Jump to content

Xiaomi Mi Note 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δες ποιοι το φερνουν και παρε ενα τηλεφωνο να τους ρωτησεις.

οι περισσοτεροι το περνανε.

εχω παρει σε ολα. κανενας δεν το βαζει. παρα μονο στη νεα σμυρνη δυστυχως

Link to comment
Share on other sites

Ποια θεωρείται την καλύτερη προστασία για την οθόνη της συσκευής,μιας και είναι edge βλέπω δύσκολα θα υπάρχει σωστή προστασία.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια θεωρείται την καλύτερη προστασία για την οθόνη της συσκευής,μιας και είναι edge βλέπω δύσκολα θα υπάρχει σωστή προστασία.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μία καλή θήκη θεωρώ (φάση spigen) που εξέχει στα άκρα και ανασηκωνει την οθόνη ώστε να την προστατεύσει αν πέσει κάτω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θέλω να ρωτήσω εάν έχει συγκρίνει κανείς στο θέμα της κάμερας το mi note 10 με το P30 pro και ποιο σας φαίνεται καλύτερο

 

Δεν έχω το p30 Pro αλλά είχα διαβάσει στο νήμα του εδώ στο myphone ότι η Huawei "κατέστρεψε" την κάμερα του για χάρη των social media. Οι περισσότεροι έχουν κάνει roll back στα updates για να μην χάσουν την ποιότητα της κάμερας...

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το p30 Pro αλλά είχα διαβάσει στο νήμα του εδώ στο myphone ότι η Huawei "κατέστρεψε" την κάμερα του για χάρη των social media. Οι περισσότεροι έχουν κάνει roll back στα updates για να μην χάσουν την ποιότητα της κάμερας...

 

Το "καταστρεψε" ειναι πολυ σχετικο. Απο τα λιγα δειγματα που ειδα εχει απλα ρίξει το sharpening και contrast (πραγματα που σε φωτογραφίες προσωπων δεν ειναι καλη ιδεα να ειναι ψηλα).

 

Απλα αλλαξε απότομα η προσέγγιση της και οι παλιοι fans της ξενέρωσαν.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω εάν έχει συγκρίνει κανείς στο θέμα της κάμερας το mi note 10 με το P30 pro και ποιο σας φαίνεται καλύτερο
Με το απλό p30 που είχα πρίν σε πρόσωπα κερδίζει το Xiaomi, όπως και σε φυσικότητα, νύχτα με τοπία το Huawei, νύχτα με πρόσωπα xiaomi,indoor xiaomi,το mi note 10 με night mode είναι εξαιρετικό,σε ευρυγώνιο και tele το Xiaomi είναι πιο καλό,σε selfie είναι μαζί και σε macro το p30 είναι ανώτερο,δεν είχα το pro αλλά δεν νομίζω να έχουν διαφορές εκτός του ζουμ, επίσης το mi note 10 έχει σίγουρα πιο πολλές λεπτομέρειες σε φωτογραφίες ημέρας,σε ταχύτητα λήψης το p30 ήταν πολύ ανώτερο

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Απ'οσους το έχουν παιδιά, ποιο είναι το πιο δυνατό σημείο του κινητού;
Μπαταρία, κάμερα

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δίπλα δίπλα που τα έχω βάλει το mi note 10 είναι αρκετά μικρότερο από το mi 10. Βεβαια έχουν το ίδιο βάρος.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος παιδιά γνώμη από το mi note 10 και το mi 10 lite ως προς τις βραδινές φωτο; Ποιο βγάζει καλύτερες; Το mi 10 lite που έχω δει live βγάζει τρομερές φώτo. Και είναι και αρκετά φθηνότερο από το mi note 10.Τι λέτε;
Link to comment
Share on other sites

https://www.amazon.es/Smartphone-Xiaomi-6-47Fhd-Dual-Sim-Midnight/dp/B07ZGJHS3N/

306€ Amazon Ισπανίας, όσοι προλάβετε για Prime Συνδρομητές (μπορείτε να αποκτήσετε την δωρεάν 1 μήνα συνδρομή)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο παιδιά γνωρίζετε αν θα πάρει μέχρι και την αντροιντ 11; Αυτή τη στιγμή με τη miui 12 φοράει την αντροιντ 10; Ξέρει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο παιδιά γνωρίζετε αν θα πάρει μέχρι και την αντροιντ 11; Αυτή τη στιγμή με τη miui 12 φοράει την αντροιντ 10; Ξέρει κάποιος;
https://www.rprna.com/updates/android/xiaomi-android-11-device-list/

Από ότι λέει εδώ είναι στην λίστα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φίλε.Παντως για αντροιντ 12 δε νομίζω να παίρνει.Το mi 10 για παράδειγμα που ήρθε στο κουτί του με αντροιντ 10,φαντάζομαι θα την πάρει σίγουρα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φίλε.Παντως για αντροιντ 12 δε νομίζω να παίρνει.Το mi 10 για παράδειγμα που ήρθε στο κουτί του με αντροιντ 10,φαντάζομαι θα την πάρει σίγουρα.

