Jump to content

Xiaomi Mi Note 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το φλεβαρη πηρα το δικο μου. παλευω απο τοτε για τζαμακι. εχω παρει 2 εδω και 2 μηνες. δεν εχουν ερθει. πηρα 2 ολοκληρες θηκες απο κινα, περιμενα 2 μηνες, και οι 2 σποασμενες. δεν με θελει. θα παω να βαλω μοκολο. μου εχει κανει μια μικρη ανεπαισθητη γρατζουνια στην κουρμπα σε ενα σημειο. δυστυχως ειναι μουφες αυτα με τα γκοριλα....
Προφανώς λοιπόν, απο gorilla 3 και μετά είναι άχρηστα.

Για τα υπόλοιπα κάποιος σχολιασμός;

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το πρωτο μου αντροιντ τηλεφωνο, οποτε εγω εν μπορω να βοηθησω. αναλογα τι γουσταρει ο καθενας. η καμερα με gcam γαμαει. το κινητο δεν μοτ κολαει. ποτε. το μονο λιιγο που καθυστερει ειναι οταν παω στις αγαπημενες επαφες. επειδη εχω πολλες και πρεπει να φορτωσει τις εικονες. μια χαρα ειναι ο επεξεργαστης. πχ δεν θα το αλλαζα με τιποτα για αν παω στο μ10. το κινητο για μενα ειναι οτι πιο vfm αν σε νοιαζουν οι φωτογραφιες. αν δεν σε απασχολουν μαλλον πας στο αλλο με τον καλυτερο επεξεργαστη
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να διαλέξεις αυτό το κινητό θα είναι ξεκάθαρα για την κάμερα του. Φαντάσου εγώ είχα το Mi 9T Pro και το πούλησα για να πάρω το Mi Note 10. Μέχρι στιγμής (4 ημέρες) δεν έχω μετανιώσει την αλλαγή

Το hardware του ειναι γενικά μια χαρά ικανοποιητικό. Στην καθημερινή χρήση θα σε καλύψει όπως και η αυτονομία του. Αναλόγως και τι ανάγκες έχεις όμως. Αν δεν σε νοιάζει και τόσο η κάμερα, υπάρχουν και άλλες επιλογές σε εξίσου καλό hardware και χαμηλότερη τιμή. Αν όμως θες μια καλή all around κάμερα σε αυτά τα λεφτά, τότε το κινητό αυτό είναι μονόδρομος. Εύχομαι να βοήθησα με αυτά :) Ότι άλλο θες ρώτα

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω πολυ και για τις απαντησεις σας, και για τον χρονο σας.

Και τα δυο τηλεφωνα μοιαζουν παρα πολυ σε σχεδιασμο. Ο επεξεργαστης του xiaomi μου ειναι υπεραρκετος.

Συμφωνα λοιπον με την αποψη σας, σε καμερα ειναι καλυτερο απο το huawei επομενως μαλλον θα προχωρησω και στην αγορα του.

Απλως ειναι το γ@@@@@@ο το breath crystal χρωμα στο huawei που μου εχει κατσει.:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω πολυ και για τις απαντησεις σας, και για τον χρονο σας.

 

Και τα δυο τηλεφωνα μοιαζουν παρα πολυ σε σχεδιασμο. Ο επεξεργαστης του xiaomi μου ειναι υπεραρκετος.

 

Συμφωνα λοιπον με την αποψη σας, σε καμερα ειναι καλυτερο απο το huawei επομενως μαλλον θα προχωρησω και στην αγορα του.

 

Απλως ειναι το γ@@@@@@ο το breath crystal χρωμα στο huawei που μου εχει κατσει.:D

