Jump to content

Redmi Note 8T


stefanospets
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδες..εχω το s3 frontier κ κινητο το xiomi note 8t...ενω ειναι συνδεδεμενο κανονικα στο galaxy wearable,δε μπορω να κατεβασω τιποτα γιατι μου ζηταει συνδεση στο samsung account...πως να κανω συνδεση??? παταω για να κανω, κ δε κανει τιποτα,μου βγαζει error 315...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες..εχω το s3 frontier κ κινητο το xiomi note 8t...ενω ειναι συνδεδεμενο κανονικα στο galaxy wearable,δε μπορω να κατεβασω τιποτα γιατι μου ζηταει συνδεση στο samsung account...πως να κανω συνδεση??? παταω για να κανω, κ δε κανει τιποτα,μου βγαζει error 315...

 

Εάν δεν έχεις Samsung account, φτιάξε έναν

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν δουλεύει σωστά, αλλά εδώ δεν δουλεύει σωστά η σελίδα τους το WiFi calling θα δουλεύει

 

Έτσι ξαφνικά σταμάτησε να δουλεύει.λογικα λόγω κοσμοτε όχι κινητού ε;

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα restart, βάλτο σε airplane mode και ξανά σε κανονική λειτουργία, συνήθως φτιάχνει, έχει να κάνει με την cosmote και όχι με το τηλέφωνο
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα restart, βάλτο σε airplane mode και ξανά σε κανονική λειτουργία, συνήθως φτιάχνει, έχει να κάνει με την cosmote και όχι με το τηλέφωνο

 

Θα το δοκιμάσω.ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα restart, βάλτο σε airplane mode και ξανά σε κανονική λειτουργία, συνήθως φτιάχνει, έχει να κάνει με την cosmote και όχι με το τηλέφωνο

 

Ούτε έτσι.εχει μουλαρωσει.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε έτσι.εχει μουλαρωσει.

 

Είναι θέμα του παρόχου. Μη παιδεύεστε άδικα.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kάτι από..update στον ορίζοντα για το Redmi Note 8T ??:confused:
Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

Oταν βαζω το κινητο στην φορτιση ξεκιναει να φορτιζει με 2500-3000mA. Μετα απο λιγα λεπτα ανεβαζει θερμοκρασια και σταδιακα ριχνει τα mA. Δηλαδη στους 39+κελσιου εχει ριξει τα mA στα 100 με αποτελεσμα να φορτιζει με ρυθμους χελωνας. Οσο φορτιζει δεν το χρησιμοποιω και ειναι κλειστες ολες οι εφαρμογες.Θερμοκρασια περιβαλλοντος 32-35. Πριν ξεκινησω την φορτιση εχει 36-37 βαθμους.Για παραλια δεν συζηταω,σε τσαντα και υπο σκια ειδα τυχαια 54! Φορτιζω με τον δικο του φορτιστη.Ειναι φυσιολογικο ολο αυτο? Αντιμετωπιζει καποιος το ιδιο προβλημα? Μετρησεις με το ampere app. Ευχαριστω προκαταβολικα.
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα στο Nokia 9 τα είδα.. Άκρως λογικο γτ η εποχή είναι αρκετά θερμή

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Oταν βαζω το κινητο στην φορτιση ξεκιναει να φορτιζει με 2500-3000mA. Μετα απο λιγα λεπτα ανεβαζει θερμοκρασια και σταδιακα ριχνει τα mA. Δηλαδη στους 39+κελσιου εχει ριξει τα mA στα 100 με αποτελεσμα να φορτιζει με ρυθμους χελωνας. Οσο φορτιζει δεν το χρησιμοποιω και ειναι κλειστες ολες οι εφαρμογες.Θερμοκρασια περιβαλλοντος 32-35. Πριν ξεκινησω την φορτιση εχει 36-37 βαθμους.Για παραλια δεν συζηταω,σε τσαντα και υπο σκια ειδα τυχαια 54! Φορτιζω με τον δικο του φορτιστη.Ειναι φυσιολογικο ολο αυτο? Αντιμετωπιζει καποιος το ιδιο προβλημα? Μετρησεις με το ampere app. Ευχαριστω προκαταβολικα.

Φυσιολογικο ειναι.Να φορτιζεις αν μπορεις, χωρις θηκη για να μη ζεσταινεται τοσο, oxi πανω σε στρωματα μαξιλαρια υφασματα και γενικα μερη που δεν επιτρεπουν την απαγωγη θερμοτητας και τελος αν μπορεις φορτιζε βραδυ που εχει χαμηλοτερη θερμοκρασια και με φορτιστη χαμηλοτερων ma.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη καλοκαιρι φορτιζουμε με 100mA?! Τα προσεχω ολα τα παραπανω θηκες κτλ. Το ιδιο κανουν και οι δικες σας συσκευες? Προσωπικα το βρισκω απαραδεκτο . :/ Edited by ducati_46
Link to comment
Share on other sites

