Jump to content

Huawei Nova 5T


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά έσπασε η γυναίκα μου το S7 edge της και σκέφτομαι αντί να το φτιάξω να της πάρω αυτό. Σε θέμα φωτο ξέρει κανείς αν είναι καλύτερο από το s7?
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα τελικά το κινητό για την γυναίκα και είναι φανταστικό για τα λεφτα του. Πραγματικά πάει σφαίρα. Και η οθόνη του παρόλο που δεν είναι amoled είναι πάρα πολύ καλή . Δυνατό ηχείο .την κάμερα δεν την δούλεψα πολύ μόνο έβγαλα κάποιες λίγες vs φωτο με το s10 μου αλλά πριν κάνει την αναβάθμιση σε EMUI 10 και στεκόταν πάρα πολύ καλά
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Ζελατίνα ειναι

Το έχω και εγώ από χθες.

Πολύ γρήγορο ειδικά σε σχέση με το MI9t ,που επίσης έχω είναι αισθητή η διαφορά.

Επίσης μου άρεσε που είναι ελαφρύ.

Με χαλάει λίγο η τρύπα της μπροστινής κάμερας και το εξόγκωμα στο πίσω μέρος.

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρέλαβα κ γω σήμερα την κινηταρα, από COSMOTE. Με το που το άνοιξα, έβαλα λογαριασμούς κτλ, όλα τζάμι!

Με το που έβαλα κάρτα sim, κατέβασε μια custom rom αλλά έχει κολλήσει κ δεν την περνάει ως εγκατάσταση.

DT.GRC 9.1.0.6(CT) λέγεται η αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα κατέβασε emui 10, και Android 10.

Στον χρόνο οθόνης παρατηρείται σωστό υπολογισμό η γράφει ότι του κατέβει;

Παίζω από χτες αρκετή ώρα είμαι στο 54% και μου λέει πως έχω μόνο δύο ώρες ενεργή οθόνη.

Δεν μου φαίνεται σωστό

 

 

Στάλθηκε από το YAL-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος και εγω του κινητου. Μονο θετικα εχω να πω. Μπαταρία, οθονη, φωτογραφιες, γρηγοραδα, ολα τα εχει το κινητό. Και σε διαφορα τεστ που ειδα στο YouTube ειναι σε επιεδο ναυαρχίδας.Πληροφοριακα να πω οτι κερδίζει το(προηγούμενο μου κινητο) Samsung galaxy A70, Galaxy s20+, iphone x(!!!) και χανει για λιγο απο το IPhone 11 pro. Για τα χρήματα του απλα φοβερο.
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα κατέβασε emui 10, και Android 10.

Στον χρόνο οθόνης παρατηρείται σωστό υπολογισμό η γράφει ότι του κατέβει;

Παίζω από χτες αρκετή ώρα είμαι στο 54% και μου λέει πως έχω μόνο δύο ώρες ενεργή οθόνη.

Δεν μου φαίνεται σωστό

 

 

Στάλθηκε από το YAL-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο s10 με το που πήρε android 10 δεν μετράει τον χρόνο οθονης όπως παλιά. Τώρα το μετράει απο την αρχή της μέρας και όχι απο την ώρα που το βγάζουμε από την μπριζα. Μήπως και εδω ετσι είναι τωρα

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Κρινω την αναβάθμιση του κινητου σε Android 10 θετικη. Ηδη με την 9 ηταν εξαιρετικο και τώρα με την 10 ειναι ακομα καλύτερο. Και βλεπω την διαχείριση μπαταριας ακομα καλύτερη.
Link to comment
Share on other sites

Στο s10 με το που πήρε android 10 δεν μετράει τον χρόνο οθονης όπως παλιά. Τώρα το μετράει απο την αρχή της μέρας και όχι απο την ώρα που το βγάζουμε από την μπριζα. Μήπως και εδω ετσι είναι τωρα
Δεν είμαι σίγουρος.

Ίσως να το έβαλα με usb στο pc για μεταφορά φωτογραφιών και βρήκε ευκαιρία να μηδενίσει ο υπολογισμός.

