Jump to content

Huawei Nova 5T


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα δεν με ενοχλεί, καθώς πατώντας το κουμπί η οθόνη επανέρχεται αλλά ήθελα να ρωτήσω μήπως αυτό προκαλέσει μακροπρόθεσμα κάποιο άλλο «πρόβλημα» που δεν μπορώ να σκεφτώ τώρα.

 

Κάποια άποψη ;;

 

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να «χάσει» το calibration του ο αισθητήρας, τις ρυθμίσεις του δηλαδή.

 

Προσωπικά, δε μου αρέσουν οι του συγκεκριμένου τύπου προστασίες οθόνης.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να «χάσει» το calibration του ο αισθητήρας, τις ρυθμίσεις του δηλαδή.

 

Προσωπικά, δε μου αρέσουν οι του συγκεκριμένου τύπου προστασίες οθόνης.

 

Μετά από αρκετές μέρες δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα και κάτι που είδα είναι ότι το τζαμάκι τελικά έχει ένα απειροελάχιστο «κόψιμο» στο επάνω σημείο, εκεί δηλαδή που είναι ο αισθητήρας.

Δεν το είχα παρατηρήσει νωρίτερα καθώς είναι πολύ μικρό σε μέγεθος και πρέπει να το κοιτάξεις από πολύ κοντά και στο φώς για να φανεί αλλά υπάρχει τελικά και μάλλον είναι για αυτόν τον λόγο.:)

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κατι επισημο η ανεπισημο για android 11 η Harmony os???

 

Android 11, με emui 11 όχι. Εξ' ου και το πετσοκομμένο update σε emui 11.

 

Harmony os υποτίθεται ότι το περιμένουμε σύμφωνα με αυτό.

 

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=488568&highlight=Harmony

 

Το υποτίθεται πάει στο ότι έτσι όπως έχουν τα πράγματα με τη Huawei πιστεύω όλα θα αλλάζουν συνέχεια.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Android 11, με emui 11 όχι. Εξ' ου και το πετσοκομμένο update σε emui 11.

 

Harmony os υποτίθεται ότι το περιμένουμε σύμφωνα με αυτό.

 

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=488568&highlight=Harmony

 

Το υποτίθεται πάει στο ότι έτσι όπως έχουν τα πράγματα με τη Huawei πιστεύω όλα θα αλλάζουν συνέχεια.

 

Ενταξει εφοσον ειναι λογια της εταιρειας λογικα θα παρουν. οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σήμερα μου ήρθε και πέρασα νεα αναβάθμιση 11.0.0.143(C431 Ε3R1P4) EMUI 11.0.0

 

Προχθές αναβαθμίστηκε η συσκευή σε 11.0.0.146 (C431 Ε3R1P4)

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Η τελευταία αναβάθμιση ασφαλείας είναι από το Μάρτιο!!!

Τι harmony και ios λέτε;

Λευκή πετσέτα έχουν ρίξει στο κινητό.

Κρίμα και είχε potential.

Πάμε για άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Παιδιά μη γελάσετε με την άγνοιά μου αλλά πώς μπορώ να διαμοιράσω δεδομένα από το κινητό προς άλλες συσκευές (laptop, tablet);

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Btw, κι εγώ στην 11.0.0.143 έχω μείνει.

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις τα δεδομένα και απενεργοποιεις το wifi.

Ενεργοποιείς το "προσωπικό ενεργό σημείο πρόσβασης"

Κάνεις μια αναζήτηση στη συσκευή σου και σου βρίσκει το nova 5t.

Κάνεις βάζεις τον κ δικό πρόσβασης που έχει η συσκευή, πατάς connect και έτοιμος ο φόντας.

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις τα δεδομένα και απενεργοποιεις το wifi.

Ενεργοποιείς το "προσωπικό ενεργό σημείο πρόσβασης"

Κάνεις μια αναζήτηση στη συσκευή σου και σου βρίσκει το nova 5t.

Κάνεις βάζεις τον κ δικό πρόσβασης που έχει η συσκευή, πατάς connect και έτοιμος ο φόντας.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το Wifi calling της Vodafone

 

Της Cosmote δουλεύει κανονικά

 

Έχει κάποιος εμπειρία?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σε εμένα πάντως ενημερώσεις δεν έρχονται. Στην 11.0.0.143 είμαι.

 

Μια απ'τα ίδια, το παράτησαν το τηλέφωνο. Η φάση είναι ότι έφυγα απ'τη Xiaomi που με κάθε ενημέρωση έτρεμα για το τι θα χαλάσουν, για να πάω στο άλλο άκρο που δε δίνουν καθόλου ενημερώσεις, οπότε όλα λειτουργούν μια χαρά lol

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Τραβώντας την οθόνη είτε από αριστερά είτε από δεξιά από την κόψη της εμφάνιζε μια στήλη γρήγορης πρόσβασης σε εφαρμογές. Σε εμένα δεν λειτουργεί απλώς φαίνεται η προέκταση σαν αυτάκι με το σήμα των εφαρμογών αλλά η στήλη δεν εμφανίζεται.

