Jump to content

Amazfit GTS


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://en.amazfit.com/gts.html

 

Το Amazfit GTS διαθέτει οθόνη AMOLED με μπαταρία διάρκειας 14 ημερών, λεπτό μεταλλικό σώμα, ρυθμιζόμενα widgets και αντοχή στο νερό.

 

Οθόνη AMOLED

Η οθόνη του Amazfit GTS είναι υψηλής ευκρίνειας AMOLED, με πυκνότητα pixel 341 PPI. Τα χρώματα και η λεπτομέρεια κάνουν την οθόνη ζωντανή, ενώ παράλληλα προστατεύεται από το το γυαλί 2.5D που την καλύπτει.

 

 

Προσαρμοζόμενα watch faces

Μπορείτε να διαμορφώσετε τα watch faces σύμφωνα με τις προτιμήσεις σας, για να βλέπετε χρήσιμες πληροφορίες όπως τους καρδιακούς παλμούς, τον καιρό, το ημερολόγιο ή και γεγονότα που σας ενδιαφέρουν. Σε κάθε watch face μπορείτε να βλέπετε μέχρι και 17 λειτουργίες.

 

 

Μεταλλικό σώμα

Η μεταλλική κατασκευή του σώματος κατεβάζει το πάχος του στα 9.4mm και το βάρος τους στα 24.8gr, κάνοντας το παράλληλα δυνατό. Διατίθεται σε 6 διαφορετικά χρώματα.

 

 

12 προφίλ αθλημάτων

Το Amazfit GTS υποστηρίζει 12 προφίλ δημοφιλών αθλημάτων και καταγράφει με ακρίβεια τη δραστηριότητα σας σε αυτά. Με τους αισθητήρες επαγγελματικού επιπέδου μπορεί να αναλύσει τις δυνατότητες σας και να δώσει πλήρεις πληροφορίες.

 

 

Μπαταρία μεγάλης διάρκειας

Παρά το λεπτό του σχεδιασμό, η μπαταρία μπορεί να φτάσει τις 14 ημέρες συνεχούς λειτουργίας, καθώς ο συνδυασμός λογισμικού και hardware λειτουργεί για την χαμηλή κατανάλωση του συστήματος. Απενεργοποιώντας λειτουργίες όπως το bluetooth και την καταγραφή καρδιακών παλμών, η διάρκεια μπορεί να φτάσει τις 46 ημέρες.

 

 

Αισθητήρας BioTracker

Το ρολόι διαθέτει τον βιολογικό αισθητήρα BioTracker της Huami, ο οποίος καταγράφει τους παλμούς σας για 24 ώρες την ημέρα, όπως και τη συμπεριφορά τους στα διαλείμματα των ασκήσεων. Αν εντοπίσει υψηλές τιμές στην καταγραφή, προειδοποιεί τον χρήστη. Παράλληλα, μπορεί να εντοπίσει αυτόματα τυχόν αρρυθμίες και πιθανά καρδιακά προβλήματα.

 

 

Κατασκευαστής

Xiaomi

Τεχνικά Χαρακτηριστικά

Χρώμα

Γκρι

Μέγεθος Οθόνης

1,65 "

Ανάλυση Οθόνης

348x442 pixels

Τύπος Οθόνης

AMOLED

Οθόνη Αφής

Ναι

Εσωτερική Μνήμη Αποθήκευσης

-

Συμβατό Λειτουργικό Σύστημα

Android, iOS

Τύπος Διασύνδεσης

Bluetooth

Δυνατότητες & Λειτουργίες

Δυνατότητες

-

Λειτουργίες

Ειδοποίηση Εφαρμογών

Εναλλάξιμο Λουράκι

Ναι

Χρήση

Διάφορα Αθλήματα/Γυμναστήριο, Κολύμβηση, Ορειβασία, Πεζοπορία, Ποδηλασία, Τρέξιμο

Ειδικά Χαρακτηριστικά

Αισθητήρες

Βηματόμετρο, Επιταχυνσιόμετρο, Θερμιδομετρητής, Καρδιακών Παλμών, Παρακολούθηση 'Υπνου

Προστασία

Water Resistant

Set (Με ζώνη καρδιακών παλμών)

Όχι

Μπαταρία

Μπαταρία

220 mAh

Διάρκεια Λειτουργίας

336 hrs

Διάρκεια Αναμονής

1104 hrs

Μέγεθος & Βάρος

Μέγεθος

43mm

Βάρος

24,8 gr

Edited by CPR
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Το έχει πάρει κάποιος να μας πει εντυπώσεις?

