Jump to content

Huawei Nova 5T


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν πειράζει μικρό το κακό αφου λειτουργεί καλα το wi fi είμαι ικανοποιημένος.

Ο προβληματισμός μου είναι αν αγοράσω απο σκρουτζομάγαζο(στα 285€ περίπου) ή όχι. Βλέπω κάποιοι λένε εγγύηση δυο χρόνια αντιπροσωπείας απο το τάδε εξουσιοδοτημένο και προβληματίζομαι. Εντωμεταξύ το έβγαλε και το ΜediaMarkt στα 329€ με 3 χρόνια εγγύηση(ο τρίτος χρόνος δική του κάλυψη) και σκέπτομαι αν αξίζει την διαφορά των 50€ παραπάνω.

 

Στη συσκευασία εχει αντάπτορα για το κλασικό 3,5 για ακουστικά και θήκη σιλικόνης; Ρωτάω γιατί στην ιστοσελίδα της Huawei γράφει εξαρτάται απο την αγορά.

 

Αν δεν κάνω λάθος, στην αγορά που συμπεριλαμβάνει και την Ελλάδα, έχει ακουστικά και ανταπτορα USB-C σε Jack 3.5mm αλλά όχι θήκη. Σε άλλες αγορές έχει την θήκη αλλά λείπουν τα ακουστικά και ο αντάπτορας.

Link to comment
Share on other sites

Παραγγέλθηκε σήμερα απο MediaMarkt σε χρώμα μπλε με την προσφορά των yellows και 3 χρόνια εγγύηση(ο τρίτος από ΜΜ).

ψήνομαι και εγώ πολύ άσχημα, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει να μπλέξεις με yellows ή να έχεις άμεσα καλύτερη τιμή από σκρουτζομάγαζο...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην ομαδα! θελει η αδερφη μου να το παραγγειλει το συγγεκριμενο,πηρε τηλ σε καταστημα σκρουτζ να ρωτησει πληροφοριεσ διαθεσημοτητα και τετοια ,υπαρχει κανονικα! ρωτησε επισης αν ειναι ευρωπαικο μιας και δεν υπαρχει στην ενδειξη στο σαιτ στο σκρουτζ και της απαντησαν οτι οχι δεν ειναι και οτι κατασκευαζεται στην κινα αλλα εχει εγγυηση για ευρωπη ( 10χρονων ηταν αυτος που της το ειπε αραγε χαχααχ?) υπαρχει περιπτωση να ερχονται συσκευες με κινεζικες εκδοσεις και οχι ευρωπαικες?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην ομαδα! θελει η αδερφη μου να το παραγγειλει το συγγεκριμενο,πηρε τηλ σε καταστημα σκρουτζ να ρωτησει πληροφοριεσ διαθεσημοτητα και τετοια ,υπαρχει κανονικα! ρωτησε επισης αν ειναι ευρωπαικο μιας και δεν υπαρχει στην ενδειξη στο σαιτ στο σκρουτζ και της απαντησαν οτι οχι δεν ειναι και οτι κατασκευαζεται στην κινα αλλα εχει εγγυηση για ευρωπη ( 10χρονων ηταν αυτος που της το ειπε αραγε χαχααχ?) υπαρχει περιπτωση να ερχονται συσκευες με κινεζικες εκδοσεις και οχι ευρωπαικες?

 

Οταν σε online shop ο πωλητης δεν εχει ιδεα απλα next.

Ευρωπαικες συσκευες εχουν εγγυηση στην Ευρωπη, Κινεζικες στην Κινα.

Αν το καταστημα σου πουλησει κινεζικη συσκευη και μετα σου παθει κατι θα πρεπει να το στειλεις στην Κινα, αν σου πουλησει ευπωπαικη και παθει κατι το πας σε οποιο service huawei εντος ευπωπης θες.

Αυτο που της ειπε ουτε ο ιδιος δεν το καταλαβε.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Οταν σε online shop ο πωλητης δεν εχει ιδεα απλα next.

Ευρωπαικες συσκευες εχουν εγγυηση στην Ευρωπη, Κινεζικες στην Κινα.

Αν το καταστημα σου πουλησει κινεζικη συσκευη και μετα σου παθει κατι θα πρεπει να το στειλεις στην Κινα, αν σου πουλησει ευπωπαικη και παθει κατι το πας σε οποιο service huawei εντος ευπωπης θες.

Αυτο που της ειπε ουτε ο ιδιος δεν το καταλαβε.

 

κατανοητα ολα αυτα,,ετσι οπως τα γνωριζω και εγω αλλα αν ο πωλητης δεν εχει ιδεα θα ξεχασουμε και αυτα που ξερουμε δηλ! ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ψήνομαι και εγώ πολύ άσχημα, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει να μπλέξεις με yellows ή να έχεις άμεσα καλύτερη τιμή από σκρουτζομάγαζο...