Oταν βαζω το κινητο στην φορτιση ξεκιναει να φορτιζει με 2500-3000mA. Μετα απο λιγα λεπτα ανεβαζει θερμοκρασια και σταδιακα ριχνει τα mA. Δηλαδη στους 39+κελσιου εχει ριξει τα mA στα 100 με αποτελεσμα να φορτιζει με ρυθμους χελωνας. Οσο φορτιζει δεν το χρησιμοποιω και ειναι κλειστες ολες οι εφαρμογες.Θερμοκρασια περιβαλλοντος 32-35. Πριν ξεκινησω την φορτιση εχει 36-37 βαθμους.Για παραλια δεν συζηταω,σε τσαντα και υπο σκια ειδα τυχαια 54! Φορτιζω με τον δικο του φορτιστη.Ειναι φυσιολογικο ολο αυτο? Αντιμετωπιζει καποιος το ιδιο προβλημα? Μετρησεις με το ampere app. Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Γενικά δεν είναι "δροσερή συσκευή" το 8T. Πρέπει να έχει να κάνει με τη rom, που δεν είναι και ό,τι καλύτερο, ακόμα και για xiaomi.

 

Επίσης, οι θερμοκρασίες του καλοκαιριού στην Ελλάδα είναι απαγορευτικές για τα κινητά, αφού το μέγιστο της θερμοκρασίας που πρέπει να λειτουργούν τα κινητά είναι 35°C. Σε gps ειδικά θερμαίνεται αρκετά.

 

Τέλος, αυτό που μπορείς να κάνεις, άσχετα αν θερμαίνεται το κινητού σου, είναι να φορτίζεις με κάποιο "αργό" φορτιστή.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη καλοκαιρι φορτιζουμε με 100mA?! Τα προσεχω ολα τα παραπανω θηκες κτλ. Το ιδιο κανουν και οι δικες σας συσκευες? Προσωπικα το βρισκω απαραδεκτο . :/

 

Δεν εχω το 8T για να σου πω στα σιγουρα αν εχει προβλημα μονο η δικη σου συσκευη η οχι, αλλα ξερω οτι αν ανεβει η θερμοκρασια αρκετα η φορτιση σχεδον σταματαει.Εχεις τσεκαρει τη θερμοκρασια που πιανει η μπαταρια σου?Μια εφαρμογη οπως το gsam θα αποκαλυψει πολλα πραγματα καθως εχει γραφηματα σε συναρτηση με τη θερμοκρασια.Θα δεις δλδ ολη την εξελιξη της φορτισης και σε ποιο σημειο εκανε throttling.Επισης να ξερεις οτι οσο πλησιαζει το 100 % πεφτουν τα ma, μηπως οταν το τσεκαρες εισουν πανω απο 95%?

Link to comment
Share on other sites

Οταν φτασει 38-39 ριχνει την φορτιση στα 100mA. Το θεμα ειναι οτι σε idle εχει 35-36 αρα οταν μπει στη φορτιση τους 39 τους πιανει σε λιγα λεπτα! Εχω δοκιμασει απο ολα τα επιπεδα μπαταριας και κανει το ιδιο. Μονη ισως "λυση" να δοκιμασω "αργο" φορτιστη οπως ειπατε. Μαλλον θα γυρισω στο ταπεινο mia1 μου. Ευχαριστω για τις απαντησεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα ειμαι ανάμεσα σε note 8t και redmi 9

Ποιο θεωρείται καλύτερο κ ποια η γενικη εικόνα του 8t

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Εχει ασχοληθει κανεις με custom rom για τη συγκεκριμενη συσκευη; Απο μια ματια στο xda ειδα οτι μεσα στην καραντινα εγιναν αρκετες δουλιτσες και ρωταω μηπως ετυχε να τις δοκιμασει κανεις να μας πει τη γνωμη του.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα σε όλους, ιδιαίτερα σε όσους έχουν το redmi Note 8T. Προσπαθώ να δουλέψω με τις "σημείωσεις" και διαπιστώνω ότι έχει παρα πολυ μεγάλη καθυστέρηση στην συνταξη των γραμμάτων από ένα μέγεθος κειμενου και μετά. φτάνει μέχρι και σε σημείο αδρανεια. Δεν ξέρω αν οφείλεται στο ότι έβαλα μια 128 micro SC . Αν κάποιος έχει κάποιο παρομοιο προβλημα και την λυση του θα με βοηθούσε πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Εχει ασχοληθει κανεις με custom rom για τη συγκεκριμενη συσκευη; Απο μια ματια στο xda ειδα οτι μεσα στην καραντινα εγιναν αρκετες δουλιτσες και ρωταω μηπως ετυχε να τις δοκιμασει κανεις να μας πει τη γνωμη του.
Καλύτερα μείνε στο MIUI. Έχω διαβάσει σε φόρουμ ότι αρκετές Custom ROM έβαλαν CAF NFC Stack για να παίξει το NFC αλλά γυρνώντας στο Miui, σταματάει να λειτουργεί το NFC.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...