Έχει πλήρη ελληνικά? Αναγνώριση κλήσεων?

Διάρκεια μπαταρίας?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Αύριο θα το έχω

Μα κανένας δε το πήρε ?

 

Στάλθηκε από το YAL-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εννοείται πως το πήρα. Είναι απίστευτο.

Οθόνη, αυτονομία, ειδοποιήσεις, όλα άψογα. Και βέβαια ελληνικά

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ το αγόρασα χθες, έκανε και τα updates του και πάλι δεν εχει ελληνικούς χαρακτήρες στις κλήσεις. Βγάζει ????

 

Γνωρίζει κανείς κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Το έχω και εγώ από χτες

Όλα κανονικά με τα ελληνικά

Το μόνο που με χάλασε είναι η δόνηση

Λίγο χοντροκομμένη είναι !!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω και εγώ από χτες

Όλα κανονικά με τα ελληνικά

Το μόνο που με χάλασε είναι η δόνηση

Λίγο χοντροκομμένη είναι !!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι region επίλεξες? Ελλάδα;

Και ποια έκδοση έχεις; Την 8.90;

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ το αγόρασα χθες, έκανε και τα updates του και πάλι δεν εχει ελληνικούς χαρακτήρες στις κλήσεις. Βγάζει ????

 

Γνωρίζει κανείς κάτι?

 

Μήπως έχεις στο κινητό σου άλλη γλώσσα ή τοποθεσία?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις στο κινητό σου άλλη γλώσσα ή τοποθεσία?

 

Δοκίμασα και Ελλάδα και ελληνική και αγγλική γλώσσα! Τίποτα

 

Μπορείτε να δείτε ποιο firmware έχετε στο ρολόι; Εμένα έχει την 0.0.8.90. Κάπου είδα ότι παίζει και η 0.0.8.92.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φοράω το 0.8.90

Όταν έκανε αναβάθμιση εκανε και στα fonts

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ καλημέρα, θα πρέπει να κανείς reset το κινητό, στήσιμο από την αρχή με γλώσσα ελληνική, και εκ των υστέρων θα περάσει και την ελληνική γλώσσα στο ρολόι. Άλλος τρόπος δεν υπάρχει δυστυχώς.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου.

 

Όταν λες reset το κινητό, δλδ εργοστασιακές ρυθμίσεις και ξανά από την αρχή; Γιατί αυτό δεν παίζει να το κάνω!

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και Ελλάδα και ελληνική και αγγλική γλώσσα! Τίποτα

 

Μπορείτε να δείτε ποιο firmware έχετε στο ρολόι; Εμένα έχει την 0.0.8.90. Κάπου είδα ότι παίζει και η 0.0.8.92.

 

Πρέπει να καταργήσεις το ρολόι από το κινητό. Μετά βάλε το κινητό στα ελληνικά (γλώσσα region). Κάνε reser το ρολόι και μετά ζευγοποιηση.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετώπισε φίλος το ίδιο θέμα με το GTS και λύθηκε μόνο με reset του κινητού. Ελπίζω να βρεις λύση και να μη χρειαστείς να το κανείς.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να καταργήσεις το ρολόι από το κινητό. Μετά βάλε το κινητό στα ελληνικά (γλώσσα region). Κάνε reser το ρολόι και μετά ζευγοποιηση.

 

Νομίζω το έκανα αυτό, αλλά τώρα δεν είμαι σίγουρος ότι το έχω κάνει με αυτή τη σειρά!!!

