Jump to content

Realme X2 Pro


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρείτε τις διαφορές ανάμεσα σε συσκευή του 2017 (και μάλιστα αρχές) και σε μια συσκευή του 2019 (και μάλιστα τέλη). Συγκρίνεται την υποστήριξη και την παρεχόμενη ασφάλεια...

Realme X2 pro: SwsMSZ8 https://ibb.co/SwsMSZ8

Samsung Galaxy S8: CJB1YZ7 https://ibb.co/CJB1YZ7

Και για να μη ξεχνιόμαστε 3 Απριλίου έχουμε σήμερα..

 

Το S9 είναι στου Φεβρουαρίου 2020 και το Tab S6 στου Δεκεμβρίου 2019... λοιπόν;

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Το S9 είναι στου Φεβρουαρίου 2020 και το Tab S6 στου Δεκεμβρίου 2019... λοιπόν;

 

S9 ε; Παράξενο εδώ και 5 μέρες το παλαιότερο και ταπεινό S8 να είναι μέσω ΟΤΑ κανονικά αναβαθμισμένο εδώ: nsizF1L

 

Edit- για κάποιο λόγο δεν εμφανίζει το screenshot που πήρα, αλλά είναι εδώ : https://imgur.com/a/nsizF1L

Edited by ethnikGR
Link to comment
Share on other sites

S9 ε; Παράξενο εδώ και 5 μέρες το παλαιότερο και ταπεινό S8 να είναι μέσω ΟΤΑ κανονικά αναβαθμισμένο εδώ: nsizF1L

 

Edit- για κάποιο λόγο δεν εμφανίζει το screenshot που πήρα, αλλά είναι εδώ : https://imgur.com/a/nsizF1L

 

Εν τω μεταξύ, από επιλογή μου εχω το S9 στο android 9, με ενημέρωση ασφαλείας Νοεμβρίου 2019. Γιατί δε μου αρέσει η έκδοση 10, που χάλασε το notification led και κοτζάμ samsung δεν το έχει φτιάξει 3 μήνες μετά. Ωραία υποστήριξη. :p Το point μου είναι ότι το x2 pro είναι μια συσκευή με τιμη χωμα για τον επεξεργαστή της, ενημέρωση Φεβρουαρίου και νέο λογισμικό προ των πυλών. Μια χαρά! Το gsmarena, που διαβάζω, λέει καλά λόγια για το νέο ui που ήδη έχουν τα τελευταια μοντέλα. :happy:

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ, από επιλογή μου εχω το S9 στο android 9, με ενημέρωση ασφαλείας Νοεμβρίου 2019. Γιατί δε μου αρέσει η έκδοση 10, που χάλασε το notification led και κοτζάμ samsung δεν το έχει φτιάξει 3 μήνες μετά. Ωραία υποστήριξη. :p Το point μου είναι ότι το x2 pro είναι μια συσκευή με τιμη χωμα για τον επεξεργαστή της, ενημέρωση Φεβρουαρίου και νέο λογισμικό προ των πυλών. Μια χαρά! Το gsmarena, που διαβάζω, λέει καλά λόγια για το νέο ui που ήδη έχουν τα τελευταια μοντέλα. :happy:

 

Το oneUI είναι από τα καλύτερα λογισμικά εκεί έξω. Για το led δεν ξέρω που λες αλλά πρώτη φορά τι ακούω. Εγώ στο s8 είμαι ενημερωμένος και το κινητό πετάει.

 

Το x2 δεν τον συγκρίνω με το s8. ,Είναι όντως κινηταρα , έχει τόσα θετικά που με έχει αφήσει άφωνο, αλλά το gsmarena ας λέει ότι θέλει... Στην Ινδία μόνο έχει βγει το update και Ευρώπη όσοι το πέρασαν χειροκίνητα καθώς δεν έχει έρθει καμία ΟΤΑ μέχρι στιγμής απ' όσο διαβάζω ...

