Jump to content

Xiaomi Mi Note 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι τα έχω και εγώ, ήρθαν κανονικά οι ειδοποιήσεις από πολιτική προστασία. 746fab310536e1b8023d994aa956547d.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό ακριβώς σας έγραφα στο 1ο μήνυμα : Ολα είναι ενεργοποιημένα και σωστά. Μονο το 1ο είναι γκρι αλλά δείχνει και αυτό ενεργοποιημένο.

παρ όλα αυτά δεν πήρα καμια ειδοποίηση

Γιαυτό έψαχνα τι έκανα λάθος και αν υπάρχει και αλλου κάτι άλλο.

Ευχαριστώ πάντως

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

ακριβώς την ίδια με την παραπάνω εικόνα έχω κι εγώ τις ρυθμίσεις και δεν έρχονται ειδοποιήσεις.

τελικά έκανα ρυθμίσεις, μη έξυπνου κινητού και περιμένω να δω στην επόμενη ειδοποίηση.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Δείτε bug με την 0.16 στην κάμερα ας πουμε όταν ενεργοποιείται το hdr δεν φαίνονται τα γράμματα και βγαίνει μια παύλα. 17d4a9283b809624c8fd8168545142e1.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει να κάνει και με τον πάροχο παιδιά;

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τι εννοείς;

εγώ π.χ. έχω Vodafone, και στο galaxy s8 που έχω επίσης Vodafone, οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά.

στο mi note 10, δεν έχει έρθει καμία, δε φαντάζομαι πως κάνει διάκριση η Vodafone, στις συσκευές.

κάτι άλλο συμβαίνει, αλλά τι;

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

ρε σεις.. πιάνετε wi-fi; εγώ πολύ χειρότερα από όλα τα παλιά τηλέφωνα που είχα.. μόλις που πιάνει με 10 μέτρα μακριά τον ρούτερ..:( Edited by scofild
Link to comment
Share on other sites

ρε σεις.. πιάνετε wi-fi; εγώ πολύ χειρότερα από όλα τα παλιά τηλέφωνα που είχα.. μόλις που πιάνει με 10 μέτρα μακριά τον ρούτερ..:(
Η αλήθεια είναι ότι και μένα δυσκολεύεται λίγο σε σχέση με αλλά τηλέφωνα που είχα.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το ζήτημα με το wi-fi δεν είναι σημαντικό για μέσα στο σπίτι. βάζεις ένα wi-fi extender σε μια πρίζα και το λύνεις.. είναι πολύ σημαντικό, όμως, όταν είσαι σε ταξίδι, ξενοδοχεία κλπ, ιδίως στο εξωτερικό όπου δεν θα έχουμε δεδομένα.. με την εμβέλεια που πιάνει η κεραία του τηλεφώνου, δεν πρόκειται να πιάνω ποτέ wi-fi ξενοδοχείου..
Link to comment
Share on other sites

το ζήτημα με το wi-fi δεν είναι σημαντικό για μέσα στο σπίτι. βάζεις ένα wi-fi extender σε μια πρίζα και το λύνεις.. είναι πολύ σημαντικό, όμως, όταν είσαι σε ταξίδι, ξενοδοχεία κλπ, ιδίως στο εξωτερικό όπου δεν θα έχουμε δεδομένα.. με την εμβέλεια που πιάνει η κεραία του τηλεφώνου, δεν πρόκειται να πιάνω ποτέ wi-fi ξενοδοχείου..

 

Μήπως έχεις θήκη τύπου armored; (αν και παλι δεν πρεπει να κανει μεγαλη διαφορά)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις θήκη τύπου armored; (αν και παλι δεν πρεπει να κανει μεγαλη διαφορά)

 

δεν ειναι πολυ κακη υποστηριξη,το οτι η συσκευη κυκλοφορει εδω και ενα 5μηνο

και ακομα δεν εχει διορθωθει η σκοτεινη ληψη σε slow motion?

επισης(και βασικοτερο)δεν εχουμε παρει ακομα την 10αρα,οταν εχουμε μπει ηδη σε τροχια 11αρας....

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις.. πιάνετε wi-fi; εγώ πολύ χειρότερα από όλα τα παλιά τηλέφωνα που είχα.. μόλις που πιάνει με 10 μέτρα μακριά τον ρούτερ..:(

 

άργησα να απαντήσω γιατί ήθελα να δώσω μια τεκμηριωμένη απάντηση.

μετά από αρκετές μετρήσεις που έκανα, είναι ξεκάθαρο πως δεν υπάρχει το παραμικρό πρόβλημα, τουλάχιστον στη δική μου συσκευή.