Κι εγώ ανάμεσα σε αυτό είχα καταληξει αλλά μάλλον θα πάω προς κανα p30 στο τέλος αν δε μπορέσω να κρατηθώ γιατί δυστυχώς το mi note 10 φαίνεται να αποσύρθηκε πλέον. Οι μεγάλες αλυσίδες δε το φέρνουν πια και από Κίνα έχει εξαντληθει στα περισσότερα μαγαζιά πια. Από skroutz δε καλύπτουν εγγύηση από αντιπροσωπεία και μου είπαν σε πολλά ότι έχει καταργηθεί και έχουν μικρό απόθεμα οπότε εκει που ήμουν έτοιμος να το χτυπήσω μάλλον θα πάω σε άλλο. Προφανώς η xiaomi θέλει να προωθήσει τα ακριβά της μοντέλα με αυτή τη κάμερα γιατί μιλάμε για κινητό ελάχιστων μηνών.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ανάμεσα σε αυτό είχα καταληξει αλλά μάλλον θα πάω προς κανα p30 στο τέλος αν δε μπορέσω να κρατηθώ γιατί δυστυχώς το mi note 10 φαίνεται να αποσύρθηκε πλέον. Οι μεγάλες αλυσίδες δε το φέρνουν πια και από Κίνα έχει εξαντληθει στα περισσότερα μαγαζιά πια. Από skroutz δε καλύπτουν εγγύηση από αντιπροσωπεία και μου είπαν σε πολλά ότι έχει καταργηθεί και έχουν μικρό απόθεμα οπότε εκει που ήμουν έτοιμος να το χτυπήσω μάλλον θα πάω σε άλλο. Προφανώς η xiaomi θέλει να προωθήσει τα ακριβά της μοντέλα με αυτή τη κάμερα γιατί μιλάμε για κινητό ελάχιστων μηνών.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπάρχουν κάποια καταστήματα στο σκρούζ με καλές αξιολογήσεις που δίνουν 2 χρόνια εγγύηση καταστήματος. Απο 1 τέτοιο έχω αγοράσει και εγώ 2 συσκευές μου. Δεν μου έχει χρειαστεί η εγγύηση μέχρις στιγμης πάλι καλά, αλλά καλύτερα 2 χρόνια απο 1

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια ευχαριστω πολυ και για τις απαντησεις σας, και για τον χρονο σας.

Και τα δυο τηλεφωνα μοιαζουν παρα πολυ σε σχεδιασμο. Ο επεξεργαστης του xiaomi μου ειναι υπεραρκετος.

Συμφωνα λοιπον με την αποψη σας, σε καμερα ειναι καλυτερο απο το huawei επομενως μαλλον θα προχωρησω και στην αγορα του.

Απλως ειναι το γ@@@@@@ο το breath crystal χρωμα στο huawei που μου εχει κατσει.:D

 

Και το άσπρο Mi Note 10 να ξέρεις είναι και αυτό πανέμορφο, σε τέτοιο χρώμα το έχω

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ανάμεσα σε αυτό είχα καταληξει αλλά μάλλον θα πάω προς κανα p30 στο τέλος αν δε μπορέσω να κρατηθώ γιατί δυστυχώς το mi note 10 φαίνεται να αποσύρθηκε πλέον. Οι μεγάλες αλυσίδες δε το φέρνουν πια και από Κίνα έχει εξαντληθει στα περισσότερα μαγαζιά πια. Από skroutz δε καλύπτουν εγγύηση από αντιπροσωπεία και μου είπαν σε πολλά ότι έχει καταργηθεί και έχουν μικρό απόθεμα οπότε εκει που ήμουν έτοιμος να το χτυπήσω μάλλον θα πάω σε άλλο. Προφανώς η xiaomi θέλει να προωθήσει τα ακριβά της μοντέλα με αυτή τη κάμερα γιατί μιλάμε για κινητό ελάχιστων μηνών.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν ισχυει αυτο πιθανοτατα να σημαινει οτι δεν θα παρει αναβαθμιση android 11.

Ισως βεβαια να κανω και λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχυει αυτο πιθανοτατα να σημαινει οτι δεν θα παρει αναβαθμιση android 11.

Ισως βεβαια να κανω και λαθος.

 

Πιστεύω ότι 99% θα πάρει. Αν και η πολιτική της Xiaomi με τις αναβαθμίσεις είναι αρκετά ανορθόδοξη. Δίνει μεγαλύτερη έμφαση στις εκδόσεις του Miui της και όντως υποστηρίζει και παλιά κινητά της δίνοντας αναβαθμίσεις σε αυτά με το Miui αλλά στις actual εκδόσεις android μπορεί να μείνει πίσω.

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάποια καταστήματα στο σκρούζ με καλές αξιολογήσεις που δίνουν 2 χρόνια εγγύηση καταστήματος. Απο 1 τέτοιο έχω αγοράσει και εγώ 2 συσκευές μου. Δεν μου έχει χρειαστεί η εγγύηση μέχρις στιγμης πάλι καλά, αλλά καλύτερα 2 χρόνια απο 1

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και το άσπρο Mi Note 10 να ξέρεις είναι και αυτό πανέμορφο, σε τέτοιο χρώμα το έχω

 

Φαντάζομαι τα ίδια καταστήματα εννοούμε. Αλλά το ένα μου είπε τηλεφωνικά ότι δεν έχει τη global version και το δεύτερο μου είπε ότι επειδή έχει καταργηθεί στη συγκεκριμένη συσκευή δίνουν μόνο 1 χρόνο καταστήματος επειδή ενδέχεται να μη βρίσκουν ανταλλακτικά.

