Jump to content

Huawei Nova 5T

ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η τελευταία αναβάθμιση ασφαλείας είναι από το Μάρτιο!!!

Τι harmony και ios λέτε;

Λευκή πετσέτα έχουν ρίξει στο κινητό.

Κρίμα και είχε potential.

Πάμε για άλλα.

Γεια σας.

Παιδιά μη γελάσετε με την άγνοιά μου αλλά πώς μπορώ να διαμοιράσω δεδομένα από το κινητό προς άλλες συσκευές (laptop, tablet);

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Btw, κι εγώ στην 11.0.0.143 έχω μείνει.

Ανοίγεις τα δεδομένα και απενεργοποιεις το wifi.

Ενεργοποιείς το "προσωπικό ενεργό σημείο πρόσβασης"

Κάνεις μια αναζήτηση στη συσκευή σου και σου βρίσκει το nova 5t.

Κάνεις βάζεις τον κ δικό πρόσβασης που έχει η συσκευή, πατάς connect και έτοιμος ο φόντας.

Ανοίγεις τα δεδομένα και απενεργοποιεις το wifi.

Ενεργοποιείς το "προσωπικό ενεργό σημείο πρόσβασης"

Κάνεις μια αναζήτηση στη συσκευή σου και σου βρίσκει το nova 5t.

Κάνεις βάζεις τον κ δικό πρόσβασης που έχει η συσκευή, πατάς connect και έτοιμος ο φόντας.

Σ' ευχαριστώ πολύ!

Έχω πρόβλημα με το Wifi calling της Vodafone

Της Cosmote δουλεύει κανονικά

Έχει κάποιος εμπειρία?

• 2 weeks later...
Σε εμένα πάντως ενημερώσεις δεν έρχονται. Στην 11.0.0.143 είμαι.

Μια απ'τα ίδια, το παράτησαν το τηλέφωνο. Η φάση είναι ότι έφυγα απ'τη Xiaomi που με κάθε ενημέρωση έτρεμα για το τι θα χαλάσουν, για να πάω στο άλλο άκρο που δε δίνουν καθόλου ενημερώσεις, οπότε όλα λειτουργούν μια χαρά lol

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Τραβώντας την οθόνη είτε από αριστερά είτε από δεξιά από την κόψη της εμφάνιζε μια στήλη γρήγορης πρόσβασης σε εφαρμογές. Σε εμένα δεν λειτουργεί απλώς φαίνεται η προέκταση σαν αυτάκι με το σήμα των εφαρμογών αλλά η στήλη δεν εμφανίζεται.

Ξέρει κάποιος τι συμβαίνει; Αν έχω πειράξει κάτι εγώ ή εξαφανίστηκε μετά από κάποια ενημέρωση;

16 hours ago, islanderfi said:

Τραβώντας την οθόνη είτε από αριστερά είτε από δεξιά από την κόψη της εμφάνιζε μια στήλη γρήγορης πρόσβασης σε εφαρμογές. Σε εμένα δεν λειτουργεί απλώς φαίνεται η προέκταση σαν αυτάκι με το σήμα των εφαρμογών αλλά η στήλη δεν εμφανίζεται.

Ξέρει κάποιος τι συμβαίνει; Αν έχω πειράξει κάτι εγώ ή εξαφανίστηκε μετά από κάποια ενημέρωση;

Πήγαινε ρυθμίσεις, δυνατότητες προσβασιμοτητας, πολλαπλά παράθυρα και ενεργοποίησε το. 

On 27/8/2021 at 8:25 ΜΜ, jimakos182 said:

Ήρθε ενημέρωση. Η 11.0.0.172 διορθώση του παραπάνω ποστ

Πως το έχεις ρυθμισμένο και σου έρχονται συνέχεια ενημερώσεις? Εμένα έχει κάνα 3μηνο να έρθει ενημέρωση. Κ μέσω υποστήριξης δεν βρίσκω. Το έχω από παμπλικ. 

manoslar δεν υπάρχει αυτή η παράμετρος στις δυνατότητες προσβασιμότητας. Έψαξα γενικά για πολλαπλά παράθυρα αλλά δεν βρήκα κάτι. Στης γυναίκας μου που έχουμε το ίδιο υπάρχει σαν παράμετρος σε εμένα όχι.

Όπως δεν υπάρχει και παράμετρος ψηφιακά ακουστικά ενω υπήρχε.

Μήπως κάποια ενημέρωση πήγε στραβά, αλλά δεν έβγαλε κάποιο μήνυμα το τηλέφωνο.

Edited by islanderfi

On 16/8/2021 at 10:06 ΜΜ, manoslar said:

Σε εμένα πάντως ενημερώσεις δεν έρχονται. Στην 11.0.0.143 είμαι.

Ουτε σε εμένα ερχόταν, έβαλα το HiSuite στον υπολογιστή και το αναβάθμισα από εκεί

On 7/9/2021 at 5:10 ΜΜ, islanderfi said:

manoslar δεν υπάρχει αυτή η παράμετρος στις δυνατότητες προσβασιμότητας. Έψαξα γενικά για πολλαπλά παράθυρα αλλά δεν βρήκα κάτι. Στης γυναίκας μου που έχουμε το ίδιο υπάρχει σαν παράμετρος σε εμένα όχι.

