Jump to content

Honor Band 5


aenaos15
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα, καλο ΣΚ! εδω και λιγες μερες εχω φτιαξει τις ρυθμισεις και πλεον ειναι ισαξιο του mi band 2 που ειχα οσον αφορα το bt, δηλαδη συνδεση και αποσταση συνδεσης. Αυτα εφταιγαν τωρα ολα καλα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 336
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ε ναι όταν λέμε τόσο καιρό ότι φταίνε οι ρυθμίσεις των συσκευών,.βγήκαν άλλοι και έλεγαν ότι φταίει το Android 10, ότι θέλει μόνο ΧΙΑΟΜΙ συσκευές, ότι φταίει το 5G και δεν ξέρω εγώ τι άλλο

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι όταν λέμε τόσο καιρό ότι φταίνε οι ρυθμίσεις των συσκευών,.βγήκαν άλλοι και έλεγαν ότι φταίει το Android 10, ότι θέλει μόνο ΧΙΑΟΜΙ συσκευές, ότι φταίει το 5G και δεν ξέρω εγώ τι άλλο

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Κούλαρε λίγο,που ειπώθηκε κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, ποιο πισω ειπαν μερικοι οτι δεν δουλευει καλα με συσκευες της Xiaomi επειδη ειναι της Huawei η Honor.

Παντως οταν ειχα το mi band 2 καμια ρυθμιση δεν θυμαμαι να ειχα κανει σε προγραμματα ενω εδω ηθελε.

Και αυτη η MIUI εχει απειρες ρυθμισεις καμια σχεση με stock android roms.

Οπως και να εχει με τις σωστες ρυθμισεις φτιαχνει.

Υπαρχει και μια περιπτωση μετα απο αναβαθμισεις των αντιστοιχων προγραμματων δλδ Huawei services και Yγεια να χαλανε οι ρυθμισεις και να θελουν ξανα ρυθμιση.

Απορω πως δεν το ειχα σκεφτει τοσο καιρο που το εχω αν και δεν ειναι πολυς ο καιρος απο 30/3 το εχω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, ποιο πισω ειπαν μερικοι οτι δεν δουλευει καλα με συσκευες της Xiaomi επειδη ειναι της Huawei η Honor.

 

Παντως οταν ειχα το mi band 2 καμια ρυθμιση δεν θυμαμαι να ειχα κανει σε προγραμματα ενω εδω ηθελε.

 

Και αυτη η MIUI εχει απειρες ρυθμισεις καμια σχεση με stock android roms.

 

Οπως και να εχει με τις σωστες ρυθμισεις φτιαχνει.

 

Υπαρχει και μια περιπτωση μετα απο αναβαθμισεις των αντιστοιχων προγραμματων δλδ Huawei services και Yγεια να χαλανε οι ρυθμισεις και να θελουν ξανα ρυθμιση.

 

Απορω πως δεν το ειχα σκεφτει τοσο καιρο που το εχω αν και δεν ειναι πολυς ο καιρος απο 30/3 το εχω.

Το ίδιο ισχύει αν αναβαθμίζεις κάθε 1-2 μήνες το κινητό σου με Android patches. Χρειάζεται κάποιο factory reset κάθε 1-1.5 χρόνο για να έρχεται μια συσκευή στα ίσια της.

Εκτός αν δεν περνάς πολλές εφαρμογές κλπ οπότε μένει σχετικά καθαρή.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχεις στατιστικά φίλε πάνω σε αυτό το γενικό συμπέρασμα;

Γιατί εγώ μπορώ να σου πω ότι έχω δουλέψει 2 XIAOMI Band και όλο το MI HOME με διάφορα Android κινητά και όλα παίζουν μπόμπα.

