Jump to content

Xiaomi Mi Note 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιλας για τα 960fps??

Γιατι για τα 120/240 κ εκει τραβας οσο θες

 

Αν θυμάμαι καλά το p20 pro έφτανε τα 960fps με interpolation. Τα πραγματικά ήταν 240fps

 

Υ.Γ. Δεν εχω δει slow motion video στο mi note 10. Δεν εχω ιδεα αν ειναι αληθινά ή interpolation.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τη διευκρινηση. Κατι αλλο. Η ρυθμιση "Διαστημα χρονου"στις ρυθμισεις video που ειναι default στα 10x (διαστημα 0,3 δευτερολεπτου) και φτανει μεχρι τα 1800x (διαστημα 60 δευτερολεπτων) τι ακριβως κανει??

Eχει να κανει με time lapse??

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

έβαλα gcam ξέρει κανείς πως βγαίνει αυτό το πλέγμα που έχει? όταν κάνω το οτιδήποτε είτε βγάλω φώτο είτε τραβήξω βίντεο έβαλα μια gcam pitbull
Link to comment
Share on other sites

βλεπω δεν υπαρχει ξεχωριστο θεμα, για το Lite τι γνωμη εχετε? που παιζει κατω απο τα 300ε

Σου έφτιαξα ένα θέμα. Για κάτω από 300 αξίζει και κατατάσσεται στην κατηγορία mi 9 lite από το οποίο είναι και λίγο καλύτερο. Οι κάμερές του είναι όλες "υποδεέστερες" του κανονικού mi note 10 ενώ απουσιάζουν οι Χ2, Χ4 και αυτή είναι ουσιαστικά η διαφορά τους (και η οθόνη αν και όμοια ίσως είναι λιγότερο φωτεινή). Κατά τα άλλα (πλην καμερών) είναι σχεδόν ολόιδια.

 

Εδώ οι διαφορές στα specs

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

Επειδή με ενδιαφέρει αυτο το κινητό, βρήκα κουπόνι για το banggood σε αρκετά καλή τιμή και σκέφτομαι να το τσιμπίσω. Έχει κανείς σας ιδέα πόσο κρατάνε τα κουπόνια μέχρι να τα εξαργηρώσεις?

Επίσης το κινητό με ποιά έκδοση android είναι τώρα?

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Επίσης το κινητό με ποιά έκδοση android είναι τώρα?

Android 10, Miui 11

Αν έχεις EU rom (και μερικές ακόμα) δεν θα έχεις miui dialler/contacts/sms αλλά αυτούς της google (βαρετές και κακοσχεδιασμένες). Αν έχεις καμια περίεργη global θα έχεις αυτά της miui που αγαπήσαμε (που κάνει record).

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Android 10, Miui 11

Αν έχεις EU rom (και μερικές ακόμα) δεν θα έχεις miui dialler/contacts/sms αλλά αυτούς της google (βαρετές και κακοσχεδιασμένες). Αν έχεις καμια περίεργη global θα έχεις αυτά της miui που αγαπήσαμε (που κάνει record).

εμενα φιλε miui global 11.1.1.0 λεει αλλα εχω τον dialer της γκουγκλ. μπορουμε να αλλαξουμε ρον για να εχουμε τους αλλους ντιαλερ? γενικα ποια η διαφορα της γκλομπαλ με την εου ρομ? θενξ
Link to comment
Share on other sites

Σου έφτιαξα ένα θέμα. Για κάτω από 300 αξίζει και κατατάσσεται στην κατηγορία mi 9 lite από το οποίο είναι και λίγο καλύτερο. Οι κάμερές του είναι όλες "υποδεέστερες" του κανονικού mi note 10 ενώ απουσιάζουν οι Χ2, Χ4 και αυτή είναι ουσιαστικά η διαφορά τους (και η οθόνη αν και όμοια ίσως είναι λιγότερο φωτεινή). Κατά τα άλλα (πλην καμερών) είναι σχεδόν ολόιδια.

