Jump to content

Xiaomi Mi Note 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως, σε έντονο φως το δακτυλικό τα βρίσκει σκουρα...
Εμένα με βολεύει απίστευτα το face unlock από την στιγμή που έχει douple tap,και στο 1+7 προ περισσότερο την αναγνώριση προσώπου χρησιμοποιούσα, γενικά ακόμα προτιμώ το.δαχτυλικο στην πλάτη.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με βολεύει απίστευτα το face unlock από την στιγμή που έχει douple tap,και στο 1+7 προ περισσότερο την αναγνώριση προσώπου χρησιμοποιούσα, γενικά ακόμα προτιμώ το.δαχτυλικο στην πλάτη.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εμένα... Έδωσες το 1+pro για το mi note?Απλά, τώρα, με τις μάσκες εχουμε λίγο θέμα με το ξεκλείδωμα.. Εκτός, κι αν βγάλουμε φωτογραφία με μάσκα.

Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα... Έδωσες το 1+pro για το mi note?Απλά, τώρα, με τις μάσκες εχουμε λίγο θέμα με το ξεκλείδωμα.. Εκτός, κι αν βγάλουμε φωτογραφία με μάσκα.
Ναι ήθελα πιο καλή κάμερα, κορυφαίο το 1+7 προ σαν συσκευή αλλά τούτο εδώ έχει καλύτερη κάμερα και είμαι των καμερών,αν και το είχα δώσει ήδη πιο πριν,πριν το mi note είχα το oppo reno 10x zoom

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, σε έντονο φως το δακτυλικό τα βρίσκει σκουρα...

 

Πόσο έντονο φως δηλαδή;Το δοκίμασα κάτω απο λάμπα και δεν κατάλαβα διαφορά,είναι το ίδιο γρήγορο.

 

 

 

Εγώ ευχαριστημένος είμαι μέχρι στιγμής ,αν και το miui είναι κάργα μπερδεμένο σε σχέση με vanilla android του μοτοg5s που είχα αλλά που θα πάει θα το μάθω.

Επίσης μου λείπει η εξυπνη επιλογή σιμ που είχα στο μοτο.Οπως και η επιλογή να αλλάζεις χρώμα στις σιμ .

Το gmail συνεχίζει να μην δείχνει ειδοποιήσεις.

Μπορεί να του κάνω αλλο ένα reset αν και φοβάμαι τι μπορεί να χαλάσει,την πρώτη φορά που του το έκανα ήταν γιατί η κουρτίνα ειδοποιήσεων έβγαζε μονο μια σελίδα και πουθενά το edit!!

Kατα τα άλλα ναι είμαι ευχαριστημένος :lol:

Link to comment
Share on other sites

Στον έντονο ήλιο, τσέκαρε το.. Αν και φοβάμαι ότι φταίει το χαζο tempered glass μου!
Πολύ πιθανόν θα καφρεφτιζει λογικά.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στον έντονο ήλιο, τσέκαρε το.. Αν και φοβάμαι ότι φταίει το χαζο tempered glass μου!

 

Δεν φταει το τζαμακι σου φιλε μου.

Και εμενα κατω απο εντονο ηλιο χωρις τζαμακι δεν πιανει το δακτυλικο ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταει το τζαμακι σου φιλε μου.

Και εμενα κατω απο εντονο ηλιο χωρις τζαμακι δεν πιανει το δακτυλικο ευκολα.

Ok... Στο προηγούμενο κινητό που είχα, πρότεινε κάποιος φίλος να κάνουμε την επαλήθευση του δακτυλικου αποτυπώματος με τέρμα την φωτεινότητα.. Στο note 10 , όμως, δεν άλλαξε τιποτα.. Ψειριζουμε τη μαϊμού!

Link to comment
Share on other sites

Η λειτουργία macro της φωτογραφικής, πού βρίσκεται σαν ρύθμιση;

Το βρήκα.. Στις λειτουργείες pro

Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

Η λειτουργία macro της φωτογραφικής, πού βρίσκεται σαν ρύθμιση;

 

Το βρήκα.. Στις λειτουργείες pro

Δεν χρειάζεται να πας στο προ,στην αρχική είναι το λουλούδι αριστερά από τις κουκίδες.4751abbd34435d3aae5c81ae70f36193.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να πας στο προ,στην αρχική είναι το λουλούδι αριστερά από τις κουκίδες.4751abbd34435d3aae5c81ae70f36193.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είσαι ευεργέτης! Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έσκασε update security patch 3/20 και app lock: revamped the start page

Link to comment
Share on other sites

Tι εγινε ρε παιδια?? Ο Μαιος ηρθε. Τι θα γινει με αυτην την αναβαθμιση στο νεο (παλιο πλεον) android που ειχε πει η Xiaomi??

 

Έλα, ντε! Πρώτη φορά mi και βλέπω καθυστέρηση μέγιστη!