 

Οπότε μην γράφουμε έτσι θεωρίες λες και έχουμε κάνει στατιστική ανάλυση, αφού η άποψή μας αφορά μόνο καναδυο συσκευές

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Τα δικά της πράγματα παίζουν με τον άλλον.. Αν τα περιφερειακά είναι άλλης εταιρίας τότε έχουν θέμα.. Και είναι θέματα από συσκευή σε συσκευή και από update σε update που δεν έχει ούτε η umi ούτε καμία άλλη.. Και με τα ρολόγια της Samsung και της huawei έχει θέμα.. Ενώ σε κάποιες συσκευές με το miui 11 δεν έπαιζε σε μια αναβάθμιση και με κάποια δικά της gtr.. Επιπλέον επειδή χρησιμοποιώ το mi home από όταν εμφανίστηκε με το πρώτο σετ συνεγερμο κτλ.. Μόνο αναβαθμίσεις βλέπω.. Συχνά πυκνά δεν συνδέεται στα μηχανήματα.. Να μην αναφέρω ότι πήραμε κάμερες και είδαμε εικόνα και συνδέθηκαν μετά από μήνα.. Οπότε άστο και το mi home.. Ενα φτιάχνει, δύο χαλάει..

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, από την πλευρα μου ότι ειχα αναφερει εγω για το mi max 2 παντως ηταν καθαρα θεμα ρυθμισεων και μονο.

Τωρα και δεν κανει αποσυνδεσεις σε λογικες αποστασεις και πιανει στου διαολου την μανα σαν το mi band 2, οποτε όλα καλα! :)

Για μενα δεν ηταν θεμα μαρκας, αλλοι τωρα δεν γνωρίζω αν εχουν αλλα προβλήματα.

Είναι και πολυπλοκη η MIUI στις ρυθμισεις δεν είναι όπως το stock android.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

1.10.152 firmware update

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ενώ στο τρέξιμο πιάνει μια χαρά σφυγμούς στην επιλογή "άλλο" που το βάζω στο γυμναστήριο δυσκολεύεται να βρει σφυγμούς με αποτέλεσμα να καταγράφει λανθασμένα

 

Εννοείται σφιγμένο και σε σωστό σημείο

 

Αν το βρει δεν το χάνει

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Κατεβασα και την τελευταια ενημερωση.Γενικα ευχαριστημενος με το band.Πλεον συνδεεται αυτοματα στο bluetooth οταν το χασει και προς εκπληξη μου εχει και εξαιρετικη ακριβεια ως οξυμετρο.Τυχαινει στην δουλεια να εχουμε επαγγελματικο οξυμετρο και το εχω συγκρινει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα νέος κάτοχος κ εγώ του honor band 5 και είμαι πολύ ευχαριστημένος για την ώρα. Η μπαταρία μόνο δεν κρατάει πολύ μιας κ προέρχομαι από mi band 4.. το χρησιμοποιώ με iPhone και δεν έχει μεγάλη παραμετροποίηση η στοκ εφαρμογή health.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα νέος κάτοχος κ εγώ του honor band 5 και είμαι πολύ ευχαριστημένος για την ώρα. Η μπαταρία μόνο δεν κρατάει πολύ μιας κ προέρχομαι από mi band 4.. το χρησιμοποιώ με iPhone και δεν έχει μεγάλη παραμετροποίηση η στοκ εφαρμογή health.

Μπορείς να μας πεις τις πρακτικές διαφορές του Mi Band 4/5?

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερη ποιότητα.. Καλητερη οθόνη ως την φωτεινότητα.. Πολύ καλός μετρητής βημάτων και καρδιακών παλμών(αν τρέξεις λίγο και μετρήσεις στο mi band καρδιακοθς ότι θέλει γράφει) γράφει και τον μεσημεριανό ύπνο η οπότε κοιμηθείς.. Αν βάλεις να σε ενοχλεί κάθε μία ώρα και βλέπει ότι είσαι σε φάση να σε πάρει ο ύπνος σε αφήνει.. Όχι τόσες ρυθμίσεις αλλά απλά 2 με 3 και έτοιμος.. Κοντά στην μισή μπαταρία σε σχέση με το mi band 4

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις τις πρακτικές διαφορές του Mi Band 4/5?
Το ίδιο είχα κάνει και εγώ

Τα θετικά

Καλύτερες μετρήσεις σε όλα (καρδιακό παλμό βήματα κλπ κλπ)

Καλητερη καταγραφή και ανάλυση ύπνου

Καλύτερη κατασκευή

Καλύτερη οθόνη

Πολύ πολύ ποιο σταθερό λογισμικό (bugs δεν είδα τόσο καιρό καθόλου)

Ποιο χρηστικό app για αυτά που προορίζεται η συσκευή

 

Τα αρνητικά

Μισή μπαταρία

Δεν υπάρχουν 3rd Market εφαρμογές (είναι κλειστού κώδικα το σύστημα του)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας...και μια τελευταία..