 

Εδώ οι διαφορές στα specs

 

Συγνωμη που επεμβαινω αλλα το mi note10 lite δεν μπορει να συγκριθει με το mi 9 lite διοτι εκτος απο υποδεεστερες καμερες εχει και υποδεεστερο επεξεργαστη. Τωρα ως αναφορα στις καμερες του mi note 10 lite σε σχεση με με του mi note 10 εκτος απο τα εντυπωσιακα μεγαπιξελ, μαλλον ειναι καλυτερος ο συνδιασμος του lite σε σχεση με το αποτελεσμα. Ενα δειγμα ειναι αυτο

Ο φακος της sony εμενα μου εμπνεει περισσοτερο εμπιστοσυνη σαν κατασκευη. Στο συγκεκριμενο βιντεο φαινεται καθαρα και στους δυο φακους της samsung μπροστα και πισω το προβλημα του ghosting, που ειναι καθαρα κατασκευαστικο λαθος του φακου.

Ισως να κανω και λαθος βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που επεμβαινω αλλα το mi note10 lite δεν μπορει να συγκριθει με το mi 9 lite διοτι εκτος απο υποδεεστερες καμερες εχει και υποδεεστερο επεξεργαστη. Τωρα ως αναφορα στις καμερες του mi note 10 lite σε σχεση με με του mi note 10 εκτος απο τα εντυπωσιακα μεγαπιξελ, μαλλον ειναι καλυτερος ο συνδιασμος του lite σε σχεση με το αποτελεσμα. Ενα δειγμα ειναι αυτο

Ο φακος της sony εμενα μου εμπνεει περισσοτερο εμπιστοσυνη σαν κατασκευη. Στο συγκεκριμενο βιντεο φαινεται καθαρα και στους δυο φακους της samsung μπροστα και πισω το προβλημα του ghosting, που ειναι καθαρα κατασκευαστικο λαθος του φακου.

Ισως να κανω και λαθος βεβαια.

 

Πρωην κατοχος mi note 10. Ετυχε σε παρεα να ειμαι με γνωστο, κατοχο του lite.

Στην καμερα, και μονο στην καμερα, η διαφορα ειναι χαοτικη, στις νυχτερινες τουλαχιστον.

Τωρα για καποιοω που δεν εχει τις τρελες απαιτησεις σε φωτογραφικες ικανοτητες, σαφεστατα για μενα ειναι πιο πολυ πιο value το lite

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που επεμβαινω αλλα το mi note10 lite δεν μπορει να συγκριθει με το mi 9 lite διοτι εκτος απο υποδεεστερες καμερες εχει και υποδεεστερο επεξεργαστη. Τωρα ως αναφορα στις καμερες του mi note 10 lite σε σχεση με με του mi note 10 εκτος απο τα εντυπωσιακα μεγαπιξελ, μαλλον ειναι καλυτερος ο συνδιασμος του lite σε σχεση με το αποτελεσμα. Ενα δειγμα ειναι αυτο

Ο φακος της sony εμενα μου εμπνεει περισσοτερο εμπιστοσυνη σαν κατασκευη. Στο συγκεκριμενο βιντεο φαινεται καθαρα και στους δυο φακους της samsung μπροστα και πισω το προβλημα του ghosting, που ειναι καθαρα κατασκευαστικο λαθος του φακου.

Ισως να κανω και λαθος βεβαια.

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα "ghosting" (ούτε καν υπάρχει αυτή η λέξη στην φωτογραφία :) ). Τι υπάρχει.. Η διαφορά στις δύο κάμερες ΔΕΝ είναι (μονο) τα mp που λίγο μας ενδιαφέρουν σε κινητά τόσο μικρά που είναι. Η κύρια διαφορά τους είναι το ΜΕΓΕΘΟΣ του αισθητήρα το οποίο στο mi note 10 είναι ο μεγαλύτερος αισθητήρας σε κυκλοφορία κινητών 1/1.33'' (Διαγώνιος είναι αυτό) αντί 1/1.7'' του mi note 10 lite (έχουν ίδιο πιξελ και διπλάσιο αριθμό δλδ έχει διπλάσιου εμβαδού αισθητήρα ο οποίος έχει λίγο καλύτερο διάφραγμα αλλά και OIS να μείνει το iso ακόμα πιο χαμηλό!)

