Jump to content

Xiaomi Mi Note 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα ηρθε το glass και πηγα και το τοποθετησα.

προς το παρον και για να μην εχω παλι παρατραγουδα,δεν εχω βαλει την spigen αλλα την εργοστασιακη που ειχε στο κουτι.

εχουμε καμια καλη λεπτη θηκουλα που να μην πεταει το glass?

 

βρηκα αυτη..

 

https://www.skroutz.gr/s/21407109/Nillkin-Super-Frosted-Back-Cover-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Xiaomi-Mi-Note-10-10-Pro.html

Link to comment
Share on other sites

τελικα ηρθε το glass και πηγα και το τοποθετησα.

 

προς το παρον και για να μην εχω παλι παρατραγουδα,δεν εχω βαλει την spigen αλλα την εργοστασιακη που ειχε στο κουτι.

 

εχουμε καμια καλη λεπτη θηκουλα που να μην πεταει το glass?

 

 

 

βρηκα αυτη..

 

 

 

https://www.skroutz.gr/s/21407109/Nillkin-Super-Frosted-Back-Cover-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Xiaomi-Mi-Note-10-10-Pro.html

Φοβερή θήκη την έχω εγώ εδώ και δύο βδομάδες,δεν υπάρχει περίπτωση να εμποδίσει το τζαμακι

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή θήκη την έχω εγώ εδώ και δύο βδομάδες,δεν υπάρχει περίπτωση να εμποδίσει το τζαμακι

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όπως βλέπω στις εικόνες είναι από πλαστικό και όχι από σιλικόνη σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπω στις εικόνες είναι από πλαστικό και όχι από σιλικόνη σωστά;
Σωστά, αλλά μπαίνει και βγαίνει πολύ εύκολα

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To κινητό μας έχει κάμερες που προεξέχουν πολύ!

αυτό να ρωτάτε και να κοιτάτε αν το πλαστικό πίσω στην πλάτη στις κάμερες προεξέχει αρκετά (2 χιλιοστά πρέπει τουλαχιστον) να τις προστατέψει σε περίπτωση πτώσης. Πρέπει αυτο να βρει πρώτο και να χτυπήσει και όχι το τζαμακι.

 

Δυστυχώς πήρα μια σιλικόνης από ebay με ενησχημένες γωνίες που όμως πίσω είναι "μέτωπο" με το ύψος των καμερών (ίδιο ακριβώς στο ύψος) που θα πει αν πέσει μπορεί να βρει το τζάμι από τις κάμερες δεν θέλω να συμβεί (οπότε άκυρη η θήκη αποσύρθηκε)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Φοβερή θήκη την έχω εγώ εδώ και δύο βδομάδες,δεν υπάρχει περίπτωση να εμποδίσει το τζαμακι

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

θα αφηνα την εργοαστασιακη,αλλα εκτος απο λεπτη,γλυστραει και στο χερι..!!

σε διαφανο ή σε μαυρο την εχεις?

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

To κινητό μας έχει κάμερες που προεξέχουν πολύ!

αυτό να ρωτάτε και να κοιτάτε αν το πλαστικό πίσω στην πλάτη στις κάμερες προεξέχει αρκετά (2 χιλιοστά πρέπει τουλαχιστον) να τις προστατέψει σε περίπτωση πτώσης. Πρέπει αυτο να βρει πρώτο και να χτυπήσει και όχι το τζαμακι.

 

Δυστυχώς πήρα μια σιλικόνης από ebay με ενησχημένες γωνίες που όμως πίσω είναι "μέτωπο" με το ύψος των καμερών (ίδιο ακριβώς στο ύψος) που θα πει αν πέσει μπορεί να βρει το τζάμι από τις κάμερες δεν θέλω να συμβεί (οπότε άκυρη η θήκη αποσύρθηκε)

Προστατεύει και τις κάμερες η nillkin

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θα αφηνα την εργοαστασιακη,αλλα εκτος απο λεπτη,γλυστραει και στο χερι..!!

