Jump to content

TCL Plex


spy14
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθε η αναβάθμιση για android 10!!

 

Ήρθε και το τηλέφωνο έχει γίνει ακόμα καλυτερο!επίσης τώρα όταν καλεις το 100 και το 166 δεν καλεί το 112

Edited by john178
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στη TCL!!

Εγώ εχω, υποτίθεται, Android One συσκευή (Xiaomi Mi A2 lite) και ακόμα Android 10 δεν έχω δει!

Πολλά μπράβο στη TCL

Μέγεθος αναβάθμισης;

Edited by atillas24

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

2,7 GB!!;)

 

Φιλε εμενα μ ενδιαφερει περισσοτερο η καμερα,παιχνιδια κλπ δεν παιζω,μπορεις να μου πεις τις εντυπωσεις σου σε φωτογραφια και βιντεο?Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

2,7 GB!!;)

 

2,7GB;;!! Πολλά δεν είναι ρε παιδιά; Όχι ότι με ενοχλεί, απλά μου κάνει εντύπωση. Σε καθαρό Android η αναβάθμιση, αν δε κάνω λάθος, είναι 700-800 MB...

Όπως και να έχει, μπράβο στη TCL!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση το ραδιόφωνο εξακολουθεί να υπάρχει στο plex ή μόνο στο Alcatel 3x 2019 αποφάσισε να το βγάλει η TCL;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση το ραδιόφωνο εξακολουθεί να υπάρχει στο plex ή μόνο στο Alcatel 3x 2019 αποφάσισε να το βγάλει η TCL;

 

επίσης, αν καποιος από τους κατόχους μπορεί να ενημερωσει, μετά την αναβαθμιση σε 10, παραμενει η δυνατοτητα εγγραφης κλήσης ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Πάει η εγγραφή κλήσεων ... Τετέλεσται.

 

Γιατί το λες αυτό? Να υποθέσω ότι "κάπου το διάβασες" και δεν έχεις την συσκευή ε?

 

Κάνει κανονικά ηχογράφηση κλήσης (και με BT handsfree συνδεδεμένο) μετά την αναβάθμιση σε android 10.

 

Και μην αγχώνεστε με το android 10. Θα το βάλει στον dialer επίσημα η google στον dialer της σε όλους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επίσης, αν καποιος από τους κατόχους μπορεί να ενημερωσει, μετά την αναβαθμιση σε 10, παραμενει η δυνατοτητα εγγραφης κλήσης ?

 

Κανονικότατα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κινητό αυτό παίδες πάει τρένο. Τόσο γρήγορο android με τον 675 δεν έχω δουλέψει ξανά. Λες και έχει 845/855 μέσα... Κανένα λαγκάρισμα ΠΟΥΘΕΝΑ... ενώ το 8T me ton 665 βήχει συνέχεια λες και έχει φυματίωση... Έχει κάνει τρομερή δουλειά στο σύνολο η αλκακτελ/τισιελ και μπράβο τους.

 

Η Xiaomi έχει αρχίσει και μου σπάει τα νεύρα με τα κόλπα της και απορώ τι στα κομμάτια κάνουν εκεί πέρα... Ηχογράφηση κλήσης σε κανένα από τα καινούρια μοντέλα της.. άρχισε να βάζει και επεξεργαστές της πλάκας όπως mtk ... τι να πω.. με στεναχωρεί πολύ...

 

Μακάρι η τισιελ να συνεχίσει έτσι μπας και τους τριγκάρει λιγάκι να γίνει όπως ήταν παλιά η Xiaomi γιατί δεν τους βλέπω καλά...

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση το ραδιόφωνο εξακολουθεί να υπάρχει στο plex ή μόνο στο Alcatel 3x 2019 αποφάσισε να το βγάλει η TCL;

Δεν βρίσκω το ραδιόφωνο!! αν είναι δυνατών!!

επίσης, αν καποιος από τους κατόχους μπορεί να ενημερωσει, μετά την αναβαθμιση σε 10, παραμενει η δυνατοτητα εγγραφης κλήσης ?

Έχει κανονικά, όπως είπε και ο φίλος πριν.

Πάει η εγγραφή κλήσεων ... Τετέλεσται.

Χωρίς να γνωρίζουμε καλό είναι να μην γράφουμε ότι μας κατέβει..

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω το ραδιόφωνο!! αν είναι δυνατών!!