Ξέρει κάποιος τι συμβαίνει; Αν έχω πειράξει κάτι εγώ ή εξαφανίστηκε μετά από κάποια ενημέρωση;

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, islanderfi said:

Τραβώντας την οθόνη είτε από αριστερά είτε από δεξιά από την κόψη της εμφάνιζε μια στήλη γρήγορης πρόσβασης σε εφαρμογές. Σε εμένα δεν λειτουργεί απλώς φαίνεται η προέκταση σαν αυτάκι με το σήμα των εφαρμογών αλλά η στήλη δεν εμφανίζεται.

Ξέρει κάποιος τι συμβαίνει; Αν έχω πειράξει κάτι εγώ ή εξαφανίστηκε μετά από κάποια ενημέρωση;

Πήγαινε ρυθμίσεις, δυνατότητες προσβασιμοτητας, πολλαπλά παράθυρα και ενεργοποίησε το. 

On 27/8/2021 at 8:25 ΜΜ, jimakos182 said:

Ήρθε ενημέρωση. Η 11.0.0.172 διορθώση του παραπάνω ποστ

Πως το έχεις ρυθμισμένο και σου έρχονται συνέχεια ενημερώσεις? Εμένα έχει κάνα 3μηνο να έρθει ενημέρωση. Κ μέσω υποστήριξης δεν βρίσκω. Το έχω από παμπλικ. 

Link to comment
Share on other sites

manoslar δεν υπάρχει αυτή η παράμετρος στις δυνατότητες προσβασιμότητας. Έψαξα γενικά για πολλαπλά παράθυρα αλλά δεν βρήκα κάτι. Στης γυναίκας μου που έχουμε το ίδιο υπάρχει σαν παράμετρος σε εμένα όχι.

Όπως δεν υπάρχει και παράμετρος ψηφιακά ακουστικά ενω υπήρχε.

Μήπως κάποια ενημέρωση πήγε στραβά, αλλά δεν έβγαλε κάποιο μήνυμα το τηλέφωνο.

Edited by islanderfi
Link to comment
Share on other sites

On 16/8/2021 at 10:06 ΜΜ, manoslar said:

Σε εμένα πάντως ενημερώσεις δεν έρχονται. Στην 11.0.0.143 είμαι.

Ουτε σε εμένα ερχόταν, έβαλα το HiSuite στον υπολογιστή και το αναβάθμισα από εκεί

Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2021 at 5:10 ΜΜ, islanderfi said:

manoslar δεν υπάρχει αυτή η παράμετρος στις δυνατότητες προσβασιμότητας. Έψαξα γενικά για πολλαπλά παράθυρα αλλά δεν βρήκα κάτι. Στης γυναίκας μου που έχουμε το ίδιο υπάρχει σαν παράμετρος σε εμένα όχι.

Όπως δεν υπάρχει και παράμετρος ψηφιακά ακουστικά ενω υπήρχε.

Μήπως κάποια ενημέρωση πήγε στραβά, αλλά δεν έβγαλε κάποιο μήνυμα το τηλέφωνο.

Δεν ξέρω τι μπορεί να έχει πάει στραβά. Screenshot_20210908_182623_com.android.settings.thumb.jpg.661509bb0a50b00becd1d781d009bec3.jpg

Screenshot_20210908_182642_com.huawei.hwdockbar.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 8/9/2021 at 10:55 ΠΜ, alex999 said:

Ουτε σε εμένα ερχόταν, έβαλα το HiSuite στον υπολογιστή και το αναβάθμισα από εκεί

Το ήξερα ότι την πλήρη αδιαφορία της Huawei για Linux χρήστες, θα την έβρισκα κάποια στιγμή μπροστά μου🤬

Να ρωτήσω για πολλοστή φορά και εδώ, έχει βρει κάποιος-α λύση για update σε Linux?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δυστυχώς χτες έσπασα την οθόνη του κινητού.... Συνεχίζει βέβαια να είναι πλήρως λειτουργικό στην αφή κτλ αλλά σίγουρα είναι κάτι που πρέπει να φτιάξω.Συν το γεγονός ότι δεν έχω απολύτως κανένα παράπονο από το τηλέφωνο και δεν θα ήθελα να το αλλάξω.εχει κανείς υπόψη του κάποιο κατάστημα για επισκευή-αλλαγη οθόνης στην Θεσσαλονίκη?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...