Ας λήξει το off topic κ ας εστιάσουμε στην realme

Link to comment
Share on other sites

τελικά έκανα από τις ρυθμίσεις reset system settings & erase downloaded apps and their data.

Μετά πέρασα ξανά το update και ξανά reset. Δηλαδή δεν έκανα τίποτα απ το recovery. Όλα τα προβλήματα που είχα διορθώθηκαν και το sidebar υπάρχει κανονικά.

Το μόνο πρόβλημα που συνεχίζει να υπάρχει είναι αυτό με την κάμερα στο viber. Εαν δουλεύει και κανείς άλλος το viber ας κάνει μια δοκιμή αν του εμφανίζει το κουμπί της αποστολής όταν τραβήξει φωτογραφία μέσα απ την εφαρμογή.

Σου έγραψα και παραπάνω...ούτε σε μένα εμφνίζει...αλλα δεν εκανα reset ακομα.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Ξερετε αν υπάρχει κάποιο ελληνικό ή έστω ευρωπαϊκό μαγαζί που να πουλάει θήκες?

 

Βρίσκω θήκες μόνο μέσω eBay (κυριως απο Κινα)

Συγκεκριμένα στην αναζήτηση βοηθάει πολύ να επιλέγουμε σαν μοντέλο το oppo reno ace, αφού είναι ουσιαστικά το ίδιο τηλέφωνο με το realme x2 pro και βγάζει αρκετά περισσότερα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα θήκη από Amazon. Έχει ποικιλία, βέβαια ακριβότερα απ την Κίνα αλλά σε 4-5 την έχεις στα χέρια σου.

 

Sent from my RMX1931 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω τίποτα ακόμα

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω τίποτα ακόμα

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

started rolling out for realme X2 Pro users in Europe in a progressive release (5% right now).

 

Πάντως θα πάρουμε τελικά στην Ευρώπη διαφορετική έκδοση από την global.

Την C.24 μάλλον κατευθείαν θα πάρουμε και όχι C.23 που είναι η global...

Ελπίζω να μην αργήσουν...

Τσεκαρα και με vpn σε σέρβερ Ισπανίας αλλά τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Το παρήγγειλα και εγώ και θα δώσω το ΟΡ7 Στη σύζυγο.

12/256 από ΑΜΑΖΟΝ Ισπανίας.

 

Έχει βελτιωθεί καθόλου η νυκτερινή λήψη με κάμερα;

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Όλα ωραία και καλά, αλλά εισαγωγέα/αντιπρόσωπο για Ελλάδα δε βρήκα με ένα γρήγορο ψάξιμο.
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Όλα ωραία και καλά, αλλά εισαγωγέα/αντιπρόσωπο για Ελλάδα δε βρήκα με ένα γρήγορο ψάξιμο.

 

μαλλον δεν υπάρχει

αλλά το ισπανικ'ο ΑΜΑΖΟΝ ειναι εξαιρετικό...

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

"

 

Το βήμα στην Ελλάδα γίνεται από τη Smart4All, η οποία αναλαμβάνει τη διάθεση των προϊόντων της Realme στη χώρα μας και η αρχή γίνεται..

 

Μάλλον είναι ο αντιπρόσωπος (??).

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγώ το αγόρασα από Amazon.es, πριν μια βδομάδα,

αλλά κόλλησα, δεν μπορώ να ξεκλείδωσω bootloader se Android 10, C23 firmware.

Κατά την γνώμη μου, το πρόβλημα είναι στο firmware.

Όταν το πήρα είχε το Α10, έτρεξα το apk, λειτούργησε , περίμενα μια ώρα, δεν απάντησαν,

βαρέθηκα έκλεισα την εφαρμογή, και updated στην ινδική c23,,, μην την βάζετε,, και τώρα δεν ανοίγει η εφαρμογή!!

Μπορεί να υπάρξει λύση στην Europe c24. Η ενημέρωση σε c23 δεν έγινε, όπως γράφουν στο xda,,, αλήθεια- ψέμα δεν ξέρω,!!!!!!!!!!!!!!

