Jump to content

Realme X2 Pro


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[/color]

Καλησπέρα, μπορεί κάποιος με Cosmote να επιβεβαιώσει τη λειτουργία των VoLte & VoWiFi;

 

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

 

Δεν υποστηρίζεται ακόμα η συσκευή για VoLte & VoWiFi από την Cosmote.

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως μπορεί κάποιος να απαντήσει; Ευχαριστώ.

 

Καλησπέρα,για το 1 δοκίμασε να βάλεις ακουστικά και πήγαινε να το ρυθμίσεις,λογικά θα πρέπει να σου δουλεύει.

Τώρα για το 2 και εμένα κλειστό είναι και δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω,έκανα εναλλαγές στο ποια κάρτα θα έχει δεδομένα αλλά τίποτα.Αν και άμα παρατηρήσεις λέει "Χρήση δευτερεύουσας κάρτας SIM για πρόσβαση στο διαδίκτυο κατά την διάρκεια κλήσεων"..........ποιος ο λόγος;

Link to comment
Share on other sites

Ούτε με cosmote αλλά ούτε και Vodafone βλεπω να έχει volte και wifi calling.

Βρήκα ένα κολπακι για να τραβάει φωτο στο viber. Όσοι έχετε θέμα , σκοπεύστε σε αυτό που θέλετε να τραβήξετε, πατήστε το κουμπί για να τραβήξετε φωτο και μετά ΑΜΕΣΩΣ χωρίς να κουνήσετε το κινητό (για να μην κουνηθεί η φωτό) πατήστε μέσα στην οθονη οπουδήποτε (όχι στο κουμπάκι φωτό) συνεχώς χωρίς να σηκώσετε το δάχτυλο...θα τραβήξει ξανά φωτό και θα βγάλει το εικονίδιο της αποστολής. Αν δεν σας πιάσει με την πρώτη ξαναδοκιμαστε.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Δεν υποστηρίζεται ακόμα η συσκευή για VoLte & VoWiFi από την Cosmote.

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλησπέρα,για το 1 δοκίμασε να βάλεις ακουστικά και πήγαινε να το ρυθμίσεις,λογικά θα πρέπει να σου δουλεύει.

Τώρα για το 2 και εμένα κλειστό είναι και δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω,έκανα εναλλαγές στο ποια κάρτα θα έχει δεδομένα αλλά τίποτα.Αν και άμα παρατηρήσεις λέει "Χρήση δευτερεύουσας κάρτας SIM για πρόσβαση στο διαδίκτυο κατά την διάρκεια κλήσεων"..........ποιος ο λόγος;

 

Φαντάζομαι επειδή όταν μιλάς στο τηλέφωνο τα δεδομένα συνήθως δεν λειτουργούν , οπότε σε αφήνει να έχεις διαδίκτυο από την άλλη sim

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Κατοχος Xiaomi Mi Νote 10, ημουν ετοιμος να παραγγειλω και εγω το X2 pro 12/256, αλλα παγωσα την παραγγελια...

Εχω αμφιβολιες για το ποσο ωριμο ειναι το νεο λογισμικο της realme (διαβαζω για bugs σε Viber, και θεματα με τα data στην 2η sim), καθως και στην υποστηριξη που θα εχει η συσκευη σε μελλοντικα updates και bug fixes (αναμφισβητητα η xiaomi το εχει αποδειξει αυτο).

Κριμα γιατι φαινεται -τουλαχιστον σε hardware- κορυφαια η συσκευη...

Link to comment
Share on other sites

Με c24. Rom unlocked bootloaderd and root το fingerprint δεν δουλευε. Εκανα downgrafe στην c23. Global και δουλευει κανονικα. Το viber και εδω άψογο

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και πάνω που χάρηκα. Επανήλθε το fingerprint αλλά το recovery επανήλθε στην αρχική του έκδοση και το ροοτ παπαλα.

Ουσιαστικά μαμά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Κατοχος Xiaomi Mi Νote 10, ημουν ετοιμος να παραγγειλω και εγω το X2 pro 12/256, αλλα παγωσα την παραγγελια...

Εχω αμφιβολιες για το ποσο ωριμο ειναι το νεο λογισμικο της realme (διαβαζω για bugs σε Viber, και θεματα με τα data στην 2η sim), καθως και στην υποστηριξη που θα εχει η συσκευη σε μελλοντικα updates και bug fixes (αναμφισβητητα η xiaomi το εχει αποδειξει αυτο).

Κριμα γιατι φαινεται -τουλαχιστον σε hardware- κορυφαια η συσκευη...

 

Συγνώμη απλά δεν κατάλαβα το σχόλιο σου. Θεωρείς την xiaomi ανώτερο λογισμικό Κ χωρίς bugs? Αυτό το μήνυμα θες να περάσεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

 

 

Κατοχος Xiaomi Mi Νote 10, ημουν ετοιμος να παραγγειλω και εγω το X2 pro 12/256, αλλα παγωσα την παραγγελια...

