Jump to content

Xiaomi Mi Note 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την ένταση κατα την κλήση έχετε παρατηρήσει οτι είναι χαμηλή?

Ορισμένες φορές σαν να μην ακούω καλά τον συνομιλητή.

Επίσης οταν ακουω ραδιο η τραγουδια στο youtube,δεν είναι δυνατός ο ήχος ακόμα και σε φουλ ένταση,είναι γενικά μέτρια σε ήχο η συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και το δικό μου από banggood με dhl έκανε 21 μέρες όλα καλά, απλά κατι που μου έκανε εντύπωσή και Θέλω την γνώμη τον ποιο έμπειρων φοράει την ευρωπαϊκή rom (QFDEUXM) και όχι την global εντωμεταξύ μου έκανε εντύπωση γιατί όσα xiaomi αγόρασα από banggood όλα μου έρχονται μέχρι τώρα με global δηλαδή είναι θέμα τύχης ποια έκδοσή θα σου στείλουν;; Και επίσης μπορώ να φλασάρο την global χωρείς να το ξεκλειδώσω;;

 

Κάτι ακόμα με το που το άνοιξα έκανε αναβάθμισή στην 11.1.2.0 έχει πάρει κάποιος την 12 και αν όχι ξέρουμε πότε περίπου;

Γιατί στο Xiaomi Mi 9T Pro που έχω σαν main κινητό μου την έχει πάρει πριν αρκετές βδομάδες...

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

Βγήκα με δύο φίλους που έχουν mi10 pro και Mi Note 10. Τελικά διαφέρουν οι κάμερες προφανώς λόγω λογισμικού.

 

Θα κοιτάξω αύριο να μαζέψω τις λήψεις τους να τις δείτε.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και το δικό μου από banggood με dhl έκανε 21 μέρες όλα καλά, απλά κατι που μου έκανε εντύπωσή και Θέλω την γνώμη τον ποιο έμπειρων φοράει την ευρωπαϊκή rom (QFDEUXM) και όχι την global εντωμεταξύ μου έκανε εντύπωση γιατί όσα xiaomi αγόρασα από banggood όλα μου έρχονται μέχρι τώρα με global δηλαδή είναι θέμα τύχης ποια έκδοσή θα σου στείλουν;; Και επίσης μπορώ να φλασάρο την global χωρείς να το ξεκλειδώσω;;

 

Κάτι ακόμα με το που το άνοιξα έκανε αναβάθμισή στην 11.1.2.0 έχει πάρει κάποιος την 12 και αν όχι ξέρουμε πότε περίπου;

Γιατί στο Xiaomi Mi 9T Pro που έχω σαν main κινητό μου την έχει πάρει πριν αρκετές βδομάδες...

 

Δε φλασάρεται rom χωρίς unlock bootloader. Οταν εσύ το αποφασίσεις, τον ξεκλειδώνεις, και με fastboot (Mi flash) ή με fastboot rom (.tgz) αν έχει βγει τέτοια, με command prompt, περνάει η Global.

Επίσης η MiUi 12 δεν έχει βγει στο mi.com, έχει βγει όμως στο xda οπότε μιλάμε για θέμα χρόνου. Συμβουλή μου, να την περιμένεις απο το mi.com, δηλαδή να σου έρθει ΟΤΑ.

 

Ευχαριστώ.

Edited by Vasileios26

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δε φλασάρεται rom χωρίς unlock bootloader. Οταν εσύ το αποφασίσεις, τον ξεκλειδώνεις, και με fastboot (Mi flash) ή με fastboot rom (.tgz) αν έχει βγει τέτοια, με command prompt, περνάει η Global.

Επίσης η MiUi 12 δεν έχει βγει στο mi.com, έχει βγει όμως στο xda οπότε μιλάμε για θέμα χρόνου. Συμβουλή μου, να την περιμένεις απο το mi.com, δηλαδή να σου έρθει ΟΤΑ.

 

Ευχαριστώ.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, αφού χρειάζεται ξεκλείδωμα λεω να μην το πειράξω και ας μείνει με την ευρωπαϊκή ρομ. Δηλαδή είναι θέμα τύχης ποια έκδοση θα σου στείλουν από το Banggood δεν το ήξερα νόμιζα ότι μόνο global στέλνουν...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,

Αξιζει η μεταβαση στο mi note 10 απο mi mix2 που εχω τωρα?Βασικα το εχω το δικο μ κοντα στα 3 χρονια κ ηρθε η ωρα να το αλλαξω...περιμενα το mi10 ή το one plus 8 pro αλλα η τιμη τους ξεφευγει οποτε σκεφτομαι για το note 10 ή note 10 lite...την αποψη σας παρακαλω!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,

Αξιζει η μεταβαση στο mi note 10 απο mi mix2 που εχω τωρα?Βασικα το εχω το δικο μ κοντα στα 3 χρονια κ ηρθε η ωρα να το αλλαξω...περιμενα το mi10 ή το one plus 8 pro αλλα η τιμη τους ξεφευγει οποτε σκεφτομαι για το note 10 ή note 10 lite...την αποψη σας παρακαλω!

