Jump to content

Honor Band 5


aenaos15
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 336
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρέπει να την κλειδώσει στο παρασκήνιο την εφαρμογή και να την βάλει στο autostart.Την σκοτωνει η εξοικονόμηση ενέργειας της XIAOMI.
Την κλειδαριά πρέπει να πατήσεις στο app (τα χαζά της xiaomi)
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το band 5 είναι της infoquest και δεν έχει Ελληνικά;;;

Με.το 3 που ήταν και από Σκρουτζ μια χαρά έχει Ελληνικά...

Μήπως κάτι δεν έκανα.σωστα;;;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το band 5 είναι της infoquest και δεν έχει Ελληνικά;;;

Με.το 3 που ήταν και από Σκρουτζ μια χαρά έχει Ελληνικά...

Μήπως κάτι δεν έκανα.σωστα;;;

 

Μηπως γραφεις σε λάθος νήμα; Εδώ είναι για το honor , οχι για το xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γραφεις σε λάθος νήμα; Εδώ είναι για το honor , οχι για το xiaomi.

 

Συγνώμη έχεις δίκιο...Τώρα το είδα...

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση σε ένα κιν ( applle ) εχω τον λογαριασμό για το Honor Band 5 στο health και θέλω και σε ένα άλλο κιν (android ) να περάσω τον ίδιο λογαριασμό στο health και όταν θέλω μια να συνδέομαι στο ένα και μια στο άλλο όχι ταυτόχρονα γινείτε αυτό ?
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση σε ένα κιν ( applle ) εχω τον λογαριασμό για το Honor Band 5 στο health και θέλω και σε ένα άλλο κιν (android ) να περάσω τον ίδιο λογαριασμό στο health και όταν θέλω μια να συνδέομαι στο ένα και μια στο άλλο όχι ταυτόχρονα γινείτε αυτό ?

 

Eγω εχω περασμενο το Health se 2 samsung δεν εχω καποιο προβλημα αλλα οχι ταυτοχρονα και στα 2.

Link to comment
Share on other sites

Eγω εχω περασμενο το Health se 2 samsung δεν εχω καποιο προβλημα αλλα οχι ταυτοχρονα και στα 2.

 

αρα γίνεται ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα σας

 

Έχει τύχει σε κάποιον να γράφει άλλα το band άλλα η εφαρμογή σε βήματα;

Η εφαρμογή δείχνει σύνθετο αποτέλεσμα από τις μετρήσεις του band και του κινητού. Γι' αυτό και πολλές φορές διαφέρουν τα βήματα. Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πέρασα από το mi band 5 σε αυτό . Το ήθελα για χαλαρό τρέξιμο κ κυρίως το sp0 2 που το mi δεν έχει .Δεν βλεπω μεγάλες διαφορες γενικά . Παρολαυτα νομίζω ότι το huawei health είναι λίγο κάπως σε σχέση με το mi fit. Μετρήσεις μου φαίνονται ίδιες κ τo honor έχει μάλλον καλύτερη οθόνη με μεγαλύτερη ευκρίνεια παρότι είναι πιο μικρή . Αυτά
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα από το mi band 5 σε αυτό . Το ήθελα για χαλαρό τρέξιμο κ κυρίως το sp0 2 που το mi δεν έχει .Δεν βλεπω μεγάλες διαφορες γενικά . Παρολαυτα νομίζω ότι το huawei health είναι λίγο κάπως σε σχέση με το mi fit. Μετρήσεις μου φαίνονται ίδιες κ τo honor έχει μάλλον καλύτερη οθόνη με μεγαλύτερη ευκρίνεια παρότι είναι πιο μικρή . Αυτά
Πιο μικρή η οθόνη του Honor από το mi band;

Είσαι σίγουρος;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα από το mi band 5 σε αυτό . Το ήθελα για χαλαρό τρέξιμο κ κυρίως το sp0 2 που το mi δεν έχει .Δεν βλεπω μεγάλες διαφορες γενικά . Παρολαυτα νομίζω ότι το huawei health είναι λίγο κάπως σε σχέση με το mi fit. Μετρήσεις μου φαίνονται ίδιες κ τo honor έχει μάλλον καλύτερη οθόνη με μεγαλύτερη ευκρίνεια παρότι είναι πιο μικρή . Αυτά

To Honor band 5 έχει αίγουρα μεγαλύτερη οθόνη, καλύτερη ανάλυση, πιο όμορφα γραφικά ( υποκειμενικό είναι αυτό ) και πιο ευδιάκριτους χαρακτήρες που είναι πολύ σημαντικό για όσους έχουν κάποιο πρόβλημα όρασης.

Εμένα π.χ. λόγω ηλικίας και πρεσβυωπίας μου έβγαιναν τα μάτια με το mi band 5 για να το διαβάσω. Αφού το έδωσα την ίδια μέρα που το πήρα και αγόρασα το Honor.

