Jump to content

Huawei Nova 5T


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ με βοήθησες πολύ!

 

Τελικά, για το VoLTE με vodafone, δεν παίρνω και ορκο, μην σε πάρω στον λαιμό μου. Το Wi-Fi calling πάντως λειτουργεί σίγουρα, όταν δεν είναι καλό το σήμα βγάζει ένα εικονίδιο με ένα τηλέφωνο και το σήμα του Wi-Fi και μια ειδοποίηση που λέει ότι έχει ενεργοποιηθεί και οι κλήσεις έκτακτης ανάγκης δεν είναι διαθέσιμες.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις πληρωμή και με το κινητό;;;

 

Στάλθηκε από το YAL-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, αρκεί το app της τράπεζας που χρησιμοποιείς να έχει την αντίστοιχη λειτουργία.

 

Δυστυχώς Google Pay και Huawei Pay δεν είναι διαθέσιμα Ελλάδα ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Στη συσκευασία περιλαμβάνει ακουστικά;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει ακουστικά με βύσμα usb c

 

Στάλθηκε από το YAL-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ, τα σκέφτομαι για δώρο στη σύζυγο, αντικαθιστώντας το P9 lite 2017.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, για το VoLTE με vodafone, δεν παίρνω και ορκο, μην σε πάρω στον λαιμό μου. Το Wi-Fi calling πάντως λειτουργεί σίγουρα, όταν δεν είναι καλό το σήμα βγάζει ένα εικονίδιο με ένα τηλέφωνο και το σήμα του Wi-Fi και μια ειδοποίηση που λέει ότι έχει ενεργοποιηθεί και οι κλήσεις έκτακτης ανάγκης δεν είναι διαθέσιμες.

 

Δεν πειράζει μικρό το κακό αφου λειτουργεί καλα το wi fi είμαι ικανοποιημένος.

Ο προβληματισμός μου είναι αν αγοράσω απο σκρουτζομάγαζο(στα 285€ περίπου) ή όχι. Βλέπω κάποιοι λένε εγγύηση δυο χρόνια αντιπροσωπείας απο το τάδε εξουσιοδοτημένο και προβληματίζομαι. Εντωμεταξύ το έβγαλε και το ΜediaMarkt στα 329€ με 3 χρόνια εγγύηση(ο τρίτος χρόνος δική του κάλυψη) και σκέπτομαι αν αξίζει την διαφορά των 50€ παραπάνω.

 

Στη συσκευασία εχει αντάπτορα για το κλασικό 3,5 για ακουστικά και θήκη σιλικόνης; Ρωτάω γιατί στην ιστοσελίδα της Huawei γράφει εξαρτάται απο την αγορά.

Edited by islanderfi
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει μικρό το κακό αφου λειτουργεί καλα το wi fi είμαι ικανοποιημένος.

Ο προβληματισμός μου είναι αν αγοράσω απο σκρουτζομάγαζο(στα 285€ περίπου) ή όχι. Βλέπω κάποιοι λένε εγγύηση δυο χρόνια αντιπροσωπείας απο το τάδε εξουσιοδοτημένο και προβληματίζομαι. Εντωμεταξύ το έβγαλε και το ΜediaMarkt στα 329€ με 3 χρόνια εγγύηση(ο τρίτος χρόνος δική του κάλυψη) και σκέπτομαι αν αξίζει την διαφορά των 50€ παραπάνω.

Στο συγκεκριμένο μαγαζί που ανέφερες τρέχει αυτήν την περίοδο μέχρι τέλη Ιουλίου προσφορά, σύμφωνα με την οποία εάν το αγοράσεις με κάρτες συγκεκριμένης τράπεζας, έχεις 20% επιστροφή.

Οπότε έτσι συμφέρει πάρα πολύ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στο συγκεκριμένο μαγαζί που ανέφερες τρέχει αυτήν την περίοδο μέχρι τέλη Ιουλίου προσφορά, σύμφωνα με την οποία εάν το αγοράσεις με κάρτες συγκεκριμένης τράπεζας, έχεις 20% επιστροφή.

Οπότε έτσι συμφέρει πάρα πολύ.

