπηρχε αστοχια και καμπυλότητα στο γυαλι της συσκευης. Εστειλα email στην amazon η οποια μου απαντησε αμεσα, λεγοντας οτι ηδη ειχε αποστειλει νεα αυσκευη, και θα απεστελνε ups courrier στο χωρο μου να παραλαβει την ελαττωματικη συσκευη! Οπως και εγινε!

Αυτη ειναι η εμπειρια μου απο το support της amazon.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για την smart4all τι ξέρουμε;

 

Τι να ξέρουμε; Είναι το επίσημο service και συνεργάτης της Realme (και όχι μόνο).

 

Αλλά όπως είπε και ο φίλος ακριβώς από πάνω, ούτως ή άλλως το Amazon δεν έχει ανταγωνιστή στο after sales support.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ομοίως οι εμπειρίες μου από ΑΜΑΖΟΝ.

 

Εξαιρετική η after sales support της ΑΜΑΖΟΝ.

 

ΑΠΙΘΑΝΑ ΚΑΛΗ

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ batery drain με την τελευταία αναβάθμιση σε RUI. Υπάρχει αισθητή διαφορά.

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ batery drain με την τελευταία αναβάθμιση σε RUI. Υπάρχει αισθητή διαφορά.

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έκανες καθαρή εγκατάσταση;

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ batery drain με την τελευταία αναβάθμιση σε RUI. Υπάρχει αισθητή διαφορά.

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.androidpure.com/how-to-fix-battery-drain-in-realme-x2-pro-on-realme-ui-android-10/

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Θα το δοκιμάσω

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα προερχόμενος από πάρα πολλές συσκευές μέσα σε σε σύντομο χρονικό διάστημα (χόμπι καθαρά) λέω να πάρω κ αυτό σήμερα μάλλον.. Τώρα έχω 1 εβδομάδα το mi note 10..πριν mi 9t pro.. IPhone 8 plus, galaxy note 9... Να προχωρήσω..??
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να τσεκάρει το viber γιατί μετά το χθεσινό update δεν μου εμφανίζει το κουμπάκι της αποστολής ούτε με το κολπάκι.

 

Sent from my RMX1931 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να τσεκάρει το viber γιατί μετά το χθεσινό update δεν μου εμφανίζει το κουμπάκι της αποστολής ούτε με το κολπάκι.

 

Sent from my RMX1931 using Tapatalk

 

Σε εμένα λειτουργεί. Απλά μόλις βγάλεις την φωτογραφία κρατάς πατημένο το κουμπί κλείστρου (να το πω έτσι ) και σε πάει στην επόμενη καρτελα για επεξεργασία αποστολή κτλ και υπάρχει κανονικά το μωβ βελάκι της αποστολής

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να τσεκάρει το viber γιατί μετά το χθεσινό update δεν μου εμφανίζει το κουμπάκι της αποστολής ούτε με το κολπάκι.

 

Sent from my RMX1931 using Tapatalk

Κάνε ένα delete cache εφαρμογής

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα λειτουργεί. Απλά μόλις βγάλεις την φωτογραφία κρατάς πατημένο το κουμπί κλείστρου (να το πω έτσι ) και σε πάει στην επόμενη καρτελα για επεξεργασία αποστολή κτλ και υπάρχει κανονικά το μωβ βελάκι της αποστολής
Ούτε αυτό λειτουργεί πλέον και με καθάρισμα cache πάλι δεν έπαιξε. Δοκίμασα και καθαρή εγκατάσταση της εφαρμογής και πάλι τα ίδια.

 

Sent from my RMX1931 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ότι θέμα έχετε ή πρόβλημα βομβαρδίζετε τους σε αυτό το email και γενικώς μη διστάζετε για το οτιδήποτε για να τα λαμβάνουν υπόψιν τους και για μελλοντικά updates..

service.eu@realme.com

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει wowifi k volte της cosmote??

H Cosmote δεν το υποστηρίζει.

ΕΔΩ μπορείς να δεις ποιες συσκευές υποστηρίζονται επίσημα με Wifi Calling και VoLTE από την Cosmote. Χαμηλά στην σελίδα μπορείς να δείς εάν η συσκευή σου είναι συμβατή.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Realme X2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...