Όπως δεν υπάρχει και παράμετρος ψηφιακά ακουστικά ενω υπήρχε.

Μήπως κάποια ενημέρωση πήγε στραβά, αλλά δεν έβγαλε κάποιο μήνυμα το τηλέφωνο.

Δεν ξέρω τι μπορεί να έχει πάει στραβά. Screenshot_20210908_182623_com.android.settings.thumb.jpg.661509bb0a50b00becd1d781d009bec3.jpg

Screenshot_20210908_182642_com.huawei.hwdockbar.jpg

On 8/9/2021 at 10:55 ΠΜ, alex999 said:

Ουτε σε εμένα ερχόταν, έβαλα το HiSuite στον υπολογιστή και το αναβάθμισα από εκεί

Το ήξερα ότι την πλήρη αδιαφορία της Huawei για Linux χρήστες, θα την έβρισκα κάποια στιγμή μπροστά μου🤬

Να ρωτήσω για πολλοστή φορά και εδώ, έχει βρει κάποιος-α λύση για update σε Linux?

• 2 weeks later...

Δυστυχώς χτες έσπασα την οθόνη του κινητού.... Συνεχίζει βέβαια να είναι πλήρως λειτουργικό στην αφή κτλ αλλά σίγουρα είναι κάτι που πρέπει να φτιάξω.Συν το γεγονός ότι δεν έχω απολύτως κανένα παράπονο από το τηλέφωνο και δεν θα ήθελα να το αλλάξω.εχει κανείς υπόψη του κάποιο κατάστημα για επισκευή-αλλαγη οθόνης στην Θεσσαλονίκη?

• 1 month later...

Μέσα σε μια βδομάδα ήρθαν απανωτά 4-5 updates μετά από 6+ μήνες νεκρικής σιγής. Σε λήθαργο είχαν πέσει?15d2a518b2009db31acb24d2e38a0f02.jpg

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Και είμαστε και σε αναμονή να δούμε αν επιτέλους θα μας κάνει τη χάρη να ανακοινώσει η Huawei αναβάθμιση σε EMUI 12 (Android 11) στα global Nova 5T/ P30 series.
Δύσκολο, αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.
Το γεγονός ότι κυκλοφόρησε το Nova 9 με Android 11 based EMUI 12 πλέον δεν της δίνει καμία δικαιολογία να μην προσφέρει την ίδια αναβάθμιση και στην παραπάνω σειρά κινητών που τα αγοράσαμε με την υπόσχεση 2 μεγάλων Android updates.

Edited by stark

Για πέστε μου φίλοι μου κάποιο service (αν είναι εύκολο στη Θεσσαλονίκη) το οποίο αλλάζει σπασμένη οθόνη σε τιμή κάτω του κατοστάρικου.

Ότι βρήκα είναι 100+ ευρώ...

Με τέτοιο κόστος το σκέφτομαι να το αφήσω στην άκρη το κινητό. Και είναι τόσο καλό!

Όταν έχετε περιοχή Ελλάδα και γλώσσα Αγγλικά, στις επαφές, η γλώσσα στην δεξιά στήλη όπου είναι το αλφάβητο, είναι στα Αγγλικά. Επίσης, αλλάζει η μορφή της ημερομηνίας στην αμερικάνικη.
Μπορεί να αλλάξει κάτι από αυτά;
Θα ήθελα να τα αναφέρω στην Huawei, αλλά δεν βρήκα τρόπο για feedback.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

17 ώρες πριν, stark said:

Και είμαστε και σε αναμονή να δούμε αν επιτέλους θα μας κάνει τη χάρη να ανακοινώσει η Huawei αναβάθμιση σε EMUI 12 (Android 11) στα global Nova 5T/ P30 series.
Δύσκολο, αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.
Το γεγονός ότι κυκλοφόρησε το Nova 9 με Android 11 based EMUI 12 πλέον δεν της δίνει καμία δικαιολογία να μην προσφέρει την ίδια αναβάθμιση και στην παραπάνω σειρά κινητών που τα αγοράσαμε με την υπόσχεση 2 μεγάλων Android updates.

EMUI 12 - ANDROID 11.png

Καλησπέρα σε όλους. Πριν λίγο το διάβασα και το ανεβάζω μαζί με το λινκ.

https://www.techgear.gr/huawei-i-lista-me-tis-syskeyes-poy-tha-paroyn-to-emui-12-android-11-31735?fbclid=IwAR2jiIVUhMtehpC5YVdtSK1AXTuyFmCKijs1v_z0pwD7dv3LRgGVcPvSFaM

Σε ό,τι αφορά το EMUI 12, η εταιρεία ανακοίνωσε επίσημα τις συσκευές που θα το λάβουν από το πρώτο μισό του 2022, τις οποίες μπορείτε να δείτε στη λίστα που ακολουθεί:

• Mate 40 Pro
  • P40 Pro+
  • P40 Pro
  • P40
  • Mate Xs
  • Mate 30 Pro
  • Mate 30
  • P30 Pro
  • P30
  • Mate 20 Pro
  • Mate 20 RS
  • Mate 20 X 5G