Jump to content

Realme X2 Pro


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Volte πρέπει να έχει αφού όταν κάνω τηλεφωνική κλήση και μιλαω μου λέει HD , αλλά δεν βρήκα κάποια ρύθμιση.

Το ίδιο και για wifi calling απ'οτι βλέπω στο ίντερνετ έχει κανονικά αλλά πάλι δεν βρήκα κάποια ρύθμιση.

 

Φωτογραφίες και βίντεο τώρα έχω την αίσθηση πως έχει βελτιωθεί η απόδοση της εφαρμογής κάμερα. Σίγουρα έτσι όπως φτιάξανε το ui της μπορείς να κάνεις περισσότερα πράγματα . Σε αντίθεση με το προηγούμενο camera app που ήταν τρισαθλιο. Προσωπικά που τράβηξα κάτι βραδυνές έκανε την νύχτα μέρα με ελάχιστο θόρυβο , ζουμαρα τέρμα στο φεγγάρι και φαινόταν καθαρά και γενικά νομίζω λειτουργεί καλύτερα αν και δεν θέλω να εγγυηθώ κάτι τέτοιο.

 

Αξίζει πάντως το gcam . Προσωπικά το χρησιμοποιώ απροβληματιστα και στις φωτογραφίες και κυρίως στις βραδυνές λήψεις έχει τεράστια διαφορά !

 

Edit- σχετικά με την always on display , ναι ! Έχει κανονικά ειδοποιήσεις και γενικά είναι μεγάλη αλλαγή η AOD. Είναι πάρα πολύ παραμετροποιησιμη , την φέρνεις άνετα στα γούστα σου καθώς έχει επιλογές διαθέσιμες , δουλεύει σωστά , έχει ειδοποιήσεις και ναι πλέον μπορεί να λέγεται always on display γιατί αυτό που είχε πριν με το coloroos 6.1 μόνο aod δεν λεγόταν...

Edited by ethnikGR
Link to comment
Share on other sites

Volte πρέπει να έχει αφού όταν κάνω τηλεφωνική κλήση και μιλαω μου λέει HD , αλλά δεν βρήκα κάποια ρύθμιση.

Το ίδιο και για wifi calling απ'οτι βλέπω στο ίντερνετ έχει κανονικά αλλά πάλι δεν βρήκα κάποια ρύθμιση.

 

Φωτογραφίες και βίντεο τώρα έχω την αίσθηση πως έχει βελτιωθεί η απόδοση της εφαρμογής κάμερα. Σίγουρα έτσι όπως φτιάξανε το ui της μπορείς να κάνεις περισσότερα πράγματα . Σε αντίθεση με το προηγούμενο camera app που ήταν τρισαθλιο. Προσωπικά που τράβηξα κάτι βραδυνές έκανε την νύχτα μέρα με ελάχιστο θόρυβο , ζουμαρα τέρμα στο φεγγάρι και φαινόταν καθαρά και γενικά νομίζω λειτουργεί καλύτερα αν και δεν θέλω να εγγυηθώ κάτι τέτοιο.

 

Αξίζει πάντως το gcam . Προσωπικά το χρησιμοποιώ απροβληματιστα και στις φωτογραφίες και κυρίως στις βραδυνές λήψεις έχει τεράστια διαφορά !

 

Edit- σχετικά με την always on display , ναι ! Έχει κανονικά ειδοποιήσεις και γενικά είναι μεγάλη αλλαγή η AOD. Είναι πάρα πολύ παραμετροποιησιμη , την φέρνεις άνετα στα γούστα σου καθώς έχει επιλογές διαθέσιμες , δουλεύει σωστά , έχει ειδοποιήσεις και ναι πλέον μπορεί να λέγεται always on display γιατί αυτό που είχε πριν με το coloroos 6.1 μόνο aod δεν λεγόταν...

Ευχαριστούμε

Ποιο Gcam εβαλες;

Θέλει και XML?

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να πω και γω την γνώμη για το Android 10 και το καινούργιο λογισμικό.

Ταχύτητα σφαιράτο όπως ήταν και λίγο καλύτερα.

Bug εγώ είδα μόνο αυτό με το viber κάτι άλλο δεν μου έχει κάνει.