 

Εχω αμφιβολιες για το ποσο ωριμο ειναι το νεο λογισμικο της realme (διαβαζω για bugs σε Viber, και θεματα με τα data στην 2η sim), καθως και στην υποστηριξη που θα εχει η συσκευη σε μελλοντικα updates και bug fixes (αναμφισβητητα η xiaomi το εχει αποδειξει αυτο).

 

Κριμα γιατι φαινεται -τουλαχιστον σε hardware- κορυφαια η συσκευη...

Το μόνο θέμα που είχε η συσκευή ήταν με τις ειδοποιήσεις, δεν υποστήριζε η always on και δεν είχε λεντ, στην 7 ΛΥΘΗΚΕ και αυτό, όπως και το δικό μας τώρα έφτιαξαν την always on οθόνη, κατά τα αλλά είναι 3 φορές πιο γρήγορο από το δικό μας, στο λέω γιατί το είχα το φθινόπωρο, στο μόνο που υπερτερεί η συσκευή μας είναι στην κάμερα, σε απόδοση δεν συγκρίνονται καν.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο θέμα που είχε η συσκευή ήταν με τις ειδοποιήσεις, δεν υποστήριζε η always on και δεν είχε λεντ, στην 7 ΛΥΘΗΚΕ και αυτό, όπως και το δικό μας τώρα έφτιαξαν την always on οθόνη, κατά τα αλλά είναι 3 φορές πιο γρήγορο από το δικό μας, στο λέω γιατί το είχα το φθινόπωρο, στο μόνο που υπερτερεί η συσκευή μας είναι στην κάμερα, σε απόδοση δεν συγκρίνονται καν.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε επόμενο update θα γίνει και αυτό

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορεί κάποιος με Cosmote να επιβεβαιώσει τη λειτουργία των VoLte & VoWiFi;

 

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

 

Ριξε μια ματια μηπως γινεται χειροκινητα στο νημα cosmote wifi calling στην σελιδα 26.

 

Ξερει καποιος αν στελνει το amazon es παραγγελιες αυτο τον καιρο?

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια μηπως γινεται χειροκινητα στο νημα cosmote wifi calling στην σελιδα 26.

 

Ξερει καποιος αν στελνει το amazon es παραγγελιες αυτο τον καιρο?

 

 

 

Αναμένω εγώ από ΑΜΑΖΟΝ.ES

Απλά αργεί λίγο παραπάνω

Καμιά βδομάδα

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Το αποτέλεσμα από το dxomark στην κάμερα αρκετά χαμηλό πιστεύω.

https://www.dxomark.com/realme-x2-pro-camera-review/

Link to comment
Share on other sites

Το αποτέλεσμα από το dxomark στην κάμερα αρκετά χαμηλό πιστεύω.

 

https://www.dxomark.com/realme-x2-pro-camera-review/

Το βυθίζει το κινητό

Ούτε καν χαμηλό δεν το λες.....

 

 

Δοκίμασε κανένας με GCAM και αν έχει δει βελτίωση με το A droid 10?

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Θέλει ένας φίλος το πάρει από Σκρουτζ!!!

Εγγύηση υπάρχει κανονικά 2 χρόνια η 1 καταστήματος όπως τα υπόλοιπα κινέζικα;

Link to comment
Share on other sites

https://www.amazon.es/Realme-Pro-Smartphone-SuperAMOLED-procesador/dp/B07Z5FB87H/ref=mp_s_a_1_3?dchild=1&keywords=realme+x2+pro&qid=1587137182&sprefix=realme+x2+&sr=8-3

 

Και γιατί να μην το πάρει από εδώ να γλιτώσει λεφτά και να έχει και σοβαρή εγγύηση;; Εγώ από skroutz δεν θα το έπαιρνα.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

https://www.amazon.es/Realme-Pro-Smartphone-SuperAMOLED-procesador/dp/B07Z5FB87H/ref=mp_s_a_1_3?dchild=1&keywords=realme+x2+pro&qid=1587137182&sprefix=realme+x2+&sr=8-3

 

Και γιατί να μην το πάρει από εδώ να γλιτώσει λεφτά και να έχει και σοβαρή εγγύηση;; Εγώ από skroutz δεν θα το έπαιρνα.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατί δε το κατέχει ν παραγγέλνει από έξω είναι μεγάλος άνθρωπος!!

Link to comment
Share on other sites

Το αποτέλεσμα από το dxomark στην κάμερα αρκετά χαμηλό πιστεύω.

https://www.dxomark.com/realme-x2-pro-camera-review/

 

Κατι δεν μας λεει καλα το DXOMARK.

Ριξτε μια ματια στο youtube στο review του Ιταλου Andrea Galeazzi σε συγκριση με αλλες ναυαρχιδες.

Βαζει βαθμολογια στην καμερα με 8.9 και του Xiaomi mi 10 pro με 9.

Πιστευω οτι η καμερα του ειναι αρκετα καλη και με GCAM πολυ καλη.

Μολις ληξει αυτη η κατασταση εγω παντως θα το παραγγειλω.

Σιγουρα ομως σε Xiaomi δεν παω. Ολα τα νηματα της ειναι γεματα με προβληματα μετα απο καθε αναβαθμιση αφου φτιαχνει το ενα και χαλαει αλλα δεκα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν μας λεει καλα το DXOMARK.