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πιθανό να πάρουμε miui 12 πρώτα παρά Android 10..

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ας έρθει κάτι ... Αν και στο miui12, δεν αναφέρεται η συσκευή μας...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι η συσκευή στο miui 12.απλα την αναφερουν με το κινεζικο brand micc9 pro. Ηδη εδωσαν china stable android 10 οποτε λογικα η επομενη που θα παρουμε θα ειναι 10αρα...

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι η συσκευή στο miui 12.απλα την αναφερουν με το κινεζικο brand micc9 pro. Ηδη εδωσαν china stable android 10 οποτε λογικα η επομενη που θα παρουμε θα ειναι 10αρα...

 

Σωστός... Το καλοκαίρι στη παραλία, θα σκάσει το update!

Link to comment
Share on other sites

Μπα... Προς τέλος Αυγουστου θεωρω θα το παρουμε... Πολυ το αργουν το κινητο μας στα update. Τουλάχιστον δεν εχει bugs μεχρι στιγμης εκτος απο ελαχιστα

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Εχω το mi 8 και σκέφτομαι μεταβαση σε Note 10 η Mi 9. Το προβλημα μου είναι οτι η καταγραφή βιντεο που ηθελα να χρησιμοποιω περισσότερο ειναι 1080p 60fps. Ομως ουσιαστικά μετα απο samples που βλεπω στα μοντελα xiaomi στο youtube και απο προσωπικη εμπειρια δεν εχει video recording στα 60 fps γιατι σε πιανει ζαλαδα. Το stabilization ειναι αθλιο. Ειχα s7 edge πιο παλια και στα 60 fps ηταν το ιδιο σταθερο οπως στα 30 fps. Δειτε ελληνικο συγκριτικό Mi Note 10 με galaxay S10 στα 60 fps στο youtube μερα με την νυχτα. Το μονο κινητο που ειδα οτι εχει καλη σταθεροποιηση στα 60fps ειναι το Mi 9 pro που δεν θα εεθει Ελλάδα. Ουτε καν το Mi 10 δεν εχει. Απορω πως το dxomarkt δινει τετοιες βαθμολογίες στην σταθεροποίηση. Εσεις δεν το εχετε παρατηρήσει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Μπα... Προς τέλος Αυγουστου θεωρω θα το παρουμε... Πολυ το αργουν το κινητο μας στα update. Τουλάχιστον δεν εχει bugs μεχρι στιγμης εκτος απο ελαχιστα

Το δικό μου τρώει σκαλωμα στην εφαρμογή της κάμερας.. Μόνο αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου τρώει σκαλωμα στην εφαρμογή της κάμερας.. Μόνο αυτό!
Καλημερα

 

Εχω το mi 8 και σκέφτομαι μεταβαση σε Note 10 η Mi 9. Το προβλημα μου είναι οτι η καταγραφή βιντεο που ηθελα να χρησιμοποιω περισσότερο ειναι 1080p 60fps. Ομως ουσιαστικά μετα απο samples που βλεπω στα μοντελα xiaomi στο youtube και απο προσωπικη εμπειρια δεν εχει video recording στα 60 fps γιατι σε πιανει ζαλαδα. Το stabilization ειναι αθλιο. Ειχα s7 edge πιο παλια και στα 60 fps ηταν το ιδιο σταθερο οπως στα 30 fps. Δειτε ελληνικο συγκριτικό Mi Note 10 με galaxay S10 στα 60 fps στο youtube μερα με την νυχτα. Το μονο κινητο που ειδα οτι εχει καλη σταθεροποιηση στα 60fps ειναι το Mi 9 pro που δεν θα εεθει Ελλάδα. Ουτε καν το Mi 10 δεν εχει. Απορω πως το dxomarkt δινει τετοιες βαθμολογίες στην σταθεροποίηση. Εσεις δεν το εχετε παρατηρήσει αυτο?

Ποτέ δεν φημιζόταν για το βίντεο της η Xiaomi,το συγκεκριμένο κινητό είναι τοπ για φωτογραφίες,ο φακός έχει ois και ηλεκτρονική σταθεροποίηση στα 30fps(super steady video)αν είναι σημαντικό το βίντεο για σένα και θέλεις να είναι τοπ καλύτερα να κοιτάξεις άλλη μάρκα, βέβαια θα σου έλεγα καλύτερα να το δεις κάπου από κοντά γιατί από reviews γενικά έχουμε δει απίθανα πράγματα.Επειδη είχα και το s10+ να σου πω ότι είναι ανώτερο το mi note 10 στον τομέα της φωτογραφίας, αλλά για κάποιον που το βίντεο είναι σημαντικό το καταλαβαίνω ότι μπορεί να τον χαλάει.

Βασικά τράβηξα ένα βίντεο περπαρτωι τώρα μέσα στο σπίτι νομίζω ότι είσαι λίγο υπερβολικός :-P

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Giwrgos_Gk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...