 

Σε όποιο κι αν πας, θα είναι σαν να ανακάλυψες τη φωτιά. Το μόνο που στο Lite θα χάσεις τον OIS που έχεις τώρα, αλλά και πάλι τι να λέμε, είναι σαν να συζητάμε για μια αρχαία κάμερα συγκριτικά με τα κινητά που σκέφτεσαι, με OIS. Δεν τίθεται καν θέμα σκέψης. Απλά για όποιο έχεις τα χρήματα αγόρασέ το, αναβάθμιση θα είναι με το κινητό σου. Μη μπαίνεις στη διαδικασία vs, δεν συγκρίνονται.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Περα απο την καμερα ομως;επεξεργαστης,ταχυτητα κτλ; Edited by laios23

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειχα το mix2... Απλα δεν συγκρινονται κ σε ταχυτητα. Το παιρνεις με κλειστα ματια

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Βγήκα με δύο φίλους που έχουν mi10 pro και Mi Note 10. Τελικά διαφέρουν οι κάμερες προφανώς λόγω λογισμικού.

 

Θα κοιτάξω αύριο να μαζέψω τις λήψεις τους να τις δείτε.

 

Τις ανέβασες κάπου τις φωτογραφίες τελικά Αντρέα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...Κάτοχος κ ‘γώ του note 10 από προχθές..Όλα καλά το μόνο που με ενοχλεί είναι η θερμοκρασία του..πέσαμε κ στο καύσωνα πάνω θα μου πεις..οκ.Ειναι νορμαλ πάντως αυτό?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά...Κάτοχος κ ‘γώ του note 10 από προχθές..Όλα καλά το μόνο που με ενοχλεί είναι η θερμοκρασία του..πέσαμε κ στο καύσωνα πάνω θα μου πεις..οκ.Ειναι νορμαλ πάντως αυτό?

δεν έχω θέματα υπερθέρμανσης (δεν ξέρω για παιχνίδια μονο).

μία φορά είδα μνμ υπερθέρμανσης όταν ήταν ανοικτό gps (χαρτες google) και τερμα φωτεινότητα στο παμπρίζ του αυτοκινήτου σε θηκη σε βάση τον Ιούλιο. Έβρασε και σε 15 λεπτά έβγαλε μνμ ότι υπερθερμένεται και θα κλείσει (δεν έκλεισε όμως). Το ίδιο όμως θα έκανε μάλλον κάθε κινητό σε ανάλογες συνθήκες.

 

να το βγάζεις από την θήκη όταν ανάβει και να χαμηλώνεις την φωτεινότητα οθόνης. Προφανώς απέφυγε να το λειτουργείς στον ήλιο.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ενω σε ολα τα πισι το κινητο μου αλλα καιβτης γυναικας(μι νοτ 9) αναγνωριζονταιβκανονικα, στα λαπτοπ μας που ειναι και τα 2 λενοβο χ220, δεν αναγνψρθζονται με τιποτα οτι ντραιβερς και να βαλω. Δεν ενεργοποιειται καν η κουρτινα να επιλεξω μεταφορα δεδομενων. Καμια ιδεα; πολυβκουλο. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ενω σε ολα τα πισι το κινητο μου αλλα καιβτης γυναικας(μι νοτ 9) αναγνωριζονταιβκανονικα, στα λαπτοπ μας που ειναι και τα 2 λενοβο χ220, δεν αναγνψρθζονται με τιποτα οτι ντραιβερς και να βαλω. Δεν ενεργοποιειται καν η κουρτινα να επιλεξω μεταφορα δεδομενων. Καμια ιδεα; πολυβκουλο. Ευχαριστω

δείχνει κάτι να έχουν οι usb (ως θύρες) ή μπορεί και το καλώδιο. Δοκίμασε άλλη θύρα σε αυτά (πχ αν έχει usb3 δοκίμασε μια usb2) και άλλο καλώδιο αν χρειαστεί.

Απενεργοποίησε και κανένα μυστήριο antivirus.

Y.Γ. Πάντως αν θέλεις σύνδεση οπωσδήποτε μπορείς να χρησιμοποιήσεις το mi share (share me πλέον) που έχουν μέσα. Αυτό το πρόγραμμα στέλνει αστραπιαία αρχεία μεταξύ κινητό αλλά και με pc γίνεται σύνδεση καθώς ανοίγει ftp server (συνδέεσαι στο ip του κινητού που παίρνει στο τοπικό δίκτυο το οποίο στο λέει η εφαρμογή). Για σύνδεση χρησιμοποιείς έναν browser ή ένα filezilla ftp client. Ψαξε το λιγο αν σε ενδιαφέρει

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε στη συσκευή της συζύγου (περιοχή Ελλάδα) η σταθερή global 12.0.1.0 QFDMIXM.

Μην περιμένετε λεπτομέρειες από μένα, δεν μπορώ να το ψάξω, το χρησιμοποιεί συνέχεια...

Το μόνο που πήρε το μάτι μου είναι εμφανισιακές αλλαγές στο UI, εικονίδια, μενού, wallpapers μάλλον ομορφότερα από πριν.

