Jump to content

Xiaomi Mi Note 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ορίστε και gcam έκδοση 7.3 modified για mi note 10 ότι καλύτερο μέχρι στιγμής με άριστα αποτελέσματα

 

https://drive.google.com/file/d/1Vwg4Z8G1aZ5F3414blgwROeqZaRhp3p-/view?usp=drivesdk

 

Και το XML https://www.mediafire.com/file/re0hao8f2ja90y6/4_6021691054053394061.xml/file

 

Screenshot_2020-03-19-16-45-57-126_org.codeaurora.snapcam.jpg?key=ctRdL8bZ4vtfFwf1FaEF6A&ts=1584660776

 

Screenshot_2020-03-19-16-45-29-301_org.codeaurora.snapcam.jpg?key=Dc3n1vG49rkSBEvfdGadjw&ts=1584660808

Edited by shooterg
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και gcam έκδοση 7.3 modified για mi note 10 ότι καλύτερο μέχρι στιγμής με άριστα αποτελέσματα

 

https://drive.google.com/file/d/1Vwg4Z8G1aZ5F3414blgwROeqZaRhp3p-/view?usp=drivesdk

 

Και το XML https://www.mediafire.com/file/re0hao8f2ja90y6/4_6021691054053394061.xml/file

 

Screenshot_2020-03-19-16-45-57-126_org.codeaurora.snapcam.jpg?key=ctRdL8bZ4vtfFwf1FaEF6A&ts=1584660776

 

Screenshot_2020-03-19-16-45-29-301_org.codeaurora.snapcam.jpg?key=Dc3n1vG49rkSBEvfdGadjw&ts=1584660808

ευχαριστω. το κονγιγκ δεν φορτωνει με τον γνωστο τροπο (νταμπλ κλικ στη μαυρη περιοχη). παιζει κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και gcam έκδοση 7.3 modified για mi note 10 ότι καλύτερο μέχρι στιγμής με άριστα αποτελέσματα

 

https://drive.google.com/file/d/1Vwg4Z8G1aZ5F3414blgwROeqZaRhp3p-/view?usp=drivesdk

 

Και το XML https://www.mediafire.com/file/re0hao8f2ja90y6/4_6021691054053394061.xml/file

 

Screenshot_2020-03-19-16-45-57-126_org.codeaurora.snapcam.jpg?key=ctRdL8bZ4vtfFwf1FaEF6A&ts=1584660776

 

Screenshot_2020-03-19-16-45-29-301_org.codeaurora.snapcam.jpg?key=Dc3n1vG49rkSBEvfdGadjw&ts=1584660808

 

εχεις μηπως το απευθειας λινκ απο τον creator τη συγκεκριμενης Gcam?

Link to comment
Share on other sites

εχεις μηπως το απευθειας λινκ απο τον creator τη συγκεκριμενης Gcam?

 

Είναι σε ρωσικό φόρουμ

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=972969&st=3500

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ευχαριστω. το κονγιγκ δεν φορτωνει με τον γνωστο τροπο (νταμπλ κλικ στη μαυρη περιοχη). παιζει κατι αλλο?

 

Επειδή είναι 7η έκδοση θα ονομάσεις τον φάκελο configs σε configs7

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ.

Κατι ακομα. Κινουμενες μονο σε εμενα δεν δουλευουν ρε παιδια;;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα η ultracam γενικα δεν ειναι σταθερη,κανει πολλα κολληματα.

μια λειτουργικη πληρως ειναι η rz_end: MGC-7.2.010-MN10-rZEnd-v1.apk

ειναι πολυ σταθερη ,δουλεθει αρκετα καλα,καλη ποιότητα αλλα τα χρωμματα ειναι ξεπλυμένα

τα καλυτερα λογια λεγονται γα την η marco: 6.1_GCam_MJL_v3_Miniflex-beta9.apk αλλα εμενα μου κρασαρε.τωρα με ανδροιδ 10 δεν εχω δοκιμασει

