Jump to content

TCL Plex


spy14
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι, σε πολλά κινητά έτσι είναι για λόγους ομοιόμορφης εμφάνισης.

και σε ένα xiaomi που έχω ακριβώς έτσι είναι. το δεξί μέρος με τις τρύπες είναι το ηχείο ενώ το αριστερό είναι το μικρόφωνο.

Για λόγους ομοιομορφίας είναι έτσι.

αν θυμάσαι , σε παλαιότερα κινητά, στο κάτω μέρος τους είχαν μια μικρή τρυπούλα που ήταν πάντα εκεί το μικρόφωνο.

ε τώρα στα αφής απλά το έχουν μεταφέρει εσωτερικά και το καλύπτουν με ομοιόμορφη εμφάνιση στο σασί της συσκευής αφής.

Ακριβώς αυτό.

Στην πλειοψηφία των συσκευών συμβαίνει.

Πολλοί δεν το ξέρουν και μπερδεύονται.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλο μηνα.ειχα την εντύπωση οτι εχει διπλο στερεο ηχο γιαυτο την πατησα.παντως η ενταση του ηχειου οπως και στα ακουστικα δεν ειναι τοσο δυνατή
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας κι απο μενα. Ηθελα να ρωτησω για την τελευταια εκδοση συστηματος. Εγω εχω την v.2.0.2B.A.G

Πειτε μου, ειναι η τελευταια; Ελπιζω πως οχι διοτι εχω πολλα θεματα με τους ηχους ειδοποίησης των εφαρμογων (messenger, viber, mail, whatsapp κλπ )αλλα και αλλα θεματα με την μπροστινη καμερα στο viber...:rolleyes:

Στην εταιρεια μου ειπαν να βαλω αλλους ηχους για το messenger, viber κλπ αφου δεν βρισκει τους ηχους των εφαρμογων οπως επισης μου ειπαν πως αφου η μπροστινη καμερα δουλευει το προβλημα ειναι στο viber...χαχαχα Εχω κινητο που αρνειται να συνυπαρξει με τις πιο δημοφιλεις εφαρμογες...πλακα μου κανουν?

Αν υπαρχει αναβαθμιση πως την εγκαθιστω; Διοτι δεν μου βγαζει αναβαθμιση νεα το κινητο....

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω το κινητό.απλα αν έχεις κάνει χειροκινητη ενημέρωση και δεν σου έχει έρθει λογικά είναι αυτή που γράφεις.καποιος που το έχει εδω μέσα θα σου πει.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η τελευταία ενημέρωση που έχω και εγώ. Τα προβλήματα πού αναφέρεις όμως δεν τα έχω εγώ. Λειτουργούν όλα όπως και πρίν, όπως από την πρώτη μέρα. Και έχω βάλει δικούς μου ήχους παντού. Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, hard reset όμως, μήπως φτιάξει, κάποιοι σε προηγούμενες σελίδες το αναφέρουν. Σβήνεις το κινητό, και το ενεργοποιείς πατώντας το κάτω κουμπί της έντασης σύγχρονος με το κουμπί της ενεργοποίησης για κάποια δευτερόλεπτα. Βγαίνει ένα μενού εκεί και επιλέγεις το hard reset. Δοκιμάσε το, εγώ πάντως χωρίς να κάνω τίποτα δεν έχω κανένα πρόβλημα και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από την συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αληθεια τωρα μπορειτε να τραβηξετε βιντεο σελφυ στο viber? Δεν μιλαω για βιντεοκληση αλλα για μηνυμα με βιντεακι μεσω του viber.. Μονο σε εμενα δε δουλευει; Kαι Hard Reset εκανα - (wipe reset)...τιποτα ρε σεις...Τα ιδια...Τι να κανω πια; Η TCL λεει πως απο τη στιγμη που δουλευει η μπροστινη καμερα δεν φταιει η tcl αλλα το viber. Τι κουφα ειναι αυτα;:confused:
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το δοκίμασα, όντως βίντεο κλήση μπορείς να κάνεις, αλλά να τραβήξεις βίντεο σελφι δεν σε αφήνει το Viber, πρέπει να είναι προβλήμα της εφαρμογής που ίσως λυθεί σε αναβάθμιση. Βέβαια άχρηστο μου φαίνεται αφού μπορείς να κάνεις κλήση. Πάντως το προβλήμα με τους ήχους ειδοποιήσεων που λες εγώ δεν το έχω. Είναι όλα οκ.
Link to comment
Share on other sites

Και στην τελευταία v2.0.2B.D.E υπάρχει αποτυχία καταγραφής βίντεο στο Viber από την selfie camera.