σε διαφανο ή σε μαυρο την εχεις?

Σε μαύρο αν μιλάμε για την σκληρή, γιατί διάφανη νομίζω θα είναι η σιλικόνης, επίσης να αναφέρω το εξαιρετικό grip που έχει λόγο της τραχιας πίσω επιφάνειας

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

 

[/color]Σε μαύρο αν μιλάμε για την σκληρή, γιατί διάφανη νομίζω θα είναι η σιλικόνης, επίσης να αναφέρω το εξαιρετικό grip που έχει λόγο της τραχιας πίσω επιφάνειας

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

την μαυρη πηρα τελικα,γιατι εκτος των αλλων,συνηθως οι διαφανες μετα απο λιγο καιρο κιτρινιζουν.

ωραια αισθηση στο χερι,αγκαλιαζει αψογα το τηλεφωνο.

δεν πολυ-προεξεχει η προστασια των καμερων,αλλα αυτο θα το λυσω με κανα τζαμακι στις καμερες.

σιγουρα δεν παρεχει την προστασια της spigen,αλλα-δυστηχως- ολα μαζι δεν γινονται.

spigen και μεμβρανη απλη,ή glass και αλλη πιο light θηκη.

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

θα αφηνα την εργοαστασιακη,αλλα εκτος απο λεπτη,γλυστραει και στο χερι..!!

σε διαφανο ή σε μαυρο την εχεις?

οντως αν υπαρχει σε διαφανο, με ψηνει και μενα η νιλκιν. η μαμα θηκη αρχισε να εχει τζογο, ισως απο το βαλε βγαλε
Link to comment
Share on other sites

οντως αν υπαρχει σε διαφανο, με ψηνει και μενα η νιλκιν. η μαμα θηκη αρχισε να εχει τζογο, ισως απο το βαλε βγαλε

 

υπαρχει.

αλλα οπως ειπε και το παληκαρι πιο πανω,ειναι σιλικονατη.

η μαυρη ειναι αλλο-σκληρο-υλικο,για αυτο ειναι και πιο ακριβη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε άλλο κινητό σε πλαστική σφιχτή θήκη από το βάλε βγάλε μου έφαγε το μέταλλο σε κάποια σημεία γύρω γύρω. Δεν υπάρχει περίπτωση να συμβεί κάτι τέτοιο και εδώ;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε άλλο κινητό σε πλαστική σφιχτή θήκη από το βάλε βγάλε μου έφαγε το μέταλλο σε κάποια σημεία γύρω γύρω. Δεν υπάρχει περίπτωση να συμβεί κάτι τέτοιο και εδώ;

 

δεν μου εχει τυχει ποτε και η συγκεκριμενη θηκη,δεν μπαινει τοσο δυσκολα ωστε να κανει ζημια στο περιμετρικο μεταλο...

Link to comment
Share on other sites

θα αφηνα την εργοαστασιακη,αλλα εκτος απο λεπτη,γλυστραει και στο χερι..!!

σε διαφανο ή σε μαυρο την εχεις?

η εργοστασιακή δεν καλύπτει τις κάμερες. Δεν προεξέχει έναντι αυτών (θα πρέπει να είναι 2 χιλιοστά πιο μπροστά) και το ίδιο κάνει από μπροστά στο τζαμάκι ειδικά στην περιοχή του ακουστικού. Δεν προεξέχει σχεδόν καθόλου λες και την θέλουμε για γρατσουνιές να προστατεύει. Η προστασία σε περίπτωση πτώσης με την εργοστασιακή είναι κατά τη γνώμη μου μικρή (όπως είναι και βαρύ το κινητό δλδ κατά την επαφή με το έδαφος έχει μεγαλη ορμή).