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

9 με 11 ωρες,2 καρτες 4g.λιγο παιχνιδια. Απο 0% μεχρι 1% απώλεια μεσα στην νυχτα.rom exo Dev android 10 και το naptime εγκατεστημενο

 

Καλησπέρα στο naptime τι ακριβώς ρυθμίσεις έχεις βαλει;

Link to comment
Share on other sites

το τζαμάκι που κολλάει με υπεριώδη δένει ωραία με την λαστιχένια θήκη της συσκευασίας. Εγω έβαλα το mocolo το τζαμάκι πολύ ωραία μπήκε, αλλά μετά από 2-3 μέρες ήδη εμφανίστηκε το πρώτο κενό κάτω από το τζαμάκι :(:(
Link to comment
Share on other sites

To κενό μήπως ήτανε από την αρχή;;;;

Εγώ το έχω με θήκη spigen, και στις ακριες πάει να ξεκολλήσει, όχι στο κέντρο.

Έχω περάσει διάφορα τζαμακια με υπεριώδη, η ζημιά είναι από την αρχή, αν υπήρχε περιοχή που δεν πήγε το υγρό,

νομίζω δηλ.!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το εχει βγαλει καποιος να μας πει πως ειναι η οθονη μετα την κολλα?? Αφηνει διαφορα πανω η καθαριζεται ευκολα??

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε, μου άρεσε πολυ. Έχει γίνει η main camera μου!

 

Fixed portrait mode on Mi Note 10 (thanks Arnova and Skyking)

 

 

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=82062215&postcount=1751

Link to comment
Share on other sites

θεωρω οτι οι εκδοσεις του Ornyx05 ειναι παντα καλες και ωριμες σε σχεση με αλλες.και το φορουμ του πολυ ενεργο ωστε να μαθεις πολλα..και το απεδειξε με την εκδοση 1.4 που φροντισε για το δικο μας κινητο.τωρα μενει ποιο xml να βαλουμε..προσωπικα χρησιμοποιων το juan all
Link to comment
Share on other sites

θεωρω οτι οι εκδοσεις του Ornyx05 ειναι παντα καλες και ωριμες σε σχεση με αλλες.και το φορουμ του πολυ ενεργο ωστε να μαθεις πολλα..και το απεδειξε με την εκδοση 1.4 που φροντισε για το δικο μας κινητο.τωρα μενει ποιο xml να βαλουμε..προσωπικα χρησιμοποιων το juan all

 

Έχει ανεβάσει ένα regular XML αυτό χρησιμοποιώ

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχβ τρελαθει και εχω ψαξει πολυ και σε ξενα φορα και λυση δεν βρηκα. ας το ξαναρωτησω μια τελευταια φορα

 

ΕΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΤΕ RINGTONE ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΠΑΦΗ?

 

Aν ναι, θα ημουν υποχρεος για ενα σκρινσοτ απο που το αλλαζετε. φανταζομαι απο τις 3 τελειες πανω δεξια απο την επαφη, σωστα?

δεν μπορω να καταλαβω σε εμενα γιατι δεν δουλευει... τελευταια μου ελπιδα ειναι να διορθωθει κατι με το αντροιντ 10. ειναι τρελο αυτο που συμβαινει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα τη βοήθειά σας σχετικά με την υπηρεσία ειδοποιήσεων εκτάκτης ανάγκης

Απόκτησα το τηλέφωνο την προηγούμενη εβδομάδα και με τίποτα δε μπορώ να λάβω τις ειδοποιήσεις εκτάκτης ανάγκης

το παλιό μου κινητό (Samsung S8+) τις λαμβάνει κανονικά όπως και το τάμπλετ.