Επίσης παραμένει το θέμα του ξεθωριασματος της οθόνης μετά από έκθεση σε έντονο φως όταν το nxtvision είναι ενεργοποιημένο.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα...ή οι εφαρμογές έχουν γραμμένη κανονικά την TCL Plex εκει που δεν πιανει μελάνη ή η TCL αδιαφορεί για τις δημοφιλεις εφαρμογες και κοιταει μονο να δουλευουν οι δικες της εφαρμογες...

Δηλαδη φαναταστειτε πως εγω για να κανω το fb messenger να χτυπαει με τον δικο του κλασσικο ηχο (και οχι απο τους ηχους που μου προτεινει η συσκευη) αναγκαστηκα να κατεβασω τον original ηχο απο το ιντερνετ και να τον περασω ως mp3 χειροκινητα μεσα στο φακελο notifications για να τον δει μεσα στην υπολοιπη λιστα...το ιδιο εκανα και για το viber. Πως το κοβετε, ειναι normal? :mad:

Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογή quick shortcut maker εντόπισα ένα μενού επιλογής των εφαρμογών που εφαρμόζεται το nxtvision. Επιλέγοντας μόνο εφαρμογές βίντεο και εικόνας, σταμάτησε το φαινόμενο ξεθωριασματος μετά από έκθεση σε έντονο φως.

Application,Activity,Package/Class

NXTVISION,Οπτικές βελτιώσεις,com.tct.iris/com.tct.iris.multimediaenhancement.MultiMediaEnhancementChooseActivity

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την εφαρμογή την βρίσκει κανείς στο play store;την κατεβάζει από εκεί;

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα με την ξεθωριασμένη οθόνη μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε τη λειτουργία eye comfort mode, το έχω ενεργοποιημένο στο τέρμα χαμηλό και δεν με ενοχλεί σχεδόν καθόλου, ουσιαστικά απενεργοποιεί τελείως το nxtvision.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν υπάρχουν στο εβαυ θήκες σιλικόνης και γενικά τίποτα από θήκες την Προκόπης. Δεν έχει πουλήσει πολύ αυτό το κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς θήκες δεν υπάρχουν, υπάρχουν μόνο κάτι θήκες της πλάκας στο αλί, τύπου βιβλίο. Θήκη και τζάμι υπάρχει μόνο εδώ: https://eustore.tcl.com/ είναι τα επίσημα της TCL αλλά στέλνουν μόνο εντός Αγγλίας... Είχα μιλήσει με την TCL Hellas και μου είπαν ότι περιμένουν αξεσουλάρ και πως όταν τους έρθουν θα με ενημερώσουν. Εγώ πάντως έκανα skin απο carbon το οποίο εφάρμοσε εξαιρετικά, ζελατίνα θα ψάξω σε κανένα κινέζικο για συσκευή με ίδιες διαστάσεις.
Link to comment
Share on other sites

https://www.amazon.fr/s?k=tcl+plex&ref=nb_sb_noss έχει στο Amazon Γαλλίας

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://m.aliexpress.com/wholesale/tcl-plex.html?channel=direct&searchType=mainSearch&gclid=null και εδώ

Link to comment
Share on other sites

https://www.amazon.fr/s?k=tcl+plex&ref=nb_sb_noss έχει στο Amazon Γαλλίας

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://m.aliexpress.com/wholesale/tcl-plex.html?channel=direct&searchType=mainSearch&gclid=null και εδώ

 

αυτες εννοουμε της πλακας,δεν υπαρχει καμια της προκοπης πουθενα,τα εχω ψαξει ολα.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!! Ήρθε το security update Μαίου και τα διόρθωσε όλα έτσι όπως μου υποσχέθηκαν!! Αρχικά επέστρεψε το ραδιόφωνο και λειτουργεί όπως πρέπει, οι ήχοι των εφαρμωγών διορθώθηκαν και επιτέλους μπορούμε να τους αλλάξουμε απροβλημάτιστα, τέλος το φαινόμενο της οθόνης λύθηκε και επιτέλους μπορούμε να την χαρούμε έτσι όπως πρέπει!! Προστέθηκαν και κάτι λεπτομέριες που θα τις καταλάβετε κατα την χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου ήρθε νέα ενημέρωση ακόμα, έχω την 2.0.2B.D.E. που έχει το ραδιόφωνο κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

https://www.facebook.com/103234107833076/posts/170089407814212/

Ήρθαν θήκη και προστατευτικό οθόνης επίσημα από την αντιπροσωπεία.

Link to comment
Share on other sites

https://www.facebook.com/103234107833076/posts/170089407814212/

Ήρθαν θήκη και προστατευτικό οθόνης επίσημα από την αντιπροσωπεία.

 

Εξαιρετικά νέα, αύριο θα πάρω τηλ να παραγγείλω, θα ενημερώσω για τιμές.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to TCL Plex

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...