Jump to content

TCL Plex


spy14
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τι πολιτική δίνουν τις ενημερώσεις, δεν μπορώ να καταλάβω...

2.02Β.D.E εμείς ακόμα...και κάναμε κανένα τρίμηνο να πάρουμε το 10ρι...

Μια ερώτηση: Πόσο χρεώνουν μεταφορικά για τις θήκες/τζάμι; Τελικά το τζάμι αξίζει να πάρει κανείς ή ξανά ζελατίνα; Έχει καταγρατσουνιστεί η δικιά μου

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να βρω πως βγαινει το ποσοστό της μπαταριας εξω απο το σημα της μπαταριας γιατι δεν το βλέπω μεσα που το εχει

 

Στάλθηκε από το T780H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις μπαταρίας (Settings > Smart Manager > Battery > Battery Detail) έχει "Battery percentage" και αν το πατήσεις σου δίνει 3 επιλογές.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν εφαρμογές που δείχνουν το ποσοστό της μπαταρίας αν σου κάνει κάτι τέτοιο.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις μπαταρίας (Settings > Smart Manager > Battery > Battery Detail) έχει "Battery percentage" και αν το πατήσεις σου δίνει 3 επιλογές.

 

πρεπει να το αλλαξαν στο τελευταιο update εχει μονο 2,η πρωτη ειναι..να μην εμφανιστει κ η 2η μεσα στο εικονιδιο μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Τα εικονίδια στο κάτω μέρος της lock screen (κλήσεις αριστερά και κάμερα δεξιά) αλλάζουν?

Επίσης πολλές φορές όταν κανω swipe στη lock screen για να εμφανιστεί το lock pattern, "πιάνει" το εικονίδιο των κλήσεων και συνεπώς όταν ξεκλειδώνεται η οθόνη με πετάει στις κλήσεις ενώ δε το θέλω. Κανένα tip?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, δυστυχώς δεν έκανα έγκαιρη αγορά του tempered glass (και λόγω της σχετικής έλλειψης επιλογών στην αγορά για το συγεκριμένο μοντέλο) και μετά από πτώση σε κράσπεδο, η οθόνη έχει αρκετά ραγίσματα.

 

έχετε κανένα tip για επισκευή/αντικατάσταση σχετικά οικονομικά κατά προτίμηση στη Θεσσαλονίκη;

 

έστω και με αυτόνομη παραγγελία του κιτ οθόνςη από εξωτερικό.

 

ο Γερμανός, από όπου το πήρα, δε βοηθάει ιδιαίτερα, με παραπέμπει σε τρίτο κατάστημα (RepairStore).

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το ιδιο επαθα και εγω και η αντιπροσωπεία το χρεωνει 130 ερω συνολο

 

Στάλθηκε από το T780H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ποια είναι η επίσημη αντιπροσωπεία;

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι ακριβή η οθόνη, αλλά η τιμή της συσκευής ήταν €330, άσχετα εάν εμείς την αγοράσαμε πολύ φθηνότερα. Τώρα στα €200 έχουν το 10L που ξεκίνησε από €250 και είναι κατώτερο από το Plex.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το tempered glass πάρα πολύ καλό, αλλά μειώνει τη φωτεινότητα της οθόνης στον ήλιο ...

Δίνει πάντως μια πολύ premium αίσθηση

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Στη 2.02.B.D.E κολλημένοι από τον Απρίλιο που δεήσαμε να την πάρουμε εμείς οι αγοραστές από Γερμανό... Γιατί ακόμα;

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτή έχω, αφού όμως δεν υπάρχουν προβλήματα και λειτουργη άριστα η συσκευή, δεν πειράζει μια χαρά είναι. Και να έρθει μια ενημέρωση ασφάλειας θα είναι.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το επισκευασα τελικά με 123€, αντί για 110€ που είχαμε συμφωνήσει με το eshop... Άψογα δουλεύει το μόνο θέμα ότι στο κάτω μέρος της οθόνης υπάρχει μια μαύρη γραμμή,σαν να θέλει καλυμπραρισμα η οθόνη. Χάνω 0,5εκ#πλατος οθόνης. Μπορώ με κάποιο τρόπο να το κάνω εγώ αυτό; Θα ανεβάσω κ φωτογραφίες για να καταλάβετε τι εννοώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://ibb.co/gJCsjCs

https://ibb.co/bFwVWWr

https://ibb.co/ngXQPdg

Link to comment
Share on other sites

Στις φωτό αυτές εγώ από κινητό τουλάχιστον δεν μπορώ να το δω αυτό που λες.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Είναι λες και η οθόνη δεν φτάνει από γωνία σε γωνία..Τις είδες τις φωτογραφίες γύρω γύρω χάνει 2,3 χιλιοστά κ κάτω 4,5χιλιοστα
Link to comment
Share on other sites

Ναι τις είδα αλλά στο δικό μου κινητό τουλάχιστον δεν μπορώ να καταλάβω την διαφορα.θα τις δω κάποια στιγμή και σε κομπιούτερ.απο το μαγαζί που έκαναν την επισκευή τι λενε;

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Ίσως.και στο δικό μου κινητό το Alcatel 3x το μοτιβο κάτω κάνει το ίδιο σχέδιο. Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι και στο δικό μου. Έχει μαύρο πλαίσιο γύρω γύρω και πιο πολύ κάτω.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Έμενα δυστυχώς ξαφνικά χάλασε το ηχείο της συσκευής. Όχι από πτώση ή κάτι τέτοιο. Αν το φυσήξω, ακούγεται εκείνη τη στιγμή και μετά σταματάει ξανά.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to TCL Plex

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...