Jump to content

Xiaomi Mi Note 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάνω που κατέληξα σε αυτό αποκλειστικά μόνο για τις κάμερες διάβασα ότι πρέπει να έχεις κατάλληλο gcam για τις φωτογραφίες και άλλο για τις νυχτερινές φωτογραφίες. Ισχύει κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

το εχει(τσιμπημενο) το eshop .

τον Γεναρη που ειχα παρει το δικο μου,μου ειπαν οτι ειναι απο infoqest.

παρε ενα τηλεφωνο να ρωτησεις.

 

Ευχαριστώ, το έχω δει αλλά θέλω το pro, λόγω χώρου κυρίως, και έχει εξαντληθεί και εκεί.

Σχετικά με την παραγωγή, το αντίθετο θα έπρεπε να συμβαίνει για να πέσει το κόστος θα έπρεπε να παράγει-και ως εκ τούτου να πουλάει- περισσότερα. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι μοντέλο που δεν έχει κλείσει χρόνο στην αγορά αποσύρεται!

Εκτός αν φοβούνται εσωτερικό ανταγωνισμό για το mi 10 το οποίο απευθύνεται σε τελείως διαφορετικό κοινό με το επίπεδο της τιμής του.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την παραγωγή, το αντίθετο θα έπρεπε να συμβαίνει για να πέσει το κόστος θα έπρεπε να παράγει-και ως εκ τούτου να πουλάει- περισσότερα. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι μοντέλο που δεν έχει κλείσει χρόνο στην αγορά αποσύρεται!

Εκτός αν φοβούνται εσωτερικό ανταγωνισμό για το mi 10 το οποίο απευθύνεται σε τελείως διαφορετικό κοινό με το επίπεδο της τιμής του.

 

Πράγματι, για να μειωθεί το κόστος παραγωγής, μία εταιρεία πρέπει να προχωρήσει σε μαζοποίηση της παραγωγής. Νομίζω όμως η Xiaomi, ακόμη και στις ναυαρχίδες της, λόγω ανταγωνισμού και των πολλών νέων μοντέλων που κυκλοφορεί στην αγορά, δεν νομίζω να παράγει καμία συσκευή μετά τους 3 εως 6 μήνες κυκλοφορίας του (αναλόγως το μοντέλο). Απλά δουλεύει με το στοκ το οποίο δημιούργησε και σπρώχνει το επόμενο μοντέλο για παραγωγή.

 

Το selling point του κινητού μόλις ανακοινώθηκε ήταν ο αισθητήρας της κάμερας, που τον ενσωμάτωσε πρώτο, επειδή οι άλλες εταιρείες περίμεναν τον 865 Snapdragon να κυκλοφορήσει και να τον αξιοποιήσουν στο 100%. 9 μήνες μετά από την κυκλοφορία του, την κυκλοφορία των εν λόγω κινητών (ναυαρχίδων) και άλλων νέων μοντέλων από την Xiaomi στο midrange pricetag, η Xiaomi έχει σταματήσει την παραγωγή του (και μάλλον πριν αρκετό καιρό) και πλέον πουλάει το στοκ που δημιουργήθηκε από την μαζοποιημένη παραγωγή όταν έκανε. Πιστεύω και ο κόσμος δεν το ζητάει πλέον, ώστε να αναθεωρήσει η εταιρεία. Καταλαβαίνω ότι είναι το μόνο Midrange κινητό από όσο ξέρω, με τον συγκεκριμένο αισθητήρα, αλλά η τεχνολογία προχωράει, για παράδειγμα, έχει κυκλοφορήσει ο επεξεργαστής 765g που προσφέρει και 5G και έχει ενσωματωθεί στο Mi 10 Lite. Η καλύτερη περίοδος για αγορά Xiaomi είναι μεταξύ 3 και 6 μηνών απο την κυκλοφορία τους.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, το έχω δει αλλά θέλω το pro, λόγω χώρου κυρίως, και έχει εξαντληθεί και εκεί.

Σχετικά με την παραγωγή, το αντίθετο θα έπρεπε να συμβαίνει για να πέσει το κόστος θα έπρεπε να παράγει-και ως εκ τούτου να πουλάει- περισσότερα. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι μοντέλο που δεν έχει κλείσει χρόνο στην αγορά αποσύρεται!

Εκτός αν φοβούνται εσωτερικό ανταγωνισμό για το mi 10 το οποίο απευθύνεται σε τελείως διαφορετικό κοινό με το επίπεδο της τιμής του.

 

οκ...;););)

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η καλύτερη τιμή που πιστεύετε μπορεί να βγει σε προσφορά; Ή από εδώ και στο εξής θα αρχίζει να ανεβαίνει η τιμή του;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το mi 10 έχει καλύτερη κάμερα από το mi note 10?

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά ποια έκδοση φοράτε; Την 11.0.5 η την 11.0.9? Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το mi 10 έχει καλύτερη κάμερα από το mi note 10?

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά ποια έκδοση φοράτε; Την 11.0.5 η την 11.0.9? Ευχαριστω.

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10082&idPhone2=9936 η σύγκριση του mi note 10 και mi 10.

 

Σαν ρομ φοράω την εβδομαδιαία xtrv με miui 12

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το mi 10 έχει καλύτερη κάμερα από το mi note 10?[color.

