Jump to content

Huawei Nova 5T


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν μπορεί κάποιος να κάνει μια δοκιμή σχετικά με το δικό μου θέμα.

Να βάλει δλδ ένα κίτρινο φόντο από αυτά που δίνει στα themes και να μου πει τι χρώμα είναι τα fonts στο home screen.

Link to comment
Share on other sites

On 3/5/2022 at 7:26 ΜΜ, alexnt said:

Αν μπορεί κάποιος να κάνει μια δοκιμή σχετικά με το δικό μου θέμα.

Να βάλει δλδ ένα κίτρινο φόντο από αυτά που δίνει στα themes και να μου πει τι χρώμα είναι τα fonts στο home screen.

Άσπρα. Το δείχνει και στο preview των θεμάτων. Μόνο στο λευκό έχει μαύρα γράμματα.

Εμένα πάντως αυτό δεν με εμποδίζει, ευκρινή είναι και τα λευκά.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, nxen said:

Άσπρα. Το δείχνει και στο preview των θεμάτων. Μόνο στο λευκό έχει μαύρα γράμματα.

Εμένα πάντως αυτό δεν με εμποδίζει, ευκρινή είναι και τα λευκά.

Στο preview των θεμάτων όντως τα δείχνει άσπρα,  απλά το default theme λέει ότι είναι dynamic(υποθέτω ότι αναφέρεται στα fonts). Μόνο στο άσπρο ή σε σχεδόν άσπρο wallpaper είναι μαύρα. Απλά στην 11 μαύρα. Μάλλον το άλλαξαν...

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, alexnt said:

Στο preview των θεμάτων όντως τα δείχνει άσπρα,  απλά το default theme λέει ότι είναι dynamic(υποθέτω ότι αναφέρεται στα fonts). Μόνο στο άσπρο ή σε σχεδόν άσπρο wallpaper είναι μαύρα. Απλά στην 11 μαύρα. Μάλλον το άλλαξαν...

Dynamic theme σημαινει οτι το background ειναι dynamic. Μπορει να ειναι απλως κινουμενο, να αλλαζει με το κουνημα ή την κλιση, να αλλαζει χρωμα αναλογα την ωρα και διαφορα αλλα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα,
το μοντέλο μας, δεν έχει scan to connect για WiFi;
Είναι η λειτουργία που σαρώνουμε ένα qr code για να διαβάσει τον κωδικό ενός WiFi και να συνδεθεί σε αυτό.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,
το μοντέλο μας, δεν έχει scan to connect για WiFi;
Είναι η λειτουργία που σαρώνουμε ένα qr code για να διαβάσει τον κωδικό ενός WiFi και να συνδεθεί σε αυτό.
Έχει, πάνω αριστερά στην εφαρμογή της κάμερας πατάς το κουμπί που δείχνω, διαλέγεις "code scanner" και σκανάρεις το barcode/qr που θες, μόλις το δοκίμασα και σε router της Vodafone. Επίσης μπορείς να δώσεις τον wi-fi κωδικό σε άλλους πάλι με QR, πατάς στο ap που θες και έχεις σωσμενο στα settings του wi-fi και σου εμφανίζει το QR του07fe8f44e66cb22bef9a184a15026361.jpg

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ hara75gr. Δεν έχει αυτό το εικονίδιο η εφαρμογή μου. Ακόμη και clear data της έκανα.
Για το 2ο, δεν το κατάλαβα. Μπορώ να σώσω στα settings του Wi-Fi κάποιο app;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, talos_2002 said:

Σε ευχαριστώ hara75gr. Δεν έχει αυτό το εικονίδιο η εφαρμογή μου. Ακόμη και clear data της έκανα.
Για το 2ο, δεν το κατάλαβα. Μπορώ να σώσω στα settings του Wi-Fi κάποιο app;

Μήπως έχεις κάνει disable την εφαρμογή AI lens και δεν σου δείχνει το εικονίδιο; 

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ hara75gr. Δεν έχει αυτό το εικονίδιο η εφαρμογή μου. Ακόμη και clear data της έκανα.
Για το 2ο, δεν το κατάλαβα. Μπορώ να σώσω στα settings του Wi-Fi κάποιο app;
Για κάνε τη διαδικασία
https://www.hardreset.info/devices/huawei/huawei-nova-5t/faq/faq/qr-codes-huawei-p30-pro/
Όσο για το 2ο, εκεί που πας για να συνδεθείς σε κάποιο άλλο AP, αν πατήσεις σε αυτό που είσαι συνδεδεμένος σου βγάζει το QR code του(πχ το hismartκάτι της φώτο που βρήκα τυχαία ανοιχτό, αν το κλικάρω βγάζει qrcode μαζί με τα settings του), οπότε μπορεί να το δώσεις σε κάποιον άλλο με αυτό τον τρόπο(Android 10 feature νομίζω).
b98ac9a37620aee1b6acb52a3f5fddfe.jpg

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους 2. Ακολούθησα τις συμβουλές σας και τα κατάφερα και τα 2!