Eίναι στα μάτια σας πιo πολύ αντρικό, γυναικείο ή unisex?

 

unisex ξεκαθαρα

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση διαπιστώνω ότι δεν μου αποθηκεύει τις μετρήσεις οξυγόνου.

Έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση διαπιστώνω ότι δεν μου αποθηκεύει τις μετρήσεις οξυγόνου.

 

Έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο;

Δεν τις αποθηκεύει πού;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν τις αποθηκεύει πού;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Στην εφαρμογή huawei health. Δεν συγχρονίζονται με την εφαρμογή οι μετρήσεις οξυγόνου.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή huawei health. Δεν συγχρονίζονται με την εφαρμογή οι μετρήσεις οξυγόνου.
Κάτσε να τσεκάρω μια

Edit. Κανονικά τα έσωσε βέβαια μου βγάλε ότι έχω 96 % οξυγόνο που δεν παίζει (με γιατρικό μηχάνημα μου βγάλε 99)

Έχει για να λει ότι έχει

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να τσεκάρω μια

Edit. Κανονικά τα έσωσε βέβαια μου βγάλε ότι έχω 96 % οξυγόνο που δεν παίζει (με γιατρικό μηχάνημα μου βγάλε 99)

Έχει για να λει ότι έχει

Τι περιμενετε βρε παιδια ;;;; Μετρησεις ακριβειας;;;;

Αν ηταν ετσι δεν θα υπηρχαν μηχανηματα δεκαδων χιλιαδων ευρω!!!

Το εχει για να εχει ειναι σχετικο γιατι οσο κι αν φαινεται παραλογο , υπαρχουν συνανθρωποι μας που το εμπιστευονται ως μετρηση!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι περιμενετε βρε παιδια ;;;; Μετρησεις ακριβειας;;;;

Αν ηταν ετσι δεν θα υπηρχαν μηχανηματα δεκαδων χιλιαδων ευρω!!!

Το εχει για να εχει ειναι σχετικο γιατι οσο κι αν φαινεται παραλογο , υπαρχουν συνανθρωποι μας που το εμπιστευονται ως μετρηση!!!

 

95 με 99 απέχει πολύ σε βαθμό να θεωρείτε πάθηση (αν το δεις μερικές φορές συνεχόμενες) ετσι δεν ξέρω κατά πόσο κάλο ειναι να το έχει (από μένα τουλάχιστον συγκεκριμένη λειτουργεια καλύτερα να μην υπηρχε καθώς δείχνει κάτι σοβαρό άμεσα συσχετισμένο με την υγεία και δεν το δείχνει σωστά....... )

 

+ έκατσα και εκανα δωκιμες δεν το δείχνει πάντα λάθος...... ειναι καθαρά 50%50 βλεπω μια το δείχνει καλά συνεχόμενα μια το δείχνει αλλαν ταναλον πάλη συνεχόμενα... για σιγουριά το δοκίμασα και σε δυο άτομα..........

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Τελικά και στη γυναίκα δεν συγχρονίζει η μέτρηση οξυγόνου στην εφαρμογή health.

Αυτή με άλλο κινητό.

Και οι δύο είμαστε με έκδοση εφαρμογής 10.1.0.511 και στο band 1.1.0.152

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά και στη γυναίκα δεν συγχρονίζει η μέτρηση οξυγόνου στην εφαρμογή health.

Αυτή με άλλο κινητό.

Και οι δύο είμαστε με έκδοση εφαρμογής 10.1.0.511 και στο band 1.1.0.152

 

εκανα και εγω update το health μολις και δοκίμασα και σε μενα βάρεσε τιλτ δεν συγχρονίζει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...