Jump to content

TCL Plex


spy14
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/21174720/TCL-Plex-128GB.html ήδη άρχισε να πέφτει η τιμή του.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

TCL PLEX Black + TCL SMART TV 32'' 32ES560

Η προσφορά ισχύει έως 05.01.2020

299€

https://www.germanos.gr/category/tcl-plex-tv/cat3660058/

Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/21174720/TCL-Plex-128GB.html ήδη άρχισε να πέφτει η τιμή του.

 

Έχει 249€ στο eshop (απέχει από το skroutz)

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Έχει 249€ στο eshop (απέχει από το skroutz)

 

Μόλις το έβαλε στα 188€ (στο πλαίσιο της crazy Sunday) και θα ισχύει αυτή η τιμή μέχρι τις 04/01 στις 23:59

Σε αυτή τη τιμή όντως δεν έχει ανταγωνισμό....

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έβαλε στα 188€ (στο πλαίσιο της crazy Sunday) και θα ισχύει αυτή η τιμή μέχρι τις 04/01 στις 23:59

Σε αυτή τη τιμή όντως δεν έχει ανταγωνισμό....

 

Οντως, μόλις το είδα!

Έχε χάρη που απέκτησα πρόσφατα το xiaomi redmi note 7...

Γνωρίζει κανείς, αν υποστηρίζει εγγραφή κλήσης κατά την συνομιλία;

(Το περσινό alcatel 3x που έχω, το υποστηρίζει).

 

Τροποπ.: Απ' ότι βλέπω εδώ, στον οδηγό χρήσης, το υποστηρίζει.

https://www.tcl.com/global/en/service-support-mobile/tclplex.html

 

Απλά, έχει κάπως υψηλό δείκτη sar, 1.6...

Edited by Thou_Bou

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Υποστιριζει με κάποια κολπάκια, αν και στο android 10 κλπ σχεδόν αδύνατο σε κάποιο κινιτο να βάλεις κάτι τέτοιο

Λόγο ότι καταγραφή κλήσης στην Ευρώπη είναι τέρμα παραμονή και παίζει ακόμη και φυλάκιση έτσι ακόμη και η Google τα κόβει με κάθε τρόπο για να μην φάει πρόσημο

Link to comment
Share on other sites

Υποστιριζει με κάποια κολπάκια, αν και στο android 10 κλπ σχεδόν αδύνατο σε κάποιο κινιτο να βάλεις κάτι τέτοιο

Λόγο ότι καταγραφή κλήσης στην Ευρώπη είναι τέρμα παραμονή και παίζει ακόμη και φυλάκιση έτσι ακόμη και η Google τα κόβει με κάθε τρόπο για να μην φάει πρόσημο

 

Το υποστηρίζει απ' το μενού κλήσης απευθείας..

Θα φτάσουμε να "παρακαλάμε" να μην αναβαθμιστούν τα android 9 μας σε 10άρια..

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Το υποστηρίζει απ' το μενού κλήσης απευθείας..

 

Θα φτάσουμε να "παρακαλάμε" να μην αναβαθμιστούν τα android 9 μας σε 10άρια..

Το ξέρω, και κάτι παλιότερα huawei είχαν, είχε δώσε καινσε κάποιες χώρες την δυνατότητα μετά στο 10 το έκοψαν μαχαίρι στο επίπεδο firmware.

 

Εγώ παντός έχω συσκευή ηχογράφησης η οποία πετάει φωνιτικο μηνημα ότι η κλήση θα καταγραφεί και ο άλλος πρέπει να πει ναι για να το έχω για αρχείο σε περιπτοση αν γίνει κάτι (αυτός είναι ο μοναδικός νόμιμος τρόπος από ότι ξέρω) όλα τα άλλα τέρμα παράνομα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έβαλε στα 188€ (στο πλαίσιο της crazy Sunday) και θα ισχύει αυτή η τιμή μέχρι τις 04/01 στις 23:59

Σε αυτή τη τιμή όντως δεν έχει ανταγωνισμό....