Θέλει ερώτημα; Πολύ μεγαλύτερος αισθητήρας εκτός mp και 2 επιπλέον κάμερες x2 x4

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Θέλει ερώτημα; Πολύ μεγαλύτερος αισθητήρας εκτός mp και 2 επιπλέον κάμερες x2 x4
που τα διαβασες αυτα φιλε; δεν ισχυουν
Link to comment
Share on other sites

Απορω γιατι σχεδον σε ολα τα γνωστα καταστηματα εχει εξαντληθει εφ'οσον δεν εχει ουτε ενα χρονο στην αγορα.
Link to comment
Share on other sites

Απορω γιατι σχεδον σε ολα τα γνωστα καταστηματα εχει εξαντληθει εφ'οσον δεν εχει ουτε ενα χρονο στην αγορα.

 

Γιατί έχει βγάλει άλλα 100 μοντέλα απο τότε η Xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Απορω γιατι σχεδον σε ολα τα γνωστα καταστηματα εχει εξαντληθει εφ'οσον δεν εχει ουτε ενα χρονο στην αγορα.

 

Αυτή είναι η πολιτική της Xiaomi ώστε να βγάζει καινούριες συσκευές.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε ένα μαγαζί και είδα ότι φορούσε την 11.0.13 έκδοση.Εσεις ποια φοράτε;Να ρωτήσω κάτι.Με Ξένιας ότι για παράδειγμα στο mi note 10 lite η στο mi 10 όταν πας να ρυθμίσεις τα χρώματα της οθονης, έχει επίλογη για αυτόματη ρύθμιση ώστε αν θες π.χ. να αυξήσεις την αντίθεση των χρωμάτων κλπ.Στο mi 10 note δεν έχει.Ξερετε γιατί;

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

"Με ξενίζει ότι για παράδειγμα'' ήθελα να πω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η πολιτική της Xiaomi ώστε να βγάζει καινούριες συσκευές.

 

Εξακολουθώ να μην αντιλαμβάνομαι την πολιτική αυτή. Το προϊόν σταμάτησε 6 μήνες, περίπου, από την έναρξη της παραγωγής του. Μέσα σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα έβγαλε όλο το κόστος εξέλιξης, παραγωγής και προώθησης και είχαν και κέρδος???

Εγώ πάντως που ήθελα να το αγοράσω και να τους δώσω 500~600€, θα τους δώσω λιγότερο από τα μισά αγοράζοντας κάποιο φθηνότερο μοντέλο, αν δεν βρω κάτι σε άλλη εταιρεία...

Δυστυχώς όμως δεν έχω δει κάτι με αντίστοιχες φωτογραφικές ικανότητες σε αυτό το επίπεδο τιμής.

Link to comment
Share on other sites

Oταν πας στην επιλογή color scheme σου έχει την επιλογή κάτω κάτω στην οθόνη να ρυθμίσεις τα χρώματα αυτόματα;
Link to comment
Share on other sites

Oταν πας στην επιλογή color scheme σου έχει την επιλογή κάτω κάτω στην οθόνη να ρυθμίσεις τα χρώματα αυτόματα;
.a8536b4af3bd803ef8ac59ae07e98b37.jpg

 

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα άλλο thread μου απάντησαν για το note mi 10 και πείτε μου αν ισχύει:

"με το mi note 10 για να βγαλεις καλα αποτελεσματα θα πρεπει να ψαχτεις για gcam να εχεις καταλληλη gcam για βράδυ κατάλληλη για μερα κλπ κλπ (κοινός θα πρέπει να εχεις χρόνο στην διάθεση σου αν εχεις θα πάρεις καλα αποτελέσματα )"

 

Είναι πράγματι έτσι;

Link to comment
Share on other sites

για όποιον ενδιαφέρεται μπορεί να αγοράσει τη συσκευή από Ισπανία στα 350 ευρώ.

και αφού μιλάμε για Ευρώπη, σημαίνει πως δεν έχει έξοδα τελωνείου και η εγγύηση θα είναι δυο έτη.

https://gr.gizchina.com/2020/08/22/xiaomi-mi-note-10-available-deal-es-2/

 

Πήρα απάντηση στο ερώτημα που έκανα δυστηχώς.

Τυπογραφικό λάθος ήταν. Διορθώθηκε. Ευχαριστούμε για την επισήμανση.

Μέχρι στιγμής ισχύει ότι δεν θα κυκλοφορήσει εκτός Κίνας. Για οτιδήποτε νεότερο θα ενημερώσουμε.

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα άλλο thread μου απάντησαν για το note mi 10 και πείτε μου αν ισχύει:

"με το mi note 10 για να βγαλεις καλα αποτελεσματα θα πρεπει να ψαχτεις για gcam να εχεις καταλληλη gcam για βράδυ κατάλληλη για μερα κλπ κλπ (κοινός θα πρέπει να εχεις χρόνο στην διάθεση σου αν εχεις θα πάρεις καλα αποτελέσματα )"

 

Είναι πράγματι έτσι;

Οχι. Με ενα καλο xml εισαι τουμπανο

Link to comment
Share on other sites

Φίλε bill33 δεν έχει απ' ότι βλέπω γιατί σε άλλα xiaomi που έχω δει από κοντά την έχουν προσθέσει αυτή τη λειτουργία.Πιστευω το mi note 10 να την πάρει με τη miui12.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...