Για να μην τα ξαναλέμε το "μέγεθος μετράει" και θα πει ότι στην ίδια χρονική στιγμή (στη μονάδα του χρόνου) μαζεύει περισσότερο φως ο μεγαλύτερος από τον μικρότερο. Αυτά βέβαια αν έχουν ίδιο διάφραγμα, και επειδή το διάφραγμα είναι και λίγο φωτεινότερο στο note 10, μαζεύει και από εκεί ακόμα περισσότερο φως. Αρα να μην τα πολυλογούμε θεωρητικά (και πρακτικά) ο μεγαλύτερος αισθητήρας παράγει καλύτερα αποτελέσματα ειδικά όσο πέφτει το φως (αυξάνει το iso).

 

Υπάρχει όμως και ένα "χαρακτηριστικό" (και όχι ελάτωμα) που λέει στα ίδια ΙΣΟΔΥΝΑΜΑ χιλιοστά οι μεγαλύτεροι αισθητήρες/φακοί έχουν πιο ρηχό βάθος πεδίου (Depth of field) δλδ στο σημίο που θα εστιάσεις πόσα από τα μπροστά ή τα πίσω αντικείμενα θα είναι καθαρά. Όσο πιο μεγάλος ο αισθητήρας τόσο πιο ρηχό δλδ τα πίσω και τα μπρος είναι πιο θολά (αυτό που εσφαλμένα ονομάζεις ghost). Και αυτό είναι πιο έντονο σε κοντινές εστιάσεις δλδ κάτω του μέτρου για αυτό το μέγεθος αισθητήρα. Σε αυτήν την ιδιότητα αναφέρεται και το "φυσικό" bokeh (είναι το ρηχό βάθος πεδίου) άρα δεν είναι μειωνέκτημα ή ελάτωμα είναι χαρακτηριστικό. Για την ακρίβια καθώς το ανθρώπινο μάτι δεν έχει μεγάλο βάθος πεδίου το ρηχό DοF ομοιάζει το ανθρώπινο μάτι καλύτερα. Οι μικρότεροι αισθητήρες στο ίδιο (ισοδύναμο) διάφραγμα έχουν μεγαλύτερο DoF και άρα πιο πολλά είναι εστιασμένα μπρος και πίσω. Περισσότερα εδώ.

To mi note 10 όχι μόνο έχει τον μεγαλύτερο ευρυγώνιο 1/1.33 αλλά έχει και τον μεγαλύτερο ΝΟΡΜΑΛ φακό η τον εσφαλμένα βαπτισμένο Χ2 (50mm ισοδύναμο, f::2, 12mp, 1/2.55'').

 

Να μην τα πολυλογούμε το mi note 10 και το mi note 10 lite είναι η μέρα με τη νύχτα φωτογραφικά. Μεγάλη διαφορά για δεδομένα κινητών υπέρ του Mi note 10. Θα μπορούσα να γράφω και άλλα (OIS, X4 vs none) αλλά βαριέμαι. ;)

 

Και ναι "συγκρίνεται" με το mi 9 lite γιατί σιγά την διαφορά που έχουν οι επεξεργαστές (AnTuTu: 253271 (v8), 215277 (v8)) και μικρή η διαφορά που έχουν οι κάμερες (64 MP, f/1.9, 26mm (wide), 1/1.72", 0.8µm vs 48 MP, f/1.8, (wide), 1/2.0", 0.8µm, PDAF, δλδ 33% μεγαλύτερος ο mi note 10 lite ok). Περισσότερα εδώ.

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Απο θέμα φωτογραφίας το κινητο πως τα παει σε συγκριση με το p30 (το απλο οχι το pro) της huawei?

Ειναι και τα 2 σχετικα κοντα στην τιμη και το σκεφτομαι

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Απο θέμα φωτογραφίας το κινητο πως τα παει σε συγκριση με το p30 (το απλο οχι το pro) της huawei?

Ειναι και τα 2 σχετικα κοντα στην τιμη και το σκεφτομαι

Σε reviews που έχω δει το mi note 10 είναι εν γένει καλύτερο στα περισσότερα είδη φωτογραφίας αλλά σε κάποια λιγα υπερτερεί το P30 ίσως (νυχτερινά πχ). Το mi note 10 έχει OIS στην κύρια κάμερα που δεν έχει το P30.