 

Από τη στιγμή που η συσκευή είναι EU και μπορείς να πας σε service Huawei και να σε καλύψει για δυο χρόνια μπορείς να πας και σε σκρουτζομάγαζο, απλά η ΜΜ έχει και την επέκταση εγγύησης ένα χρόνο ακόμα στην ίδια τιμή.

Το έβγαλε προσφορά και ο Γερμανός με την Eurobank επιστροφή αν θυμάμαι καλά 45€, μικρότερη έκπτωση απο ΜΜ και χωρίς επέκταση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, νέος κάτοχος και εγώ από mediamarkt. Μια ερώτηση για τους γνώστες, πέραν της εργοστασιακής μεμβράνης που έχει σκέφτομαι να πάρω κάποια ακόμη. Κυκλοφορούν κάποιες που καλύπτουν και την κάμερα χωρίς δλδ cutout. Υπάρχει περίπτωση να δημιουργούν δυσλειτουργίες στο face unlock κτλ;

 

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτήν με τρύπα στην κάμερα για να αποφύγω παρατράγουδα με δυσλειτουργίες της κάμερας. Ακόμα δεν την έχω παραλάβει να σου πω την άποψή μου αλλά στο Amazon που διάβασα έχει πολύ θετικά σχόλια.

 

https://www.amazon.de/gp/product/B07Z39D8LF/ref=ppx_od_dt_b_asin_title_s01?ie=UTF8&psc=1

Link to comment
Share on other sites

το app twin ειναι απενεργοποιημενο, πως το ενεργοποιω;
Settings-Apps-App Twin κι εκεί ενεργοποιείς ότι εφαρμογές υποστηρίζει (λίγες δλδ). Αλλιώς βάζετε 3rd party ή κάτι που διάβασα σήμερα και δε το δοκίμασα.

Private Space (Settings-Privacy-Private Space) που για το θέμα μας, κάνεις duplicate οποία application θες

 

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Settings-Apps-App Twin κι εκεί ενεργοποιείς ότι εφαρμογές υποστηρίζει (λίγες δλδ). Αλλιώς βάζετε 3rd party ή κάτι που διάβασα σήμερα και δε το δοκίμασα.

Private Space (Settings-Privacy-Private Space) που για το θέμα μας, κάνεις duplicate οποία application θες

 

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ, το δοκίμασα δεν βολεύει με την έννοια της διπλής εφαρμογής, είναι σαν να δημιουργεί άλλο χρήστη που έχει δικό του περιβάλλον με τις εφαρμογές του.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να πάρω το nova 5t ,έχω το Xiaomi mi8 και είμαι πολύ ευχαριστημένος απλώς ήθελα μια αλλαγή και λέω για το nova.Να υποθέσω ότι θέμα με play store και google δεν υπάρχει για αυτό το μοντέλο.Γενικα είστε ευχαριστημένοι;Το μόνο που θα μου λείψει πιστεύω από το mi8 που έχω θα είναι η amoled οθόνη και η gcam που μπορώ και βαζω.Θα εκτιμήσω ιδαίτερα τις ειλικρινείς απαντήσεις σας.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να πάρω το nova 5t ,έχω το Xiaomi mi8 και είμαι πολύ ευχαριστημένος απλώς ήθελα μια αλλαγή και λέω για το nova.Να υποθέσω ότι θέμα με play store και google δεν υπάρχει για αυτό το μοντέλο.Γενικα είστε ευχαριστημένοι;Το μόνο που θα μου λείψει πιστεύω από το mi8 που έχω θα είναι η amoled οθόνη και η gcam που μπορώ και βαζω.Θα εκτιμήσω ιδαίτερα τις ειλικρινείς απαντήσεις σας.Ευχαριστω.

 

απροβληματιστο ποιοτικο αποτελεσματικο τηλεφωνο κ οχι δεν θα σου λειψει η amoled εκτος εξω στον ηλιο

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει να μου πει κάποιος πως φτιάχνουμε φακέλους και βάζουμε μέσα τα εικονίδια των εφαρμογών; όπως πχ. της Google που ήταν έτοιμος ή και των εργαλείων, θέλω να ομαδοποιήσω κάποια και οσο και να έψαξα δεν κατάφερα κάτι.

 

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ θετικές από ποιότητα κατασκευής, ταχύτητα αλλά και φωτεινότητα οθόνης σε εξωτερικούς χώρους που με απασχολούσε πολύ. Η αυτόματη προσαρμογή κάνει εξαιρετική δουλειά και πολύ γρήγορα.

 

Κατέβασε ενημέρωση την 9.1 αλλά για δέκα με τίποτα, γράφει το σύστημα σας είναι ενημερωμένο περιμένω την nano sim απο vodafone για να κάνω τις δοκιμές και σε επίπεδο τηλεφωνίας.

