Jump to content

Huawei Nova 5T


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά τελευταία ενώ παλιά δεν το έκανε οταν παίζω clah Royale όταν τελειώνει μια μάχη και σου δείχνει πόσους πύργους εριξες και μετά πας να επιλέξεις μια φάτσα κάποι καο κλείνει την εφαρμογή και με πετάει στην αρχική σελιδα του κινητού Γιατί συμβαίνει αυτο; Όσο παίζω δεν έχω κάνα κόλλημα δεν είναι βαρύ παιχνίδι εξάλλου ξέρεις κανεις τι συμβαίνει; τι να κάνω; Παλιά δεν το έκανε ευχαριστώ Edited by BOOM1
Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος το EMUI Desktop μέσω HDMI; Οχι wireless projection αλλά μέσω HDMI.

Λειτουργεί κανονικά;

 

Καλησπέρα, νέος κάτοχος του κινητού, δοκίμασα με αντάπτορα hdmi σε usb c αλλά δεν έπαιζε. Υπόψη με τον ίδιο αντάπτορα έπαιζε στο P20 Pro που είχα παλιότερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, νέος κάτοχος του κινητού, δοκίμασα με αντάπτορα hdmi σε usb c αλλά δεν έπαιζε. Υπόψη με τον ίδιο αντάπτορα έπαιζε στο P20 Pro που είχα παλιότερα.

 

Δεν υποστηριζει τη λειτουργεια.

Το nova 5t εχει usb 2.0, το p20/p20 pro usb 3.1

 

Για να δινει εικονα μια θυρα usb type c πρεπει να ειναι 3.1. Κινητα με 2.0 δεν μπορουν να το υποστηριξουν.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα ενα καινουριο απο τη δουλεια, αλλα μαλλον εχει προβληματικη μπαταρια...το ανοιξα ειχε 65% μπαταρια, εκανε 2 αναβαθμισεις και επεσε στο 48%. Μετα σε 12 λεπτα επεσε στο 7% ενω απλα το σκαλιζα. Μετα το εβαλα να φορτισει, εφτασε στο 93% και εκανε μια μεγαλη αναβαθμιση σε 10.1, οταν ξανα ανοιξε ειχε πεσει στο 60%!. νομιζω δεν ειναι φυσιολογικη συμπεριφορα αυτο, εσεις τι λετε?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Πηρα ενα καινουριο απο τη δουλεια, αλλα μαλλον εχει προβληματικη μπαταρια...το ανοιξα ειχε 65% μπαταρια, εκανε 2 αναβαθμισεις και επεσε στο 48%. Μετα σε 12 λεπτα επεσε στο 7% ενω απλα το σκαλιζα. Μετα το εβαλα να φορτισει, εφτασε στο 93% και εκανε μια μεγαλη αναβαθμιση σε 10.1, οταν ξανα ανοιξε ειχε πεσει στο 60%!. νομιζω δεν ειναι φυσιολογικη συμπεριφορα αυτο, εσεις τι λετε?

 

Το ιδιο ακριβως είχε κανει και στο δικο μου. Καπου στο φορουμ ηταν και γραμμενο νομιζω,διορθωνεται αμεσως μετα την αναβαθμιση. Εγω την φοβομουν γενικα την μπαταρια,αλλα τελικα μια χαρα κραταει πλεον 1,5 με 2 μερες,αναλογα την χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Πήρα το nova 5t μεταχειρισμένο και έχω μια ερώτηση .

Θέλω να αγοράσω έναν δεύτερο φορτιστή ( μόνο το adapter χωρίς το καλώδιο ) , αν πάρω οποιονδήποτε χαμηλής φόρτισης μιάς και δεν με πειράζει η γρήγορη φόρτιση θα δημιουργήσω πρόβλημα στην μπαταρία ??? Τι προτείνετε ???

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Edited by polhs
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Πήρα το nova 5t μεταχειρισμένο και έχω μια ερώτηση .