Aπλά έλεγα αρχικά ότι βλακείες θα λένε αλλά όταν είδα και ali/bangood κλπ δεν έχει στοκ πια μόνο το μαύρο λίγα κομμάτια κατάλαβα ότι όντως το μοντέλο αποσύρθηκε και γι αυτό το σκέφτομαι διπλά.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Οπως και να εχει παιδια, το τηλεφωνο παραμενει κορυφαιο στον τομεα του και πανεμορφο.

Ακομα και αναβαθμισεις miui να παιρνει ειναι μια χαρα.

Αλλωστε απο android σε android δεν υπαρχουν και ιδιαιτερες διαφορες.

Και ισως πεσει και τιμη του. Λεω εγω τωρα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οπως και να εχει παιδια, το τηλεφωνο παραμενει κορυφαιο στον τομεα του και πανεμορφο.

Ακομα και αναβαθμισεις miui να παιρνει ειναι μια χαρα.

Αλλωστε απο android σε android δεν υπαρχουν και ιδιαιτερες διαφορες.

Και ισως πεσει και τιμη του. Λεω εγω τωρα!!!!!

Ισχύουν όλα εκτός του τελευταίου χαχα

Εγώ σου λέω είχα το mi 9t pro και διάφορα στο hardware αισθητή δεν είδα. Και η κάμερα του Mi note 10 είναι χιλιόμετρα καλύτερη!

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Ισχύουν όλα εκτός του τελευταίου χαχα

Εγώ σου λέω είχα το mi 9t pro και διάφορα στο hardware αισθητή δεν είδα. Και η κάμερα του Mi note 10 είναι χιλιόμετρα καλύτερη!

 

Σωστος!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ισχύουν όλα εκτός του τελευταίου χαχα

Εγώ σου λέω είχα το mi 9t pro και διάφορα στο hardware αισθητή δεν είδα. Και η κάμερα του Mi note 10 είναι χιλιόμετρα καλύτερη!

 

Στο hardware δε νομίζω ενας νορμαλ χρήστης να δει διαφορές. Αυτό που με εντυπωσίασε και στο mi note 10 ήταν η οθόνη που πλέον τα νεα xiaomi amoled χτυπάνε ακόμα και τα samsung στη ποιότητα και τη φωτεινότητα της οθόνης

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Στο hardware δε νομίζω ενας νορμαλ χρήστης να δει διαφορές. Αυτό που με εντυπωσίασε και στο mi note 10 ήταν η οθόνη που πλέον τα νεα xiaomi amoled χτυπάνε ακόμα και τα samsung στη ποιότητα και τη φωτεινότητα της οθόνης

 

Είναι αρκετά κοντά, ισχύει αλλά προσωπικά έχοντας χρησιμοποιήσει και τις 2 θεωρώ ότι οι super amoled είναι ένα σκαλί παραπάνω μέχρι στιγμής. Βέβαια αν σκεφτείς όμως και την χρηματική διαφορά σε τέτοιο hardware, και πάλι συν για την Xiaomi είναι αυτό!

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Πάνω στην ώρα έρχομαι στην κουβέντα, μιας και ενδιαφέρομαι για το Xiaomi Mi note 10.

Από ότι έχω καταλάβει από την κουβέντα σας είστε ευχαριστημένοι. Εγώ σκοπεύω να βρω μια μεταχειρισμένη συσκευή, σε καλή κατάσταση και να την πάρω.

Με ενδιαφέρει μέγεθος >6.30, amoled οθόνη, κάμερα, ικανοποιητική μπαταρία και fm radio.

Για υποστήριξη λογισμικου δεν έχω πρόβλημα, μιας και βασίζομαι στην miui greek κοινότητα.

Για μια λογική τιμή, πόσο το εκτιμάτε ;;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Πάνω στην ώρα έρχομαι στην κουβέντα, μιας και ενδιαφέρομαι για το Xiaomi Mi note 10.

Από ότι έχω καταλάβει από την κουβέντα σας είστε ευχαριστημένοι. Εγώ σκοπεύω να βρω μια μεταχειρισμένη συσκευή, σε καλή κατάσταση και να την πάρω.

Με ενδιαφέρει μέγεθος >6.30, amoled οθόνη, κάμερα, ικανοποιητική μπαταρία και fm radio.

Για υποστήριξη λογισμικου δεν έχω πρόβλημα, μιας και βασίζομαι στην miui greek κοινότητα.

