Jump to content

Xiaomi Mi Note 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω miui απο το 2015...δυστυχως αυτα που λες εχεις δικιο. Δεν ξερω γιατι εκαναν τοσες αλλαγες με προσχημα στα προσωπικα δεδομενα που απλα θα μπορουσαν να κανουν αλλαγες στις οδιες εφαρμογές κ να κοψουν απλα την ηχογραφηση αφου στην Ευρώπη απαγορευτηκε... Τεσπα...

[Guide] How to Get Old Messages, Contacts & Call Log Back on Global Xiaomi Phones https://c.mi.com/thread-2921820-1-0.html?t=1590046608766

Εδω ενα thread πως ξαναβαζεις τις παλιες εφαρμογες...

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

@keysmith ετσι ειναι πλεον το miui. Ο dialer με το recorder εχει αφαιρεθεί (νομίζω λόγω οδηγίας για προσωπικά δεδομένα).

 

Edit: Τα ιδια με chrisnikgr λεμε. Δεν ειχα προσέξει τι έγραφε.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Ήταν μια απογοήτευση το όλο θέμα. Τις βρίσκω πολύ άσχημες και δυσλειτουργικές συγκρινόμενες με της miui. Και δεν είναι το recording που με νοιάζει αλλά γενικά όλο το ui

Εχω miui απο το 2015...δυστυχως αυτα που λες εχεις δικιο. Δεν ξερω γιατι εκαναν τοσες αλλαγες με προσχημα στα προσωπικα δεδομενα που απλα θα μπορουσαν να κανουν αλλαγες στις οδιες εφαρμογές κ να κοψουν απλα την ηχογραφηση αφου στην Ευρώπη απαγορευτηκε... Τεσπα...

[Guide] How to Get Old Messages, Contacts & Call Log Back on Global Xiaomi Phones https://c.mi.com/thread-2921820-1-0.html?t=1590046608766

Εδω ενα thread πως ξαναβαζεις τις παλιες εφαρμογες...

δυστυχώς σε αυτό το thread δεν λέει πως να ξαναβάλεις και να λειτουργούν οι παλιές εφαρμογές. Αν δεις λέει ότι όταν τις εκτελείς αυτές τερματίζονται! Το μόνο που λέει είναι πως αφού τις βάλεις και κάνεις τις ρυθμίσεις που λέει θα πάρεις πίσω το log κλήσεων, επαφές και μνμ των (για όσους το έχασαν κατά την μετάβαση σε google messenger). Δλδ είναι ένα work arround να μην χάσεις το αρχείο. Στο τέλος λέει ξανακάνουμε default τις google apps.. :cry:

 

Υπάρχει κάποιος που έχει βάλει τις παλιές miui apps και να λειτουργούν και χωρίς να έχει αλλάξει rom? Δεν βρήκα κάτι εγώ στο ιντερνετ..

 

Υ.Γ. Αυτό δεν είναι miui.. λυπάμαι, είναι παρωδία του. Καμία σχέση με το παλιό που θυμάμαι εγώ. Γενικά σαν GUI και σαν Apps.. Τες πα θα ζήσουμε.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

 

Υ.Γ. βρήκα κάτι apk που είναι ο dialler της miui αλλά έχει εκδώσεις 12.0.Χ.Χ και 11.0.Χ.Χ Δεν κατάλαβα αν μπαίνουν έτσι απλά και αν ο 12 κάνει για miui 11 ή αναφέρεται σε κανένα miui 12 που ΘΑ βγει σύντομα. Ξέρει κανείς το θέμα αν μπαίνει miui dialer απροβλημάτιστα; ευχαριστώ.

 

Εχω βαλει True Phone για dialer και επαφες. ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλος!!!!!! (Ειχα θεματακια με τον μαμα dialer. Δεχομουν κληση, ακουγα το κουδουνισμα αλλα δεν ενοιγε παραθυρο να απαντησω).

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

παντως στις αναβαθμισεις της η εταιρια μοιαζει να μενει πολυ πισω..

ερχεται μεσα στο καλοκαιρι το Mui 12 και ακομα ειμαστε στο android 9..

τραγικο..??

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηρθε το 10 στην global κ eea rom. Σε λιγες μερες λογικα θα την παρετε ολοι οποτε υπομονη. Το τηλ εγινε ακομη πιο σφαιρα....