 

Οπως και να έχει θα είσαι ικανοποιημένος και από το P30 σε θέμα κάμερας (αλλά το δικό μας είναι καλύτερο). Το p30 είναι μικρότερο πιο βολικό στο χέρι και στο χειρισμό με ένα χέρι. Είναι επίσης πιο γρήγορο (cpu). Η απόφαση είναι δική σου αλλά εγώ στο ίδιο δίλημμα απάντησα Mi note 10 (καλώς ή κακώς δεν θα το μάθω ποτέ με σιγουριά :) )

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Σε reviews που έχω δει το mi note 10 είναι εν γένει καλύτερο στα περισσότερα είδη φωτογραφίας αλλά σε κάποια λιγα υπερτερεί το P30 ίσως (νυχτερινά πχ). Το mi note 10 έχει OIS στην κύρια κάμερα που δεν έχει το P30.

 

Οπως και να έχει θα είσαι ικανοποιημένος και από το P30 σε θέμα κάμερας (αλλά το δικό μας είναι καλύτερο). Το p30 είναι μικρότερο πιο βολικό στο χέρι και στο χειρισμό με ένα χέρι. Είναι επίσης πιο γρήγορο (cpu). Η απόφαση είναι δική σου αλλά εγώ στο ίδιο δίλημμα απάντησα Mi note 10 (καλώς ή κακώς δεν θα το μάθω ποτέ με σιγουριά :) )

 

Σε reviews που ειδα (αν και το συγκρινανε με το p30 pro αλλα υποθετω δεν θα είναι τεραστια η διαφορα, αν ειναι διορθωστε με) οντως στις φωτο ημερας δεν υπηρχε μεγαλη διαφορα, στα νυχτερινα ηταν η διαφορα πιο εντονη με λιγο καλυτερο το p30 pro. Θα ισχυει το ιδιο και με το p30? Το καλο που ειδα οτι εχει η καμερα της huawei ειναι οτι μπορεις να αλλαξεις φακο ενω τραβας βιντεο (στο xiaomi ελεγε οτι δεν μπορεις, ισχυει αυτο?) καθως και το οτι υπαρχει night mode και στον υπερευρυγωνιο φακο, που αυτο ειναι οντως χρησιμη λειτουργια, κατι που δεν εχει το xiaomi. Τωρα το xiaomi εχει οντως OIS αλλα δεν ξερω ποσο αρκετο ειναι αυτο σε σχεση με τα θετικα του p30...ειμαι μπερδεμενος :lol:

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα "ghosting" (ούτε καν υπάρχει αυτή η λέξη στην φωτογραφία :) ). Τι υπάρχει.. Η διαφορά στις δύο κάμερες ΔΕΝ είναι (μονο) τα mp που λίγο μας ενδιαφέρουν σε κινητά τόσο μικρά που είναι. Η κύρια διαφορά τους είναι το ΜΕΓΕΘΟΣ του αισθητήρα το οποίο στο mi note 10 είναι ο μεγαλύτερος αισθητήρας σε κυκλοφορία κινητών 1/1.33'' (Διαγώνιος είναι αυτό) αντί 1/1.7'' του mi note 10 lite (έχουν ίδιο πιξελ και διπλάσιο αριθμό δλδ έχει διπλάσιου εμβαδού αισθητήρα ο οποίος έχει λίγο καλύτερο διάφραγμα αλλά και OIS να μείνει το iso ακόμα πιο χαμηλό!)

Για να μην τα ξαναλέμε το "μέγεθος μετράει" και θα πει ότι στην ίδια χρονική στιγμή (στη μονάδα του χρόνου) μαζεύει περισσότερο φως ο μεγαλύτερος από τον μικρότερο. Αυτά βέβαια αν έχουν ίδιο διάφραγμα, και επειδή το διάφραγμα είναι και λίγο φωτεινότερο στο note 10, μαζεύει και από εκεί ακόμα περισσότερο φως. Αρα να μην τα πολυλογούμε θεωρητικά (και πρακτικά) ο μεγαλύτερος αισθητήρας παράγει καλύτερα αποτελέσματα ειδικά όσο πέφτει το φως (αυξάνει το iso).