Σαν λογισμικό μου άρεσε έχουν βάλει κάτι ωραία όπως όταν σε καλούν φωτίζει η οθόνη γύρω γύρω και στις ειδοποιήσεις και σχετικά καλό και εύκολο παίρνει όμως βελτίωση και θα γίνει τέλειο.

το μόνο όμως που θέλω να κάνουν είναι να γίνονται πιο γρήγορα updates άμα καταφέρουν και αυτό θα είναι πολύ καλό.

Μπαταρία εκεί μας τα χάλασαν λίγο έχει battery drain και την τρώει πιο γρήγορα σε σχέση με την 9άρα μπόρει να φταίει και το always display δεν ξέρω αλλά και πάλι όμως κρατάει άνετα μια μέρα.

τώρα για πολλούς που ρωτάνε κάμερα ναι υπάρχει βελτίωση την ημέρα βγάζει πολύ καλές φώτο. Βράδυ τώρα εκεί έκαναν την πιο πολύ βελτίωση αλλά μπορούν και πολύ καλύτερα στο night mode βγάζει καλές φώτο αλλά εμένα μου άρεσε πολύ η λειτουργία σε τρίποδο αν το βάλεις εκεί κάνει την νύχτα μέρα και πολύ καθαρή. Βίντεο αξιοπρεπέστατο.

Gcam δεν δοκίμασα αυτές οι δύο φώτο είναι με την stock.

θα βάλω και δύο δείγματα σε λειτουργία τρίποδο το έστησα στον τοίχο.

Η πρώτη με φως και η δεύτερη χωρίς καθόλου φως στην ταράτσα.

IMG20200411222722

IMG20200411223056

Link to comment
Share on other sites

Μοιάζει πολύ καλή η εφαρμογή της κάμερας

Ελπίζω να φτάνει την ποιότητα των ΟΡ7Τ

 

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Μοιάζει πολύ καλή η εφαρμογή της κάμερας

Ελπίζω να φτάνει την ποιότητα των ΟΡ7Τ

 

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

απλώς πρέπει να περιμένεις κάποια δεύτερα ανάλογα τον φωτισμό και να μην κουνιέται καθόλου στην λειτουργία τρίποδο.

Link to comment
Share on other sites

Τις ειδοποιήσεις που τις ενεργοποιούμε;

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μοιάζει πολύ καλή η εφαρμογή της κάμερας

Ελπίζω να φτάνει την ποιότητα των ΟΡ7Τ

 

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε δοκιμή που έκανα χτες το βράδυ με τον γείτονα και φίλο που έχει op7t μάλλον του Realme είναι καλύτερες οι φωτογραφίες ! Έτσι λέει αυτός , εγώ υποστηρίζω πως είναι πολύ καλύτερες. Θα κοιτάξω να αποθηκεύσω το βράδυ για να ανεβάσω να δείτε τις διαφορές. Με gcam που δοκίμασα απλά το op7t έμοιαζε ανήμπορο !

 

Έχω την gcam GCam_7.2.010_Urnyx05-v2.3 και έχω περάσει ένα xml.

Από εδώ τα βρήκα και τα δύο :

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συναγωνιστές.

ΜΕ τη νέα έκδοση εγώ πάντως δεν έχω κανένα θέμα με το viber. Τραβάει και στέλνει κανονικά με όλες τις καμερες

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Super news

 

Έχετε ολοι αγοράσει το Realme από ΑΜΑΖΟΝ.ES?

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Super news

 

Έχετε ολοι αγοράσει το Realme από ΑΜΑΖΟΝ.ES?

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σχεδόν ναι:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συναγωνιστές.

ΜΕ τη νέα έκδοση εγώ πάντως δεν έχω κανένα θέμα με το viber. Τραβάει και στέλνει κανονικά με όλες τις καμερες

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από ΑΜΑΖΟΝ αγόρασες;

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συναγωνιστές.

ΜΕ τη νέα έκδοση εγώ πάντως δεν έχω κανένα θέμα με το viber. Τραβάει και στέλνει κανονικά με όλες τις καμερες

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έκανες clean install?

