Jump to content

Realme X2 Pro


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από αμαζον Ισπανίας. Ίσως μου το έβγαλε γιατί είχα κάνει αίτηση για beta.

 

Sent from my RMX1931 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από αμαζον Ισπανίας. Ίσως μου το έβγαλε γιατί είχα κάνει αίτηση για beta.

 

Sent from my RMX1931 using Tapatalk

 

που κάνουμε αίτηση για beta σήμερα το παρέλαβα και γω από το Amazon

Link to comment
Share on other sites

https://www.rmupdate.com/2020/03/11/join-realme-ui-open-beta-for-realme-x2-pro/

Αυτό εννοείς;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

που κάνουμε αίτηση για beta σήμερα το παρέλαβα και γω από το Amazon
Έχει λήξει. Περιμένουμε να έρθει μέσω Οτα τις επόμενες μέρες.

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.rmupdate.com/2020/03/11/join-realme-ui-open-beta-for-realme-x2-pro/

Αυτό εννοείς;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι αλλά τελικά δεν λειτουργεί πλέον

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει λήξει. Περιμένουμε να έρθει μέσω Οτα τις επόμενες μέρες.

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έγινε σε ευχαριστώ για να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Διαφορές στην καμερα με.τη 10αρα;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

δεν έχω προλάβει να τσεκάρω την κάμερα.

 

διάβασα στο xda ότι σε κάποιον έβγαλε το update με vpn India.

Link to comment
Share on other sites

Μπα δοκιμάζω τις τελευταίες μέρες με vpn Ινδία και πριν λίγο πάλι δε το έχει βγάλει ακόμα το update.

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

360€ το βρήκα με μεταφορικα

Από ευρωπαϊκη αποθήκη

EDWAYBUY POLAND

Την έκδοση 8/128_

 

Αξίζει;

 

Αυτονομία-καμερα kαι βράδυ-3.5mm jack

Αξιζει

 

Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτήν την τιμή είναι δώρο τι να λέμε.

Καλορίζικο.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι παιδιά, γιατί με ψήνει λόγω της προσφοράς του eshop. Στις κλήσεις γίνεται ηχογράφηση; Είτε στην default εφαρμογή είτε με άλλον τρόπο; Έχω δει στο Magisk ένα module αλλά έλεγε νομίζω ότι είναι για OxygenOS
Link to comment
Share on other sites

ΟΡ7Τ Σε αυτά τα χρήματα....

Καλύτερο λειτουργικό

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι κάτοχος le max 2 εδώ και τρία χρόνια χθες παρήγγειλα το x2 pro και το περιμένω αυτές τις μέρες .. το ερώτημα είναι αν ξέρει κανείς κάποιο αξιόπιστο site που να έχει ανταλλακτικά για το κινητό μας ? Ψάχνω για μπαταρία κλπ αν κάποια στιγμή χρειαστεί αλλά δεν βρίσκω τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω δεξιά-αριστερά (σε ξένα φόρουμ κυρίως) ότι αρκετοί έχουν θέμα με notifications, δεν έρχονται πολλές φορές, είτε γενικά από εφαρμογές, είτε πιο εξειδικευμένα μέσα σε κάποιες εφαρμογές. Δηλαδή έπεσα πχ πάνω σε έναν στο XDA που έλεγε ότι στο Gmail του έρχονται ειδοποιήσεις μόνο από τον κύριο λογαριασμό email και όχι από τους άλλους 4 που έχει... :blink:

 

EDIT: Κι αυτό ενώ έχουν ενεργοποιήσει τις ειδοποιήσεις και έχουν απενεργοποιήσει battery save modes κλπ

Edited by dante02004
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι σε αυτό εδώ:

https://forum.xda-developers.com/realme-x2-pro/help/receive-application-notifications-t4013183

 

Κάποιος που το έχει ήδη πάρει μπορεί να επιβεβαιώσει/διαψεύσει; Γιατί το θεωρώ αρκετά σοβαρό...

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι σε αυτό εδώ:

 

https://forum.xda-developers.com/realme-x2-pro/help/receive-application-notifications-t4013183

 

 

 

Κάποιος που το έχει ήδη πάρει μπορεί να επιβεβαιώσει/διαψεύσει; Γιατί το θεωρώ αρκετά σοβαρό...

Δεν το έχω το κινητό, αλλά διαβάζοντας το θέμα κατάλαβα ότι το πρόβλημα το έχουν οι κινεζικές εκδόσεις...φυσικά δεν υπάρχει λόγος να πάρεις κινεζική έκδοση,όταν η ευρωπαϊκή έχει μια χαρά τιμή (π.χ.amazon.es) https://www.amazon.es/s?k=realme+x2+pro&sprefix=realme&ref=nb_sb_ss_i_2_6

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι σε αυτό εδώ:

 

https://forum.xda-developers.com/realme-x2-pro/help/receive-application-notifications-t4013183

 

 

 

Κάποιος που το έχει ήδη πάρει μπορεί να επιβεβαιώσει/διαψεύσει; Γιατί το θεωρώ αρκετά σοβαρό...