 

Υπάρχει όμως και ένα "χαρακτηριστικό" (και όχι ελάτωμα) που λέει στα ίδια ΙΣΟΔΥΝΑΜΑ χιλιοστά οι μεγαλύτεροι αισθητήρες/φακοί έχουν πιο ρηχό βάθος πεδίου (Depth of field) δλδ στο σημίο που θα εστιάσεις πόσα από τα μπροστά ή τα πίσω αντικείμενα θα είναι καθαρά. Όσο πιο μεγάλος ο αισθητήρας τόσο πιο ρηχό δλδ τα πίσω και τα μπρος είναι πιο θολά (αυτό που εσφαλμένα ονομάζεις ghost). Και αυτό είναι πιο έντονο σε κοντινές εστιάσεις δλδ κάτω του μέτρου για αυτό το μέγεθος αισθητήρα. Σε αυτήν την ιδιότητα αναφέρεται και το "φυσικό" bokeh (είναι το ρηχό βάθος πεδίου) άρα δεν είναι μειωνέκτημα ή ελάτωμα είναι χαρακτηριστικό. Για την ακρίβια καθώς το ανθρώπινο μάτι δεν έχει μεγάλο βάθος πεδίου το ρηχό DοF ομοιάζει το ανθρώπινο μάτι καλύτερα. Οι μικρότεροι αισθητήρες στο ίδιο (ισοδύναμο) διάφραγμα έχουν μεγαλύτερο DoF και άρα πιο πολλά είναι εστιασμένα μπρος και πίσω. Περισσότερα εδώ.

To mi note 10 όχι μόνο έχει τον μεγαλύτερο ευρυγώνιο 1/1.33 αλλά έχει και τον μεγαλύτερο ΝΟΡΜΑΛ φακό η τον εσφαλμένα βαπτισμένο Χ2 (50mm ισοδύναμο, f::2, 12mp, 1/2.55'').

 

Να μην τα πολυλογούμε το mi note 10 και το mi note 10 lite είναι η μέρα με τη νύχτα φωτογραφικά. Μεγάλη διαφορά για δεδομένα κινητών υπέρ του Mi note 10. Θα μπορούσα να γράφω και άλλα (OIS, X4 vs none) αλλά βαριέμαι. ;)

 

Και ναι "συγκρίνεται" με το mi 9 lite γιατί σιγά την διαφορά που έχουν οι επεξεργαστές (AnTuTu: 253271 (v8), 215277 (v8)) και μικρή η διαφορά που έχουν οι κάμερες (64 MP, f/1.9, 26mm (wide), 1/1.72", 0.8µm vs 48 MP, f/1.8, (wide), 1/2.0", 0.8µm, PDAF, δλδ 33% μεγαλύτερος ο mi note 10 lite ok). Περισσότερα εδώ.

 

 

Στα περισσοτερα απο οσα λες εχεις δικιο. Ομως το θεμα του ghosting υπαρχει στους φακους και ειναι κατασκευαστικο λαθος.

Οι κατασκευαστες χρησιμοποιουν κρυσταλλα για να διορθωσουν την διαθλαση του φωτος, και αν δεν ειναι τοσο καλης ποιοτητας δημιουργουνται προβληματα. Γιαυτο υπαρχουν και οι διαφορες στην κατασκευη των φακων π.χ. της Zeiss, Leica, Zuiko κλπ. που ειναι κορυφαιοι κατασκευαστες φακων σε σχεση με τους απλους των εταιρειων.

Επισης γιαυτο και βλεπεις οτι οσο μεγαλυτερο διαφραγμα εχει ενας φακος τοσο πιο ακριβος ειναι. Γιατι ειναι αλλη κατασκευη.

Δεν μιλησα λοιπον για το βαθος πεδιου, αλλα για την φωτεινη γραμμη απο τον ηλιο που ειναι στα περισσοτερα σημεια του βιντεο.