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εχω δυο ιδια.
το ενα δεν εχει τα 3 εικονιδια κατω,επιστροφης κτλ

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, isolove said:

εχω δυο ιδια.
το ενα δεν εχει τα 3 εικονιδια κατω,επιστροφης κτλ

https://consumer.huawei.com/en/support/content/en-us00766022/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μου ήρθε ειδοποίηση για security patch May 2022, έκδοση ενημέρωσης: 12.0.0.146(C431E8R1P2)

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ξαφνικά όταν μιλάω δεν με ακούει ο συνομιλητής εάν το γυρίσω σε ανοικτή ακρόαση με ακούνε. Είναι διαφορετικό το μικρόφωνο; Ξέρετε που είναι; να κοιτάξω να το καθαρίσω με καμμια καρφιτσα μήπως πήρε σκόνες; 

Edited by johndrama
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν λέει να συνδεθεί στο Android Auto ασύρματα. Wireless projection not supported.
Το Realme 7 Pro μπήκε απευθείας, οπότε δεν πιστεύω ότι το Nova 5T δεν το υποστηρίζει.
Έχω κάνει αναβάθμιση το λογισμικό του αυτοκινήτου, Hyundai i20 2021, σε ΒC3.EUR.V142.200529.

 

Οκ, το βρήκα. Άλλαξαν οι απαιτήσεις του Android Auto. Μόνο με την τελευταία έκδοση Android...
https://support.google.com/androidauto/answer/6348019?hl=en&fbclid=IwAR1IDWJRdWMWNfpE1c2CLJMy_pkzZ41zNlVjWAKOcZ_zwB0DXt9vUeVZO90#zippy=%2Candroid-auto-on-your-car-display-wireless

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και πολύ καιρό, είναι καθημερινό πρόβλημα να μη λαμβάνω ειδοποιήσεις, από όλες τις εφαρμογές. Κάποιες φορές έρχονται, κάποιες όχι.
Υπάρχει κάτι που μπορώ να δοκιμάσω;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Νέα ενημέρωση του EMUI, security patch, έκδοση 12.0.0.152, μεγέθους 205 MB.

Θέλω να ελπίζω ότι κάποια μέρα θα πάρει και Android 11, λόγω Kirin 980.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

On 15/8/2022 at 3:36 ΠΜ, talos_2002 said:

Θέλω να ελπίζω ότι κάποια μέρα θα πάρει και Android 11, λόγω Kirin 980.

Android 11 based EMUI 12 πήρε το Nova 9 που δεν έχει Google Services.
Η Huawei έχει άδεια για χρήση Google Services μόνο μέχρι και το Android 10.
Κοντολογίς, δεν μπορεί να δώσει Android 11 AOSP (και πάνω) μαζί με Google Services.
Κι επειδή η απόφασή της (μέχρι τώρα) είναι ότι όσα μοντέλα είχαν GMS θα συνεχίσουν να τα έχουν, χλωμό να δώσει ποτέ σε αυτά Android 11, καθότι αυτό θα σημαίνει πως θα πάψουν να λειτουργούν τα GMS. Στην περίπτωση που αποφασίσει ότι δεν την ενδιαφέρουν τα GMS (στα παλιά μοντέλα), τότε δεν θα πάει στο Android 11 αλλά στο Harmony OS (που είναι Android 10-based και προς το παρόν μόνο για τις συσκευές που είχαν κυκλοφορήσει για την Κίνα).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε τους Αμερικάνους... 😛

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα παιδια. Στην νεα Συσκευη μου ''Huawei Nova Y90'' αντιμετωπιζω ενα ενοχλητικο προβλημα.

(Συγνωμη αλλα δεν βρισκω θεμα με το μοντελο μου εδω στο φορουμ και γραφω εδω μιας και το ιδιο ακριβως προβλημα ειχα με την παλια μου συσκευη Huawei Nova 5T που εδωσα στην Μανα μου).

Σε καθε τραγουδι mp3 που θα ανοιξω να παιξει απο τον φακελο ''Αρχεια'' θα ακουστει παντα ενας ''effect pop up ηχος''.

Ξερει κανεις πως τον απενεργοποιω;

Αν με ρωτισεται με ποια εφαρμογη ανοιγει τα mp3 ο φακελος ''Αρχεια'' θα σας πως οτι δεν γνωριζω.

Παντος υποπτευομαι οτι ΔΕΝ τα ανοιγει με την default εφαρμογη ''Μουσικη'' τις Huawei συσκευης. Το λεω αυτο γιατι αν παιξω μεσα απ την εφαρμογη ''Μουσικη'' δεν αναπαραγει αυτον τον ενοχλητικο ηχο.

Εψαξα αρκετα στις ρυθμισεις αλλα δεν βλεπω καπου πως το απενεργοποιω.

Edited by elder
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

Huawei Nova 5T

κοντα στην τριετια λειτουργιας ,κολαει στο λογοτυπο

μπαίνει σε fastboot 

μπαίνει σε update mod εδω το αναγνωρίζει και το pc

εκανα factory reset  παλι κολλάει στο λογότυπο

μηπως εχει ξανατύχει σε κανεναν ?

update  7/9/2022   ξεκόλλησε απο το λογότυπο

Edited by georgemg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

μολις πηρε αναβαθμιση, συγχαρητηρια στην huawei για αυτο το διαμαντι 

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ea6gka said:

μολις πηρε αναβαθμιση, συγχαρητηρια στην huawei για αυτο το διαμαντι 

vesrion ? .152?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...