Jump to content

Redmi Note 8T


stefanospets
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, costasibiza84 said:

εμένα είναι ακόμα στην 12.0.3.0 Πάντος θα χαλάσει και ακόμα δεν θα έχει πάρει την ενημέρωση

Δεν σου έχει βγάλει ενημέρωση; Ποια Rom έχεις; Τώρα είναι στην 12.5.2 από τον Γενάρη. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, katsiletra said:

Έχει βγει η 12.5.4 EU ROM; Γιατί κάπου το πήρε το μάτι μου για κατέβασμα. 

Από τα τέλη Μαρτίου είναι διαθέσιμη η 12.5.4.0.RCXEUXM και RCXMIXM. Μπορείς να κατεβάσεις τη Recovery ROM εδώ (ΕΕΑ) και να το περάσεις από εκεί που κάνεις ενημέρωση τη συσκευή. Μη ξεχάσεις να πατήσεις 7-8 φορές το λογότυπο για να εμφανιστεί η επιλογή να επιλέξεις αρχείο ενημέρωσης (θα είναι στο μενού πάνω δεξιά).

Edited by zurabi_97

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zurabi_97 said:

Από τα τέλη Μαρτίου είναι διαθέσιμη η 12.5.4.0.RCXEUXM και RCXMIXM. Μπορείς να κατεβάσεις τη Recovery ROM εδώ (ΕΕΑ) και να το περάσεις από εκεί που κάνεις ενημέρωση τη συσκευή. Μη ξεχάσεις να πατήσεις 7-8 φορές το λογότυπο για να εμφανιστεί η επιλογή να επιλέξεις αρχείο ενημέρωσης (θα είναι στο μενού πάνω δεξιά).

Οκ σε ευχαριστώ. Το έχω ήδη ενεργοποιημένο το μενού αυτό. Οπότε καλά διάβασα. Την πέρασες; Είναι 2.6GB είδα. 

Link to comment
Share on other sites

Οκ σε ευχαριστώ. Το έχω ήδη ενεργοποιημένο το μενού αυτό. Οπότε καλά διάβασα. Την πέρασες; Είναι 2.6GB είδα. 
Είχα. Αλλά έβαλα custom ROM. Βέβαια λίγο καλύτερα πήγαινε σε σχέση με τη πρώτη 12.5. Το γκρι συρτάρι επίστρεψε και ίσως κάτι να έβαλαν.

Εγώ έφυγα γιατί αν αφήσεις μια εφαρμογή να τρέξει στο παρασκήνιο ενώ δουλεύεις άλλη, τη σφάζει. Δεν ξέρω αν είναι κακή διαχείριση της ram ή είναι η αγαπημένη λειτουργία των κινεζικών skin "killing apps for smooth experience", καλή ώρα όπως EMUI τότε, που το VLC έβαλε τα Huawei στη μαύρη λίστα (για μερικό χρονικό διάστημα) λόγω ότι τερμάτιζε τις εφαρμογές του παρασκηνίου με το παραμικρό.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Ποια Rom πέρασες; 
Έχω τη LineageOS 18.1, αλλά επειδή με το default kernel κάνει σαν FPS drops, αισθάνεσαι ένα lag, όχι τραγικό, αλλά σπαστικό, άλλαξα kernel (quicksilver) και πάει smooth.


Miui camera δεν κατάφερα να περάσω, βασικά δεν κατάφερα να κάνω το πορτραίτο και τα 48ΜΡ να δουλέψουν.

Όσο για το safetynet, από μόνο του δεν περνάει (στο device specific group έχει zip για να περνάει χωρίς root, modules και ιστορίες).

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, zurabi_97 said:

Έχω τη LineageOS 18.1, αλλά επειδή με το default kernel κάνει σαν FPS drops, αισθάνεσαι ένα lag, όχι τραγικό, αλλά σπαστικό, άλλαξα kernel (quicksilver) και πάει smooth.


Miui camera δεν κατάφερα να περάσω, βασικά δεν κατάφερα να κάνω το πορτραίτο και τα 48ΜΡ να δουλέψουν.

Όσο για το safetynet, από μόνο του δεν περνάει (στο device specific group έχει zip για να περνάει χωρίς root, modules και ιστορίες).

Άμα έχεις χρόνο ωραία είναι να ασχολείσαι. Κι εγώ θέλω κάποια στιγμή να πέρναγα μια custom αλλά θέλει λίγο δουλειά. 