Ενταξει μην περιμενουμε και πολλα πραγματα απο ενα φακο κινητου, αλλα πιστευω οτι ισως η sony εχει μεγαλυτερη εμπειρια σε σχεση με την samsung (Σε αυτο εχει συμβαλει η συνεργασια της δια μεσου των χρονων με την Zeiss).

Εδω μπαινει και η συνεργασια της Huawei με την leica και πιστευω οτι αυτος ειναι ο λογος που κατασκευαζει κορυφαια καμεροτηλεφωνα.

Δεν ξερω βεβαια αν η Leica κατασκευαζει τους φακους των κινητων ή αν ειναι συμβουλος στην κατασκευη και στο λογισμικο της καμερας, αλλα το αποτελεσμα ειναι εκπληκτικο και ας μην εχει χρησιμοποιησει ακομα 108 μεγαπιξελ αισθητηρα.

Οπως και να εχει το πραγμα, παιζουν πολλα ρολο στο τελικο αποτελεσμα, καθαροτητα κρυσταλλων φακου-φωτεινοτητα-λογισμικο-OIS κλπ.

p.s.

Εαν παρεις μερικες φωτογραφιες σε slides 50 iso με μια Leica ή μια Contax-Zeiss, σε σχεση με μια Nikon ή μια Canon, θα δεις τετοιες διαφορες που θα τριβεις τα ματια σου. Εκει ειναι το ζουμι.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το honor 20pro που από τιμή και ποιότητα φωτό πλησιάζει αρκετά το note 10. Μάλιστα έχει διάφραγμα f1.4, ίσος η μικρότερη τιμή (μεγαλύτερο διάφραγμα) που υπάρχει σε κινητό, κάτι που σημαίνει ότι μπαίνει πολύ φως που φαίνεται σε βραδυνές λήψεις. Βασικά το έχει η σύζυγος μου και λέω μήπως το πάρω και εγώ. Σκέφτομαι όμως και το note 10. Τι λέτε για τις διαφορές? Υπάρχει κάτι καλύτερο για φωτογραφίες? Πάντα σε αυτήν την τιμή που ήδη είναι πάρα πολλά

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέχασα να γράψω ότι το honor 20pro έχει 256gb μνήμη που είναι πολύ θετικό σε σύγκριση με το note 10 στα 128 και με τη 100mpx κάμερα φοβάμαι ότι θα γεμίσει σύντομα

Link to comment
Share on other sites

Έχω το honor 20pro που από τιμή και ποιότητα φωτό πλησιάζει αρκετά το note 10. Μάλιστα έχει διάφραγμα f1.4, ίσος η μικρότερη τιμή (μεγαλύτερο διάφραγμα) που υπάρχει σε κινητό, κάτι που σημαίνει ότι μπαίνει πολύ φως που φαίνεται σε βραδυνές λήψεις. Βασικά το έχει η σύζυγος μου και λέω μήπως το πάρω και εγώ. Σκέφτομαι όμως και το note 10. Τι λέτε για τις διαφορές? Υπάρχει κάτι καλύτερο για φωτογραφίες? Πάντα σε αυτήν την τιμή που ήδη είναι πάρα πολλά

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέχασα να γράψω ότι το honor 20pro έχει 256gb μνήμη που είναι πολύ θετικό σε σύγκριση με το note 10 στα 128 και με τη 100mpx κάμερα φοβάμαι ότι θα γεμίσει σύντομα

Τα είχα και τα δύο φίλε, καλύτερο βράδυ το mi note 10 να ξέρεις,και σαν κάμερα συνολικά, εκεί που θα χάσεις είναι στην απόδοση της συσκευής και στην μπαταρία, προσωπικά έπαθα πλάκα με την μπαταρία του honor 20 pro.

 

Στάλθηκε από το HD1903 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοειεις

εκεί που θα χάσεις είναι στην απόδοση της συσκευής

 

Αμα σου δινόταν Τωρα η δυνατοτηταν να πάρεις ενα απο τα 2, πιο θα επερνες?

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοειεις

 

 

 

Αμα σου δινόταν Τωρα η δυνατοτηταν να πάρεις ενα απο τα 2, πιο θα επερνες?