 

Έχει κανονικά, όπως είπε και ο φίλος πριν.

 

Χωρίς να γνωρίζουμε καλό είναι να μην γράφουμε ότι μας κατέβει..

 

όντως "αφαίρεσαν" το ραδιόφωνο με την αναβάθμιση? !! !

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και εγώ για το συγκεκριμένο αλλά με προβληματίζει λίγο το μέγεθος. Τώρα έχω το xa1 κ.είμαι ευχαριστημένος σε αυτό τον τομέα:happy:

Είμαι ανάμεσα στο TCL κ στο p30 lite:wacko:

Από service υπάρχει επίσημο εδώ Ελλάδα; Στο site τους μόνο τηλεοράσεις έχουν..

Link to comment
Share on other sites

όντως "αφαίρεσαν" το ραδιόφωνο με την αναβάθμιση? !! !

 

Το ίδιο έγινε και στο Alcatel 3x 2019 και η απάντηση της εταιρείας ήταν για συμμόρφωση στους νέους κανονισμούς της ευρωπαϊκής Ένωσης. Θα αντικαταστήσει τα FM η τεχνολογία DAB+. Λίγο που το έψαξα δεν βρήκα κάτι και δεν έχει αναφερθεί καμία άλλη εταιρία σε κάτι τέτοιο.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εμένα στο δικό μου δεν έχει έρθει ακόμα η αναβάθμιση σε Android 10. Πρέπει να κάνω κάτι εγώ;
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και εγώ για το συγκεκριμένο αλλά με προβληματίζει λίγο το μέγεθος. Τώρα έχω το xa1 κ.είμαι ευχαριστημένος σε αυτό τον τομέα:happy:

Είμαι ανάμεσα στο TCL κ στο p30 lite:wacko:

Από service υπάρχει επίσημο εδώ Ελλάδα; Στο site τους μόνο τηλεοράσεις έχουν..

Υπάρχει κανονικά υποστήριξη εδώ.δεν θυμάμαι το όνομα της εταιρείας αλλά υποστηρίζεται.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και εγώ για το συγκεκριμένο αλλά με προβληματίζει λίγο το μέγεθος. Τώρα έχω το xa1 κ.είμαι ευχαριστημένος σε αυτό τον τομέα:happy:

Είμαι ανάμεσα στο TCL κ στο p30 lite:wacko:

Από service υπάρχει επίσημο εδώ Ελλάδα; Στο site τους μόνο τηλεοράσεις έχουν..

 

Για service αν υπάρχει δε γνωρίζω,πάντως με το πρόβλημα που αντιμετώπισα (όταν καλούσα το 100 με κατεύθυνε στο 112)και τους έστειλα email ήταν πολύ γρήγοροι στην απάντηση τους και μου ζήτησαν να τους ενημερώνω αφού κάνω κάποιες δοκιμές.οποτε ενημέρωσα,απαντούσαν πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και εγώ για το συγκεκριμένο αλλά με προβληματίζει λίγο το μέγεθος. Είμαι ανάμεσα στο TCL κ στο p30 lite:wacko: Από service υπάρχει επίσημο εδώ Ελλάδα; Στο site τους μόνο τηλεοράσεις έχουν..

Το μέγεθος είναι καθαρά υποκειμενικό, και εγώ έλεγα οτι θα είναι μεγάλο συγκριτικά με το G5 αλλά τελικά είναι εξαιρετικό στο χέρι! Πάρε το TCL με κλειστά μάτια, εμένα γενικά δεν μου αρέσουν οι φθηνές εκδόσεις των μεγάλων κατασκευαστών λόγω του ότι δίνουν μεγάλη έμφαση στα ''καλά τους μοντέλα" και τα υπόλοιπα τα έχουν στο περιθώριο τις περισσότερες φορές. Η TCL έχει προσέξει τα πάντα στην συγκεκριμένη συσκευή και μας έχει αφήσει με το στόμα ανοιχτό. Το PLEX δεν μπορώ να το συγκρίνω με το p30 lite που το είχα πιάσει στα χέρια μου και απλά ήταν καλό. Service έχει κανονικά 2 χρόνια επίσημης αντιπροσωπίας!

 

Το ίδιο έγινε και στο Alcatel 3x 2019 και η απάντηση της εταιρείας ήταν για συμμόρφωση στους νέους κανονισμούς της ευρωπαϊκής Ένωσης. Θα αντικαταστήσει τα FM η τεχνολογία DAB+. Λίγο που το έψαξα δεν βρήκα κάτι και δεν έχει αναφερθεί καμία άλλη εταιρία σε κάτι τέτοιο.