 

Τα στοιχεία που έχει καταγράψει 3 μέρες τώρα, θα χαθούν ή θα τα ξανά κάνει sync από κάπου ή πρέπει να τα αποθυκεύσω καπου και να τα ξανα περ'ασω?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το έκανα αυτό, αλλά τώρα δεν είμαι σίγουρος ότι το έχω κάνει με αυτή τη σειρά!!!

 

Τα στοιχεία που έχει καταγράψει 3 μέρες τώρα, θα χαθούν ή θα τα ξανά κάνει sync από κάπου ή πρέπει να τα αποθυκεύσω καπου και να τα ξανα περ'ασω?

 

Λογικά τα στατιστικά μένουν στον λογαριασμό σου (amazfit)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανείς το συγκεκριμένο ρολόι με huawei συσκευή να μου αν έχει αποσυνδέσεις ;

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανείς το συγκεκριμένο ρολόι με huawei συσκευή να μου αν έχει αποσυνδέσεις ;

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιάννα μην έχεις αποσυνδέσεις πρέπει να ρυθμίσεις το emui να μην κάνει εξοικονόμηση ενεργείας στην εφαρμογή amazfit

Είχα το gtr με nova 5t 15 μέρες και βάλε. Δεν είχα θέμα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 6 months later...

Χαιρετώ!

 

Είμαι σε αναζήτηση wearable και ανάμεσα σε άλλα κοιτάω και το GTS 2. Ξέρω πως δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα εδώ, οπότε ρωτάω κυρίως για το 1, φαντάζομαι στο 2 θα ισχύουν τα ίδια.

 

Πόσο εύκολος είναι ο συγχρονισμός με το Google Fit και κατά πόσο αυτός είναι πλήρες; Εννοώ συγχρονίζει βήματα και δραστηριότητες χωρίς να χάνει δεδομένα, και στάδια ύπνου (deep sleep/light sleep/rem).

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μπορεί κάποιος να μου πει αν η λειτουργία του ρολογιού είναι ίδια με το GTR 2 όσον αφορά τις ειδοποιήσεις;

 

Δεν έχω βρει thread για το GTR 2 και γι' αυτό είπα να ρωτήσω εδώ.

 

Φίλος μου αγόρασε το GTR 2 και μου είπε ότι όταν του στέλνουν email (Yahoo και Gmail) είτε στο εταιρικό (που τον ενδιαφέρει και περισσότερο) ή το προσωπικό, του εμφανίζει τον αποστολέα και τον τίτλο.

 

Μπορείτε να μου πείτε αν στις ειδοποιήσεις υπάρχει τρόπος να φαίνεται και το κείμενο που υπάρχει μέσα στο email ή ένα μέρους αυτού;

 

 

Ευχαριστώ.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλημέρα. Μετά από πτώση δεν μου ανοίγει κάνει επανεκκίνηση στο logo και δεν μπορώ με τίποτα να το συνδέσω στο τηλέφωνο. Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποιος τρόπος να ανοίξει το ρολόι. Ευχαριστώ.

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλημέρα. Μετά από πτώση δεν μου ανοίγει κάνει επανεκκίνηση στο logo και δεν μπορώ με τίποτα να το συνδέσω στο τηλέφωνο. Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποιος τρόπος να ανοίξει το ρολόι. Ευχαριστώ.
καμία απάντηση για το πρόβλημα μου;;;

Στάλθηκε από το M2003J15SC μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

καμία απάντηση για το πρόβλημα μου;;;

Στάλθηκε από το M2003J15SC μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάποιος στο xda προτείνει "χειρουργείο"
Λέει ότι έλυσε το πρόβλημα σύνδεσης τηλεφώνου- ρολογιού αφαιρώντας την μπαταρία, χωρίς μπαταρία το συνέδεσε πάνω στο φορτιστή και μετά κούμπωσε και την μπαταρία.
Βέβαια δεν διευκρινίζει εάν αυτός είχε πρόβλημα bootloop....
Πιο κάτω είναι ένα βίντεο αποσυναρμολόγησης του ρολογιού. Μεγάλη προσοχή γιατί θέλει καλό ζέσταμα η οθόνη πρώτα.



Redmi Note 8 Pro & Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...