 

12??????? Μηπως τρέχεις πολύ μακρυά;

Link to comment
Share on other sites

Δεν τρέχω καθόλου μακριά απλά ένας μελλοντικός αγοραστής καλό είναι να γνωρίζει αν θα πάρει το κινητό που ενδέχεται να αγοράσει π.χ. και την αντροιντ 12.
Link to comment
Share on other sites

Δεν τρέχω καθόλου μακριά απλά ένας μελλοντικός αγοραστής καλό είναι να γνωρίζει αν θα πάρει το κινητό που ενδέχεται να αγοράσει π.χ. και την αντροιντ 12.

 

Για πόσο νομίζεις θα κυκλοφορεί καινούργιο;Εγω πιστευω μέχρι τέλος του χρόνου και μάλλον πολύ λέω.

Αν θυμάμαι καλά με 9 παρουσιάστηκε.Το ανδροιντ 12 έχει κυκλοφορήσει;

Link to comment
Share on other sites

android 11 εχει βγει τωρα,το 12 του χρονου.Η κινεζικη beta αυτης της εβδομαδας ειναι android 11 για το κινητο μας.Την εβαλα χτες(προσοχη ,θέλει φουλ φορματ) και τρεχει μια χαρα χωρις προβληματα.Αλλα χρειαζεται αναβαθμιση το twrp ,εχει καποια θεματα και δεν δουλευει το magisk για οσους θελουν ροοτ
Link to comment
Share on other sites

Θεωρω οτι τόσες ώρες screen on time με το υπολοιπόμενο ποσοστό μπαταρίας είναι πολύ καλά, τι λέτε?

 

https://photos.app.goo.gl/DFcjZXMkvc7CJQan9

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Θεωρω οτι τόσες ώρες screen on time με το υπολοιπόμενο ποσοστό μπαταρίας είναι πολύ καλά, τι λέτε?

 

https://photos.app.goo.gl/DFcjZXMkvc7CJQan9

 

10.35 ώρες SoT με 22% υπολοιπόμενη μπαταρία. Αν δεν το είχα βάλει για φόρτιση, με την χρήση που του κάνω, πιστεύω άνετα θα έβγαζε 12ώρο :D

 

https://photos.app.goo.gl/sc8jVXzaoxUSL3Xb9

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελει κάποιος να κανει ανταλλαγή με Poco F2 Pro; Μονο και μονο για το FM ραδιο.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμ-forum-ίτες, θα ήθελα να σας καταθέσω τον προβληματισμό μου και να ζητήσω αν μπορεί να μου προτείνει κάποιος τι να κάνω. Τραβώντας φωτογραφίες με το note10 οι εικόνες είναι ελαφρότατα με πιο ξεπλυμένα χρώματα. Να πω ότι ΔΕΝ είμαι από τα άτομα που αρέσκονται σε φωτογραφίες με υπεκορεσμένα χρώματα, αλλά αυτές που κοιτάω εγώ έχουν χρώματα λιγότερο έντονα από αυτά που φωτογραφίζω. Έχει η συσκευή μου κάποιο πρόβλημα; Υπάρχει κάποια ρύθμιση για να βγάζω φωτογραφίες με ελαφρώς εντονότερα χρώματα;

Ευχαριστώ πολύ για την υπομονή σας.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,καλο μηνα

Εγω παλι θεωρω οτι η μαμισια καμερα βαζει παρα πολυ εντονο χρωμα.Μηπως τραβας με Gcam και οχι την μαμισια?

αν μτ την κανονικη ενεργοποιησε το ΑΙ να δεις εαν θα εχεις διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα, ευχαριστώ για την απάντηση . Το τηλέφωνο το απέκτησα πριν λίγες μέρες και έχω δεν έχω τραβήξει με gcam (η αλήθεια είναι ότι στα μέχρι τώρα κινητά μου δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ). Βγάζω με την δική του εφαρμογή. Ακόμα και με ΑΙ δεν παρατηρώ κάποια εμφανή διαφορά. Προς θεού, δεν λέω ότι οι φωτογραφίες είναι εντελώς άχρωμες, απλώς όχι όπως θα ήθελα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα, ευχαριστώ για την απάντηση . Το τηλέφωνο το απέκτησα πριν λίγες μέρες και έχω δεν έχω τραβήξει με gcam (η αλήθεια είναι ότι στα μέχρι τώρα κινητά μου δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ). Βγάζω με την δική του εφαρμογή. Ακόμα και με ΑΙ δεν παρατηρώ κάποια εμφανή διαφορά. Προς θεού, δεν λέω ότι οι φωτογραφίες είναι εντελώς άχρωμες, απλώς όχι όπως θα ήθελα.

 

Καλησπέρα. Συμφωνώ μαζί σου οτι τα χρώματα και αντίθεση είναι στην πιο ελαφρία πλευρά. Οπότε αυτό που κάνω εγώ ειναι μετά την λήψη να αυξάνω sharpening, contrast & saturation λίγο ώστε να φτάσει στα χρωματικά επίπεδα που μου αρέσουν (με την στοκ εφαρμογή της galllery, δεν χρειάζεται 3η). Εννοείται οτι θα τα ήθελα αυξημένα απο μόνο του με το που κάνω την λήψη αλλά όταν έχω τέτοια ποιότητα και λεπτομέρεια στην φωτογραφία, 1 λεπτο δουλειά για να τα αυξήσω δεν είναι και κάτι τρελό. Στν τελική τα χρώματα κ.α. αυξάνονται εύκολα με εφαρμογή, ποιότητα και λεπτομέρεια δεν μπορείς να προσθέσεις όμως. :)

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...