Jump to content

Meizu M6T


Hyper_Ban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους μετά από πολύ καιρό.

Αγόρασα εχθές το συγκεκριμένο κινητό και δεν θα το έλεγα πως είμαι και τόσο ικανοποιημένος.Το play store λαγκάρει,αργεί τρομερά να ανοίξει και δεν είναι η μόνη εφαρμογή.Γενικότερα με άλλα με mtk επεξεργαστή που έχουν περάσει από τα χέρια μου πολύ παλαιότερα από αυτό είναι μακράν από τα χειρότερα.

Υπάρχει κάποια rom ή κάποιο recovery ή κάποιος τρόπος για να το ρουτάρω ;Δεν μπόρεσα να βρω κάτι .Βοήθεια .

Ευχαριστώ πολύ.

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και με γεια! Κάτοχος κι εγώ από σήμερα του κινητού αυτού. Αρκετά ευχαριστημένος θα λεγα! Ιδίως για την τιμή των 89€ που το πήρα καθότι και οι ανάγκες μου από ένα κινητό δεν είναι ιδιαίτερες. Εμένα δεν λαγκαρει... Πάει πολύ καλά θα λεγα και συγχρονισε σε χρόνο dt τις εφαρμογές που ειχα. Το μόνο αδύναμο σημείο που παρατήρησα μέχρι τώρα τουλάχιστον είναι η εσωτερική κάμερα.... Αν ξέρει κάποιος τρόπο βελτίωσης.... Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

πιο αγόρασες; με τα 2 ή 3GB ram; αν πήρες με τα 2 μην περιμένεις και πολλά εν έτη 2019 δεν πας πουθενά, από ρομ δεν υπάρχει τίποτα μην ψάχνεις.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αγόρασα και εγώ το κινητό το πήρα σήμερα και έχω να παρατηρήσω τα εξής. Το play store κολλάει σε μια άσπρη οθόνη κατά την πρώτη έναρξη και μενει εκεί κολλημένο. Αν κάνεις κάτι άλλο πω πατήσεις μια άλλη εφαρμογή ξεκολλάει και το store. Αν το επαναφερεις καταργήσεις δλδ τα update το πρόβλημα διορθώνεται μέχρι να ξανακάνει update οπότε πάλι παρουσιάζεται το πρόβλημα. Έκανα επαναφορά εργοστασιακων το πρόβλημα επιμένει. Μιλαω για την 3/32 έκδοση. Edited by pantoflakias
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

πηρα μολις το τηλ (3/32) για την μητερα μου και το στήνω.

θα το τσεκαρω.

οντως θελει να ξαναπατησεις καπου (πχ στο μεσαιο κουμπι απο τα 3 κατω) για να φυγει η ασπριλα και να μπεις στο play store. υποθετω bag ειναι.

αυτο που λες παρακατω δεν το καταλαβα...

Αν το επαναφερεις καταργήσεις δλδ τα update το πρόβλημα διορθώνεται μέχρι να ξανακάνει update οπότε πάλι παρουσιάζεται το πρόβλημα

Edited by satsok1979

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Επανέρχομαι στο ξεχασμένο αυτό νήμα....! Έπειτα από αρκετό καιρό με το κινητό αυτό μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος...Πάντα σε σχέση με τα 89€ που έδωσα.Γιατι όπως και να το κάνεις δεν μπορείς να έχεις τις ίδιες απαιτήσεις σε σχέση με ένα κινητό των 180 € ή παραπάνω.Εχω όμως ένα προβλήματα κι τελευταία....Με το GPS.Eνω με βρισκει, και προσφωνεί την βασική κατεύθυνση,πχ.προχωρηστε βόρεια στην τάδε οδό,μετά λέει συνεχώς χάθηκε το σημα gps.Οποιους χάρτες κι αν εγκατέστησα,το ίδιο πρόβλημα.Μουλαρωνει και δεν με καθοδηγεί.Μενει το στίγμα ακίνητο.Βρηκα τον κωδικό των meizu για να μπεις στις ρυθμίσεις προγραμματιστή,πήγα στο GPS αλλά δεν ξέρω τι να κάνω εκεί....Αν δεν βρω άκρη θα το πάω για σέρβις.Φανταζομαι καλύπτομαι από την εγγύηση.Αληθεια,που το πάω?! Αν ξέρει κανείς καμμία λύση ας το γράψει..α Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • The title was changed to Meizu M6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...