Αν είναι αυτός ο λόγος σίγουρα θα ακολουθήσουν όλοι αναγκαστικά, και κλασικά σαν Ελλάδα η δική μας μετάβαση από το αναλογικό στο ψηφιακό θα γίνει μετά απο όλους τους υπόλοιπους, κλασικά... Η συσκευές μας ας πούμε στη συνέχεια θα μπορούν να χρησιμοποιούν το ψηφιακό όταν με το καλό έρθει ή δεν έχουν αυτή τη δυνατότητα και απλά χάσαμε το ράδιο εντελώς;;

 

Καλησπέρα. Εμένα στο δικό μου δεν έχει έρθει ακόμα η αναβάθμιση σε Android 10. Πρέπει να κάνω κάτι εγώ;

Όχι δεν χρειάζεται, θα σου έρθει σύντομα. Όλες οι ενημερώσεις γίνονται ΟΤΑ.

 

Υπάρχει κανονικά υποστήριξη εδώ.δεν θυμάμαι το όνομα της εταιρείας αλλά υποστηρίζεται.

Αν μπούμε στο κέντρο υποστήριξης και πατήσουμε επικοινωνήστε μαζί μας, για κέντρο επισκευής στην Ελλάδα βγάζει την Cellcom LTD, Αργυρούπολη, Αθήνα.

 

Η πρώτη εντύπωση από την 10άρα είναι πολύ θετική, η συσκευή έχει γίνει ακόμα καλύτερα και τρέχει απίστευτα γρήγορα και ομαλά, μπορώ να πω ότι είναι στο επίπεδο ναυαρχίδας! Λίγο που το τέσταρα, η κάμερα μου φαίνεται καλύτερη με περισσότερη λεπτομέρεια όπως και το βίντεο με το θέμα του ήχου που είχε, επίσης το ηχείο μου φαίνεται δυνατό!! Θα τα τεστάρω καλύτερα τις επόμενες μέρες.

Edited by R_TZAS
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα πιο χαμηλή τιμή από το e-shop. 185€ με κωδικό προσφοράς "2003" έως 01/02/2020...!!

Πολλά μπράβο στο e-shop

Edited by atillas24

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

κορυφαίο και πολύ τίμιο κινητό (στην κατηγορία του), ειδικά μετά την αναβάθμιση σε android 10 πετάει στην κυριολεξία, αφήστε τους άλλους να περιμένουν ακόμα αναβάθμιση σε 10 (ονόματα δεν λέμε), η TCL τους πέταξε το γάντι κατευθείαν στο πρόσωπο και δείχνει τις προοπτικές της εταιρίας, ξεκάθαρα!!!!

Οθονάρα-κάμερα-ταχύτητα-μπαταρία. τι άλλο να ζητήσει κανείς?

Edited by matrix
Link to comment
Share on other sites

κορυφαίο και πολύ τίμιο κινητό (στην κατηγορία του), ειδικά μετά την αναβάθμιση σε android 10 πετάει στην κυριολεξία, αφήστε τους άλλους να περιμένουν ακόμα αναβάθμιση σε 10 (ονόματα δεν λέμε), η TCL τους πέταξε το γάντι κατευθείαν στο πρόσωπο και δείχνει τις προοπτικές της εταιρίας, ξεκάθαρα!!!!

Οθονάρα-κάμερα-ταχύτητα-μπαταρία. τι άλλο να ζητήσει κανείς?

 

Είμαι φαν της Alcatel/TCL, αλλά η αλήθεια να λέγεται: είναι κορυφαίο κινητό για τη τιμή που έχει στο e-shop. Τα 299€ που ζητάνε οι μεγάλες αλυσίδες (Γερμανός, κλπ.) δε τα αξίζει...

Τονίζω όμως ότι στη κατηγορία "μέχρι 200€" είναι μακράν η καλύτερη επιλογή...!

Edited by atillas24

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Είμαι φαν της Alcatel/TCL, αλλά η αλήθεια να λέγεται: είναι κορυφαίο κινητό για τη τιμή που έχει στο e-shop. Τα 299€ που ζητάνε οι μεγάλες αλυσίδες (Γερμανός, κλπ.) δε τα αξίζει...

