Jump to content

Huawei Nova 5T


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλη σαρακοστη.ναι το κινητο βγαζει καλύτερες φωτο απο το p20.για να καταλαβεις εχει ιδιες καμερες μς το honor 20 pro το οποιο στο dxomark πηρε 114 βαθμους!!?
Link to comment
Share on other sites

Καλη σαρακοστη.ναι το κινητο βγαζει καλύτερες φωτο απο το p20.για να καταλαβεις εχει ιδιες καμερες μς το honor 20 pro το οποιο στο dxomark πηρε 114 βαθμους!!?

 

Πηγαίνω και εγώ για την αγορά του μάλλον. Να προσθέσω πως δεν είναι ακριβός έτσι με την κάμερα. Γιατί το nova έχει διάφραγμα f 1.8 ενώ το p20 pro έχει f 1.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δικιο το honor 20 ηθελα να πω.που απο οτι ειδα στο gsmarena δεν εχουν καμια διαφορα
Είναι ακριβώς τα ίδια αυτά τα δύο.

Χρησιμοποιούν διαφορετικό όνομα στο UI αλλά στην σύγκριση που έκανα δεν είδα καμιά διαφορά στο software.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και γω από σήμερα. Όμορφο είναι και βολικό στο χέρι. Μαύρο το πήρα και μου αρέσει. Θέλει οπωσδήποτε θήκη βέβαια, ήδη παρήγγειλα 2-3 θήκες και 2 tempered glasses, για οθόνη και για κάμερες πίσω γιατί εξέχουν. Το δακτυλικό αποτύπωμα είναι γρήγορο. Η οθόνη αν και δεν είναι αμολεντ, μια χαρά την βρίσκω, δεν με χάλασε, είναι και φωτεινή..

Μου έβγαλε μια μικρή αναβάθμιση αλλά όχι την 10 που περίμενα και με ξενέρωσε λίγο. Πιο πολύ για το dark mode που έχει δλδ. Τέσπα, μικρό το κακό, θα περιμένω. Και η φωτογραφική οκ φαίνεται, αρκετά καλή θα έλεγα, πάντα για τα χρήματα που κοστίζει (€ 277), αν και δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία βέβαια.

Αυτά προς το παρόν.

Edited by Novalis
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί μου ήρθε ενημέρωσή 4+ giga 10.0.0.184

ερχόμενος μετα samsung note 10 , στην συσκευη 2 ήμερα κάτοχος

έχω να πω αν και νωρίς οτι μου έχει αφήσει πάρα πολυ καλές εντυπώσεις μέχρι στιγμής . εκανα την μετάβαση σε αυτο μιας και το βρηκα καινούργιο στα 250 ευρώ.

όσο για το samsung note 10 δεν μου άφησε καλές εντυπώσεις. camera , μπαταριά , λειτουργικό περίμενα κατι καλύτερο απο μια τόσο ακριβή συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε κάνει εγγραφή στο huawei id;

Έχουμε πλεονεκτήματα αν κάνουμε εγγραφή ή μπα;

Άντε να δούμε πότε θα έρθει και σε μας η 10..

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, μιας και με ενδιαφέρει η συσκευή. Προέρχομαι απο android one συσκευές και χρησιμοποιώ τα πάντα απο google. Το ημερολόγιο πχ είναι αυτό που δίνει η google το οποιό μπορείς να ανοίξεις αν μπεις στο gmail σου;

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, μιας και με ενδιαφέρει η συσκευή. Προέρχομαι απο android one συσκευές και χρησιμοποιώ τα πάντα απο google. Το ημερολόγιο πχ είναι αυτό που δίνει η google το οποιό μπορείς να ανοίξεις αν μπεις στο gmail σου;

Οχι δεν ειναι αυτο της Google, αλλα μπορεις να το κατεβασεις απο το "μαγαζι".Και να ξερεις οτι ενημερώσεις και αναβαθμίσεις η Huawei τις δινει πριν τα Android one (εκτός απο τα pixel).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά το nova 5t έχει google dialer?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Για μενα ειναι πολυ βασικο οτι αποθηκευω ολες τις επαφες μου στο huawei id

 

Μάλιστα κατάλαβα. Ευχαριστώ πολύ.

 

 

Μόλις μου ήρθε η αναβάθμιση σε android 10. Θα την κάνω αύριο γιατί τώρα δεν έχω μπαταρία. Πρέπει να κάνω wipe cashe partition και hard reset πριν και μετά την αναβάθμιση;; Το κινητό είναι καινούριο, 2 ημερών, μόνο τον λογαριασμό google και τις επαφές τηλεφώνου έβαλα, τα υπόλοιπα δεν πρόλαβα. Μιας και δεν το έστησα στην ουσία ακόμα, μήπως είναι καλύτερα να κάνω hard reset πριν την αναβάθμιση; Κάπου διάβασα ότι καλό είναι να γίνει και μετά την αναβάθμιση. Τι με συμβουλεύετε παίδες;; Διότι δεν το έχω και πολύ το άθλημα!

 

Εdit:

Τελικά το έκανα reset και θα το ξανακάνω μόλις εγκατασταθεί η έκδοση 10.

Edited by Novalis
Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ρωτησω τους κατοχους επειδη σκεφτομαι να το παρω.

 

Βγαζει 3d photo στο Facebook & Instagram.

 

το θελω για φωτογραφιση μικρων αντκειμενων

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί κανονικά εχθές το ενεργοποίησα και όλα μια χαρά!!

Vodafone sim 1 και wind sim 2

 

Στάλθηκε από το YAL-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

από που να αγοράσουμε?

 

Eχει OIS?

Ois δεν εχει αλλα εχει EIS. Και αυτό κανει την δουλειά του. Οσο για την αγορα μπορείς να το βρεις σε αγγελίες σφραγισμένο σε πολυ καλη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Εχει γίνει επεξεργασία αλλά το αποτέλεσμα είναι παραπάνω από καλό!! 9816231c1d55e0ec72ee9c387bdfb76b.jpg

 

Στάλθηκε από το YAL-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κάτοχος και εγώ του Nova 5T φαίνεται πολύ ωραίο τηλεφωνάκι και να πω την αλήθεια όντας κάτοχος Honor 6x είχα μείνει εντυπωσιασμένος από το γεγονός ότι 3 χρόνια τώρα δεν είχε κρασάρει ούτε μια φορά (!) και ενώ το δούλευα με ένα σκασμό εφαρμογές (Wifi, data, GPS μονίμως ανοικτά). Οπότε και ενώ ήμουν έτοιμος να πάω σε Xiaomi (Mi8) τελευταία στιγμή το πήρα αλλιώς...

 

Για θήκη έχετε καμμία πρόταση? Μου αρέσουν οι διάφανες σιλικόνης προσωπικά και κοιτούσα την συγκεκριμένη της Nillkin. Για την προστασία της οθόνης απ' ότι είδα έχει την ζελατίνα που βάζει η Huawei. Γνωρίζω ότι η ζελατίνα σε βάθος χρόνου θα φθαρεί και θα κάνει σημαδάκια. Οπότε κοιτούσα για κάποιο τζαμάκι, προτάσεις? :)

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλή και ψάξε θήκες για honor 20 pro είναι ακριβώς ίδιες

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/thikes-kiniton-tilefonon/206227-huawei-pc-protective-cover-nova-5t-black

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...