Jump to content

ΝΕΟ ΚΡΥΠΤΟΝΟΜΙΣΜΑ


johnbakk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όποιος έχει Discord υπάρχει το παρακάτω κανάλι που ασχολείται με το Π.

Αναφερω πως ο συγκεκριμένος server είναι ανεπίσημος (Unofficial) και οτιδήποτε αναφέρεται δεν εκφράζει τις επίσημες απόψεις της Core team, των Ελλήνων moderators ή του Pi Network γενικότερα. Πρόκειται για έναν ανεξάρτητο server τον οποίο έχουν φτιάξει απλοί χρήστες. Το καλό με αυτό το κανάλι είναι ότι μπορουν συζητηθούν διαφορά θέματα εκτός Π και για άλλα crypto και πολλά άλλα.

Οποίος ενδιαφέρεται ας ακολουθήσει τον παρακάτω σύνδεσμο.

 

https://discord.gg

Edited by XP130TD
αφαίρεση referral
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 116
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
Δουλεια δεν εχετε

Όντως αυτή την εποχή δεν έχω. Για αυτό και θα δοκιμάσω κάτι που δεν μου ζητάει λεφτά και δεν μου υπόσχεται ότι θα με κάνει πλούσιο γρήγορα και εύκολα.

"Δήλωση αποποίησης ευθύνης #2: Το π ΔΕΝ είναι εύκολο και γρήγορο χρήμα.

Το π δε συνεπάγεται εύκολο και γρήγορο κέρδος. Αποτελεί ένα project με μακροπρόθεσμους στόχους, και του οποίου η επιτυχία εξαρτάται από τη συλλογική συνεισφορά των μελων του. "

 

 

Ακριβώς, τόσο πολύπλοκο που μόνο για παγίδευση αφελών υπάρχει.

Έστω και 0,05€ να δώσει κάποιος για δοκιμή, μέσω οικονομίας κλιμακος, κάποιοι έχουν σοβαρό κέρδος.

Κάτι παρόμοιο έχει και στο τελεγραμ όπου χτυπάνε κάτι στο μπανγκουντ και μετά μηδενίζεται η τιμή και αγοράζει κάποιος το προϊόν δωρεάν.

Αυτό μπορεί να το ισχύριστείς για οποιονδήποτε . διάβασε σε παρακαλώ την παρακάτω παραπομπή , είναι η σελίδα στα ελληνικά.

Λύνει πολλές απορίες.

https://minepi.com/faq?lang=el

Edited by XP130TD
αφαίρεση referal
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Η αξία οποιουδήποτε και οτιδήποτε σε αυτόν τον πλανήτη αποτιμάται/μετριέται σε χρήμα/νόμισμα.

Οπότε αυτός που εκδίδει το νόμισμα βρίσκεται στην κορυφή της πυραμίδας ελέγχου της εργασίας.

Αν κάποιος αφιερώσει αυτόν τον χρόνο σε κάτι πραγματικό, σαφώς και θα κερδίσει περισσότερα χρήματα και χωρίς ρίσκο.

Link to comment
Share on other sites

Η αξία οποιουδήποτε και οτιδήποτε σε αυτόν τον πλανήτη αποτιμάται/μετριέται σε χρήμα/νόμισμα.

Οπότε αυτός που εκδίδει το νόμισμα βρίσκεται στην κορυφή της πυραμίδας ελέγχου της εργασίας.

Αν κάποιος αφιερώσει αυτόν τον χρόνο σε κάτι πραγματικό, σαφώς και θα κερδίσει περισσότερα χρήματα και χωρίς ρίσκο.

Θέλεις να πεις ότι αυτός που θα στήσει μία επιχείρηση και θα δουλέψει νόμιμα , χωρίς λοβιτούρες, θα κερδίσει περισσότερα χρήματα και χωρίς ρίσκο σε σχέση με αυτόν που κόβει χρήμα;

Γιατί αυτό καταλαβαίνω από αυτά που γράφεις.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Η αξία σχετίζεται την κεφαλοποιηση και πόσοι χρήστες το χρησιμοποιούν. Καλώς ή κακώς πλέον το Π έχει φτάσει τους 6 εκατομμύρια χρήστες. Βέβαια από κεφαλοποιηση μηδέν αλλά ας έχουμε υπομονή. μέχρι τον Μάρτιο του 21. Edited by johnbakk
Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να πεις ότι αυτός που θα στήσει μία επιχείρηση και θα δουλέψει νόμιμα , χωρίς λοβιτούρες, θα κερδίσει περισσότερα χρήματα και χωρίς ρίσκο σε σχέση με αυτόν που κόβει χρήμα;

 

Γιατί αυτό καταλαβαίνω από αυτά που γράφεις.

Φίλε εννοείται ότι αυτός που κόβει χρήμα είναι στην κορυφή.

Αυτός που παλεύει με κρυπτονομισματα ΔΕΝ κόβει νόμισμα αλλά παράγει κάτι που αποτιμάται σε νόμισμα.

Μεγάλη διαφορά γι αυτό η ΕΚΤ δεν ασχολείται καν με τέτοιες καταστάσεις.

Στην καλύτερη περίπτωση απλώς να απαγορεύσει την κυκλοφορία τους.

