Jump to content

Xiaomi Mi Note 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 12.5.4.0 σήμερα ήρθε και σε μένα αφού την αναζήτησα μόνος μου (force check) το οποιο το έκανα αρκετές φορες τις προηγούμενες ημέρες. Σήμερα το πάτησα ΔΥΟ φορές για να την δει. 

Μολις την βαλει θα το βαλω να δει αν βρίσκει και την  12.5.5.0. Πάντως η  12.5.3.0 που είχα ήταν καλή στη διαχείρηση ενέργειας και ομάδα που κερδίζει ίσως δεν χρειάζεται να βιάζεσαι να την αλλάξεις. 

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το προβληαμ με την οθονη που αναβοσβηνει σε εντονο φως ή αν πας να πατησεις το δαχτυλικο, ξαναεμφανιστηκε. εδω και 3 μερες. εχει αναφερθει απο πολλους στα ξενα φορα. εδω κανεις δεν το εχει παθει?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tacolla said:

Καλησπερα σας, καμια καλη ιδεα για αντικαταστατη εχουμε?

Eγω περιμένω το pixel 6.Θα το έχω μέσα στην εβδομάδα μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2021 at 10:57 ΜΜ, tacolla said:

Καλησπερα σας, καμια καλη ιδεα για αντικαταστατη εχουμε?

πολυ καλη ερωτηση. το σκεφτομουν και εγω. εμενα που με νοιαζουν η φωτογραφια, η μεγαλη μπαταρια, οπωσδηποτε 256 γκιγκα αλλιως θελω ξεχωριστη θυρα καρτας (εχω δικαρτο), always on display, οπωσδηποτε ois, επεξεργαστη snapdragon (αδιαφορω αν εινα ιδυνατος), ε δεν εχω βρει κατι. μονο το μι 10 ουλτρα ειναι καλυτερο. μεγαλο προβλημα. αμα βρει κανενας ας μας πει. α, προφανως δεν μιλαω και για 1000 ευρω κινητα ε. καινουργιο το δικο μας 600 ευρω μαξ ειχε. και επεσε πολυ γρηγορα. 450 το ειχα παρει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τελικα το προβληαμ που ελεγα για τη φωτεινοτητα κτλ, ηταν προβλημα οθονης. μου την αλλαξαν εντος εγγυησης. παντως ειναι προβλημα συχνο στα μι νοτε 10 και 10 λιτε. ελπιζω να μην το ξαναπαθει και ελπιζω και η νεα οθονη που εβαλανστην ινφοκουεστ να εχει κανα εξαμηνο εγγυηση... αν και το κινητο οπως παει θα το κρατησω κανα διχρονο ακομα μιας και δε βλεπω κατι καλο στον οριζοντα (σε καλη τιμη βεβαια)

Edited by BURNIN_AMBITION
Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2021 at 10:57 ΜΜ, tacolla said:

Καλησπερα σας, καμια καλη ιδεα για αντικαταστατη εχουμε?

Δύσκολο...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

παιδια βοηθεια. βγηκε νεο απντειτ.

το κανω, περναω μεσω twrp το ρουταρισμα, ολα καλα. το εχω κανει 300000 φορες. ομως τωρα ειναι σε infinite loop στο λογκο. δεν ανοιγει. υπαρχει καποιος τροπος να ξεμπλοκαριστει ολο αυτο? να βγαλω ισως το ρουτ? χωρις να χαθει τιποτα? ή καμια αλλη ιδεα? σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους, έχω ένα περίεργο θέμα με τη συσκευή που εμφανίζετα σπάνια μεν, αλλά έιναι εκνευριστικό.