Μπορείτε να μου πείτε τι δεν έχω κάνει σωστά;

έχω πάει

Κωδικοί και ασφάλεια >Ειδοποιήσεις έκτακτης ανάγκης > το μενού που εμφανίζεται :

το 1ο που λεει Show presidentials alerts είναι γκρι και δεν μπορώ να παρέμβω

Όλα τα υπόλοιπα είναι ανοιχτά και ενεργοποιημενα

-πολυ σοβαρές απειλες

-σοβαρες

- amper alert

Το έχει καποιος άλλος αντιμετωπίσει;

Ευχαριστώ

-ειδοποίηση 1 φορά

-Δονηση ναι

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα τη βοήθειά σας σχετικά με την υπηρεσία ειδοποιήσεων εκτάκτης ανάγκης

Απόκτησα το τηλέφωνο την προηγούμενη εβδομάδα και με τίποτα δε μπορώ να λάβω τις ειδοποιήσεις εκτάκτης ανάγκης

το παλιό μου κινητό (Samsung S8+) τις λαμβάνει κανονικά όπως και το τάμπλετ.

Μπορείτε να μου πείτε τι δεν έχω κάνει σωστά;

έχω πάει

Κωδικοί και ασφάλεια >Ειδοποιήσεις έκτακτης ανάγκης > το μενού που εμφανίζεται :

το 1ο που λεει Show presidentials alerts είναι γκρι και δεν μπορώ να παρέμβω

Όλα τα υπόλοιπα είναι ανοιχτά και ενεργοποιημενα

-πολυ σοβαρές απειλες

-σοβαρες

- amper alert

Το έχει καποιος άλλος αντιμετωπίσει;

Ευχαριστώ

-ειδοποίηση 1 φορά

-Δονηση ναι

 

https://www.civilprotection.gr/el/eidopoiiseis-ekpompis-kypselis-se-xiaomi

αν δεν δουλέψει, κάνε τη διαδικασία, "δεν έχω έξυπνο κινητό"

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

To κενό μήπως ήτανε από την αρχή;;;;

Εγώ το έχω με θήκη spigen, και στις ακριες πάει να ξεκολλήσει, όχι στο κέντρο.

Έχω περάσει διάφορα τζαμακια με υπεριώδη, η ζημιά είναι από την αρχή, αν υπήρχε περιοχή που δεν πήγε το υγρό,

νομίζω δηλ.!!!!!

 

όχι, δεν υπήρχε από την αρχή... η θήκη η λαστιχένια πίεζε κάπως το τζαμάκι για αυτό έγινε.. άλλαξα θήκη με κάποια που είναι πιο χαλαρή (μαγνητική) και το περισσότερο κενό εξαφανίστηκε..

σε κάθε περίπτωση, μπορεί να βγεί το τζαμάκι και να ξαναμπει άλλο;

Link to comment
Share on other sites

όχι, δεν υπήρχε από την αρχή... η θήκη η λαστιχένια πίεζε κάπως το τζαμάκι για αυτό έγινε.. άλλαξα θήκη με κάποια που είναι πιο χαλαρή (μαγνητική) και το περισσότερο κενό εξαφανίστηκε..

σε κάθε περίπτωση, μπορεί να βγεί το τζαμάκι και να ξαναμπει άλλο;

ποια μαγνητικη πηρες φιλε? εντυπωσεις? εχω παραγγειλει και εγω μια απο μπανγκουντ και περιμενω
Link to comment
Share on other sites

Το υγρό που καθαρίζω την οθόνη του υπολογιστή, αυτό χρησιμοποιω, το ψεκάζω σε πανακι, όχι απευθείας στην οθόνη. Αν έχει τα λεφτά, ξαναπαρε την mocolo, spigen, εμένα πάει να ξεκολλήσει στις άκρες, προφανώς το πιέζει η θήκη.
Link to comment
Share on other sites

εμενα τι συγκεκριμενο τζαμακι μου το κολλησε επι τοπου το γνωστο καταστημα στην νεα σμυρνη.κανενα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

https://www.civilprotection.gr/el/eidopoiiseis-ekpompis-kypselis-se-xiaomi

αν δεν δουλέψει, κάνε τη διαδικασία, "δεν έχω έξυπνο κινητό"

 

Αυτά τα έκανα ήδη : οι οδηγίες λένε αυτά:

Μεταβείτε στις Ρυθμίσεις > Ασύρματα και Δίκτυα > Περισσότερα > Ειδοποιήσεις Έκτακτης Ανάγκης. Ενεργοποιήστε/απενεργοποιήστε τις επιλογές «Ακραίες Απειλές» και «Σοβαρές Απειλές».