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο, όλες οι ειδοποιήσεις μου έρχονται κανονικά

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι, εξάλλου αν το πάρω θα το πάρω από eshop, θα κοπεί και σε τιμολόγιο οπότε θα μου βγει -αν τα υπολόγισα καλά- κάπου 380€.

 

Είδα και το OnePlus7t που από όσα reviews είδα θεωρείται ο κυριότερος ανταγωνιστής του (για την ακρβεια έχω δει σε πολλές περιπτώσεις να χαρακτηρίζουν το X2 Pro ως "OnePlus 7t killer" :lol: ή ως "flagship killer killer" :lol::lol: ), έχουν αρκετές ομοιότητες (ίδιο επεξεργαστή, ίδιο/παρόμοιο panel), οι διαφορές που εντόπισα είναι:

 

- OIS, που το X2 Pro δεν έχει (αλλά όπως είπα δεν είμαι πολύ φαν της φωτογραφίας, συν του ότι βρήκα βιντεάκι με gcam port που βελτιώνει αρκετά την κατάσταση λέει) οπότε μένει η 'φυσιολογική' διαφορά στις νυχτερινές φωτογραφίες που ούτως ή άλλως πάσχουν σε κάμερες κινητών.

- Headphone jack που το X2 Pro έχει σε αντίθεση με το OnePlus

- Μπαταρία που έχει λίγο μεγαλύτερη το Realme συν το τρελό φορτιστή που το φορτίζει από 0-100% σε μισή ώρα :blink:

- Το OS, για το οποίο πάντως βρήκα αρκετά σχόλια να λένε πως έχει βελτιωθεί αρκετά η κατάσταση στο ColorOS ακόμα και από την 6 στην 6.1, ενώ είναι στην γωνία το ColorOS 7 που είναι βασισμένο σε Android 10 και υπάρχει ένα μπέρδεμα με το RealmeUI που δεν κατάλαβα αν θα αντικαταστήσει το ColorOS ή αν θα τρέχουν παράλληλα σε διάφορες συσκευές.

 

Συν του ότι το OT7t το βρήκα μόνο σε σκρουτζομάγαζα στην Αθήνα στα 525€ στην 'μικρή' έκδοση με τα 8/128, ενώ ένα OnePlus7T Pro ξεφεύγει στα 680 (πάλι σε σκρουτζομάγαζο)...

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις. Κάτοχος από αρχές Δεκεμβρίου. Το κινητό είναι απίστευτο σε όλα.

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ! Έπειτα από πολύ ψάξιμο κατέληξα στο realme x2 pro EU.Τελευταια στιγμή πήρα την απόφαση έναντι του oneplus 7 pro.

Έχω κάποιες παρατηρήσεις αλλά και ερωτησεις.

Ερχόμενος από S8 δεν υπάρχει κανένα μέτρο συγκρίσεις προφανώς. Απολύτως ! Αλλά σε ένα σημείο χάνει πολύ το realme έναντι του S8.

 

Στο λογισμικό ! Ειδικά μετά την αναβάθμιση σε ONE UI από την samsung το λογισμικό ήταν απλά κορυφή... Σε αντίθεση ρε παιδιά με το colorOs 6.1 το οποίο είναι....ΤΡΑΓΙΚΟ ! Ειλικρινά έχω ξενερώσει φουλ , δεν έχω δει ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ λογισμικό. Πραγματικά δεν μπορώ να βρω ούτε ένα θετικό! Να ξεκινήσω από το ότι δεν έχει φυσιολογική Always On Display? Δεν δείχνει ειδοποιήσεις,δεν μπορώ να το παραμετροποιησω την εμφάνιση του ΤΙΠΟΤΑ !

 

Στο θέμα.της εμφάνισης τώρα, τα ίδια. 0 customization! Ούτε καν αυτή την άσχημη πολύχρωμη οθόνη κλειδώματος δεν μπορώ να αλλάξω εκτός από το wallpaper ! Τα κακάσχημη εικονίδια (κλασική κινέζικα προ 10ετιας) επίσης δεν αλλάζουν! Το μενού με τα εικονίδια ? Κι αυτό δεν μπορείς ούτε να τα αλλάξεις θέση ! Μαζική επιλογή στοιχείων (πχ για διαγραφή) ούτε καν !

 

Παιδιά έχω ξενερώσει αλήθεια με το λογισμό του κινητό. Ούτε θέμα δεν μπορώ να αλλάξω !