Κάμερα δεν πέρασες καμία gcam; 

Link to comment
Share on other sites

Άμα έχεις χρόνο ωραία είναι να ασχολείσαι. Κι εγώ θέλω κάποια στιγμή να πέρναγα μια custom αλλά θέλει λίγο δουλειά. 
Κάμερα δεν πέρασες καμία gcam; 
Gcam χρησιμοποιώ, πέρασα και pie chromatix libs που βελτιώνει την εικόνα, όπως τότε όταν η συσκευή είχε το Android 9 MIUI 11

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

προβλημα μεγαλο, εσβησε απο μπαταρια (0%) και τωρα δεν ανοιγει. Το εχω βαλει να φορτισει εδω και μια ωρα και το μονο που κανει ειναι να αναβοσβηνει το συμβολο της μπαταριας στην οθονη. Υπαρχει σωτηρια η το ξεχναω και ψαχνω για νεα συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με άλλο καλώδιο - φορτιστή, και άσε το αρκετή ώρα στην πρίζα, και πότε δεν αφήνουμε το κινητό να κλείσει από μπαταρία, είναι καταστροφή για την μπαταρία.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

δικιο εχεις αλλα αντε εξηγησε το σε ενα 10χρονο που πηρε το κινητο της μαμας του για να παιξει παιχνιδι. Τελως παντων, σε ευχαριστω, θα το αφησω ολο το βραδυ και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ενανερχομαι μετά 2 μέρες και το πρόβλημα δεν λύθηκε. Η συσκευή ήταν συνδεμενη με φορτιστή σχεδόν 2μερες αλλά συνέχισε να αναβοσβήνει στην οθόνη το σύμβολο της μπαταρίας και δεν άνοιγε. Το αποτέλεσμα;  το πέταξα κυριολεκτικά στον τοίχο και το πάτησα μέχρι να σπάσει παντού και πήρα ένα άλλο και ησυχασα..... 

Link to comment
Share on other sites

Δεν το λυπηθηκες; Και το ήθελα για μελέτη.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να πατήσεις για αρκετά δευτερόλεπτα το κουμπί ενεργοποίησης ενώ ήταν στη πρίζα. Λογικά κατά λάθος να μπήκε σε edl mode.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Το κράτησα πατημένο για πάνω από 5 λεπτά με τι που πόνεσε το δακτύλο μου αλλά το μόνο που έκανε είναι να συνεχίζει να αναβοσβήνει το εικονίδιο της μπαταρίας στην οθόνη και κατά διαστήματα να δονητε αλλά δεν άνοιγε με τίποτα. Δοκίμασα και το συνδυασμό power button και volume up αλλά τζίφος 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Κατέβηκε πριν λίγες μέρες η 12.5.5 ενημέρωση Μαΐου. Παρατήρησα ότι αν έχω ανοιχτό το NFC φαίνεται πλέον στην μπάρα ειδοποίησεων ένα Ν. 

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είδα και εγώ. Έκανα την ενημέρωση σήμερα σε ένα κινητό της οικογένειας.

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, katsiletra said:

Κατέβηκε πριν λίγες μέρες η 12.5.5 ενημέρωση Μαΐου. Παρατήρησα ότι αν έχω ανοιχτό το NFC φαίνεται πλέον στην μπάρα ειδοποίησεων ένα Ν. 

Σε γενικές γραμμές πως τα πάει; Καλύτερη σε σχέση από τη 12.5.4;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, zurabi_97 said:

Σε γενικές γραμμές πως τα πάει; Καλύτερη σε σχέση από τη 12.5.4;

Πολύ καλύτερη σε διαχείριση μνήμης. Μόνο στον browser αν έχεις πολλές καρτέλες και πας να τον ανοίξεις κάνει επαναφόρτωση της σελίδας, κάποιες φορές. Και βελτιώθηκε λίγο και η μπαταρία. 

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, katsiletra said:

Πολύ καλύτερη σε διαχείριση μνήμης. Μόνο στον browser αν έχεις πολλές καρτέλες και πας να τον ανοίξεις κάνει επαναφόρτωση της σελίδας, κάποιες φορές. Και βελτιώθηκε λίγο και η μπαταρία. 

Σε ποιον browser, στον προεγκατεστημένο;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχεις έκδοση Vodafone (RCXEUVF) για κάποιο λόγο και για αυτό δεν σου βγάζει καινούργια firmware

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, costasibiza84 said:

εμένα μάλλον και έχει πάθει και δεν παίρνει αναβάθμιση το βάζω για ελέγχο και δεν βρίσκει κάτι ee989c85a6d9768793ef484568958f45.jpg

Θα πρέπει να το ξεκλειδώσεις και να περάσεις μέσω fastboot την 12.5.4.0.RCXEUXM (προς το παρόν αυτή είναι διαθέσιμη προς λήψη, μέχρις ότου βγει η 12.5.5 σε fastboot)

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...