Jump to content

Huawei Nova 5T


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως με μια αναζήτηση στο google βγαζει gcam για τον kirin.

H ερώτηση μου ειναι αν το κινητο εχει κατι αντιστοιχο του gorilla glass μιας και ξερουμε οτι δεν έχει και γενικα αν ειναι ανθεκτικο σε γρατσουνιες κλπ

Link to comment
Share on other sites

gcam υπαρχει κ παιζει απο οσα διαβαζω αλλα οχι τελεια ,δεν νομιζω βεβαια οτι μας χρειαζεται μην πω οτι η huawei τα τελευταία χρονια εχει καλυτερες καμερες απο την Google, εμενα δεν ειχε θηκη αλλα ειχε ανταπτορα ακουστικων ,ακουστικα ,πινακι sim ταχυφορτιστη κ καλωδιο, επισης κατι εχουν ως προστασια στο γυαλι γιατι τοσες μερες που το αφηνω με κλειδια κλπ μεσα στο ποδηλατο δεν εχει παθει τπτ,δειτε την υπογραφη μου για tips

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η οθονη ειναι απροσδοκητα καλη με ζωντανα χρωματα

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Χριστός ανέστη! Όταν λες απροσδόκητα καλη φίλε εννοείς για LCD οθονη; Είναι πιο έντονα τα χρώματα από ένα p20 για παραδειγμα;
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με μια αναζήτηση στο google βγαζει gcam για τον kirin.

π

 

άλλο τι βγαζει το google και άλλο τι ισχύει στην πράξη

 

gcam υπαρχει κ παιζει απο οσα διαβαζω αλλα οχι τελεια ,δεν νομιζω βεβαια οτι μας χρειαζεται μην πω οτι η huawei τα τελευταία χρονια εχει καλυτερες καμερες απο την Google,

[/color]

 

ουτε καν.. το λογισμικό της google είναι πολυ ανώτερο απο της huawei, ειδικά στα πορτραίτα δεν έχει αντίπαλο..μονο τα iphone το πλησιάζουν

 

το nova ηταν η προηγούμενη μου συσκευή, στις νυχτερινές ειναι αρκετά μέτριο

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Το δακτυλικο είναι βολικό εκεί. 1000 φορές εκεί παρά μέσα στην οθόνη και να μην πιάνει . Θήκη βέβαια δεν έχω ακόμα . Περιμένω . Ευτυχώς είναι αργίες και είμαι σπίτι γιατί αλλιώς θα είχα πάθει ζημιά .

 

το ηχειο κ ο ηχος γενικως ειναι μετρια κ ειναι ενα απο τα λιγα αρνητικα που μπορω να του προσαψω

το αλλο ειναι το πολυ bloatware ,οχι οτι μασαει το κινητο η οτι δεν μπορεις να το ελαφρωσεις (δες προηγουμενο post μου) ,το led επισης ειναι λιγο δυσδιακριτο αν εχεις το τηλεφωνο ξαπλωτο

 

το δακτυλικο ειναι ολα τα λεφτα ,πιανει για πλακα κ ταχυτατα ,η οθονη δε ευχαριστη αποκαλυψη μαζι με το λειτουργικο που ειναι πολυ πληρες κ lag free

 

δεν νομιζω οτι υπαρχει καλυτερη αγορα στα λεφτα του κ καμποσο παραπανω που να ειναι απροβληματιστη ,ποιοτικη κ με υποστηριξη

Σας ευχαριστώ πολυ και τους δυο. Εισασταν πολυ κατατοπιστικοι.