 

το λευκο μονο,το μαυρο εχει 249

Link to comment
Share on other sites

το λευκο μονο,το μαυρο εχει 249

 

την προηγουμενη εβδομαδα, είχε τις αντίστροφες τιμές, δλδ το μαύρο στα 188.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

σε σχεση με το redmi note 8 pro πως το συγκρινεις?

 

δεν το έχω παρει, συγκρατήθηκα.

το redmi note 7 εχω εγω και θα το κρατησω μεχρι να παρει android 10, όπου λένε ότι θα χαθεί η δυνατότητα εγγραφής κλήσης..

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

δεν το έχω παρει, συγκρατήθηκα.

το redmi note 7 εχω εγω και θα το κρατησω μεχρι να παρει android 10, όπου λένε ότι θα χαθεί η δυνατότητα εγγραφής κλήσης..

 

δεν θα χαθεί ακριβός απλά θα εφαρμοστεί ο ευρωπαϊκός νόμος... και καλό θα ήταν να ακολουθήσεις γιατί επιβάλετε ποινή φυλάκισης

Link to comment
Share on other sites

δεν θα χαθεί ακριβός απλά θα εφαρμοστεί ο ευρωπαϊκός νόμος... και καλό θα ήταν να ακολουθήσεις γιατί επιβάλετε ποινή φυλάκισης

Τι ακριβως ειναι αυτο με την εγγραφη κλησης και σε ποιον νομο ακριβως αναφερεστε γιατι μαλλον εχω χασει επεισοδια.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως ειναι αυτο με την εγγραφη κλησης και σε ποιον νομο ακριβως αναφερεστε γιατι μαλλον εχω χασει επεισοδια.

 

οποιαδήποτε καταγραφή συνομιλίας δεν επιτρέπεται αν δεν υπάρχει ρητή συγκατάθεση της άλλης μεριάς (ουσιαστικά πρέπει να του λες ξεκάθαρα ότι η κλήση καταγράφετε και να λέει ξεκάθαρα ότι συμφωνεί). η εταιρίες για να μην μπλέκουν πολύ πολύ απλά κόβουν κάθε δυνατότητα για κάτι τέτοιο

νωμις υπιρχε και αν γινόταν παραβίασή και χρήση της ηχογράφησης για χ ψ λόγο εδώ και χρόνια έπεφτε φυλάκιση απλά τώρα με το gdpr αναγκαστικά συμμορφώνονται και εταιρίες πχ apple google κλπ

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως λετε ρε παιδια. δεν καταργειται καμια ηχογραφηση κλησης. Και δεν ειναι παρανομο να ηχογραφεις την συνομιλια. Ειναι παρανομο να την χρησιμοποιησεις μονο.

 

Και η xiaomi δεν εβγαλε την ηχογραφηση κλησης αλλα τον dialer/sms μονο. η ηχογραφηση κλησης παραμενει κανονικα και σε android 10 διχως τιποτε.

 

γιατι λετε πραγματα που δεν ισχυουν και παραπληροφορειται τους υπολοιπους? Δεν ειναι κακο να εισαι ασχετος αλλα ειναι κακο να παραπληροφορεις.

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως λετε ρε παιδια. δεν καταργειται καμια ηχογραφηση κλησης. Και δεν ειναι παρανομο να ηχογραφεις την συνομιλια. Ειναι παρανομο να την χρησιμοποιησεις μονο.

 

Και η xiaomi δεν εβγαλε την ηχογραφηση κλησης αλλα τον dialer/sms μονο. η ηχογραφηση κλησης παραμενει κανονικα και σε android 10 διχως τιποτε.

 

γιατι λετε πραγματα που δεν ισχυουν και παραπληροφορειται τους υπολοιπους? Δεν ειναι κακο να εισαι ασχετος αλλα ειναι κακο να παραπληροφορεις.

 

οκ οτι πεις :)

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως λετε ρε παιδια. δεν καταργειται καμια ηχογραφηση κλησης. Και δεν ειναι παρανομο να ηχογραφεις την συνομιλια. Ειναι παρανομο να την χρησιμοποιησεις μονο.

 

Και η xiaomi δεν εβγαλε την ηχογραφηση κλησης αλλα τον dialer/sms μονο. η ηχογραφηση κλησης παραμενει κανονικα και σε android 10 διχως τιποτε.