 

Ριξτε μια ματια στο youtube στο review του Ιταλου Andrea Galeazzi σε συγκριση με αλλες ναυαρχιδες.

 

Βαζει βαθμολογια στην καμερα με 8.9 και του Xiaomi mi 10 pro με 9.

 

Πιστευω οτι η καμερα του ειναι αρκετα καλη και με GCAM πολυ καλη.

 

Μολις ληξει αυτη η κατασταση εγω παντως θα το παραγγειλω.

 

Σιγουρα ομως σε Xiaomi δεν παω. Ολα τα νηματα της ειναι γεματα με προβληματα μετα απο καθε αναβαθμιση αφου φτιαχνει το ενα και χαλαει αλλα δεκα πραγματα.

Galeazzi Link??

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Galeazzi Link??

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εδω

 

Δες και τα υπολοιπα reviews του.

Edited by geokat1291
Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν μας λεει καλα το DXOMARK.

Ριξτε μια ματια στο youtube στο review του Ιταλου Andrea Galeazzi σε συγκριση με αλλες ναυαρχιδες.

Βαζει βαθμολογια στην καμερα με 8.9 και του Xiaomi mi 10 pro με 9.

Πιστευω οτι η καμερα του ειναι αρκετα καλη και με GCAM πολυ καλη.

Μολις ληξει αυτη η κατασταση εγω παντως θα το παραγγειλω.

Σιγουρα ομως σε Xiaomi δεν παω. Ολα τα νηματα της ειναι γεματα με προβληματα μετα απο καθε αναβαθμιση αφου φτιαχνει το ενα και χαλαει αλλα δεκα πραγματα.

 

+1 για τον Galeazzi. Θεός. 10 και χρόνια τον παρακολουθώ.

 

Αν και offtopic, χρόνια στα Xiaomi, δεν είδα κάτι να μη λύνεται με επόμενο update.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν μας λεει καλα το DXOMARK.

Ριξτε μια ματια στο youtube στο review του Ιταλου Andrea Galeazzi σε συγκριση με αλλες ναυαρχιδες.

Βαζει βαθμολογια στην καμερα με 8.9 και του Xiaomi mi 10 pro με 9.

Πιστευω οτι η καμερα του ειναι αρκετα καλη και με GCAM πολυ καλη.

Μολις ληξει αυτη η κατασταση εγω παντως θα το παραγγειλω.

Σιγουρα ομως σε Xiaomi δεν παω. Ολα τα νηματα της ειναι γεματα με προβληματα μετα απο καθε αναβαθμιση αφου φτιαχνει το ενα και χαλαει αλλα δεκα πραγματα.

 

Σωστός σε όλα.

Μπαζει η αναφορά του DXOMARK από πολλές απόψεις...έχει δώσει δείγματα αναξιοπιστίας κναλλες φορές...

Σε ότι είπες συμφωνώ απόλυτα !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Θέλει ένας φίλος το πάρει από Σκρουτζ!!!

Εγγύηση υπάρχει κανονικά 2 χρόνια η 1 καταστήματος όπως τα υπόλοιπα κινέζικα;

 

Εγώ το πήρα τιμολόγιο απο εδω

https://www.e-shop.gr/kinito-realmex2-pro-12gb-256gb-ds-neptune-blue-gr-p-TEL.092530

 

Σε ερώτηση που εκανα στην smart4all μου ειπαν κανονικά 2 χρόνια εγγύηση αντιπροσωπείας και το service το εχει η Technology To People (T2P)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα... ας μου πει ένας κάτοχος τι sot έχει το x2 pro...

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

+1 για τον Galeazzi. Θεός. 10 και χρόνια τον παρακολουθώ.

 

Αν και offtopic, χρόνια στα Xiaomi, δεν είδα κάτι να μη λύνεται με επόμενο update.

 

Συμφωνω μαζι σου. Η Xiaomi κανει προσπαθειες. Ειδικα τα παιδια της ελληνικης κοινοτητας του miui ειναι απαιχτα, αλλα τα τηλεφωνα θελουν root και εγω δεν θελω να μπω σε καμμια περιπτωση να μπω σε τετοια διαδικασια.

Εξαλλου η realme πλεον ειναι μονοδρομος μετα τις τιμες που ανακοινωνει η xiaomi το τελευταιο διαστημα.

Ακου 350 € το mi 10 lite με πλαστικο σωμα, χωρις nfc, 48 mp camera, μεγαλο πηγουνι κλπ.

Στην τελικη παιρνω το realme x2 με αρκετα λιγοτερα χρηματα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα τιμολόγιο απο εδω

https://www.e-shop.gr/kinito-realmex2-pro-12gb-256gb-ds-neptune-blue-gr-p-TEL.092530

 

Σε ερώτηση που εκανα στην smart4all μου ειπαν κανονικά 2 χρόνια εγγύηση αντιπροσωπείας και το service το εχει η Technology To People (T2P)

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την ενημέρωση!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Realme X2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...