Edited by islanderfi
Link to comment
Share on other sites

Για τη δημιουργία φακέλων κρατάς παρατεταμένα το δάχτυλο σε ένα εικονίδιο, το σέρνεις και το αφήνεις πάνω σε κάποιο άλλο. Έτσι δημιουργείς φάκελο με αυτά τα δύο εικονίδια για αρχή, και στη συνέχεια σέρνεις όσα θες μέσα στο φάκελο.
Link to comment
Share on other sites

απροβληματιστο ποιοτικο αποτελεσματικο τηλεφωνο κ οχι δεν θα σου λειψει η amoled εκτος εξω στον ηλιο

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου

Link to comment
Share on other sites

απηύδησα με τα σκρουτζομάγαζα και το τσίμπησα σήμερα από mediamarkt με κάρτα πειραιώς για τα έξτρα ποντάκια

καλά πως κρατάνε μερικοί μαγαζιά? (και τι κομπίνες παίζονται...) τους λες για τιμολόγιο και γίνεσαι εχθρός :lol:

anyway, το τηλεφωνάκι σουπερ και το μωβάκι του πάει απίστευτα!

Link to comment
Share on other sites

Για τη δημιουργία φακέλων κρατάς παρατεταμένα το δάχτυλο σε ένα εικονίδιο, το σέρνεις και το αφήνεις πάνω σε κάποιο άλλο. Έτσι δημιουργείς φάκελο με αυτά τα δύο εικονίδια για αρχή, και στη συνέχεια σέρνεις όσα θες μέσα στο φάκελο.

 

Θα το δοκιμάσω σήμερα, ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απηύδησα με τα σκρουτζομάγαζα και το τσίμπησα σήμερα από mediamarkt με κάρτα πειραιώς για τα έξτρα ποντάκια

καλά πως κρατάνε μερικοί μαγαζιά? (και τι κομπίνες παίζονται...) τους λες για τιμολόγιο και γίνεσαι εχθρός :lol:

anyway, το τηλεφωνάκι σουπερ και το μωβάκι του πάει απίστευτα!

 

Καλά έκανες έχει και ένα χρόνο παραπάνω εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ακριβως στην ιδια περιπτωση με τον φιλο παραπανω που παλευω με 8 καταστηματα εδω και 10 μερες για να το αγορασω χωρις ΦΠΑ.

Ειναι αδιανοητο αυτο που συμβαινει.

Σκεφτομαι να το παρω απο το εξωτερικο και να μην ξανασχοληθω ποτε ξανα με Ελληνικα καταστημα.

Αν υπαρχει καποια προσφορα η καποιο αλλο καταστημα που να μπορεσω να κανω ευκολα και γρηγορα την αγορα παρακαλω ενημερωστε με διαφορετικα θα το παρω απ'εξω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω περάσει εδώ και μια εβδομάδα περίπου, δεν αντιμετώπισα κανένα θέμα.

 

Την περίμενα πως και πώς επειδή χρησιμοποιώ gestures για την πλοήγηση και στην 10.1 μπορείς να περιηγηθείς στις ανοιχτές εφαρμογές χωρίς να ανοίξεις τον task manager.

 

 

 

.

 

Φίλε μπορείς να δώσεις πληροφορίες πως ακριβώς γίνεται αυτό;

Εγώ το μόνο που παρατηρώ ως τώρα είναι η προσθήκη πλευρικής μπάρας για περισσότερες συντομεύσεις.

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι είχε ρεμοτε αλλά τελικά όχι. Τι ειναι το ματάκι στην πάνω μεριά του;

 

Μου υποστηρίζει wifi call στην Vodafone.

Επειδή θέλω να κάνω φορητότητα στην κοσμοτε το υποστηρίζει εκεί;;;

 

Στάλθηκε από το YAL-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by lambros69
Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι είχε ρεμοτε αλλά τελικά όχι. Τι ειναι το ματάκι στην πάνω μεριά του;

 

Μου υποστηρίζει wifi call στην Vodafone.

Επειδή θέλω να κάνω φορητότητα στην κοσμοτε το υποστηρίζει εκεί;;;

 

Στάλθηκε από το YAL-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι ο αισθητήρας εγγύτητας για να σβήνει η οθόνη όταν μιλάς, αν δεν κάνω λάθος.

Υποστηρίζει κανονικά και την cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μπορείς να δώσεις πληροφορίες πως ακριβώς γίνεται αυτό;

Εγώ το μόνο που παρατηρώ ως τώρα είναι η προσθήκη πλευρικής μπάρας για περισσότερες συντομεύσεις.

 

Θα πρέπει στις ρυθμίσεις "Σύστημα και ενημερώσεις" > "Πλοήγηση στο σύστημα" να έχεις επιλέξει "Χειρονομίες". Στις ρυθμίσεις για τις χειρονομίες, ενεργοποιείς την επιλογή "Σύρετε κατά μήκος του κάτω μέρους για εναλλαγή εφαρμογών".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...