Jump to content

Honor Band 5


aenaos15
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Huawei Health το κάνετε update από το AppGallery της Huawei; Σήμερα παρατήρησα ότι λείπουν οι χάρτες όταν βάζεις άσκηση από την εφαρμογή (όχι από το band), οπότε δεν καταγράφει την διαδρομή σε χάρτη. Το ίδιο είναι και σε εσάς;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 336
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Huawei Health το κάνετε update από το AppGallery της Huawei; Σήμερα παρατήρησα ότι λείπουν οι χάρτες όταν βάζεις άσκηση από την εφαρμογή (όχι από το band), οπότε δεν καταγράφει την διαδρομή σε χάρτη. Το ίδιο είναι και σε εσάς;
Μόνο από.Play store και κανένα θέμα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ και εγώ το Huawei health και έχω πάντα την πιο πρόσφατη έκδοση. Τώρα είμαι με την 11.0.6.515.

Βασικά κάνω αναζήτηση στον Όπερα ή στον Chrome....Huawei health apk. Κατεβάζω το πιο καινούργιο που βρίσκω σε αξιόπιστο site ( apkure ή aptoide ) και το κάνω εγκατάσταση αφού δώσω το δικαίωμα στο browser.

 

Μου βγάζει μια χαρά τον χάρτη της διαδρομής.

Σίγουρα έχεις ενεργοποιημένο το GPS του κινητού;

Δες επίσης μήπως το περιορίζει ή μπαταρία ή ή εξοικονόμηση ενέργειας.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την έκδοση έχω κι εγώ. GPS ανοιχτό, Εξοικ. ενέργειας χωρίς περιορισμούς, όλες τις άδειες παραχωρημένες.

Το θέμα μου είναι ότι δεν μου εμφανίζει καν επιλογή όπως παλιά να καταγράψω άσκηση από την εφαρμογή. Κάτω έχει "Υγεία - Συσκευές - Εγώ" (δες συνημμένο Screenshot)

 

Ενώ παλιά ήταν έτσι:

https://consumer-img.huawei.com/content/dam/huawei-cbg-site/common/mkt/mobileservices/health/imgs/pc/Huawei-health-kv.jpg

Δηλ κάτω είχε και το "Άσκηση", πατούσες επέλεγες τύπο άσκησης και έβλεπες και το χάρτη.

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί στα δείχνει έτσι

Εμένα τα αντίστοιχα είναι αυτά:

Screenshot-20210507-190208-Health.jpg

 

Screenshot-20210507-190315-Health.jpg

Screenshot-20210507-190833-Health.jpg

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Έτσι θα έπρεπε να είναι... ψάχνοντας, υποπτεύομαι κάποια ρύθμιση για region κλπ, αλλά όπου υπάρχει επιλογή έχω βάλει Ελλάδα. Δεν ξέρω τι γίνεται!
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ και εγώ το Huawei health και έχω πάντα την πιο πρόσφατη έκδοση. Τώρα είμαι με την 11.0.6.515.

Βασικά κάνω αναζήτηση στον Όπερα ή στον Chrome....Huawei health apk. Κατεβάζω το πιο καινούργιο που βρίσκω σε αξιόπιστο site ( apkure ή aptoide ) και το κάνω εγκατάσταση αφού δώσω το δικαίωμα στο browser.

 

Μου βγάζει μια χαρά τον χάρτη της διαδρομής.

Σίγουρα έχεις ενεργοποιημένο το GPS του κινητού;

Δες επίσης μήπως το περιορίζει ή μπαταρία ή ή εξοικονόμηση ενέργειας.

Εγώ την 10.1.1 έχω και δεν έχω κανένα θέμα με συχνή χρήση για workout.

Ο χάρτης μια χαρά μου καταγράφει τις διαδρομές.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Εδώ και λίγες ημέρες έσβηνε η οθόνη (μαύρη) και παρόλο που πατούσε στην οθόνη δεν ανταποκρινόταν αμέσως αλλά μετά από επίμονες προσπάθειες. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (μπαταρία στο 85%) και δεν άνοιξε. Το έβαλα για φόρτιση μπας και "ξυπνήσει" αλλά τίποτα. Έκανα απεγκατάσταση την εφαρμογή helth βρίσκει την συσκευή band honor d-570 πάει να κάνει σύζευξη αλλά δεν γίνεται γιατί δεν ανοίγει η οθόνη να δω. Επίσης δεν αναβοσβήνουν οι αισθητήρες. Τι στα κομμάτια έγινε? Υπάρχει τρόπος να το επαναφέρω σε λειτουργία?

Edited by spideman3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αν θυμάστε που έγραψα πιο πάνω ότι σταμάτησε ξαφνικά να φορτίζει.. Δεν έφταιγε το Band αλλά ο φορτιστής, γιατί μου έκαψε και το παλιό μετά! Οπότε προσοχή τι φορτιστή βάζετε.
Σας χαιρετώ μιας και δεν μπορώ να το δουλέψω πλέον, βλέπω να την βγάζω με κανονικό ρολόι μέχρι την απόφαση πιο θα είναι το επόμενο band..
Αν θυμάστε ξανά... Τελικά μετά από τόσα χρόνια το έβαλα να φορτίσει από περιέργεια και δούλεψε κανονικά και αυτό και το παλιό που είχα! Το κακό είναι ότι ενώ έχω κάνει όλες τις αναβαθμίσεις, μπορεί και 5 να ήταν, μου φαίνεται ότι σέρνεται σε σχέση με το mi band 4 που αγόρασα αμέσως μετά και το χρησιμοποιώ από τότε. Μήπως έπαθε κανένα κοκομπλοκο ο επεξεργαστής; Γιατί δε νομίζω να πήγαινε τόσο αργά όταν το είχα αγοράσει!
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Το πήρα χθες από το γερμανό. 2 τεμάχια. ακολουθώ όλες τι οδηγίες δεν συνδέεται με τίποτα σε 5 διαφορετικά κινητά. Δεν τα βρίσκει η εφαρμογή με τίποτα.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Σήμερα, μέσα στα 3μιση χρόνια που έχω το band, μου έσβησε από υπερθέρμανση για 2η φορά! Και το κακό είναι ότι δεν μπορείς να το ανοίξεις χωρίς τον φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...