Jump to content

Honor Band 5


aenaos15
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειδα οτι επειδη δεν υπαρχει αντιστοιχο θεμα με το ρολοι κι επειδη γινονται μπερδεματα γιατι αρκετοι φιλοι που το αγορασανε γραφουν στο θεμα του honor 4 , αποφασισα να ανοιξω αυτο το θεμα για να γραφουμε οσοι το εχουμε .

Αν καποιος mod κρινει οτι δεν ειναι αναγκαιο , ας το σβησει η ας το μετακινησει οπου ειναι πιο σωστο,

Εγω το πηρα σημερα στα 44,90 και το εχω για φορτιση. Ηδη το συσχετισα με την εφαρμογη health της huawei κι εκανε αμεσως update στην εκδοση 1.1.0.100.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 336
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περιμένω το Honor Band 5 από Κίνα μεριά....

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτόν τον τρόπο?

https://amazfitwatchfaces.com/forum/viewtopic.php?t=988

Αντε και κάνεις αυτόν τον τρόπο που θα βρεις/κάνεις custom watch face; πάντως στην global που έχω έχει γύρο στα 60 μέσα στην εφαρμογή.. Πιστεύω ένα από αυτά θα σου κάνει!
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το Band 5-Β63....και γίνονται συνεχόμενες αναβαθμίσεις.......τώρα βρίσκομαι με την 1.1.0.104! Είναι η τελευταία και για σας?

Παιδικό βραχιολάκι (για δημοτικό) θα το χαρακτήριζα με την πρώτη ματιά...(μικρό στο μάτι, μεγάλο στο "κολυμβητήριο"????)

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Ξέρει κάποιος ποια είναι η διαφορά ανάμεσα σε αυτές τις εκδόσεις;

 

https://m.gearbest.com/smart-wristband/pp_3002288453693481.html?wid=2000001

 

 

https://m.gearbest.com/smart-wristband/pp_009736763059.html?wid=1349303

 

Ποια να προτιμήσω;

Link to comment
Share on other sites

Αντε και κάνεις αυτόν τον τρόπο που θα βρεις/κάνεις custom watch face; πάντως στην global που έχω έχει γύρο στα 60 μέσα στην εφαρμογή.. Πιστεύω ένα από αυτά θα σου κάνει!

Που τα βρήκες τα 60 ρε πατριώτη??

Link to comment
Share on other sites

Που τα βρήκες τα 60 ρε πατριώτη??
64 για την ακρίβεια...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

64 για την ακρίβεια...
Τα οποία προσπαθώ να τα ανεβάσω και δε μπορώ... Ούτε καν τις φατσουλες δε δείχνει!
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το 5άρια πρέπει να τα βλέπεις στο watchface αν έχεις το 4 δεν δείχνει κάτι..δεν έχει επιλογή να αλλάξεις watchface από το app?

Ναι η 104 είναι η τελευταία..Επειδή είδα ένα βίντεο με μετατροπές για το amazifit gtr..αν περπατάτε κυρίως και λειτουργείτε την πλοήγηση υπάρχει το navigator for Huawei band κτλ

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by dimgeo

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνω στα Περισσότερα>Προσόψεις και εδώ βλέπω ότι υπάρχουν μόνο 7-8!

Τι πρέπει να κάνω για τα εξήντα τέσσερά σου? Το Band 5 έχω!! Φως στο τούνελ.....

Αυτό το navigator for huawei Band 2,3,4,5 and... το κατέβασα αλλά δεν κάνει κάτι και το απεγκατέστησα...Αλήθεια πως λειτουργεί?

Ενεργοποίησα το notifications στο Huawei Band Maps και μετά...ένα ωραίο τίποτα!

Το τελευταίο στις εφαρμογές στο ρολόι..αυτό με το κόκκινη βούλα που φαίνεται σαν player τι είναι και τι κάνει? Γράφει "Άγνωστη κατάσταση"

Στο "Προπόνηση" γιατί έχει μόνο 9 αθλήματα?

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Player είναι για έλεγχο μουσικής του smartphone ..αν βάλεις να παίζει μουσική το κινητό από εκεί μπορείς να αλλάξεις κομμάτι να παίξεις με την ένταση κτλ..9 έχει..Δεν ξέρω γιατί δεν σου δείχνει τα υπόλοιπα..Μήπως να δοκιμάζεις απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση Αφού διαγράψεις το ρολόι..και δώσε πλάκες της άδειες που θέλει..Μήπως θέλει ίντερνετ για να δει τα άλλα γιατί τα κατεβάζει και τα περνάει εκείνη την ώρα νομίζω

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Εκτός ότι θέλει ίντερνετ τρώει και πολύ σκάλωμα μέχρι να τις ανοίξει και μερικές φορές πρέπει να μπεις και να ξανά βγεις..