 

γιατι λετε πραγματα που δεν ισχυουν και παραπληροφορειται τους υπολοιπους? Δεν ειναι κακο να εισαι ασχετος αλλα ειναι κακο να παραπληροφορεις.

 

Εγώ απλά κάπου διάβασα ότι όταν αναβαθμιστεί σε android 10 το xiaomi θα αλλάξει ο προεπιλεγμένος dialer κ άρα θα χαθεί η δυνατότητα αυτή. Μακάρι να μην ισχύσει.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Και δεν ειναι παρανομο να ηχογραφεις την συνομιλια. Ειναι παρανομο να την χρησιμοποιησεις μονο.

 

Είναι παράνομο να ηχογραφείς κάποιον εν αγνοία του...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ απλά κάπου διάβασα ότι όταν αναβαθμιστεί σε android 10 το xiaomi θα αλλάξει ο προεπιλεγμένος dialer κ άρα θα χαθεί η δυνατότητα αυτή. Μακάρι να μην ισχύσει.

 

Από ο,τι ξέρω, η Xiaomi, βάση ευρωπαϊκής οδηγίας αν δε κάνω λάθος, πρέπει να χρησιμοποιεί τις stock Android εφαρμογές για τηλέφωνο και μηνύματα για τις συσκευές που κυκλοφορούν στην Ευρώπη....

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

παλι ξεφυγε το θεμα κι αντι να γινεται συζητηση για το κινητο γινεται αλλα ντ αλλα της Παρασκευης το γαλα

 

Δίκιο έχεις...

 

Κάποιος που το έχει πάρει μπορεί να μας πει εντυπώσεις; Εμπειρία χρήσης UI, κάμερες, κατασκευή;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις...

 

Κάποιος που το έχει πάρει μπορεί να μας πει εντυπώσεις; Εμπειρία χρήσης UI, κάμερες, κατασκευή;

 

το είχα εγώ περίπου μια μέρα (το μαυρο)

 

ποιότητα κατασκευής αρκετά καλή (παράπονο κανένα)

 

σήμα wifi gps κλπ αρκετα καλά (τέλεια δεν τα λες πχ εκείνη την στηγμη είχα το mate 20 pro που ότι αφορά τουλάχιστον gsm signal και wifi ήταν μια μπάρα ποιο ψιλά

 

μικρόφωνο ακουστικό κλπ σε πολύ καλά επίπεδα

 

οθονη μου άρεσε αρκετά και το καλύτερο η μπροστινή camera ήταν σε πολύ καλό σημείο όπου σχεδόν δεν ενοχλεί (καμία σχέση με Noch και punch hole στην μέση)

 

πολύ γρήγορο δεν κολλάει πουθενά και με πολύ καλό multitasking με πολύ καλό interface χωρις bloat αλλα με καλές προσθήκες ταυτόχρονα στα settings (μόνο το smart manager είναι μια σπαστική χαζομάρα που θέλει disable)

 

μπαταρία δεν απογοητεύει ειδικά με συνδυασμό με Mid randge cpu δεν εχεις θέμα

 

ηχείο δεν είναι τπτ το τρομερό ναι μεν είναι ποιοτικό αλλά όχι πολύ δυνατό

 

φόρτιση φάνηκε γρήγορη (είχα κάνει μια πριν το δώσω στον κάτοχο του)

 

fingerprint σφαίρα (αλλά είναι λογικά είναι last gen και ειναι κλασσικό καλό fingerprint στην πλάτη))

 

για την camera δεν θα πω κάτι δεν είμαι ο κατάλληλος σε αυτο το price range μονο του honor 20 pro μου έκανε κλικ και είμαι και τέρμα κατά του gcam και λοιπές αηδίες (ετσι οτι άφορα camera περιμένετε από αλλού)

 

η συσκευη έχει αγοραστεί απο το eshop σε μια προσφορά και πήγε μετά από μια μέρα στον κάτοχο του (το δοκιμαστικό ήταν οκ απο τον κάτοχο μην φανώ και κάνας ripper :p:lol: )

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to TCL Plex

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...