 

Από κει και πέρα διάφορα bugs... Πχ όταν θέλω να κάνω κάποιο url από chrome πχ share...η γενικά με share δεν λειτουργεί ούτε πάντα , ούτε σωστά.

Επίσης με το messenger...δεν ανοίγει πάντα το pop up πάνω στην εφαρμογή που έχω ανοιχτή εκείνη την ώρα !

 

Γενικότερα με τις ειδοποιήσεις κάτι δεν πάει καλά... Όπως επίσης δεν μπορώ να αποκρυψω με τίποτα τις ειδοποιήσεις καιρού από το google news !

Επίσης buggy και poor το δήθεν game space..

Αυτά όμως πραγματικά είναι πτεσματα.

 

Η κάμερα του εξαιρετικη αλλά εχω την αίσθηση πως και πάλι το software την αδικεί κάπως.

 

Γενικά στον τομεα software , UI είναι κατά την προσωπική μου γνώμη και ερχομαινος από one ui , επιεικως ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ! Μου χαλάει όλη την εμπειρία με το κινητό το οποίο πραγματικά είναι διαμάντι !

 

Τα θετικά του δεν θα τα αναφέρω καθώς τα ξέρουμε όλοι,αναφέρονται παντού και συνέχεια και τα επιβεβαιώνω και με το παραπάνω και για αυτό το αγόρασα.

Επίσης ήξερα πριν το αγοράσω ότι έρχεται το realmeUI το οποίο τελικά ακυρώθηκε??? Και μετονομάστηκε σε coloros 7?? Μπέρδεμα δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη.

Όπως και να χει φαίνεται πολλά υποσχόμενο το coloros 7 και ανυπομονώ πως και πως να έρθει...αλλά όσο αργεί πραγματικά κουράζομαι καθώς δεν μπορώ να συμβιωσω με αυτό το έκτρωμα που μας πλασάρουν και σαν ui ντεμεκ...το coloros6.1.

Edit- τώρα είδα πως ούτε φακέλους μπορώ να φτιάξω στο μενού.

 

Συγγνώμη αν κούρασα αλλά πρώτον πρέπει να αναφερθούν και αυτά , καθώς δεν τα βρήκα πουυενα πριν το αγοράσω, και δεύτερον έπρεπε κι εγώ κάπου να τα πω !!

 

Στα των ερωτήσεων τώρα παιδιά...

 

Καταρχήν, ξέρουμε πότε επιτέλους θα βγει το coloros 7? Γιατί έλεγαν για Μάρτιο αλλά δεν το βλέπω...

Επίσης δεν βλέπω κανένα ελληνικό κατάστημα με ανταλλακτικά, service και εξαρτήματα-αξεσουαρ !

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων παιδιά , από δω και πέρα θα τα λέμε συχνά και ελπίζω όχι μόνο για παράπονα !!

Edited by ethnikGR
Link to comment
Share on other sites

Στο αγοράζω

Πόσο το δίνεις;

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

 

Σ'ευχαριστώ φίλε μου αλλά αν ήθελα να το πουλήσω θα το έβαζα στις αγγελίες. Επίσης και να το πουλούσα δεν νομίζω να σε συμφέρει καθώς το αγόρασα πριν λιγες μερες απο Κοτσώβολο 600 ευρώ,άρα θα το έδινα σίγουρα πιο ακριβό απ'οσο μπορείς να το βρεις σε skroutz ή εξωτερικό.

 

Απλά θεωρώ πολύ σημαντικό να αναφερθούν τα μειονεκτήματα για τους ενδιαφερόμενους υποψήφιους αγοραστές, αλλά και για να έχουμε μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα ωστε να βρίσκουμε και λύσεις αλλά να υπάρχουν και βελτιώσεις καθώς οσο και αν έψαξα πριν το αγοράσω βρήκα μονο τα θετικά και πουθενα τα αρνητικά, και δυστυχώς το μεγάλο του μειονέκτημα ναι είναι το άθλιο λογισμικό του.

Έχω αγοράσει με 200 ευρώ μια κινέζικη οθόνη απο ebay για το αμάξι με android 7 και το λογισμικό μοιάζει απίστευτα με το coloros6.

 

Ο λόγος που με έκανε να μην ανησυχώ τόσο είναι η πολλά υποσχόμενη νέα έκδοση του λογισμικου η οποία πιστεύω οτι θα δώσει στο τηλέφωνο αυτό που πραγματικά αξίζει καθώς είναι αστέρι !

 

Το θέμα είναι, πότε θα έρθει... γνωρίζουμε ?

 

Επίσης αν γνωρίζεις να απαντήσεις στις ερωτήσεις μου θα το εκτιμούσα.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Realme X2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...