Jump to content

Huawei Nova 5T


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καποιο μειονεκτημα του κινητου; Ψαχνω για κατι Mid range μεχρι 250 για την μητερα μου ή/και την γυναικα μου, και επεσα σε αυτο το κινητο.

Αν δεν σε ενδιαφέρει αποκλειστικά Huawei, δες το poco x3, που είναι εξαιρετικό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε ενδιαφέρει αποκλειστικά Huawei, δες το poco x3, που είναι εξαιρετικό.

 

δεν θα ανταλλαζα την 120hz οθονη για αυτη την ποιοτητα κατασκευης κ λειτουργικου οπως κ την φωτογραφικη κ το δυνατο soc

 

για μενα το nova παραμενει η καλυτερη αγορα στην midrange κατηγορια

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καποιο μειονεκτημα του κινητου; Ψαχνω για κατι Mid range μεχρι 250 για την μητερα μου ή/και την γυναικα μου, και επεσα σε αυτο το κινητο.

 

το μονο κακο που βλεπω ειναι η αβεβαιοτητα ενημερωσης σε android 11

 

security updates παιρνει κανονικα

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

δεν θα ανταλλαζα την 120hz οθονη για αυτη την ποιοτητα κατασκευης κ λειτουργικου οπως κ την φωτογραφικη κ το δυνατο soc

 

για μενα το nova παραμενει η καλυτερη αγορα στην midrange κατηγορια

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

το μονο κακο που βλεπω ειναι η αβεβαιοτητα ενημερωσης σε android 11

 

security updates παιρνει κανονικα

https://www.huaweicentral.com/emui11-eligible-devices/

Link to comment
Share on other sites

δεν θα ανταλλαζα την 120hz οθονη για αυτη την ποιοτητα κατασκευης κ λειτουργικου οπως κ την φωτογραφικη κ το δυνατο soc

 

για μενα το nova παραμενει η καλυτερη αγορα στην midrange κατηγορια

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

το μονο κακο που βλεπω ειναι η αβεβαιοτητα ενημερωσης σε android 11

 

security updates παιρνει κανονικα

Αυτο αρνητικο δεν μπορει να ειναι για την μητερα μου που δεν ασχολειται. Και εγω με το Oneplus 5 στο android 9 εχω μεινει, ενω μπορω να βαλω και 10 και 11αρι beta.

 

Ενα αρνητικο μπορει να ειναι μελλοντικα η απουσια 5g; Δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε ενδιαφέρει αποκλειστικά Huawei, δες το poco x3, που είναι εξαιρετικό.

 

δεν συγκρινετε το νοβα με το Χ3, αλλη κατηγορια. Το ενα ειναι budget flagship, το νοβα ειναι flagship killer

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

δεν συγκρινετε το νοβα με το Χ3, αλλη κατηγορια. Το ενα ειναι budget flagship, το νοβα ειναι flagship killer

 

Δεν ειναι μονο αυτο, ειναι και οτι τα Huawei απο πλευρας λογισμικου ειναι βραχος δεν ειναι καθε update και καημος και να πρεπει να γινει η μανα μου και η θεια μου μελος σε φορουμ για να βρει λυσεις :) ;)

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα στα 190 ευρω μεταχειρισμενο 2 μηνων και το πηρα για την μητερα μου. Ελπιζω να της αρεσει. Λογικα θα δει τρελη διαφορα, ειχε σε ενα zte που δεν το ηξερε ουτε η μανα του και κολλουσε παρα πολυ. Πιστευω σε αυτη τη τιμη ειναι το απολυτο VFM, ειδικα για τον επεξεργαστη που εχει.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μονο αυτο, ειναι και οτι τα Huawei απο πλευρας λογισμικου ειναι βραχος δεν ειναι καθε update και καημος και να πρεπει να γινει η μανα μου και η θεια μου μελος σε φορουμ για να βρει λυσεις :) ;)

 

Αυτό.