Link to comment
Share on other sites

το GPU Turbo 3.0 υπαρχει στο android 10? δεν το βρισκω σε καποιο menu

Πληροφορίες για το τηλέφωνο-αριθμος έκδοσης λεει GPU turbo

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι καταλαβαίνω τα παραεισαγωγης σε διαθέτουν στο κουτί θήκη σε αντίθεση με τα ελληνικής αντιπροσωπείας.Κριμας!
Link to comment
Share on other sites

Πληροφορίες για το τηλέφωνο-αριθμος έκδοσης λεει GPU turbo

 

στο 9 υπηρχε στο μενου εφαρμογες ειδικη ρυθμιση νομιζω οπου προσθετες ποια απο τα συμβατα παιχνιδια να ενισχυονται ,να μην ενοχλεισαι κατα την διαρκεια του παιχνιδιου κλπ

 

υπηρχε επισης ενα AppAssistant το οποιο ηταν ουσιαστικα το gpu turbo 3.0

 

τωρα το μονο που βρισκω ειναι ενα widget που λεγεται ενισχυση αλλα δεν λεει καπου τι κανει

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απ'οτι καταλαβαίνω τα παραεισαγωγης σε διαθέτουν στο κουτί θήκη σε αντίθεση με τα ελληνικής αντιπροσωπείας.Κριμας!

 

το δικο μου ειναι παραεισαγωγης απο ευρωπαικη χωρα και δεν ειχε θηκη

 

ειχε μονο φορτιστη,καλωδιο ,ανταπτορα ακουστικων ,πινακι και ενσυρματα ακουστικα

 

επισης δεν εχω δει κανεναν που να ειπε εμενα ειχε μεσα θηκη

 

οντως ειδικα με το lockdown η ελλειψη θηκης ειναι πολυ αισθητη ειδικα με το ολο γυαλι τηλεφωνο

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Αστα να πάνε είναι όλοι

Στο κέντρο διαμετακόμισης χάνουν το παιχνίδι

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μεμβράνη έχει η οθόνη ναι

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι . Ίσως ξεγελάει που δεν κάνει καμπύλη το πίσω γυαλί για να έχει πιο λεπτό πλαίσιο !

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντως απ'οτι βλεπω απο βιντεακια πρεπει να εχει και ωραια θεματα το τηλεφωνο!

 

Αν θες θέματα πολλα και free θα βρεις στο miui

Link to comment
Share on other sites

Θηκη εκτος της γνησιας τι προτείνετε; ειδα στο σκρουτζ μια σιλικονη nillkin τι εχει κανεις;

 

Την έχω παραγγείλει αλλά δεν έχει έρθει

Έχει κολλήσει στα ΕΛΤΑ κούριερ

Γενικά είναι πολύ καλές οι nature

Link to comment
Share on other sites

Την έχω παραγγείλει αλλά δεν έχει έρθει

Έχει κολλήσει στα ΕΛΤΑ κούριερ

Γενικά είναι πολύ καλές οι nature

 

Ασχετο, αλλα αν δεις στο tracking οτι εφτασε σε καταστημα ΕΛΤΑ courier κοντα σου, ισως αξιζει να πας να το παρεις εσυ απο κει.

Τα ΕΛΤΑ επειδη βαζουν σε προτεραιοτητα τα πολυ επειγοντα (φαρμακα, πανες, κλπ) αργουν πολυ να φερουν σπιτι τα υπολοιπα αυτες τις μερες. Εγω 2 δεματα πηγα και τα πηρα μονος μου απο το τοπικό.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια,ειχε κάποιος από εσάς το huawei p20 πριν παρει αυτό το τηλέφωνο;

 

Εγώ p20 pro η γυναίκα μου nova 5t..

Δεν καταλαβαίνω διαφορά στην οθόνη που υποτίθεται εγώ με αμολεντ και το 5t με ips έπρεπε να είμαι καλύτερα.. Οι φωτογραφίες πάνω κάτω ίδιες είναι me to p 20 Pro ίσως και ανώτερες του nova..απλά έχω την εντύπωση ότι το p20 pro μου έχει πιο έντονα χρώματα.. Και σίγουρα ειναι πιο γρήγορο το nova και αρκετά μα αρκετά πιο ελαφρύ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...