ενδεικτικά με router vodadone και δίχως καμία άλλη υποστήριξη σήματος, από το ισόγειο, με το κινητό στον πρώτο όροφο και απόσταση μεταξύ των συσκευών περίπου 10 μέτρα το σήμα ήταν στη μέγιστη ένδειξη.

στον δεύτερο όροφο και με απόσταση περίπου 15 μέτρα το σήμα κυμαίνονταν μεταξύ δύο και τριών γραμμών.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Oσο πιο χαμηλο Sar εχει μια συσκευη τοσο "δυσκολευεται" να πιασει καλο σημα. Ειτε 3g/4g δικτυο ειναι αυτο, ειτε wifi.

Ειχα ενα Nokia 8110i που επιανε καμπανα εκει που τα smartphones δεν εμφανιζαν καν δυκτιο. (σε ενα υπογειο στην οδο Κλεισοβης, ακτη Μιαουλη στον Πειραια) Η ακτινοβολια του ομως εψηνε αυγουλακι.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει χαμηλό Sar ίσα ίσα, αυτό που λες έχει να κάνει με το σήμα κινητής.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά κάτοχος κι'εγώ του Mi Note 10 Pro εδώ και 15 μέρες. Έχω πρόβλημα με την ασύρματη προβολή στην τηλεόραση δεν συνδέεται με τίποτα. Το P20 pro που έχω συνδέεται με τη μία αυτό με τίποτα προσπάθησα και με εφαρμογές αλλά τίποτα. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος? Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

άργησα να απαντήσω γιατί ήθελα να δώσω μια τεκμηριωμένη απάντηση.

μετά από αρκετές μετρήσεις που έκανα, είναι ξεκάθαρο πως δεν υπάρχει το παραμικρό πρόβλημα, τουλάχιστον στη δική μου συσκευή.

ενδεικτικά με router vodadone και δίχως καμία άλλη υποστήριξη σήματος, από το ισόγειο, με το κινητό στον πρώτο όροφο και απόσταση μεταξύ των συσκευών περίπου 10 μέτρα το σήμα ήταν στη μέγιστη ένδειξη.

στον δεύτερο όροφο και με απόσταση περίπου 15 μέτρα το σήμα κυμαίνονταν μεταξύ δύο και τριών γραμμών.

 

kakos ευχαριστώ, θα παρω στo service να δω τι θα γινει

Link to comment
Share on other sites

και σε εμενα κανενα θεμα σε σχεση με τα αλλα τηλεφωνα που ειχα.δεν παρατηρησα καμια ιδιατερη διαφορα

βγηκε χτες η νεα 7.3_GCam_MJL_v4.0_Minilux .με πολυ καλες λειτουργιες και xml .

Link to comment
Share on other sites

kakos ευχαριστώ, θα παρω στo service να δω τι θα γινει

 

πριν τους πάρεις τηλέφωνο, και επειδή θα σε ρωτήσουν.

έκανες επανεκκίνηση τη συσκευή;

δοκίμασες με περισσότερα από ένα ρούτερ να συνδεθείς;

έκανες επανεκκίνηση το ρούτερ;

δοκίμασε αυτά πριν τους πάρεις τηλέφωνο.

και επίσης, βάλε μια εφαρμογή που μετράει το σήμα wifi, για να έχεις καλύτερη εικόνα της περίπτωσης σου.

επίσης από το ρούτερ μπορείς να κλείσεις για λίγα λεπτά το wifi και να το ξανα ανοίξεις

θυμάμαι πριν αρκετά χρόνια που έκανα αναβάθμιση το ρούτερ μου της cosmote τότε, η εμβέλεια του ρούτερ από τα 10+ μέτρα είχε πέσει στα δύο μέτρα. τελικά μετά από πολύ παίδεμα μου άλλαξαν το ρούτερ και λύθηκε το θέμα

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

kakos ευχαριστώ, θα παρω στo service να δω τι θα γινει

 

Καλησπέρα, καταρχάς για να καταλάβεις αν όντως το wifi σου είναι φτωχό,προσδιόρισε μας τι ρούτερ έχεις, τι γραμμή έχεις, πόσα κουτάκια σου εμφανίζει το κινητό σου όταν είναι συνδεδεμένο και σε τι απόσταση (πάνω κάτω),είσαι ρουτ; ,βγάλε τον κωδικό και ξαναπερνα τον.