 

Μια φτηνή και ανθεκτική (λόγω πάχους και "προεξοχών") είναι αυτή.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

η εργοστασιακή δεν καλύπτει τις κάμερες. Δεν προεξέχει έναντι αυτών (θα πρέπει να είναι 2 χιλιοστά πιο μπροστά) και το ίδιο κάνει από μπροστά στο τζαμάκι ειδικά στην περιοχή του ακουστικού. Δεν προεξέχει σχεδόν καθόλου λες και την θέλουμε για γρατσουνιές να προστατεύει. Η προστασία σε περίπτωση πτώσης με την εργοστασιακή είναι κατά τη γνώμη μου μικρή (όπως είναι και βαρύ το κινητό δλδ κατά την επαφή με το έδαφος έχει μεγαλη ορμή).

 

Μια φτηνή και ανθεκτική (λόγω πάχους και "προεξοχών") είναι αυτή.

 

βρε ναι..ισα ισα να υπαρχει μεσα στην συσκευασια ειναι.

απλα εγω εψαχνα μια που να μην πεταει το Glass.

κατασκευαστικη ποιοτητα και προστασια μακραν η spigen.

Link to comment
Share on other sites

βρε ναι..ισα ισα να υπαρχει μεσα στην συσκευασια ειναι.

απλα εγω εψαχνα μια που να μην πεταει το Glass.

κατασκευαστικη ποιοτητα και προστασια μακραν η spigen.

 

Πόσο θα κόστιζε αν ηταν λιγο πιο υψωμένη η θήκη στη κάμερα; Γενικά τελευταία η xiaomi ειναι εντελώς αψυχολόγητη με τις θηκες που βάζεις (δεν ειναι μονο το mn10, γενικά πλεον δεν βαζει σωστές θήκες).

 

Και παιδιά δεν είναι μονο η πτώση. Μια χαρα αραχνιές μαζεύει η κάμερα μακροπρόθεσμα αν αγγίζει πχ στο τραπέζι.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι για το mi note 10 lite του οποίου οι κάμερες είναι πολύ μικρότερες, άρα ούτε από την εικόνα καταλαβαίνεις.
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι για το mi note 10 lite του οποίου οι κάμερες είναι πολύ μικρότερες, άρα ούτε από την εικόνα καταλαβαίνεις.
συγνωμη αυτο ηθελα να βαλω

https://www.skroutz.gr/s/21444285/Nillkin-Nature-TPU-%CE%94%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%B1%CE%BD%CE%BF-Xiaomi-Mi-Note-10-10-Pro.html?from=catspan

Link to comment
Share on other sites

Αυτην εχω εδω κ μερικους μηνες. Δεν εχω δει καποιο προβλημα. Εννοειται ειναι ανασηκωμενη στις καμερες αλλα δεν ξερω ποσο χρειαζεται για να εισαι safe. Μέχρι τωρα δεν εζω θεμα κ ειναι πανεμορφη μιας κ βλεπεις το κινητο

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα την μαυρη που ειναι πιο σκληρη και ειδα οτι δεν καλυπτει πολυ τους φακους.

υπαρχει ενα εξογκοματακι,αλλα λιγο..

δεν ξερω εαν ισχυει το ιδιο για την διαφανη που ειναι σιλικονη.

ετσι εβαλα στις καμερες,2 τζαμακια της mocolo και τελειωσε το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτην εχω εδω κ μερικους μηνες. Δεν εχω δει καποιο προβλημα. Εννοειται ειναι ανασηκωμενη στις καμερες αλλα δεν ξερω ποσο χρειαζεται για να εισαι safe. Μέχρι τωρα δεν εζω θεμα κ ειναι πανεμορφη μιας κ βλεπεις το κινητο

όταν την ακουμπας στο τραπέζι τι ακουμπάει πρώτο; κάμερα ή θήκη; Τόσο απλό είναι..

και αν ακουμπάει θήκη (δλδ προεξέχει) πόσο προεξέχει; Είναι 2mm τουλάχιστον; Εστω 1mm ή είναι ίσα ίσα οπότε κατά τη γνώμη μου δεν κάνει και είναι για απόσυρση όπως μια που της μοιάζει που πήρα από ebay.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

όταν την ακουμπας στο τραπέζι τι ακουμπάει πρώτο; κάμερα ή θήκη; Τόσο απλό είναι..