Link to comment
Share on other sites

https://www.gadgetsnow.com/compare-fitnessband/Honor-Band-5-vs-Xiaomi-Band-5 παιδιά εχει μικρότερη οθόνη . 0.95 vs 1.1 . Απλά θεωρώ ότι έχει καλύτερη ευκρίνεια στο honor
Link to comment
Share on other sites

https://www.gadgetsnow.com/compare-fitnessband/Honor-Band-5-vs-Xiaomi-Band-5 παιδιά εχει μικρότερη οθόνη . 0.95 vs 1.1 . Απλά θεωρώ ότι έχει καλύτερη ευκρίνεια στο honor

Έχεις δίκιο τελικά, όσον αφορά το μέγεθος της οθόνης.

Λόγω όμως της ευκρίνειας και των γραφικών, το honor δίνει την αίσθηση ότι είναι κάπως μεγαλύτερο.

 

Πριν από λίγες μέρες παρέλαβα το honor band 6 από Κίνα και έχω βάλει αγγελία το Honor band 5. Ελάχιστα χρησιμοποιημένο, 20μηνη εγγύηση αντιπροσωπείας, με απόδειξη από Κωτσόβολο. Αν κάποιος ενδιαφέρεται ας δει τις αγγελίες του forum και ας στείλει pm.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Έχει καθυστερήσει πάρα πολύ αυτό δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. Το. 6 εννοώ . Και επειδή δεν έρχεται για αυτό πήγα στο 5 και φυσικά λόγω μεγέθους. Ήθελα αποκλειστικά fitness tracker και όχι smartwatch
Link to comment
Share on other sites

Έχει καθυστερήσει πάρα πολύ αυτό δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. Το. 6 εννοώ . Και επειδή δεν έρχεται για αυτό πήγα στο 5 και φυσικά λόγω μεγέθους. Ήθελα αποκλειστικά fitness tracker και όχι smartwatch

Έχει καθυστερήσει το 6 πράγματι. Όταν το παρήγγειλα, να φανταστείς ήταν προπαραγγελία. Δεν είναι smartwatch καθώς δεν έχει GPS, ούτε δυνατότητα απάντησης και ομιλίας σε κλήση.

Το 5 είναι εξαιρετικό και θα το ευχαριστηθείς σίγουρα!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά μου κάνει εντύπωση πόσο καλό είναι ,τουλάχιστον ως τώρα. Πολύ καλύτερη ευκρίνεια μεγαλύτερα γράμματα. Λιγότερες λειτουργίες μεν από το mi band 5..αλλά κατά τη γνώμη μου πολύ πιο σημαντικά αυτά που έχει το honor band 5. Δηλαδή μεγαλύτερα γράμματα ευκρίνεια κ ελληνικά , κ φυσικά το sp02
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά μου κάνει εντύπωση πόσο καλό είναι ,τουλάχιστον ως τώρα. Πολύ καλύτερη ευκρίνεια μεγαλύτερα γράμματα. Λιγότερες λειτουργίες μεν από το mi band 5..αλλά κατά τη γνώμη μου πολύ πιο σημαντικά αυτά που έχει το honor band 5. Δηλαδή μεγαλύτερα γράμματα ευκρίνεια κ ελληνικά , κ φυσικά το sp02
Τι λιγότερες λειτουργίες έχει;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι λιγότερες λειτουργίες έχει;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Αν και το mi band 5 το κράτησα λίγες ώρες και μετά το έδωσα, δεν θυμάμαι να είχε κάποια λειτουργία περισσότερο από το honor 5.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και το Honor Band 6 φαίνεται ενδιαφέρουσα συσκευή, ένα κλικ πιο πάνω από το 5 (το οποίο νομίζω ήταν best buy πέρσι ~27 ευρώ). Μεγαλύτερη και πιο άνετη οθόνη + την μέτρηση stress - χωρίς να ξέρουμε ακόμα αν είναι ουσιαστική ή μούφα βέβαια. Αλλά όχι στην τωρινή τιμή των 45-50 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Είχε πιο πολλους τύπους προπονήσης , έλεγχο άγχους , κ έλεγχο γενικής υγείας. PAI

Κ τα τρία μου φάνηκαν άχρηστα .Ειδικά ο έλεγχος άγχους ήταν τελείως gimmick. Το ίδιο ακριβώς έχει το honor band 6 ,με εισπνοή εκπνοή . Δεν ξέρω μού φαίνεται πολύ άχρηστο σαν μέτρηση άγχους.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα!

Eχει δουλέψει κανείς το huawei health και σε ios και σε android να μου πει την εμπειρία του? Δηλαδή που δουλεύει καλύτερα κατά την γνώμη του?

Τhanxxx

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Eχει δουλέψει κανείς το huawei health και σε ios και σε android να μου πει την εμπειρία του? Δηλαδή που δουλεύει καλύτερα κατά την γνώμη του?

 

Τhanxxx

Εγώ, σε όλα τα Android (πλην της huawei παίζει παρόμοια το ίδιο και στο ios) full full experience Μόνο στα huawei κινιτα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...