Jump to content

Honor Band 5


aenaos15
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 336
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι το βρήκα τελικά και αυτό... ήμουν προετοιμασμένος από τα βιντεάκια στο YouTube ότι θα με παιδέψει λίγο μέχρι να βρω τη σωστή θέση!

Βασικά σ'εμένα δούλεψε ως εξής: λίγο ψηλότερα από τον καρπό, σφιχτά και κάπως λοξά στο χέρι!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το βρήκα τελικά και αυτό... ήμουν προετοιμασμένος από τα βιντεάκια στο YouTube ότι θα με παιδέψει λίγο μέχρι να βρω τη σωστή θέση!

Βασικά σ'εμένα δούλεψε ως εξής: λίγο ψηλότερα από τον καρπό, σφιχτά και κάπως λοξά στο χέρι!

εχεις καποιο λινκ που να το δειχνει;Είναι το μόνο που δεν καταφέρνω.

Α!Και να σβήνω την μία notification.Αν υπάρχουν παραπάνω σβήνουν.

Link to comment
Share on other sites

Σου δίνει τη δυνατότητα να έχεις την οθόνη ενεργοποιημένη επι 5’....

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Σου δίνει τη δυνατότητα να έχεις την οθόνη ενεργοποιημένη επι 5’....

Μου φάνηκε λίγο κουλο να είναι το προφανές!

 

Τις ειδοποιήσεις αν τις σβήσω από το μπαντακι γίνεται να σβήνουν και από το κινητό;

Σιγαση κλήσης υπάρχει δυνατότητα;

Edited by kaloudis
Link to comment
Share on other sites

Μου φάνηκε λίγο κουλο να είναι το προφανές!

 

Τις ειδοποιήσεις αν τις σβήσω από το μπαντακι γίνεται να σβήνουν και από το κινητό;

Σιγαση κλήσης υπάρχει δυνατότητα;

 

Οχι και στα δυο και μαλιστα στο πρωτο δεν το βρισκω και βολικο γιατι μπορει καταλαθος να σβησεις τις ειδοποιησεις και να θελεις να παραμεινουν στο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Τέρμα άβολο για εμένα

Να χρειάζεται από 2 συσκευές που θεωρητικά δουλεύουν μαζί να χρειάζεται να σβήνω ειδοποιήσεις ξεχωριστά

Αφού υποτίθεται τις έχω διαβάσει

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά την τελευταία αναβάθμιση δεν μου ξαναεμφάνισε το θέμα με τη μη καταγραφή ύπνου.

 

Έχω μια άλλη απορία. Στην αρχική οθόνη της εφαρμογής, στο ρολόι που δείχνει το χρόνο μέτριας-έντονης άσκησης, εμφανίζεται ο χρόνος έντονης άσκησης. Εκεί όμως δεν μου προσθέτει το χρόνο έντονης άσκησης που εκτελείται αν έχω ενεργοποιήσει κάποιο πρόγραμμα από το band. Πχ κάνοντας πρόγραμμα στατικού ποδήλατου, το band (από το μενού του) μου δείχνει πχ ότι έκανα 10 λεπτά έντονης άσκησης, αλλά στην οθόνη της εφαρμογής του κινητού δεν προσμετρώνται (κινητό p10 lite)

 

Αντίθετα, στο honor κινητό της γυναίκας, προστίθενται στην εφαρμογή κανονικά και τα λεπτά έντονης άσκησης σε στατικό ποδήλατο.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κάνει κάτι άλλο τώρα μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις.

Βγαίνω για περπάτημα και ενεργοποιω το αντίστοιχο training mode και μετά από κανένα χλμ βγάζει ένα εικονακι με ένα μπλε σύμβολο, σαν κάτι να έχει πρόβλημα.

Το έχει προσέξει κανείς άλλος;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Βγήκε νέο firmware update 1.1.0.150. Δεν γράφει τι ακριβώς διορθώνει. Πάντως μετά το update, αν πας στους καρδιακούς παλμούς, φαίνεται το "Μείνετε ακίνητοι" ενώ μετράει και μάλιστα πολύ κοντά στο "BPM", που σημαίνει ότι μάλλον ξέχασαν είτε να το κάνουν align είτε να το σβήσουν τελείως :P

Δεν νομίζω να ήταν έτσι πριν.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέο firmware update 1.1.0.150. Δεν γράφει τι ακριβώς διορθώνει. Πάντως μετά το update, αν πας στους καρδιακούς παλμούς, φαίνεται το "Μείνετε ακίνητοι" ενώ μετράει και μάλιστα πολύ κοντά στο "BPM", που σημαίνει ότι μάλλον ξέχασαν είτε να το κάνουν align είτε να το σβήσουν τελείως :P

Δεν νομίζω να ήταν έτσι πριν.

Έτσι είναι και στη προηγούμενη έκδοση που έχω ακόμα!

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο αναβάθμιση του κινητού σε Α10 ζήτησαν και οι εφαρμογές της Huawei αναβάθμιση.Τωρα δεν δουλευει η καταγραφή του ύπνου στην εφαρμογή.Του κάνω συγχρονισμό και στο 77% σταματάει.
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο αναβάθμιση του κινητού σε Α10 ζήτησαν και οι εφαρμογές της Huawei αναβάθμιση.Τωρα δεν δουλευει η καταγραφή του ύπνου στην εφαρμογή.Του κάνω συγχρονισμό και στο 77% σταματάει.
Δεν έχει κανένα θέμα το Α10.

Τα services της HUAWEI κάνουν συχνά προβλήματα

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κανένα θέμα το Α10.

Τα services της HUAWEI κάνουν συχνά προβλήματα

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Nαι, δεν νομίζω ότι φταίει το android 10.Ασε που δεν υπάρχει η νέα έκδοση στο google play και πρέπει να κατέβει απο το ΑppGallery της Huawei

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η μετρήσεις... Με οξυμετρο που της έχω δει..και σε ηρεμία και μετά από άσκηση.. Όσο το είχα τουλάχιστον, τώρα αν σε κανένα update χάλασαν τίποτα δεν ξέρω

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, το εχω και εγω καποιο καιρο, πριν ειχα ενα xiaomi mi band 2, στην δουλεια λοιπον το αφηνα το κινητο στο γραφειο το mi max2, και ημουν στο υπογειο μεσα βαθια μιλαμε για αποσταση, ή πανω παλι μακρια και επιανε!!!!

το honor band 5 αποσυνδεεται ακομα και σε διπλανο δωματιο! τοσο μικρη εμβελεια το bluetooth ή εμενα εχει θεμα?

επισης δεν συνδεεται μονο του, πρεπει να ανοιγοκλεισω το bt και να πατησω συνδεση στο προγραμμα. Ειναι τρομερα ενοχλητικο....

Τωρα μου χαρισαν ενα κινεζικο smartwatch και πιανει πολυυυυυ ποιο μακρια το bt και σε αυτο!!!

 

Τελος ενω το οξυμετρο μετρουσε αν και δυσκολα καλα, προχτες με παιρνω μετρηση, ξεκιναει απο 97 αρχισε να πεφτει σιγα σιγα χωρις να κανω κατι εγω και εφτασε 70!!!! ενταξει να παω νοσοκομειο για φιαλες οξυγονου....:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...