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηρθε το 10 στην global κ eea rom. Σε λιγες μερες λογικα θα την παρετε ολοι οποτε υπομονη. Το τηλ εγινε ακομη πιο σφαιρα....
Τώρα τσεκαρα μου ήρθε και μένα.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα την κατεβάζω, περισσότερα bug από αυτά που έχει τώρα αμφιβάλλω αν θα έχει.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θα τρελαθω. μου εχει κολησει στην αρχικη οθονη εδω και πολλη ωρα. σε λιγο θα δοκιμασω ρισταρτ. αμα μπρικαρε θα τους παρει και θα τους σηκωσει
Link to comment
Share on other sites

θα τρελαθω. μου εχει κολησει στην αρχικη οθονη εδω και πολλη ωρα. σε λιγο θα δοκιμασω ρισταρτ. αμα μπρικαρε θα τους παρει και θα τους σηκωσει
Το ίδιο μου έκανε, επανεκκίνηση θέλει,αλλά δεν είναι καλά σημάδια αυτά χαχα

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο μου έκανε, επανεκκίνηση θέλει,αλλά δεν είναι καλά σημάδια αυτά χαχα

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ακριβως φιλε. και δεν εινα ιαστειο. περναω twrp μπουταρει σε αυτο. ψαχνω να βρω το magisk, πουθενα, δεν μου εμφανιζει την εσωτερικη μνημη. μου δειχνει τους φακελους cache και data αν καταλαβα καλα. πρεπει να κανω κατι αλλο μουντ?

πρεπει να αλλαξω το recovery.img? καποια βοηθεια? ευχαριστω

 

εντιτ. τα καταφερα. μεσω λαμιας βεβαια. εβαλα το ματζισκ σε φλασακι και το ειδε το twrp απο εκει.... γιατι δημιουργηθηκε προβλημα, ενας θεος το ξερει.... τελος καλο ολα καλα

 

εντιτ 2. εχασε ολα τα ασυρματα δικτυα που ειχα αποθηκευμενα. Η ΜΑ ΡΤΟΝ

Edited by BURNIN_AMBITION
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έφαγε ένα τρελό σκάλωμα η κάμερα....Δεν άνοιγε με τίποτα.. Όλο σφάλμα εφαρμογής και κάτι κουλά... Μάλλον, περιμένει την αναβάθμιση και μου κάνει ναζακια
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τη διεύρυνση του dark mode, βρήκατε κάτι άλλο σημαντικό;Η κάμερα πάλι αργεί στην επεξεργασία..Δεν έκανα clean install,προς το παρόν!
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τη διεύρυνση του dark mode, βρήκατε κάτι άλλο σημαντικό;Η κάμερα πάλι αργεί στην επεξεργασία..Δεν έκανα clean install,προς το παρόν!
Εμένα μου έφαγε 10% στην αναμονή η μπαταρία,από 4-5 που έτρωγε συνήθως,θα το τσεκαρω και σήμερα μήπως ήταν τυχαίο.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η επεξεργασία στις φωτό δεν αργεί μόνο όταν πρόκειται για hdr και τέτοια, επίσης στο μενού της κάμερας στην προ λειτουργία έχουν προστεθεί κάποια πράγματα,σαν λειτουργία όντως είναι πιο smooth η συσκευή,να δούμε και την μπαταρία τώρα.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επισης εχουν βαλει κ ρυθμιση για τις ακρες τις οθονης. Αυτο βρισκεται στις προσθετες ρυθμισεις.....

Κ εμενα μου εφαγε ενα 7% σε standby που γενικα ειναι πολυ.Τα προηγουμενα mi8, mi9t pro ενα 2% επεφταν το βραδυ...

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Οσα κ να λεμε για αυτην την μπαταρια πανω απο 2% ειναι παρα πολυ...Ελπιζω κααααποια στιγμη να το διορθωσουν αυτο

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Οσα κ να λεμε για αυτην την μπαταρια πανω απο 2% ειναι παρα πολυ...Ελπιζω κααααποια στιγμη να το διορθωσουν αυτο
Έχει τραγική αναμονή το κινητό,και αν χάλασε και άλλο απλά πάει για πώληση.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εαν του επιλεξω το messeger για μηνυματα,μουλαρωνει και δεν κανει τιποτε οταν ανοιγω τα μηνυματα.

εαν του προεπιλεξω κλασικα "μηνυματα" παιζει κανονικα.

αφαιρεσα και περασα παλι το Messeger,αλλα δεν..

κατι αλλο περιεργο μετα το update,δεν βλεπω προς το παρον.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...