 

Αν λοιπόν κάποιος αφιερώσει τον χρόνο και τους πόρους, που διαθέτει για την παραγωγή κρύπτο νομισμάτων σε μια πραγματική εργασία, σαφώς θα δουλέψει καλύτερα εάν βέβαια κατέχει τις βασικές αρχές δημιουργίας επιχειρήσεων.

 

Αλλιώς είναι εντελώς χαμένος.

Link to comment
Share on other sites

Αν λοιπόν κάποιος αφιερώσει τον χρόνο και τους πόρους, που διαθέτει για την παραγωγή κρύπτο νομισμάτων σε μια πραγματική εργασία, σαφώς θα δουλέψει καλύτερα εάν βέβαια κατέχει τις βασικές αρχές δημιουργίας επιχειρήσεων.

Το μόνο που δεν έχεις λάβει υπόψιν για το συγκεκριμένο κρυπτονόμισμα είναι ότι ο χρόνος σου είναι ένα κλικ ανά ημέρα και οι πόροι είναι μερικά μεγαμπάιτς στο κινητό σου.

Άντε και το ρεύμα που θα καταναλώσει από την μπαταρία.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που δεν έχεις λάβει υπόψιν για το συγκεκριμένο κρυπτονόμισμα είναι ότι ο χρόνος σου είναι ένα κλικ ανά ημέρα και οι πόροι είναι μερικά μεγαμπάιτς στο κινητό σου.

 

Άντε και το ρεύμα που θα καταναλώσει από την μπαταρία.

Too good to be true.

Έτσι νομίζουν οι αφελείς.

Έτσι ξεκινά η παγίδα και στο τέλος δεν θα καταλάβεις πως πιάστηκες στα δίχτυα.

Εγώ ξέρω πάντως μόνο χαμένους και δεν ξέρω κανένα που γνωρίζει έστω και έναν που κέρδισε έστω και 1€.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Too good to be true.

Έτσι νομίζουν οι αφελείς.

Έτσι ξεκινά η παγίδα και στο τέλος δεν θα καταλάβεις πως πιάστηκες στα δίχτυα.

Εγώ ξέρω πάντως μόνο χαμένους και δεν ξέρω κανένα που γνωρίζει έστω και έναν που κέρδισε έστω και 1€.:lol:

Έχεις δίκιο. :)

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Too good to be true.

Έτσι νομίζουν οι αφελείς.

Έτσι ξεκινά η παγίδα και στο τέλος δεν θα καταλάβεις πως πιάστηκες στα δίχτυα.

Εγώ ξέρω πάντως μόνο χαμένους και δεν ξέρω κανένα που γνωρίζει έστω και έναν που κέρδισε έστω και 1€.:lol:

 

:up::up::up::up:

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Too good to be true.

Έτσι νομίζουν οι αφελείς.

Έτσι ξεκινά η παγίδα και στο τέλος δεν θα καταλάβεις πως πιάστηκες στα δίχτυα.

Εγώ ξέρω πάντως μόνο χαμένους και δεν ξέρω κανένα που γνωρίζει έστω και έναν που κέρδισε έστω και 1€.:lol:

Χμ.....θυμησε μου να σου στείλω screenshot τις συναλλαγές μου από κρτπτονομισματα στην coinbase....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χμ.....θυμησε μου να σου στείλω screenshot τις συναλλαγές μου από κρτπτονομισματα στην coinbase....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λυπάμαι αλλά δεν θα σε πιστέψω.:lol:

Για τον απλούστατο λόγο ότι δεν δείχνουν τίποτα.

Πρέπει να ξέρουμε όλη την ιστορία από την αρχή.

Και αν πραγματικά έχεις κερδίσει κάτι είσαι από τους λίγους που εκμεταλλεύονται τους αφελείς και ψαρεύεις πελάτες.:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Τελικα τι παιζει με το π πως το βλεπετε ?

Πού το θυμήθηκες?

Χάνουμε το χρόνο μας και ελπίζουμε :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Για τις εξελιξεις του project μπορείτε να επισκέπτεστε την σελιδα

https://ellminepi.com/

Ειναι στα ελληνικα.

 

Επισης ριξτε μια ματια στο παρακατω βιντεο του ιδρυτη του project.

Ειναι μια εισαγωγή στο Blockchain, μέσω της εισαγωγής των βασικών στοιχείων του Bitcoin.

Επειδη εχει δυσκολη ορολογια βαλτε ελληνικα.

 

Edited by johnbakk
Link to comment
Share on other sites

Για τις εξελιξεις του project μπορείτε να επισκέπτεστε την σελιδα

https://ellminepi.com/

Ειναι στα ελληνικα.

 

Επισης ριξτε μια ματια στο παρακατω βιντεο του ιδρυτη του project.

Ειναι μια εισαγωγή στο Blockchain, μέσω της εισαγωγής των βασικών στοιχείων του Bitcoin.

Επειδη εχει δυσκολη ορολογια βαλτε ελληνικα.

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Αυτη την στιγμη δεν αξιζει τιποτα και μαλλον πολυ δυσκολα θα αξιζει κατι στο μελλον.Κανεις εξορυξη.....απο το κινητο μεσω εφαρμογης απο πλαυ στορε και αππλε στορε
Link to comment
Share on other sites

Αυτη την στιγμη δεν αξιζει τιποτα και μαλλον πολυ δυσκολα θα αξιζει κατι στο μελλον.

Λογικό ακούγεται, αφού δεν ξοδεύεις πόρους για να το παράξεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...