Αν κάτι δεν πάει καλά θα μου το πει και θα σας το μεταφέρω.

 

ομορφα..

αντε να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι αναβαθμιση που σου εκανε στην εφαρμογή ασφαλεια. Ειναι το νεο apk του miui 12 που το εδωσαν πιο πριν

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε στη συσκευή της συζύγου (περιοχή Ελλάδα) η σταθερή global 12.0.1.0 QFDMIXM.

Μην περιμένετε λεπτομέρειες από μένα, δεν μπορώ να το ψάξω, το χρησιμοποιεί συνέχεια...

Το μόνο που πήρε το μάτι μου είναι εμφανισιακές αλλαγές στο UI, εικονίδια, μενού, wallpapers μάλλον ομορφότερα από πριν.

Αν κάτι δεν πάει καλά θα μου το πει και θα σας το μεταφέρω.

 

Τι σκοτεινή μαγεία έκανε και της ήρθε? Εγω τσεκάρω καθημερινά και δεν μου έχει έρθει τίποτα

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Έκανα χειροκίνητο έλεγχο για νέα έκδοση. Αφού δεν βρήκε καινούργια (περιμένω πως και πως...) το άφησα.

 

Ενώ είναι ρυθμισμένο να κλειδώνει μετά από 1 λεπτό, μετά από 30 - 40 λεπτά που το χρησιμοποίησα ξανά δεν είχε κλειδώσει.

 

Μάλιστα, τη στιγμή που σας γράφω κάνει ακριβώς το ίδιο.

 

Είναι κάποιο γνωστό bug; Το κάνει και σε άλλους;

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις EU έκδοση?? Γιατί η συγκεκριμένη που ήρθε είναι η Global.

Συνήθως η EU έρχεται λίγες μέρες μετά την Global.

 

Όχι global έχω αν δεν κάνω λάθος....

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Έκανα χειροκίνητο έλεγχο για νέα έκδοση. Αφού δεν βρήκε καινούργια (περιμένω πως και πως...) το άφησα.

 

Ενώ είναι ρυθμισμένο να κλειδώνει μετά από 1 λεπτό, μετά από 30 - 40 λεπτά που το χρησιμοποίησα ξανά δεν είχε κλειδώσει.

 

Μάλιστα, τη στιγμή που σας γράφω κάνει ακριβώς το ίδιο.

 

Είναι κάποιο γνωστό bug; Το κάνει και σε άλλους;

 

Καλησπέρα.

Με ποια έκδοση rom είσαι;

Είναι bug της Rom ξεκάθαρα, αλλά λίγο σπάνιο bug, δεν το έχω διαβάσει ξανά, με επανεκκίνηση στρώνει η κατάσταση;

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι QFDMIXM είναι η global, αν όμως λέει QFDEUXM είναι η λεγόμενη "ευρωπαϊκή".

Πήγαινε Ρυθμίσεις --> Σχετικά με το τηλέφωνο --> MIUI έκδοση και δες.

 

Μου γράφει QFDEUXM σε παρένθεση οπότε υποθέτω είναι η ευρωπαϊκή? Και εγώ που νόμιζα ότι η λέξη global περιλαμβάνει και την Ευρώπη...

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Μου γράφει QFDEUXM σε παρένθεση οπότε υποθέτω είναι η ευρωπαϊκή? Και εγώ που νόμιζα ότι η λέξη global περιλαμβάνει και την Ευρώπη...

 

EU ναι είναι η Ευρωπαϊκή.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεφοετωθουμε διαφημισεις κτλ μια και καλη, προτεινετε καλυτερα να αλλαξουμε ρομ; και εγω τελικα την ευρωπαικη εχω και νομιζα οως εχω γκλομπαλ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δείχνει κάτι να έχουν οι usb (ως θύρες) ή μπορεί και το καλώδιο. Δοκίμασε άλλη θύρα σε αυτά (πχ αν έχει usb3 δοκίμασε μια usb2) και άλλο καλώδιο αν χρειαστεί.

Απενεργοποίησε και κανένα μυστήριο antivirus.

Y.Γ. Πάντως αν θέλεις σύνδεση οπωσδήποτε μπορείς να χρησιμοποιήσεις το mi share (share me πλέον) που έχουν μέσα. Αυτό το πρόγραμμα στέλνει αστραπιαία αρχεία μεταξύ κινητό αλλά και με pc γίνεται σύνδεση καθώς ανοίγει ftp server (συνδέεσαι στο ip του κινητού που παίρνει στο τοπικό δίκτυο το οποίο στο λέει η εφαρμογή). Για σύνδεση χρησιμοποιείς έναν browser ή ένα filezilla ftp client. Ψαξε το λιγο αν σε ενδιαφέρει

 

Σε εθχαριστω φιλε. Δοκιμασα ολες τις usb, αλλαξα καλωδιο, εκλεισα av, τιποτα δεν με νοιαζει η μεταφορα αρχειων, φλασαρισματα κτλ γθελα να μπορω να κανω... Μαλλον θα τα αφησω για οταν επιατρεψω στο μεγάλο πισι. Νασαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...