Εγώ εδώ τις βρίσκω.

Πάντως σε σχέση με το mi band 4 το δικό μας δεν έχει και πολύ παραμετροποίηση! Βλέπω στο mi band 4 μέχρι και τον ίδιο τον χάρτη της Google μπορείς να βλέπεις όχι μόνο τις οδηγίες! Συν τα άπειρα watch face που έχει και μπορείς να κάνεις.. fbd824ec8e02cc313b2ae4262a747e55.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 μέρες χρήσης διαπίστωσα ότι έχει-κάνει:

1) Άριστη Φωτεινότητα οθόνης

2) Γρήγορο σκρολ, αλλά βρίσκει μεγάλες δυσκολίες μέσα στο νερό

3) Καλές μετρήσεις (καλές είπαμε όχι άριστες...).

Παράδειγμα δεν μπορεί να ξεχωρίσει αν πηγαίνεις με ποδήλατο ή περπατάς..και καταλήγει να τα χρεώνει όλα στο περπάτημα.

Που να μιλήσω και για ηλεκτρικό ποδήλατο-περπάτημα!!

4) Λίγα τα αθλήματα που έχει...για να μην πω κατάσταση προς μούφα!

5) Δεν έχει το ποδήλατο εξωτερικού χώρου (σε άλλα κινητά πλην Huawei) που με ενδιαφέρει...

6) Τα μηνύματα ενώ τα διαγράφεις σου τα ξαναεμφανίζει μετά από λίγο, αν και τα έχεις διαβάσει....μάλλον για να τα εμπεδώσεις?

7) Άθλια εφαρμογή στο κινητό.....θέλει πολύ δουλειά ακόμη.

8) Μικρή οθόνη για μέχρι γυμνασίου παιδιά....(με δυσκολία για φοιτητές)

9) Δεν έχει αρκετές δυνατότητες αντίστοιχων ρολογιών που θα μπορούσε..(αν και έχει 6 σένσορες...του κιλού?)

10) Μοιάζει περισσότερο με παιχνιδάκι...παρά για κάποιο το σοβαρό βραχιολάκι (των φυλακισμένων είναι καλύτερα...).

11) Στα αθλήματα που έχει κατά 70% τα πάει καλά...

12) Δεν συνδέεται στην apk της Samsung (Note 9), ούτε και σε άλλες γνωστές εφαρμογές διατροφής...(εκτός των MyFitnessPal & Google Fit)

13) Πολλά τα λεφτά 'Αρη για ένα τέτοιο ρολογάκι...μάλιστα εδώ βρίσκει εφαρμογή το τραγουδάκι:

14) Τώρα κατάλαβα γιατί το έδιναν δώρο με την αγορά ενός σοβαρού Ηuawei κινητού...

(Αγοράστε το σοβαρό κινητό, αλλά πάρτε και μια "χαζαμάρα" για δώρο, πάντα στα πλαίσια κινεζικής αστειότητας)!!!!

Υ.Γ. Διέγραψα, όπως μου είπατε, πρώτα το ρολόι και μετά την εφαρμογή, αλλά οι προσόψεις δεν εμφανίζονται...κάτι άλλο σκέφτεστε?

Στην παραπάνω εικόνα δεν εμφανίζει το "προσόψεις ρολογιού" και πάει κατ' ευθείαν στο βοήθεια!!! Έλα Χριστέ και Παναγιά..άλλη Apk έχετε εσείς, άλλη εγώ?

Ούτε με την αναβάθμισή της από το Aptoide dev (κινεζιά γαρ) δεν έγινε τίποτα....

Μάλλον δεν χωνεύουν οι Κινέζοι τους Κορεάτες... +1 όποιοι κατάλαβαν

Αυτή η βλακεία Huawei Band Maps πως λειτουργεί τελικά?

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Παίρνω λοιπόν το Honor 10 του σπιτιού και "ω του θαύματος" εμφανίστηκαν οι προσόψεις στην εφαρμογή "Υγεία" στο κινητό!

Πηγαίνω λοιπόν να τις μεταφέρω όλες...αλλα δεν μ' αφηνε.... Μια-μια μου λέει... τι τις θέλεις όλες?? Ακόμη και αυτές του halloween που πέρασε!!!