Για μια λογική τιμή, πόσο το εκτιμάτε ;;

Ευχαριστώ!

 

Δεν θα σου πρότεινα μεταχειρισμένη συσκευή η αλήθεια είναι αλλά όπως νομίζεις εσύ. Εγώ αν το πούλαγα θα ξεκινουσα από 350 και δεν θα έπεφτα κάτω από τα 300. Μπες στο insomnia και δες τι υπάρχει

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάζω τα καινούργια, αλλά θα έχω στο νου μου για ένα προσεγμένο μεταχειρισμένο.

Σε αυτά τα χρήματα, εσείς που το κατέχετε θα το συστήνατε ή θα κοιτάγατε και κάτι άλλο;

Με το χέρι στη καρδιά.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάζω τα καινούργια, αλλά θα έχω στο νου μου για ένα προσεγμένο μεταχειρισμένο.

Σε αυτά τα χρήματα, εσείς που το κατέχετε θα το συστήνατε ή θα κοιτάγατε και κάτι άλλο;

Με το χέρι στη καρδιά.

 

Αν θες εξαιρετικη all around camera, σε αυτά τα χρήματα είναι μονόδρομος.

Αν θες απλά μια καλή κάμερα αλλά δεν είναι και η προτεραιότητα σου, τότε υπάρχουν σίγουρα και άλλες επιλογές όπως το Mi 9T (ή ακόμα και το Pro σε Xiaomi που το είχα)

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Πάνω στην ώρα έρχομαι στην κουβέντα, μιας και ενδιαφέρομαι για το Xiaomi Mi note 10.

Από ότι έχω καταλάβει από την κουβέντα σας είστε ευχαριστημένοι. Εγώ σκοπεύω να βρω μια μεταχειρισμένη συσκευή, σε καλή κατάσταση και να την πάρω.

Με ενδιαφέρει μέγεθος >6.30, amoled οθόνη, κάμερα, ικανοποιητική μπαταρία και fm radio.

Για υποστήριξη λογισμικου δεν έχω πρόβλημα, μιας και βασίζομαι στην miui greek κοινότητα.

Για μια λογική τιμή, πόσο το εκτιμάτε ;;

Ευχαριστώ!

 

Όλα τα μεταχειρισμένα έχουν πάνω από 350 ευρώ και δεν έχεις ιδέα γιατί το τι έχει κάνει ο καθένας στην συσκευή. Εγώ το πήρα χθες από Best στα 375 ευρώ με δύο χρόνια εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Best;;; Κατάστημα;;; Σε ποια περιοχή;

Όταν λες δύο χρόνια εγγύηση, εννοείς καταστήματος;

 

Η απόδειξη λέει δύο χρόνια εγγύηση και ένα για τα iPhone.

https://www.kiniti.net/index.php?route=product/product&product_id=19221&ref=bestprice.gr

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα μεταχειρισμένα έχουν πάνω από 350 ευρώ και δεν έχεις ιδέα γιατί το τι έχει κάνει ο καθένας στην συσκευή. Εγώ το πήρα χθες από Best στα 375 ευρώ με δύο χρόνια εγγύηση.

 

To ψήνω κι εγώ το συγκεκριμένο. Να ρωτήσω δυο πράγματα;

 

Σε πόσες μέρες στο έστειλε;

 

Επίσης, στην ιστοσελίδα γράφει πως τα κινητά Xiaomi καλύπτονται από ένα έτος εγγύησης, στο παρακάτω πόστ σου

εννοείς οτι πάνω στην απόδειξη γράφει πως έχει 2 έτη;

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

To ψήνω κι εγώ το συγκεκριμένο. Να ρωτήσω δυο πράγματα;

 

Σε πόσες μέρες στο έστειλε;

 

Επίσης, στην ιστοσελίδα γράφει πως τα κινητά Xiaomi καλύπτονται από ένα έτος εγγύησης, στο παρακάτω πόστ σου

εννοείς οτι πάνω στην απόδειξη γράφει πως έχει 2 έτη;

 

Σε μια βδομάδα περίπου το είχα. Στην απόδειξη γράφει ότι τα iPhone έχουν ένα χρόνο εγγύηση και όλες οι υπόλοιπες Android συσκευές από δύο χρόνια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δες εδώ τι λέει και πες μου τι κατάλαβες.

https://photos.app.goo.gl/rTuF3xh47nZcB7z9A

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε ειδοποίηση για το security patch του Ιουνίου!

3 ρισταρτ για να ανοιξει. νομιζα οτι μπρικαρε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...