Κάποιες φορές λοιπόν, μόλις συνδέσω τα ακουστικά και τα αναγνωρίσει, πάει αυτόματα και κατεβάζει τον ήχο των ακουστικών στο μηδέν, σαν να πατάω εγώ το volume down, μόνο που δεν το πατάω. Όταν πάω να ανεβάσω πάλι τον ήχο, είτε δεν με αφήνει ή με δυσκολεύει πολύ, αφου αντιδρά σε κάθε πάτημα το volume up που κάνω,σαν να έιναι μόνιμα πατημένο το down, δηλάδη ανεβάζω μια μπαρα,και την κατεβάζει αυτόματα(εκεί πρέπει να πατάω γρήγορα και διακεκομένα το vol up για να μπορεσω να ανεβασω την σταθμη του ηχου, είτε με αφήνει να ανεβάσω τέρμα τον ηχο,και μόλις σταματήσω να πατάω το vol up, το κατεβάζει απο μόνο του πάλι στο μηδεν. Άλλες φορές, αυξομειώνει μόνο του τον ήχο,χωρίς να πατάω κάποιο κουμπί. Γενικά κάνει κάτι παλάβα με τον ηχο.

Επαναλαμβάνω, πολύ σπάνια, μου το έκανε σήμερα, αλλα είχε μήνες να το ξανακανει.
Έχουμε καμία ιδέα τί μπορεί να είναι? Να θέλει καθαρισμό η υποδοχή των ακουστικών,μήπως η σκόνη το επιρρεάζει?

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, bill33 said:

Με άλλα ακουστικά στο κάνει;

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Δοκίμασα κάτι άλλα σήμερα, και το έκανε και σε αυτά.

Το ίδιο έχει παρατηρήσει και ο συνάδελφος μου στο Xiaomi Poco F3 Pro που εχει.

Σημειωτέον,το κάνει σπάνια,μια στο τοσο.

Να είναι κάποιο γενικό bug της Xiaomi?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δύσκολη ερώτηση, ισως δε γινεται αυτό που ψαχνω. Οταν κανουμε περικοπη σε μια φωτογραφια και σώσουμε την νεα φωτογραφια, αυτη θα εχει πολύ χαμηλη αναλυση, που φαινεται και απο το μεγεθος του αρχειου που ειναι πολυ λιγοτερο. Γινεται να κρατησει την αναλυση της αρχικης φωτογραφιας;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, scofild said:

Δύσκολη ερώτηση, ισως δε γινεται αυτό που ψαχνω. Οταν κανουμε περικοπη σε μια φωτογραφια και σώσουμε την νεα φωτογραφια, αυτη θα εχει πολύ χαμηλη αναλυση, που φαινεται και απο το μεγεθος του αρχειου που ειναι πολυ λιγοτερο. Γινεται να κρατησει την αναλυση της αρχικης φωτογραφιας;

Όχι δεν γίνεται γιατί απλά κάνεις περικοπή δηλ. κόβεις μέρος της φωτογραφίας και της πληροφορίας που περιέχει... Συνήθως η φουλ ανάλυση στο τηλέφωνο είναι σε λόγο 4:3, αν λοιπόν τραβήξεις φώτο 16:9 ή 20:9 είναι σαν να κάνεις crop με συνέπεια να μικραίνει και η ανάλυση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα και όταν κανεις περιστροφή για να ισιωσεις τον οριζοντα ή καποια μικρή επεξεργασία (πχ αν σβήσεις ενα αντικείμενο) παλι μειώνεται πολυ η αναλυση και το μέγεθος του αρχειου, ενω η εικονα ειναι σχεδον η ιδια. Και οταν κανεις crop την μισή φωτογραφια η αναλυση θα πρεπε να πέφτει στο μισο, αλλα το μεγεθος αρχείου μειώνεται 10 φορες

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, scofild said:

Ναι αλλα και όταν κανεις περιστροφή για να ισιωσεις τον οριζοντα ή καποια μικρή επεξεργασία (πχ αν σβήσεις ενα αντικείμενο) παλι μειώνεται πολυ η αναλυση και το μέγεθος του αρχειου, ενω η εικονα ειναι σχεδον η ιδια. Και οταν κανεις crop την μισή φωτογραφια η αναλυση θα πρεπε να πέφτει στο μισο, αλλα το μεγεθος αρχείου μειώνεται 10 φορες

Με τι πρόγραμμα επεξεργασίας το κάνεις; Μήπως στην αποθήκευση δεν έχεις επιλέξει την μέγιστη ανάλυση; Εμένα με όποιο πρόγραμμα, δεν μου το κάνει αυτό....