Συμπέρασμα: Αν δεν έχετε κινητό της Huawei-Honor μην αγοράσετε το Band 5 !!! Είναι φτιαγμένο μόνο για τα τομάρια (= κορμιά) τους... (LOL)

..και τότε λες το επικό: Τα θέλετε και τα τραβάτε από τους αμερικανούς! Εμ κι αυτοί καλά σας κάνουν, αφού εσείς προσέχετε μόνο την Χαβάη σας!!

Link to comment
Share on other sites

Εκτός ότι θέλει ίντερνετ τρώει και πολύ σκάλωμα μέχρι να τις ανοίξει και μερικές φορές πρέπει να μπεις και να ξανά βγεις..

Εγώ εδώ τις βρίσκω.

Πάντως σε σχέση με το mi band 4 το δικό μας δεν έχει και πολύ παραμετροποίηση! Βλέπω στο mi band 4 μέχρι και τον ίδιο τον χάρτη της Google μπορείς να βλέπεις όχι μόνο τις οδηγίες! Συν τα άπειρα watch face που έχει και μπορείς να κάνεις.. fbd824ec8e02cc313b2ae4262a747e55.jpg

Δεν ξέρω τι προβλήματα έχεις ..Δεν αντιμετωπίζω τίποτε από όσα λες..μικρή οθόνη λες..ίδιο μέγεθος με του mi band είναι..Πώς βλέπεις τον χάρτη της google και τι καταλαβαίνεις αν το βλέπεις??εδώ στο κινητό με 6.5 ίντσες και το πάω το ζουμ στο τέρμα...σε λίγο θ μας πείτε ότι μετράει και χειρότερα από το mi band.

YΓ: με το p30 lite έδιναν το honor band 3 pro με gps και όχι το 5

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by dimgeo

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω σε σας τι παιζει αλλα σε μενα μια χαρα συνδεεται με ios. Αρα δεν ισχυουν τα περι μη συνδεσης με αλλα κινητα πλην της huawei-Honor.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Το ότι συνδέεται... ασφαλώς και συνδέεται, πολύ εύκολα μάλιστα!

Το ότι δεν αναπτύσσει όλες τις δυνατότητες που ξεδιπλώνει σε κινητά Huawei-Honor είναι άλλο πράγμα!

Υ.Γ. Αυτό το "Άγχος" στην εφαρμογή Υγεία στο κινητό πως λειτουργεί?

Link to comment
Share on other sites

Το ότι συνδέεται... ασφαλώς και συνδέεται, πολύ εύκολα μάλιστα!

Το ότι δεν αναπτύσσει όλες τις δυνατότητες που ξεδιπλώνει σε κινητά Huawei-Honor είναι άλλο πράγμα!

Υ.Γ. Αυτό το "Άγχος" στην εφαρμογή Υγεία στο κινητό πως λειτουργεί?

 

Το "αγχος " φιλε δεν λειτουργει στη συσκευη αυτη.

Ας διαβασεις λιγο και τις οδηγιες , μην γραφεις εδω μεσα οτι να ειναι.

Πηρες ενα ρολοι με 40 ευρω και θελεις να εχει τις δυνατοτητες ενος με 240 ευρω.

Και στη τελικη αν δεν σε ικανοποιει , πουλησε το και παρε ενα της samsung , για να συνδεεται ανετα με το note 9 .

Edited by aenaos15

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Το "αγχος " φιλε δεν λειτουργει στη συσκευη αυτη.

Ας διαβασεις λιγο και τις οδηγιες , μην γραφεις εδω μεσα οτι να ειναι.

Πηρες ενα ρολοι με 40 ευρω και θελεις να εχει τις δυνατοτητες ενος με 240 ευρω.

Και στη τελικη αν δεν σε ικανοποιει , πουλησε το και παρε ενα της samsung , για να συνδεεται ανετα με το note 9 .

Το "άγχος" που λειτουργεί στο Note 9 αλλά δεν συνδέεται με το Χαλβάη Band 5 που δεν μπορεί να το μετρήσει (χρειάζεται κι άλλη συσκευή!!!), ενώ μετράει το BMP της καρδιάς !!! Μας κοροιδεύουν, ξύπνα! Τι δεν καταλαβαίνεις? Μα φαίνεται καθαρά ότι το Band είναι μόνο για όσους έχουν συσκευές Χαλβάη 5 - 0!!

Που να σου έδειχνα ένα άλλο με 15 ευρώ που κάνει (παππάδες) αλλά και πάλι δεν σου μίλησα μέχρι σήμερα και για το Mi Band!!!! Σταματάω εδώ!