Θέλω να αγοράσω έναν δεύτερο φορτιστή ( μόνο το adapter χωρίς το καλώδιο ) , αν πάρω οποιονδήποτε χαμηλής φόρτισης μιάς και δεν με πειράζει η γρήγορη φόρτιση θα δημιουργήσω πρόβλημα στην μπαταρία ??? Τι προτείνετε ???

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Προσωπικά, φορτίζω μόνιμα με έναν του 1A. Μονο όταν βιάζομαι, χρησιμοποιώ αυτόν της συσκευασίας.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ήμουν έτοιμος να πάρω κάτι ανάμεσα σε Redmi Note 8 Pro και 9 Pro ή το Realme 6, αλλά είδα τυχαία το 5Τ και εντυπωσιάστηκα από την ταχύτητα του επεξεργαστή, της απόδοσης του και των benchmarks... Πρώτη μου ανάγκη είναι να είναι γρήγορο το κινητό, αλλά θα ήθελα να έχει και ραδιόφωνο που κάποιες φορές είναι χρήσιμο, όπως και υπέρυθρες για τηλεχειρισμό συσκευών κτλ.

 

Όμως δεν έχει βέβαια ραδιόφωνο, υπέρυθρες και 3.5 Jack. Τι γνώμη έχετε εσείς που το έχετε ήδη δοκιμάσει, αξίζει να το πάρω ή να πάω στα άλλα που έχουν τα παραπάνω χαρακτηριστικά και να συμβιβαστώ με τον πιο αργό επεξεργαστή/απόκριση τους?

 

Έχει slpash proof οθόνη? Από ήχο και ηχείο πως τα πάει? Ήχο στο bluetooth (που στο δικό μου Redmi Note 4x είναι ΧΑΛΙΑ btw)? Λήψη wifi/GPS?

 

Υποστηρίζει VoLTE και VoWIFI?

 

Ευχαριστώ

Edited by DxL
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ήμουν έτοιμος να πάρω κάτι ανάμεσα σε Redmi Note 8 Pro και 9 Pro ή το Realme 6, αλλά είδα τυχαία το 5Τ και εντυπωσιάστηκα από την ταχύτητα του επεξεργαστή, της απόδοσης του και των benchmarks... Πρώτη μου ανάγκη είναι να είναι γρήγορο το κινητό, αλλά θα ήθελα να έχει και ραδιόφωνο που κάποιες φορές είναι χρήσιμο, όπως και υπέρυθρες για τηλεχειρισμό συσκευών κτλ.

 

Όμως δεν έχει βέβαια ραδιόφωνο, υπέρυθρες και 3.5 Jack. Τι γνώμη έχετε εσείς που το έχετε ήδη δοκιμάσει, αξίζει να το πάρω ή να πάω στα άλλα που έχουν τα παραπάνω χαρακτηριστικά και να συμβιβαστώ με τον πιο αργό επεξεργαστή/απόκριση τους?

 

Έχει slpash proof οθόνη? Από ήχο και ηχείο πως τα πάει? Ήχο στο bluetooth (που στο δικό μου Redmi Note 4x είναι ΧΑΛΙΑ btw)? Λήψη wifi/GPS?

 

Υποστηρίζει VoLTE και VoWIFI?

 

Ευχαριστώ

 

αν οι ελλειψεις που αναφερεις δεν ειναι προβλημα για σενα τοτε ειναι μαλλον οτι πιο vfm υπαρχει σε κινητο αυτη την στιγμη

 

ευχαριστημενος απο το ολο πακετο εδω κ κατι μηνες ,ουσιαστικο προβλημα δεν εχω συναντησει

 

Υποστηρίζει VoLTE και VoWIFI κανονικα σε cosmote που ειμαι

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ήμουν έτοιμος να πάρω κάτι ανάμεσα σε Redmi Note 8 Pro και 9 Pro ή το Realme 6, αλλά είδα τυχαία το 5Τ και εντυπωσιάστηκα από την ταχύτητα του επεξεργαστή, της απόδοσης του και των benchmarks... Πρώτη μου ανάγκη είναι να είναι γρήγορο το κινητό, αλλά θα ήθελα να έχει και ραδιόφωνο που κάποιες φορές είναι χρήσιμο, όπως και υπέρυθρες για τηλεχειρισμό συσκευών κτλ.