Τονίζω όμως ότι στη κατηγορία "μέχρι 200€" είναι μακράν η καλύτερη επιλογή...!

 

Φίλε, μέχρι την τιμή των 200 ευρώ όχι απλά είναι η καλύτερη επιλογή αλλά συγκεκριμένα δεν έχει ανταγωνισμό, απλά το παίρνεις και δεν κάθεσαι καν να το συγκρίνεις με άλλες συσκευές. Μέχρι την τιμή των 300 ευρώ (και με τις τιμές του Skroutz μέσα) έχει ανταγωνισμό αλλά και πάλι σαν σύνολο η συσκευή είναι εξαιρετική και δεν μπορείς να πεις ότι δεν αξίζει τα χρήματα της (Δες σε αυτό το εύρος τιμής ποιες συσκευές έχει και πες μου ποιά θεωρείς πολύ καλύτερη). Δεν ξέρω αν την έχεις δουλέψει, αλλά η εμπειρία χρήσης είναι ΤΟΠ. Σε μερικές μέρες θα κάνω ένα review για τις αλλαγές που έφερε η 10άρα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, μέχρι την τιμή των 200 ευρώ όχι απλά είναι η καλύτερη επιλογή αλλά συγκεκριμένα δεν έχει ανταγωνισμό, απλά το παίρνεις και δεν κάθεσαι καν να το συγκρίνεις με άλλες συσκευές. Μέχρι την τιμή των 300 ευρώ (και με τις τιμές του Skroutz μέσα) έχει ανταγωνισμό αλλά και πάλι σαν σύνολο η συσκευή είναι εξαιρετική και δεν μπορείς να πεις ότι δεν αξίζει τα χρήματα της (Δες σε αυτό το εύρος τιμής ποιες συσκευές έχει και πες μου ποιά θεωρείς πολύ καλύτερη). Δεν ξέρω αν την έχεις δουλέψει, αλλά η εμπειρία χρήσης είναι ΤΟΠ. Σε μερικές μέρες θα κάνω ένα review για τις αλλαγές που έφερε η 10άρα.

 

Ε όχι, εντάξει. Πολύ καλύτερη συσκευή μέχρι 300€ δεν υπάρχει, όντως (ίσως μόνο το Poco F1), αλλά και πάλι οι κοντινές, σε specs, συσκευές κοστίζουν μέχρι 250€ (Poco, A50). Τα θεωρώ λίγο υπερβολή τα 299€.

Να πω όμως, για να μη το παίζω ξερωλας, ότι η αλήθεια είναι ότι δε το έχω πιάσει στα χέρια μου.

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι, εντάξει. Πολύ καλύτερη συσκευή μέχρι 300€ δεν υπάρχει, όντως (ίσως μόνο το Poco F1), αλλά και πάλι οι κοντινές, σε specs, συσκευές κοστίζουν μέχρι 250€ (Poco, A50). Τα θεωρώ λίγο υπερβολή τα 299€.

Να πω όμως, για να μη το παίζω ξερωλας, ότι η αλήθεια είναι ότι δε το έχω πιάσει στα χέρια μου.

Στο μόνο πράγμα που είναι καλύτερο το Poco είναι ο επεξεργαστής, αν δεν παίζεις παιχνίδια φανατικά θεωρώ ότι δεν τον χρειάζεσαι, αρχικά λόγω κατανάλωσης και στη συνέχεια το γεγονός ότι το Plex λόγω του UI τρέχει σε επίπεδο ναυαρχίδας (αν το δουλέψεις λίγο θα καταλάβεις). Σε όλα τα υπόλοιπα το Plex είναι ανώτερο του Poco. Οι κάμερες δεν το συζητάω καν πολύ ανώτερο το Plex, οθόνη το ίδιο (και μεγαλύτερη και χωρίς σεμεδάκια, ποιοτικά αντάξια μιας amoled), καλύτερη αυτονομία (σε review έχουν πιάσει μέχρι 15sot), ποιότητα κατασκευής δεν υπάρχει σύγκριση. Εντάξει με το Α50 θεωρώ ότι είναι άστοχη η σύγκριση, με αυτό που μπορείς ας πούμε να το συγκρίνεις είναι το Α70. Η συσκευή θεωρώ ότι ανταγωνίζεται τα mi8 128gb, mi9 lite, mi9 T 128gb.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to TCL Plex

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...