και αν ακουμπάει θήκη (δλδ προεξέχει) πόσο προεξέχει; Είναι 2mm τουλάχιστον; Εστω 1mm ή είναι ίσα ίσα οπότε κατά τη γνώμη μου δεν κάνει και είναι για απόσυρση όπως μια που της μοιάζει που πήρα από ebay.

 

Βασικα το να εξέχουν από τη κάμερα "τουλαχιστον 2 mm" που λες ειναι πολυ. Συνηθως είναι 0,3 mm με 1,5 . Κάποιες ίσως φτάνουν και 2mm. Αλλά περισσότερο δύσκολα (εκτός αν ειναι μπαμπατσα θήκη πορτοφόλι)

 

Σκεψου ολο το bumb της καμερας των κινητων συνηθως δεν ξεπερνα τα 2 mm (δεν ξέρω πόσο ειναι του mn10).

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα την μαυρη που ειναι πιο σκληρη και ειδα οτι δεν καλυπτει πολυ τους φακους.

υπαρχει ενα εξογκοματακι,αλλα λιγο..

δεν ξερω εαν ισχυει το ιδιο για την διαφανη που ειναι σιλικονη.

ετσι εβαλα στις καμερες,2 τζαμακια της mocolo και τελειωσε το θεμα.

Προεξέχει 0,3mm και δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα με τις κάμερες,στην μαμά θήκη οι κάμερες δεν προστατεύονται καθόλου,στην nillkin επειδή είναι και σκληρή όταν την αφήνεις στο τραπέζι δεν έχουν επαφή οι κάμερες με την επιφάνεια

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικα το να εξέχουν από τη κάμερα "τουλαχιστον 2 mm" που λες ειναι πολυ. Συνηθως είναι 0,3 mm με 1,5 . Κάποιες ίσως φτάνουν και 2mm. Αλλά περισσότερο δύσκολα (εκτός αν ειναι μπαμπατσα θήκη πορτοφόλι)

 

Σκεψου ολο το bumb της καμερας των κινητων συνηθως δεν ξεπερνα τα 2 mm (δεν ξέρω πόσο ειναι του mn10).

Νομίζω είναι μεγαλύτερο Αντρέα,δεν το μέτρησα αλλά δείχνει μεγαλύτερο από του p30

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μετα το 12αρι,βλεπω αρκετα περισσοτερη καταναλωση.

ενδεικτικα,εχθες 11.30 το βραδυ το αφησα με 64% μπαταρια

και με ανοιχτο alwayson και wifi,το πρωι 7.30 ειχε 49%..!!

εχουμε καμια λυση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προεξέχει 0,3mm και δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα με τις κάμερες,στην μαμά θήκη οι κάμερες δεν προστατεύονται καθόλου,στην nillkin επειδή είναι και σκληρή όταν την αφήνεις στο τραπέζι δεν έχουν επαφή οι κάμερες με την επιφάνεια

 

 

εαν το δεις απο τα πλαγια,ειναι σχεδον φλατ.

δεν ξερω το κατα ποσο μπορει να τις προστατευει καθε φορα που γινεται επαφη με οποιαδηποτε επιφανεια.

πιστευω οτι αξιζει να δωσεις 3-3.5 ευρω και να κοτσαρεις τα τζαμακια,τα οποια και δεν επηρεαζουν τις ληψεις,

αλλα δεν φαινονται και καθολου..!

Link to comment
Share on other sites

επισης θελω εναν καλο φορτιστη fastcharge για δευτερο.

εχουμε καποιον εντος Ελλαδας?

αυτος π.χ μας κανει για turbo charge?

https://www.skroutz.gr/s/19790512/Baseus-USB-USB-Type-C-Wall-Adapter-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-CCFS-C01.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...