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να μην μπορώ να αλλάξω τον ήχο στα SMS, χωρίς να μην αλλάξει ο ήχος ειδοποιήσεων για όλα τα πράγματα;

Μου φαίνεται παράξενο να μην το έχουν προβλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος και εγω απο εχθες και ειμαι πολυ ευχαριστημένος.Ειδικα η φωταγραφιες απιστευτες για αυτα χρηματα.το μονο που περιμενω ειναι να βγαλουν spigen θήκες για το κινητο και ειμαι κομπλε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Επειδή ενδιαφέρομαι για το κινητό θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

Πώς είμαστε σίγουροι ότι θα συνεχίσει την υποστήριξη από την google; Εντάξει, διαβάζω ότι όλα καλά μέχρι στιγμής, πήρε και το android 10. Είναι όμως πιστοποιημένο από την google, ή με "πλάγιο" τρόπο χρησιμοποιεί τις υπηρεσίες της; Διαβάζω ότι όσα huawei βγήκαν στην αγορά μετά τον Μάιο του 2019, (ban του Τραμπ), ίσως να μείνουν έκθετα στο θέμα αυτό, άσχετα με τις παρατάσεις που δίνουν μέχρι τώρα.

Βασικά ενδιαφέρομαι για άμεση αγορά για το συγκεκριμένο, αλλά κολλάω στο παραπάνω. Νομίζω στα 280+ ευρώ που έχει τώρα, είναι καλή αγορά και διαβάζω αρκετά καλές κριτικές αλλά και θετικά σχόλια από ξένους youtubers, (εντάξει, αυτοί αναφέρονται στην έκδοση με τα 8GB ram).

Μου διαφεύγει κάτι;;

Edited by Novalis
Link to comment
Share on other sites

Παρτο με κλειστα ματια. Το κινητο ειναι φοβερο και θα εχει την υποστήριξη κανονικα και αργότερα. Λογικα εχει παρει αδεια πριν απο το ban οποτε δεν υπάρχει πρόβλημα. Εξαλλου εχει και "μαγαζι" πια και η Huawei και ειναι και πολύ καλό.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Επειδή ενδιαφέρομαι για το κινητό θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

Πώς είμαστε σίγουροι ότι θα συνεχίσει την υποστήριξη από την google; Εντάξει, διαβάζω ότι όλα καλά μέχρι στιγμής, πήρε και το android 10. Είναι όμως πιστοποιημένο από την google, ή με "πλάγιο" τρόπο χρησιμοποιεί τις υπηρεσίες της; Διαβάζω ότι όσα huawei βγήκαν στην αγορά μετά τον Μάιο του 2019, (ban του Τραμπ), ίσως να μείνουν έκθετα στο θέμα αυτό, άσχετα με τις παρατάσεις που δίνουν μέχρι τώρα.

Βασικά ενδιαφέρομαι για άμεση αγορά για το συγκεκριμένο, αλλά κολλάω στο παραπάνω. Νομίζω στα 280+ ευρώ που έχει τώρα, είναι καλή αγορά και διαβάζω αρκετά καλές κριτικές αλλά και θετικά σχόλια από ξένους youtubers, (εντάξει, αυτοί αναφέρονται στην έκδοση με τα 8GB ram).

Μου διαφεύγει κάτι;;

Ναι είναι πιστοποιημένο από την Google και θα πάρει κανονικά και τις μελλοντικές αναβαθμίσεις
Link to comment
Share on other sites

Παρτο με κλειστα ματια. Το κινητο ειναι φοβερο και θα εχει την υποστήριξη κανονικα και αργότερα. Λογικα εχει παρει αδεια πριν απο το ban οποτε δεν υπάρχει πρόβλημα. Εξαλλου εχει και "μαγαζι" πια και η Huawei και ειναι και πολύ καλό.

 

Ναι είναι πιστοποιημένο από την Google και θα πάρει κανονικά και τις μελλοντικές αναβαθμίσεις

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Θα προχωρήσω σε αγορά, έτσι κι αλλιώς στα χρήματα αυτά, δεν βρίσκω κάτι αξιόλογο, (δεν μου αρέσουν τα χιαομι).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...