Αν έχεις κόσμοτε δοκίμασε να αλλάξεις κανάλι στο wifi,επίσης αν το ρούτερ σου είναι δίπλα σε βάση ασυρμάτου πρέπει που κ που να το κάνεις επανεκκίνηση.

Έχει καεί η γούνα μου κ στα λέω

Link to comment
Share on other sites

Κατέβαζα firmware από το κινητό, και διακόπηκε η λήψη, σέρνονταν το wifi, και μετά από 5 λεπτά, συνέχισε την λήψη,, με όλην την αναστάτωση, μήπως χάσει κάποιο αρχείο. Πήρα τηλέφωνο στο 13888 cosmote , και μου άλλαξαν κανάλι αυτοί. (Δεν ξέρω τον τρόπο)
Link to comment
Share on other sites

Κατέβαζα firmware από το κινητό, και διακόπηκε η λήψη, σέρνονταν το wifi, και μετά από 5 λεπτά, συνέχισε την λήψη,, με όλην την αναστάτωση, μήπως χάσει κάποιο αρχείο. Πήρα τηλέφωνο στο 13888 cosmote , και μου άλλαξαν κανάλι αυτοί. (Δεν ξέρω τον τρόπο)

 

Ήμουν cosmote 2 χρόνια, καλή εταιρία, αλλά μέχρι εκεί.

Ανοίγεις έναν browser, πατάς τους αριθμούς του ρούτερ, πατάς κωδικούς που Έχει στο εγχειρίδιο, μπαίνεις στο interface.

Πας wlan settings, νομίζω στο global configuration πρέπει να είναι, έχει κάπου κανάλια, πρέπει να είναι στο auto.

Αν στο άλλαξαν αυτοί θα έχει έναν αριθμό από το 1 έως το 13(λογικά δεν ξέρω αν έχει παραπάνω κανάλια). Αλλάζεις αριθμό και κάνεις save,χάνεις για λίγο το wifi και επανέρχεται, χωρίς κωδικούς κ τπτ.

Αυτή τη διαδικασία την έκανα γιατί ανα καιρούς έτρωγε σκαλωματα και έβλεπα πολυ netflix.

Αν έχεις βάση ασυρμάτου δίπλα σου μπερδεύει πάλι ανα καιρούς τη συχνότητα (κανονικά δεν θα έπρεπε αλλά συμβαίνει)

Γενικά δοκιμάζεις τα κανάλια κ βλέπεις, για να πεις ότι το κινητό έχει θέμα με τον δέκτη πρέπει να το ψάξεις και σιγουρευτεις, επίσης ίσως και το τελευταίο update μπορεί να σου δημιούργησε πρόβλημα (το έχω πάθει).

Από update μου έχει τύχει το ΚΙΝΗΤΟ να ανεβάζει ping στο ρούτερ (κουλό ξέρω αλλά το έχω ζήσει)

Τέλος μην αγχώνεσαι για τις ρυθμίσεις του ρούτερ αν κάτι δε σου αρέσει μπορείς να το κάνεις full reset και όλα επανέρχονται στην αρχική θέση.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα από play store

Wifi analyzer, κοιτάω τα κανάλια, δεν έχω ξανασχοληθει.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=abdelrahman.wifianalyzerpro

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω rooter της φόρθνετ. ως τώρα πάντα είχα καλό σήμα στα κινητά και στα λαπτοπ (συνήθως 1-2 γραμμές από τις 3) αν και λίγο μακριά (8 μέτρα τεθλασμένη γραμμή γιατί είμαι στον κάτω όροφο και ο ρούτερ στον πάνω με εσωτερική σκάλα)..

το note 10 δεν έβγαζε καθόλου σήμα ή ελάχιστο σήμα χωρίς καμία γραμμή (μόνο το κυκλάκι).. σήμερα, παραδόξως, πιάνει κανονικά 1-2 γραμμές.. περίεργα τα πράγματα..

θα κατεβάσω και το wifi analyzer.. αν μειωθούν πάλι οι γραμμές, θα δοκιμάσω να σβήσω και να ανάψω τον ρούτερ.. και βλέπω πώς θα πάει.

 

υγ. αυτό πάντως που παρατηρώ είναι οι απότομες αυξομειώσεις του σήματος.. τόσες μέρες που είχε πρόβλημα, ξεκινούσε με 2 γραμμές και μετά έχανε το σήμα, σήμερα που δεν έχει πρόβλημα πάει για λίγο στις 3 γραμμές και μετά πέφτει στην μία

Edited by scofild
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξτε πού είναι στο σώμα της συσκευής η κεραία του WiFi και με ποιο χέρι κρατάτε τη συσκευή.
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...