 

Sent from my RMX1931 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται ρε παιδιά σε άλλους να τραβάει φωτο και να στέλνει στο viber και σε άλλους όχι; Και εγώ από αμαζον.es το πήρα και μόλις έκανα φορμάτ μέσα από το μενού και φορματ και από το recovery mode. Και πέρασα την c24. Και πάλι δεν γίνεται.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται ρε παιδιά σε άλλους να τραβάει φωτο και να στέλνει στο viber και σε άλλους όχι; Και εγώ από αμαζον.es το πήρα και μόλις έκανα φορμάτ μέσα από το μενού και φορματ και από το recovery mode. Και πέρασα την c24. Και πάλι δεν γίνεται.
Εμένα με c23 δεν έστελνε όταν έβαλα c24 την πρώτη φορά που δοκίμασα δούλεψε κανονικά και μετά πάλι εμφάνισε το πρόβλημα.

 

Sent from my RMX1931 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με c23 δεν έστελνε όταν έβαλα c24 την πρώτη φορά που δοκίμασα δούλεψε κανονικά και μετά πάλι εμφάνισε το πρόβλημα.

 

Sent from my RMX1931 using Tapatalk

Εμένα με C23 έστελνε κανονικά μόλις πέρασα την C24 έκανα και clean install έστειλε μια φορά και τέλος κολλάει εκεί.

Αγορασμένο από Amazon.es

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις ακόμα μια εφαρμογή κάμερας πω gcam ή κάποια άλλη για να διαβάζει την κάμερα μέσω αυτής της άλλης εφαρμογης το Viber....

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ούτε με 23 ούτε με 24
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Έκανες clean install?

 

Sent from my RMX1931 using Tapatalk

Ωχι. Εγκατάσταση επάνω στην παλαια

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις ακόμα μια εφαρμογή κάμερας πω gcam ή κάποια άλλη για να διαβάζει την κάμερα μέσω αυτής της άλλης εφαρμογης το Viber....

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πώς θα σεταρω να ανοίγει το viber την gcam?

 

Λοιπόν έκανα unistall το viber και εγκατάσταση ξανά. Στην πρώτη δοκιμή έστειλε κανονικά και μετά πάλι εξαφανίστηκε το κουμπί της αποστολής.

 

Sent from my RMX1931 using Tapatalk

Edited by chilavert_gr
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την τελευταία gcam. Πώς μπορώ με το viber να βάλω την gcam;
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν παιδιά πολύ στάνταρ το πήραμε οτι φταίει το ui....Μπορεί να ειναι bug του viber και να κάνει δυσλειτουργία στο συγκεκριμένο πάντρεμα... Και μάλιστα οπως το σκέφτομαι πιολλ πιθανό είναι να παίζει δυσλειτουργία του viber αφου δημιουργείται το πρόβλημα ΜΕΣΑ στην εφαρμογή , παρά του λογισμικού του κινητού.

 

Gcam πως γινεται να βάλεις στο viber ρε παιδιά? :wacko: Το viber το δικό του camera app έχει και με αυτό βγάζεις φωτογραφίες... δεν συνεργάζεται με το app το stock του κινητού...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν παιδιά πολύ στάνταρ το πήραμε οτι φταίει το ui....Μπορεί να ειναι bug του viber και να κάνει δυσλειτουργία στο συγκεκριμένο πάντρεμα... Και μάλιστα οπως το σκέφτομαι πιολλ πιθανό είναι να παίζει δυσλειτουργία του viber αφου δημιουργείται το πρόβλημα ΜΕΣΑ στην εφαρμογή , παρά του λογισμικού του κινητού.

 

 

 

Gcam πως γινεται να βάλεις στο viber ρε παιδιά? :wacko: Το viber το δικό του camera app έχει και με αυτό βγάζεις φωτογραφίες... δεν συνεργάζεται με το app το stock του κινητού...

Δες ιδιότητες Viber

Αφού εγκαταστήσεις άλλη εφαρμογή κάμερας

Και αφού παγώσεις τη στοκ εφαρμογή κάμερας

 

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δείτε διαφορά Gcam και με την stock σε λειτουργία νύχτας σε ίδιο περιβάλλον την ίδια στιγμή.

Gcam

IMG_20200412_211918[1]

Stock νύχτα mode

IMG20200412212011[2]

Stock νυχτερινή με τρίποδο λειτουργία (το έστησα στον τοίχο)

IMG20200412214409[1]

 

Gcam version : https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog1072/

Edited by Tasos12koufales
Link to comment
Share on other sites

XML έχει μέσα;

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Realme X2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...