Jump to content

DT NO.1 DT98


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρώτη μου επαφή με τον χώρο των smartwatch με το συγκεκριμένο.

Η επιλογή μου έγινε με κριτήρια εμφάνισης, τιμής και BT call , στις λίγες ώρες χρήσης φαίνεται να καλύπτει μία χαρά τα παραπάνω .

Ηρθε σε συσκευασία με 2 λουράκια και μαγνητικό φορτιστή καθώς και με οδηγίες χρήσεως, συνολική τιμή γύρω στα 40 € μαζί με το priority από banggood .

H εφαρμογή του https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kct.fundo.btnotification&hl=el δείχνει να είναι πλήρης και η σύνδεση με το κινητό μου ( xiaomi mi9t pro ) έγινε άμεσα όπως και ο συγχρονισμός με τον τηλ. κατάλογο.

Ελληνικά δεν υποστηρίζει σαν γλώσσα μενού, δεν ξέρω όμως τις γίνεται στην οθόνη με την γλώσσα γιατί τις επαφές μου τις έχω με λατινικούς χαρακτήρες.

Το ΒΤ call δουλευει μία χαρά και η ακουστική του είναι παραπάνω από ικανοποιητική. Η οθόνη έχει πολύ καλή ευκρίνεια με την ρύθμιση φωτεινότητας στο max ακόμα και σήμερα που έχουμε στην Αθήνα έντονη ηλιοφάνεια.

Μένει να δω τις επόμενες ημέρες πως πάει από μπαταρία , ο κατασκευαστής αναφέρει 2 ημέρες συνδεδεμένο μέσω BT και 7 ημέρες χωρίς.

Εν κατακλείδι και ως πρώτη επαφή έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος για τα χρήματα που έδωσα.

Εδώ η σελίδα του κατασκευαστή.

https://www.dtone.cc/smart-watch/dt98.html

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χρόνια πολλά.

Μήπως μπορείς να μας πληροφορήσεις για την αντοχή της μπαταρίας

(σε σύνδεση κυρίως με το κινητό για ειδοποιήσεις)?

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ, η διάρκεια μπαταρίας είναι εκεί,max 2 ημέρες με όλα ανοιχτά

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

https://www.angroid.gr/android-reviews/to-real-life-review-toy-dt-no-1-dt98

review πολύ κατατοπιστικό και 100% αντικειμενικό

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χρόνια πολλά και καλά.

Ηδη το παράγγειλα, ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας

Παρελαβες;με το τελωνείο τι γίνεται;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβες;με το τελωνείο τι γίνεται;

 

Δεν έχω παραλάβει ακόμα, και λογικα δεν θα έχω τελωνείο λόγω της μεθόδου αποστολής με priority DM

από το banggood.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παραλάβει ακόμα, και λογικα δεν θα έχω τελωνείο λόγω της μεθόδου αποστολής με priority DM

από το banggood.

Εντάξει, όταν παραλάβεις αν μπορείς ενημέρωσε, γιατί θέλω να το παραγγείλω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Φίλε kabalos-1971

Το tracking number δείχνει για το dt 98 ότι:

19/1/20 13:01 - ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ, Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

και 19/1/20 13:01 - ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ), Κ.Α.Τ.

Οπότε δεν βλέπω τελωνείο εκτός αν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, όταν παραλάβεις αν μπορείς ενημέρωσε, γιατί θέλω να το παραγγείλω.

 

Τελικά δεν είχα τελωνείο φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Το ρολοι το παρελαβα σημερα , σε γενικες γραμμες ειμαι ικανοποιημενος ,αυτο που ανακαλυψα (και με χαλασε )και θελω να το ψαξω,ειναι οτι στο bluetooth call οταν εχεις συνδεμενο και ακουστικο στο τηλεφωνο δεν σου δειχνει την κληση στο ρολοι,ενω αν ειναι συνδεμενο μονο του στην δειχνει και μπορεις να την απαντησεις,πραγμα που εμενα λιγο μου την εσπασε γιατι ηθελα να βλεπω την κληση στο ρολοι και να απανταω απο το ακουστικο,(αυτην την λειτουργια την εχει το samsung galaxy watch, αλλα, δεν μπορεις να συγκρινεις τα δυο ρολογια...)
Link to comment
Share on other sites

Το ρολοι το παρελαβα σημερα , σε γενικες γραμμες ειμαι ικανοποιημενος ,αυτο που ανακαλυψα (και με χαλασε )και θελω να το ψαξω,ειναι οτι στο bluetooth call οταν εχεις συνδεμενο και ακουστικο στο τηλεφωνο δεν σου δειχνει την κληση στο ρολοι,ενω αν ειναι συνδεμενο μονο του στην δειχνει και μπορεις να την απαντησεις,πραγμα που εμενα λιγο μου την εσπασε γιατι ηθελα να βλεπω την κληση στο ρολοι και να απανταω απο το ακουστικο,(αυτην την λειτουργια την εχει το samsung galaxy watch, αλλα, δεν μπορεις να συγκρινεις τα δυο ρολογια...)

 

Ελληνικούς χαρακτήρες εχει στις ειδοποιησεις; (fb, messenger, μυνηματα, email κτλ)

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω μια απορία.

Όταν είναι συνδεδεμένο το DT98 με το τηλέφωνο σε εισερχόμενη κλήση πως γίνεται να επιλέξω να απαντήσω από το τηλέφωνο?

Μου διαφεύγει κάτι ή δεν γίνεται?

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά στην παρέα των DT98 :)

 

Μήπως κάποιος απο εσας έχει ασχοληθεί, εαν υπάρχει η δυνατότητα το software να δεχτεί update ?

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Γειά στην παρέα των DT98 :)

 

Μήπως κάποιος απο εσας έχει ασχοληθεί, εαν υπάρχει η δυνατότητα το software να δεχτεί update ?

 

 

δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα, δες εδώ ποια έχουν https://www.dtone.cc/firmware/

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδια μολις σημερα το παρηγγειλα. Ειναι πανεμορφο!!! Το μονο που διαβαζω ειναι το θεματακι της μπαταριας. Επισης το πηρα εδω απο Ελλαδα γιατι απο bangood ή απο gearbest τωρα και με κορονοιο θα ερχοταν σε 2 μηνες!!! Επισης απο οτι βλεπω εχει και τελωνειο. Μια η αλλη ερχεται. Το εβαλα στο καλαθι του bangood και με μεταφορικα απο 49 μου πηγε 55. Συν το τελωνειο αλλα 10-12 ευρω. Εγω το πηρα 65. Το περιμενω αυριο. Θα επανελθω με εντυπωσεις!
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...