Εννοώ ότι το honor 20 pro είναι πολύ πιο smooth σαν συσκευή, αυτή την στιγμή αφού έχω δουλέψει και τα δύο θα έπαιρνα το honor 20 pro, και αυτό λόγω τιμής, μεταχειρισμένα έχουν την ίδια τιμή, καινούρια είναι 20-30 πιο ακριβό το honor αλλά είναι και 8/256.Αυτά είναι προσωπικά γούστα πάντως, αν θες καλύτερη κάμερα και οθόνη πας σε mi note 10(όχι ότι υστερεί πολύ η οθόνη του honor από τις καλύτερες ips),για όλα τα άλλα πας σε honor 20 pro.

 

Στάλθηκε από το HD1903 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προστασία οθόνης τι έχετε βάλει παιδιά? Εγώ βέβαια έχω το lite αλλά νομίζω έχουν ίδια οθόνη
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχει κανεις mi note 10 - 10 pro

που θέλει να το πουλήσει η να το ανταλλάξει με 9t pro;;

Περισσότερο σε λευκό ενδιαφέρομε όπως το 9tpro που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τωρα για να καταλαβω, επειδη ειμαι μεταξυ του xiaomi mi note 10 pro και του huawei p30 pro 8/128 λογω του οτι ειναι κοντα στην τιμη, το xiaomi εχει καλυτερη καμερα ενω το huawei εχει καλυτερη εμπειρια χρησης λογω cpu?

Και κατι αλλο.

Προς τι τοσος πανικος για tempered glass εφοσον εχει gorilla glass 5.

Εγω εχω ενα απλο κινητακι με amoled & gg 3 εδω και 2,5 χρονια χωρις τζαμακι και η οθονη του ειναι οπως την πρωτη μερα χωρις γδαρσιματα και χωρις αραχνιασμα.

Αν οσο ανεβαινουν τα επιπεδα 3,4,5,6 κλπ. γινονται πιο ευαισθητα, τοτε προς τι η προστασια gorilla glass.

Αν ειναι μονο για θεμα ψυχολογιας, οκ παω πασο.

Αν ειναι θεμα πτωσης τοτε δεν γε σωνει οχι mocolo αλλα ουτε ο θεος ο ιδιος.

Και κατι αλλο, ξερει κανεις αν το huawei p30pro εχει καποια προστασια οθονης?

Edited by geokat1291
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τωρα για να καταλαβω, επειδη ειμαι μεταξυ του xiaomi mi note 10 pro και του huawei p30 pro 8/128 λογω του οτι ειναι κοντα στην τιμη, το xiaomi εχει καλυτερη καμερα ενω το huawei εχει καλυτερη εμπειρια χρησης λογω cpu?

Και κατι αλλο.

Προς τι τοσος πανικος για tempered glass εφοσον εχει gorilla glass 5.

Εγω εχω ενα απλο κινητακι με amoled & gg 3 εδω και 2,5 χρονια χωρις τζαμακι και η οθονη του ειναι οπως την πρωτη μερα χωρις γδαρσιματα και χωρις αραχνιασμα.

Αν οσο ανεβαινουν τα επιπεδα 3,4,5,6 κλπ. γινονται πιο ευαισθητα, τοτε προς τι η προστασια gorilla glass.

Αν ειναι μονο για θεμα ψυχολογιας, οκ παω πασο.

Αν ειναι θεμα πτωσης τοτε δεν γε σωνει οχι mocolo αλλα ουτε ο θεος ο ιδιος.

Και κατι αλλο, ξερει κανεις αν το huawei p30pro εχει καποια προστασια οθονης?

το φλεβαρη πηρα το δικο μου. παλευω απο τοτε για τζαμακι. εχω παρει 2 εδω και 2 μηνες. δεν εχουν ερθει. πηρα 2 ολοκληρες θηκες απο κινα, περιμενα 2 μηνες, και οι 2 σποασμενες. δεν με θελει. θα παω να βαλω μοκολο. μου εχει κανει μια μικρη ανεπαισθητη γρατζουνια στην κουρμπα σε ενα σημειο. δυστυχως ειναι μουφες αυτα με τα γκοριλα....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...