 

Όμως δεν έχει βέβαια ραδιόφωνο, υπέρυθρες και 3.5 Jack. Τι γνώμη έχετε εσείς που το έχετε ήδη δοκιμάσει, αξίζει να το πάρω ή να πάω στα άλλα που έχουν τα παραπάνω χαρακτηριστικά και να συμβιβαστώ με τον πιο αργό επεξεργαστή/απόκριση τους?

 

Έχει slpash proof οθόνη? Από ήχο και ηχείο πως τα πάει? Ήχο στο bluetooth (που στο δικό μου Redmi Note 4x είναι ΧΑΛΙΑ btw)? Λήψη wifi/GPS?

 

Υποστηρίζει VoLTE και VoWIFI?

 

Ευχαριστώ

 

ειναι παρα πολυ γρηγορο και εχει ανωτερης κατηγοριας καμερες και κεραιες, δεν εχει αυτα που γραφεις. Επισης εχει χιλια μιλια καλυτερο λογισμικο

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μόλις λήφθηκε ενημέρωση κώδικα ασφαλείας Αυγούστου 2020 (10.1.0.249) 150 MB.
Link to comment
Share on other sites

android 11 θα παρουμε? τι ακουγεται
Έτσι ακούγεται...

https://consumer.huawei.com/ph/community/details/EMUI-11%3A-Latest-News%2C-Eligible-Devices%2C-Features-and-Launch-date/topicId_104698/

 

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό είναι παλιό post.

Πλέον έχει ανακοινωθεί ότι το EMUI 11 δεν θα βασίζεται στο Android 11, αλλά στο 10 (κι αυτό).

Οπότε για Android 11 αναμένουμε να δούμε τι θα γίνει.

 

https://www.androidauthority.com/huawei-emui-11-1155139/

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι παλιό post.

Πλέον έχει ανακοινωθεί ότι το EMUI 11 δεν θα βασίζεται στο Android 11, αλλά στο 10 (κι αυτό).

Οπότε για Android 11 αναμένουμε να δούμε τι θα γίνει.

 

https://www.androidauthority.com/huawei-emui-11-1155139/

 

Η beta test θα ειναι σε 10, δεν εχει βγει ανακοινωση οτι η stable emui 11 θα ειναι σε android 10.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Η beta test θα ειναι σε 10, δεν εχει βγει ανακοινωση οτι η stable emui 11 θα ειναι σε android 10.

 

Το EMUI 11 θα βασίζεται στο Android 10 και καποιες εκδόσεις του EMUI 11 θα έχουν κάποια επιπρόσθετα επιλεγμένα features από το Android 11.

Το τι θα γίνει με το EMUI 11.x+ και άλλες μελλοντικές εκδόσεις δεν το γνωρίζουμε ακόμα. Στο ιδανικότερο σενάριο, μετά από (αρκετό) καιρό θα βγει πιθανότατα κάποια 11.x (ή όπως αλλιώς την αριθμήσει) που θα βασίζεται 100% στο Android 11.