Αλήθεια το πουλάω, καινούργιο όπως είναι, το θέλεις?

Άρχισε η αντίστροφη μέτρησή του.... τικ τακ, τικ τακ....

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Πιάστηκες κορόιδο φίλε , έπρεπε να πάρεις αυτό με τα 15 ευρώ. Άντε τώρα στα θέματα της Samsung να πεις τι ωραίο κινητό έχεις !!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Πιάστηκες κορόιδο φίλε , έπρεπε να πάρεις αυτό με τα 15 ευρώ. Άντε τώρα στα θέματα της Samsung να πεις τι ωραίο κινητό έχεις !!!

Στα ίδια λεφτά κοίτα τι κάνει το άλλο που έχω..... https://www.geekbuying.com/item/Makibes-BR3-Smart-Watch-1-3-Inch-Built-in-GPS-Heart-Rate-Monitor-Black-413236.html

Έτσι για να μαθαίνεις....να συγκρίνεις... και να καταλαβαίνεις τι σου πουλάνε...οι Χαλβάδες (η Huawei) Κώτσο..εεε συγνώμη aenaos15!

Υ.Γ. Όσο για το Mi Band που σου έλεγα, μπορείς να απευθυνθείς και συ στο αντίστοιχο θέμα....δεν είναι κακό να μαθαίνουμε!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μπορώ να σου δείξω με 4 ευρώ..μπαντ Όχι ρολόι..Αλλά το έχω συγκρίνει και το 4 και το 5 με πάρα πολλά band(είχε και όλα τα mi μέχρι το 3..και πολλά διαφορά band είχα ένα από banggood των 22 που μετρούσε και πίεση..και οξυγόνο..καμιά σχέση η μέτρησης του αισθητήρα του Χάρβαρντ με αυτό που φοράει ..Καλά το mi ήταν ακόμη χειρότερο..ειδικά στους παλμούς

Είχα και ένα του 20ρικού με γερμανικό αισθητήρα ..βασικά 2 γιατί είχα πάρει και για τον κολλητό μου..το δικό πηγε 1 μήνα το δικό του 15 μέρες..το άγχος είναι για το gt2 που έχει τέτοια δυνατότητα και έχει την ίδια εφαρμογή..Αλλά προφανώς αν είσαι άνθρωπος που σκοτώνεται για να αλλάξεις μεταξύ 2000 watchfaces σε μια οθόνη μιας ιντζας το band δεν κανει για εσένα...είναι υπερβολικά πιο έξυπνο

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Στα ίδια λεφτά κοίτα τι κάνει το άλλο που έχω..... https://www.geekbuying.com/item/Makibes-BR3-Smart-Watch-1-3-Inch-Built-in-GPS-Heart-Rate-Monitor-Black-413236.html

Έτσι για να μαθαίνεις....να συγκρίνεις... και να καταλαβαίνεις τι σου πουλάνε...οι Χαλβάδες (η Huawei) Κώτσο..εεε συγνώμη aenaos15!

Υ.Γ. Όσο για το Mi Band που σου έλεγα, μπορείς να απευθυνθείς και συ στο αντίστοιχο θέμα....δεν είναι κακό να μαθαίνουμε!

Μπήκες για να διαλύσεις το θέμα;;

Εντάξει είπες αυτά που ήθελες , άσε μας τώρα να μιλήσουμε για το συγκεκριμένο ρολόι και εσυ άνοιξε ένα άλλο θέμα για τα δικά σου .

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπήκες για να διαλύσεις το θέμα;;

 

Εντάξει είπες αυτά που ήθελες , άσε μας τώρα να μιλήσουμε για το συγκεκριμένο ρολόι και εσυ άνοιξε ένα άλλο θέμα για τα δικά σου .

Άστον άνθρωπο βρε μπορεί αυτό να είναι το Hobbie του να χαλάει συζήτηση (όπως φτιάχνεται ο καθένας)
Link to comment
Share on other sites

Να και το άλλο Band που κάνει παππάδες με σχεδόν 15 ευρώ που σας έλεγα....(και δεν είναι μόνο για Χαλβάδες=Huawei)

https://www.banggood.com/DT-NO_1-DT78-Full-Touch-Silicone-Wristband-Heart-Rate-BP-BO2-Monitor-Fitness-Tracker-Smart-Watch-p-1600173.html?admitad_uid=052c560378f3975c03f6ab6b24406077&utm_content=634859&tagtag_uid=052c560378f3975c03f6ab6b24406077&ID=224&cur_warehouse=CN

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...