 

Αυτά δεν ισχύουν για το Μι10 γιατί δεν βρίσκω τις επιλογές που λένε παραπάνω. Στις ειδοποιήσεις πηγαίνω από τη διαδρομή που σας έβαλα.

Και όχι δε θέλω να κάνω τη διαδικασία ότι δεν έχω έξυπνο κινητό γιατί έχω

Οι υπόλοιποι εχετε πρόβλημα;

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα έκανα ήδη : οι οδηγίες λένε αυτά:

Μεταβείτε στις Ρυθμίσεις > Ασύρματα και Δίκτυα > Περισσότερα > Ειδοποιήσεις Έκτακτης Ανάγκης. Ενεργοποιήστε/απενεργοποιήστε τις επιλογές «Ακραίες Απειλές» και «Σοβαρές Απειλές».

 

Αυτά δεν ισχύουν για το Μι10 γιατί δεν βρίσκω τις επιλογές που λένε παραπάνω. Στις ειδοποιήσεις πηγαίνω από τη διαδρομή που σας έβαλα.

Και όχι δε θέλω να κάνω τη διαδικασία ότι δεν έχω έξυπνο κινητό γιατί έχω

Οι υπόλοιποι εχετε πρόβλημα;

 

εγώ πάντως δεν μπόρεσα να βρω τρόπο να το κάνω να δουλέψει, ως smartphone.

αν εσύ βρεις κάτι παραπάνω, βάλε τη λύση και για τους υπόλοιπους.

σ.σ. μήπως έχει να κάνει αν η συσκευή είναι από την κίνα;

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως δεν μπόρεσα να βρω τρόπο να το κάνω να δουλέψει, ως smartphone.

αν εσύ βρεις κάτι παραπάνω, βάλε τη λύση και για τους υπόλοιπους.

σ.σ. μήπως έχει να κάνει αν η συσκευή είναι από την κίνα;

Ευχαριστώ πολύ, η αλήθεια είναι ότι αυτό εψαχνα, αν κάποιος άλλος είχε θεμα ή μόνο εγώ.

αν δε δουλέψει η ενεργοποίηση/απενεργοποίηση που δοκίμασα την επόμενη φορά θα παραδεχτώ ότι έχω ένα κινητό μη εξυπνο....

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και gcam έκδοση 7.3 modified για mi note 10 ότι καλύτερο μέχρι στιγμής με άριστα αποτελέσματα

 

https://drive.google.com/file/d/1Vwg4Z8G1aZ5F3414blgwROeqZaRhp3p-/view?usp=drivesdk

 

Και το XML https://www.mediafire.com/file/re0hao8f2ja90y6/4_6021691054053394061.xml/file

 

Screenshot_2020-03-19-16-45-57-126_org.codeaurora.snapcam.jpg?key=ctRdL8bZ4vtfFwf1FaEF6A&ts=1584660776

 

Screenshot_2020-03-19-16-45-29-301_org.codeaurora.snapcam.jpg?key=Dc3n1vG49rkSBEvfdGadjw&ts=1584660808

 

Σε εμενα κρασαρει συνεχεια...

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, η αλήθεια είναι ότι αυτό εψαχνα, αν κάποιος άλλος είχε θεμα ή μόνο εγώ.

 

αν δε δουλέψει η ενεργοποίηση/απενεργοποίηση που δοκίμασα την επόμενη φορά θα παραδεχτώ ότι έχω ένα κινητό μη εξυπνο....

Έτσι τα έχω και εγώ, ήρθαν κανονικά οι ειδοποιήσεις από πολιτική προστασία. 746fab310536e1b8023d994aa956547d.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ποια μαγνητικη πηρες φιλε? εντυπωσεις? εχω παραγγειλει και εγω μια απο μπανγκουντ και περιμενω

 

ούτε που θυμάμαι πως λεγόταν η μάρκα.. πάνω κάτω όλες ίδιες πρέπει να ναι..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...