 

Σωστά εχεις δίκιο το ξέχασα άρα στα 329€ έχει επιστροφή 65,80€. Οπότε είναι μονόδρομος σε αυτή την περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται στα ίδια χρήματα και έχεις διετή εγγύηση.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα μιλήσω αύριο με MediaMarkt για κάποιες λεπτομέρειες και θα προχωρήσω πιθανά στην αγορά του, είναι και το χρώμα που αρέσει στη γυναίκα μου το μπλέ...
Link to comment
Share on other sites

Ίδια περίπτωση είμαστε φίλε!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στα 280 το αδερφό honor 20 από Γερμανό

 

Τα ίδια πράγματα δεν είναι; Η Ηοnor είναι η πιο φθηνή της Huawei ή κάνω λάθος; Πρέπει να διαφοροποιείται στην κατασκευή;

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια πράγματα δεν είναι; Η Ηοnor είναι η πιο φθηνή της Huawei ή κάνω λάθος; Πρέπει να διαφοροποιείται στην κατασκευή;

 

To nova 5t έχει κάποιες βελτιώσεις σε σχέση με το honor

 

https://www.notebookcheck.net/Huawei-Nova-5T-Smartphone-Review-Honor-Clone-With-Improvements.447299.0.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω φάει την μέρα ξέρει κανείς πως βγάζω και βάζω εγώ το θόλωμα στο πίσω μέρος σε φωτογραφια με πορτρετο;;Σε κάποιες φωτογραφίες με πορτρετο επιλογή τις βγάζει με θόλωμα πίσω άλλες όχι. Γιατί στο p20 pro γινοταν με ένα κουμπί στις επιλογές. Ευχαριστώ Edited by BOOM1
Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαίνονται η θήκη και η προστασία οθόνης. Η θήκη μου αρέσει που είναι διάφανη και φαίνεται το χρώμα της πίσω πλευράς.

 

https://www.amazon.de/Ferilinso-Honor-Kratzfestes-Schutzh%C3%BClle-Transparent/dp/B07Q82V5H9/ref=sr_1_10?dchild=1&keywords=tpu+case+f%C3%BCr+huawei+nova+5t&qid=1595084326&sr=8-10

 

https://www.amazon.de/UniqueMe-Protector-Huawei-Nova-5T-transparent/dp/B07Z39D8LF/ref=sr_1_2_sspa?dchild=1&ie=UTF8&keywords=tempered%20glass%20huawei%20nova%205t&language=en_GB&psc=1&qid=1595083762&spLa=ZW5jcnlwdGVkUXVhbGlmaWVyPUEzNzg3RTlNUUVBSklCJmVuY3J5cHRlZElkPUEwNjkwODIzMkdYWFVRVkRaRE9TNCZlbmNyeXB0ZWRBZElkPUExMDIwNzI5MURSNUxDM05WRVRMNCZ3aWRnZXROYW1lPXNwX2F0ZiZhY3Rpb249Y2xpY2tSZWRpcmVjdCZkb05vdExvZ0NsaWNrPXRydWU%3D&sr=8-2-spons

 

Αν πάρω και την προστασία πρέπει να βγάλω την μεμβράνη που εχει απο το εργοστάσιο; Η μεμβράνη προσφέρει καλή προστασία;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω φάει την μέρα ξέρει κανείς πως βγάζω και βάζω εγώ το θόλωμα στο πίσω μέρος σε φωτογραφια με πορτρετο;;Σε κάποιες φωτογραφίες με πορτρετο επιλογή τις βγάζει με θόλωμα πίσω άλλες όχι. Γιατί στο p20 pro γινοταν με ένα κουμπί στις επιλογές. Ευχαριστώ
Πάτα πάνω στην οθόνη στο σημείο που είναι το φόντο.

Θα σου αλλάξει το νεταρισμα και θα βγει χωρίς θολό φόντο

Link to comment
Share on other sites

Παραγγέλθηκε σήμερα απο MediaMarkt σε χρώμα μπλε με την προσφορά των yellows και 3 χρόνια εγγύηση(ο τρίτος από ΜΜ).
Link to comment
Share on other sites

Παραγγέλθηκε σήμερα απο MediaMarkt σε χρώμα μπλε με την προσφορά των yellows και 3 χρόνια εγγύηση(ο τρίτος από ΜΜ).

Καλορίζικο φίλε μου, η επέκταση της εγγύησης έχει κάποιο επιπλέον κόστος;

Και αν ναι πόσο είναι αυτό;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου, η επέκταση της εγγύησης έχει κάποιο επιπλέον κόστος;

Και αν ναι πόσο είναι αυτό;

 

Όχι δεν εχει επιπλέον κόστος είναι δωρεάν και μάλιστα στην απόδειξη αναφέρει κόστος -0,01€ ώστε να μην πληρωθεί. Το κάνει και φαίνεται σαν έκπτωση, η επέκταση είναι του ΜΜ οχι της Huawei.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αρχικα για την απάντηση. Φίλε έχεις κάποιο τζάμι καλό φορεμένο που να μην βγάζει ασπριλα στην slefie camera γτ αυτό που έχω καλύπτει την μπροστινη κάμερα. Ευχαριστώ Edited by BOOM1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...