, έχει κρίσιμο bug.

Link to comment
Share on other sites

"

 

 

 

Το βήμα στην Ελλάδα γίνεται από τη Smart4All, η οποία αναλαμβάνει τη διάθεση των προϊόντων της Realme στη χώρα μας και η αρχή γίνεται..

 

 

 

Μάλλον είναι ο αντιπρόσωπος (??).

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγώ το αγόρασα από Amazon.es, πριν μια βδομάδα,

 

αλλά κόλλησα, δεν μπορώ να ξεκλείδωσω bootloader se Android 10, C23 firmware.

 

Κατά την γνώμη μου, το πρόβλημα είναι στο firmware.

 

Όταν το πήρα είχε το Α10, έτρεξα το apk, λειτούργησε , περίμενα μια ώρα, δεν απάντησαν,

 

βαρέθηκα έκλεισα την εφαρμογή, και updated στην ινδική c23,,, μην την βάζετε,, και τώρα δεν ανοίγει η εφαρμογή!!

 

Μπορεί να υπάρξει λύση στην Europe c24. Η ενημέρωση σε c23 δεν έγινε, όπως γράφουν στο xda,,, αλήθεια- ψέμα δεν ξέρω,!!!!!!!!!!!!!!

 

, έχει κρίσιμο bug.

Μέσω ΟΤΑ ήρθε η C23?

Η C24 θα έρθει μέσω ΟΤΑ;

Αν ξεκλειδωσεις BOOTLOADER έρχονται οι ΟΤΑς?

Και αν έρχονται και περαστούν ξανακλειδωνει;

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ! Βγήκε η αναβάθμιση !

C.24 τελικά με διορθώσεις σφαλμάτων σε σχέση με την C.23 και κάποιες μικροτροποποιήσεις για την Ευρώπη.

Μέσω ΟΤΑ δεν μου έχει εμφανιστεί ακόμα, αλλα χειροκίνητα ειναι το ιδιο ακριβώς πραμα.

https://www.realme.com/eu/support/software-update

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ! Βγήκε η αναβάθμιση !

 

C.24 τελικά με διορθώσεις σφαλμάτων σε σχέση με την C.23 και κάποιες μικροτροποποιήσεις για την Ευρώπη.

 

Μέσω ΟΤΑ δεν μου έχει εμφανιστεί ακόμα, αλλα χειροκίνητα ειναι το ιδιο ακριβώς πραμα.

 

https://www.realme.com/eu/support/software-update

Οκ

Ευχαριστώ

 

Γενικά βελτίωσε κάτι σε κάμερα ημέρα και νύχτα;

Βιντεο?

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε παιδιά η C24

Δοκίμασε κάνεις;

Edited by Tasos12koufales
Link to comment
Share on other sites

Το viber συνεχίζει να έχει πρόβλημα και στην 24 σε μένα

 

Sent from my RMX1931 using Tapatalk

Τι πρόβλημα;

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Το viber συνεχίζει να έχει πρόβλημα και στην 24 σε μένα

 

Sent from my RMX1931 using Tapatalk

Εμένα δεν έχει κανένα πρόβλημα βγάζω φωτό και υπάρχει κανονικά το κουμπί για αποστολή

*edit

φριζαρει όταν πας να βγάλεις φωτό...

Edited by Tasos12koufales
Link to comment
Share on other sites

Άντε πάλι

Πάμε σε Ios τελικά

Το έκανε και στο OnePlus 7 αυτό

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση από c23 indian version, se C 24 Europe version,

έκανα factory reset, καιι το apk unlock bootloader δεν δουλεύει σε Android 10.

( Όταν το πήρα είχα Android 9, a 10, το apk δούλεψε, περίμενα μια ώρα, δεν απάντησαν, και το έκλεισα, και ενημέρωση τότε σε c23).

Έχει ξεκλείδωσει κάποιος bootloader se Android 10????).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Realme X2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...