 

Όσο κι αν προτιμώ τα smartphones της xiaomi για πολλούς λόγους, το os της huawei είναι ό,τι πιο σταθερό.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζουμε εαν το Huawei ID ειναι απαραιτητο και τι ακριβως κανει; Το ζηταει τωρα στην μητερα μου.
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζουμε εαν το Huawei ID ειναι απαραιτητο και τι ακριβως κανει; Το ζηταει τωρα στην μητερα μου.

 

Απαραίτητο δεν είναι, ειναι το account σου για υπηρεσίες της Huawei οπως backup στο cloud τους κτλ κτλ. Ότι είναι το gmail σου για τη Google.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους/ες.

 

Ξέρετε αν το Nova 5T βγαίνει σε μια version ή σε περισσότερες; Για να γίνω πιο συγκεκριμένος, οι συσκευές που πουλούν γύρω στα 250€ τα Σκρουτζομάγαζα είναι οι κανονικές της Ευρώπης ή τπτ για την Ασιατική αγορά; Θέλω να είμαι σίγουρος ότι υπάρχει η Β20 μπάντα και το NFC.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους/ες.

 

Ξέρετε αν το Nova 5T βγαίνει σε μια version ή σε περισσότερες; Για να γίνω πιο συγκεκριμένος, οι συσκευές που πουλούν γύρω στα 250€ τα Σκρουτζομάγαζα είναι οι κανονικές της Ευρώπης ή τπτ για την Ασιατική αγορά; Θέλω να είμαι σίγουρος ότι υπάρχει η Β20 μπάντα και το NFC.

 

Χωρίς να είμαι σίγουρος, ρώτησε το imei της συσκευής και μετά ρώτησε στην αντιπροσωπεία αν το συγκεκριμένο imei προορίζεται για Ευρώπη ή ακόμα και για Ελλάδα.

 

Δύσκολο βέβαια κάτι τέτοιο, χωρίς να μπορείς να πας από το κατάστημα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρος, ρώτησε το imei της συσκευής και μετά ρώτησε στην αντιπροσωπεία αν το συγκεκριμένο imei προορίζεται για Ευρώπη ή ακόμα και για Ελλάδα.

 

Δύσκολο βέβαια κάτι τέτοιο, χωρίς να μπορείς να πας από το κατάστημα.

 

Ναι, δεν νομίζω ότι τηλεφωνικά θα δώσουν τέτοια πληροφορία. Σ' ευχαριστώ πάντως για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν νομίζω ότι τηλεφωνικά θα δώσουν τέτοια πληροφορία. Σ' ευχαριστώ πάντως για την απάντηση.
Και όμως τη δίνουν κανονικότατα. Το ζήτημα είναι αν μπορούν να σε εξυπηρετήσουν λόγω της κατάστασης. Πάντως τα πιο πολλά μαγαζιά στο σκρουτζ και best price πουλάνε ευρωπαϊκές συσκευές με εγγύηση από την επίσημη αντιπροσωπεία, εκτός και αν πέσεις στην περίπτωση. Ειδικά με αξιόπιστα καταστήματα δεν θα έχεις θέμα. Αλλά για να είσαι σίγουρος ζητάς ΙΜΕΙ και μετά στην αντιπροσωπεία σου λένε τα πάντα.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Και όμως τη δίνουν κανονικότατα. Το ζήτημα είναι αν μπορούν να σε εξυπηρετήσουν λόγω της κατάστασης. Πάντως τα πιο πολλά μαγαζιά στο σκρουτζ και best price πουλάνε ευρωπαϊκές συσκευές με εγγύηση από την επίσημη αντιπροσωπεία, εκτός και αν πέσεις στην περίπτωση. Ειδικά με αξιόπιστα καταστήματα δεν θα έχεις θέμα. Αλλά για να είσαι σίγουρος ζητάς ΙΜΕΙ και μετά στην αντιπροσωπεία σου λένε τα πάντα.