Link to comment
Share on other sites

Με του κινητου το προγραμμα! Στην αποθηκευση δε βγαζει επιλογη για μέγιστη αναλυση. Δεν εχω βαλει καποιο αλλο. Geotzia εσυ ποιο προγραμμα δουλεύεις να το κατεβασω κι εγω;

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, scofild said:

Με του κινητου το προγραμμα! Στην αποθηκευση δε βγαζει επιλογη για μέγιστη αναλυση. Δεν εχω βαλει καποιο αλλο. Geotzia εσυ ποιο προγραμμα δουλεύεις να το κατεβασω κι εγω;

Σαν gallery αλλά κάνει και επεξεργασία το "Απλή Συλλογή" της simple mobile tools (γιά εμένα είναι ότι καλύτερο), αλλά αν θέλεις και το κάτι παραπάνω το snapseed

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, geotzia said:

Σαν gallery αλλά κάνει και επεξεργασία το "Απλή Συλλογή" της simple mobile tools (γιά εμένα είναι ότι καλύτερο), αλλά αν θέλεις και το κάτι παραπάνω το snapseed

Μήπως ξερεις καποιο απο τα δυο μήπως μπορεί να αφαιρει αντικείμενα απο την φωτογραφια; Θα τα δοκιμασω οταν βρω λίγο χρόνο.

Edited by scofild
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, scofild said:

Μήπως ξερεις καποιο απο τα δυο μήπως μπορεί να αφαιρει αντικείμενα απο την φωτογραφια; Θα τα δοκιμασω οταν βρω λίγο χρόνο.

Το snapseed με αρκετά καλά αποτελέσματα.... Πάρε μια ιδέα! 

IMG_20200323_155346-01-01-01.jpeg

IMG_20200323_155346-01-01.jpeg

Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλησπερα παιδια. απο το νοεμβρη εχουμε να παρουμε update. ξερετε τι παιζει? αυτο ηταν? υποτιθεται θα παιρναμε και 12αρια (αν και ολιγον κουτσουρεμενα). ουτε καν απντειτ για  σεκιουριτι πατσιζ...

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BURNIN_AMBITION said:

καλησπερα παιδια. απο το νοεμβρη εχουμε να παρουμε update. ξερετε τι παιζει? αυτο ηταν? υποτιθεται θα παιρναμε και 12αρια (αν και ολιγον κουτσουρεμενα). ουτε καν απντειτ για  σεκιουριτι πατσιζ...

 

Από όσα διαβάζω, αυτό που κατάλαβα είναι πως θα πάρουμε MIUI 13 βασισμένο στο Android 11.

Έχει ήδη διατεθεί η Κινέζικη ROM. Σε λίγο καιρό θα αρχίσει να έρχεται και για τις υπόλοιπες περιοχές.

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ξέρει κανείς που μπορώ να βάλω αυθεντική μπαταρία εκτός της Infoquest? Γιατι μου λενε να αφήσω το κινητο καμια βδομάδα και αυτό λόγω δουλειάς δεν γίνεται,πρεπει να την αλλαξω αυθημερον.

Για OEM μπαταρία,έχει βάλει κανεις?Εχουμε εικονα αποδοσης?

Link to comment
Share on other sites

Χριστός ανέστη!
Χρόνια πολλά με υγεία πάνω απ' όλα!

Καλώς τα δεχτήκαμε!!!

Screenshot_2022-04-24-10-43-57-230_com.android.updater.jpg

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...