Οι λεπτομέρειες εδώ:

 

https://www.xda-developers.com/huawei-incorporate-android-11-features-emui-11-enable-updating-harmony-os/

 

Huawei recently surprised people by launching EMUI 11, the company’s latest version of its custom Android-based software, on top of last year’s Android 10 instead of the new Android 11 release. The reason that announcement surprised people is that, after EMUI 5, Huawei shifted its EMUI numbering scheme to match the Android version number. Thus, EMUI 8 was based on Android 8 Oreo, EMUI 9 was based on Android 9 Pie, and EMUI 10 was based on Android 10. Most people would see the pattern here and think that EMUI 11 would be based on Android 11, but things have been very complicated for the Chinese tech giant since the middle of last year, to say the least. Fortunately, though, we now have confirmation that Huawei will be selectively adding some of Android 11’s new features into future versions of EMUI 11.

 

A spokesperson for Huawei told Android Authority that “after Android 11 is officially open-sourced, we will selectively incorporate some of its features into EMUI 11.” Due to U.S. trade restrictions levied at the company last year, Huawei didn’t have access to the Android 11 source code until it went public earlier this week, meaning they couldn’t start to rebase EMUI on top of Android 11 until very, very recently. The actual process of porting EMUI to the new Android 11 codebase will take months of development effort, though, which is likely why Huawei is working to “selectively incorporate” some of its new features into its existing Android 10-based EMUI 11. Perhaps we’ll see these new features show up in a point release, such as EMUI 11.1. That will hold some people over until Huawei is ready to release a proper Android 11-based EMUI, though the company didn’t actually say which of Android 11’s new features will make their way to EMUI 11.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες!ψαχνει φιλος για κινητο με προτεραιοτητα στην καμερα εως 300 ευρω και λεω να του προτεινω το nova 5t....ποιες οι εντυπωσεις σας απο την φωτογραφικη του;ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες!ψαχνει φιλος για κινητο με προτεραιοτητα στην καμερα εως 300 ευρω και λεω να του προτεινω το nova 5t....ποιες οι εντυπωσεις σας απο την φωτογραφικη του;ευχαριστω!

Με κλειστά τα μάτια, η κάμερες του βγάζουν άψογες φωτός

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστά τα μάτια, η κάμερες του βγάζουν άψογες φωτός

 

Όντως οι κάμερες του είναι φοβερές, αφού έλεγα να πάρω το pixel 4a μόλις βγει και το σκέφτομαι να το αλλάξω.

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστά τα μάτια, η κάμερες του βγάζουν άψογες φωτός

 

Όντως οι κάμερες του είναι φοβερές, αφού έλεγα να πάρω το pixel 4a μόλις βγει και το σκέφτομαι να το αλλάξω.

 

ευχαριστω πολυ παιδια!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Πως μπορώ να αλλάξω εικονίδια χωρίς να αλλάξω τον lawnchair του τηλεφώνου ???

Γίνεται ???

Ψάχνω όμως δεν βρίσκω κάτι ......

Ευχαριστώ και καλό υπόλοιπο Κυριακής

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Πως μπορώ να αλλάξω εικονίδια χωρίς να αλλάξω τον lawnchair του τηλεφώνου ???

Γίνεται ???

Ψάχνω όμως δεν βρίσκω κάτι ......

Ευχαριστώ και καλό υπόλοιπο Κυριακής

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.deishelon.lab.huaweithememanager

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

επεσε στα χερια μου σημερα ενα nova 5t και δυστυχως η φωτογραφικη του με απογοητευσε....τραβηξα το ιδιο θεμα ,με ιδιες συνθηκες με το δικο μου redmi note 7 με gcam και το 5t και του rn7 ηταν πολυ πιο ευκρινεις και ειχαν πιο ωραια χρωματα.αν και φαν της huawei ωφειλω να ομολογησω πως απογοητευτηκα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τι δεν κάνω σωστά και πχ στην εφαρμογή που έχει ο συναγερμός όταν κάποιος ξεκλειδώνει η μπαίνει στο σπίτι στέλνει notification

Στο mi a1 ήταν άμεσο σε αυτό μια δουλεύει σωστά μια όχι. Τι παίζει;;;

Ξέρει κανείς;;

 

Στάλθηκε από το Nova 5t μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...