Σ' ευχαριστώ για την συμβουλή.

Πήρα και με διαβεβαίωσαν ότι η εγγύηση είναι 2 χρόνια αντιπροσωπίας Huawei και ότι οι συσκευές είναι όντως ευρωπαϊκές. Τον Απρίλιο που είχα αγοράσει, για συγγενικό μου πρόσωπο, από το συγκεκριμένο μαγαζί είχα μείνει πολύ ικανοποιημένος, οπότε νομίζω ότι μπορώ να τους εμπιστευτώ και τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζει double tap να ξυπνα η οθόνη;

 

εχω πολυ καιρο να το δω αυτο σε κινητο και ειναι οντως πολυ χρησιμο αλλα τρωει κ μπαταρια να ξερετε

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Security patch Οκτωβρίου διαθέσιμο.

 

Δεν υποστηρίζει double tap να ξυπνα η οθόνη;

 

Όχι και είναι το μοναδικό που μου λείπει σχετικά με άλλες συσκευές.

 

Εναλλακτικά μπορείς να ενεργοποιήσεις το σήκωμα της συσκευής, για να ανάβει η οθόνη.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

εχω πολυ καιρο να το δω αυτο σε κινητο και ειναι οντως πολυ χρησιμο αλλα τρωει κ μπαταρια να ξερετε

Στο realme που έχω και ανοίγει και κλείνει με double tap.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος κι εγώ εδώ και λίγη ώρα (ελπίζω να έκανα καλή επιλογή), θα ήθελα τη βοήθειά σας για το στήσιμο.

 

1. Ποιος είναι ο καλύτερος / ασφαλέστερος / ευκολότερος τρόπος για να μεταφέρω τις επαφές μου από το Huawei P9 Lite?

2. Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα τον μαμίσιο mail client. Έχω διαβάσει ότι ο Blue Mail είναι πολύ καλός. Τον έχει δουλέψει κανείς σας;

Και για τις δύο περιπτώσεις, ο Google account αποκλείεται, προτιμώ να μοιράζομαι όσο γίνεται λιγότερα με την Google.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος κι εγώ εδώ και λίγη ώρα (ελπίζω να έκανα καλή επιλογή), θα ήθελα τη βοήθειά σας για το στήσιμο.

 

1. Ποιος είναι ο καλύτερος / ασφαλέστερος / ευκολότερος τρόπος για να μεταφέρω τις επαφές μου από το Huawei P9 Lite?

2. Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα τον μαμίσιο mail client. Έχω διαβάσει ότι ο Blue Mail είναι πολύ καλός. Τον έχει δουλέψει κανείς σας;

Και για τις δύο περιπτώσεις, ο Google account αποκλείεται, προτιμώ να μοιράζομαι όσο γίνεται λιγότερα με την Google.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

Η εφαρμογη της Huawei Phone Clone θα σου κανει οτι μεταφορα θες.

Λογικα το 5T την εχει ηδη, βαλε την και το P9 lite και ακολουθα τις οδηγιες.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που εχει πάρει την προτελευταία αναβάθμιση να τσεκάρει αν το τηλέφωνο δουλεύει σαν dual active? Το γνωρίζω οτι είναι dual standbye αλλά μετά την προτελευταία αναβάθμιση σε Κινητό φίλου δουλεύει σαν dual active

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη της Huawei Phone Clone θα σου κανει οτι μεταφορα θες.

Λογικα το 5T την εχει ηδη, βαλε την και το P9 lite και ακολουθα τις οδηγιες.

Σ' ευχαριστώ πολύ!

 

Εν τω μεταξύ, χθες έψαξα για update, δεν βρήκε τίποτα. Το κινητό είναι με Android 9 & EMUI 9.1, οπότε δεν θα έπρεπε να βρει την 10; Να φταίει ότι δεν έχω βάλει ακόμα μέσα κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...