Jump to content

ΝΕΟ ΚΡΥΠΤΟΝΟΜΙΣΜΑ


johnbakk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 116
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Π στηρίζεται στην συμμετοχή των μελών του. Αυτό θα λάβει χώρα όταν ανοίξουν οι συναλλαγές μεταξύ μελών.Εχουν σκοπό να φτιάξουν δικό τους marketplace. Χρήματα δεν ζητάει και αυτά που δίνει είναι μόνο αριθμοί γιατί δεν γίνεται κανονικό mining. Σε λίγο καιρό θα γίνει και αυτό. Επίσης είμαι μέσα από τέλος Αυγούστου και έχουν μπει μέλη στην ομάδα μου που δεν ασχολούνται πλεον. Από αυτούς θα χάσω τους αριθμούς που έχω μεζεψει.Οταν θα μπει στα ανταλακτηρια τότε θα μιλήσουμε για κρυπτονομισμα με την έννοια που το ξέρουμε.

Επίσης αν ζήτηση χρήματα θα είμαι ο πρώτος που θα την κάνω με ελαφρά πηδηματάκια. Μέχρι τώρα όλα βαίνουν καλός όπως τα έχουν σχεδιάσει οι δημιουργοί. Μπορώ να σου πω και καλύτερα γιατί από ότι είδα ασχολούνται πολλοί που δεν πιστεύουν σε αυτό.

Δεν καταλαβαίνουν όμως ότι με αυτό που κάνουν το διαφημίζουν περισσότερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι τελευταίο και τέλος. Μέσα στο ελληνικό chat του Π γράφουν πολλοί αξιόλογοι άνθρωποι από οικονομολόγους - προγραμματιστες ακόμα και χακερς. Ένας από αυτούς προσπάθησε και άνοιξε την εφαρμογή του Π και στον κώδικα δεν βρήκε τίποτα μεπτο. Δηλαδή αυτές οι άδειες που ζητάει στην αρχή για της επαφές αυτό είναι και τέλος.

Επίσης δεν πιστεύω να υποσχέθηκε κάποιος ότι θα βγάλουμε χρήματα από την εφαρμογή.

Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι καλύτερα να είμαι μέσα και ας μην πετύχει το project πάρα απέξω και να πετύχει και να χτυπάω μετά το κεφάλι μου στον τοίχο.

Edited by johnbakk
Link to comment
Share on other sites

Το Π στηρίζεται στην συμμετοχή των μελών του. Αυτό θα λάβει χώρα όταν ανοίξουν οι συναλλαγές μεταξύ μελών.Εχουν σκοπό να φτιάξουν δικό τους marketplace. Χρήματα δεν ζητάει και αυτά που δίνει είναι μόνο αριθμοί γιατί δεν γίνεται κανονικό mining. Σε λίγο καιρό θα γίνει και αυτό. Επίσης είμαι μέσα από τέλος Αυγούστου και έχουν μπει μέλη στην ομάδα μου που δεν ασχολούνται πλεον. Από αυτούς θα χάσω τους αριθμούς που έχω μεζεψει.Οταν θα μπει στα ανταλακτηρια τότε θα μιλήσουμε για κρυπτονομισμα με την έννοια που το ξέρουμε.

Επίσης αν ζήτηση χρήματα θα είμαι ο πρώτος που θα την κάνω με ελαφρά πηδηματάκια. Μέχρι τώρα όλα βαίνουν καλός όπως τα έχουν σχεδιάσει οι δημιουργοί. Μπορώ να σου πω και καλύτερα γιατί από ότι είδα ασχολούνται πολλοί που δεν πιστεύουν σε αυτό.

Δεν καταλαβαίνουν όμως ότι με αυτό που κάνουν το διαφημίζουν περισσότερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι τελευταίο και τέλος. Μέσα στο ελληνικό chat του Π γράφουν πολλοί αξιόλογοι άνθρωποι από οικονομολόγους - προγραμματιστες ακόμα και χακερς. Ένας από αυτούς προσπάθησε και άνοιξε την εφαρμογή του Π και στον κώδικα δεν βρήκε τίποτα μεπτο. Δηλαδή αυτές οι άδειες που ζητάει στην αρχή για της επαφές αυτό είναι και τέλος.

Επίσης δεν πιστεύω να υποσχέθηκε κάποιος ότι θα βγάλουμε χρήματα από την εφαρμογή.

Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι καλύτερα να είμαι μέσα και ας μην πετύχει το project πάρα απέξω και να πετύχει και να χτυπάω μετά το κεφάλι μου στον τοίχο.

 

Όπως χτύπησαν το κεφάλι τους αρκετοί που ήξεραν για το bitcoin από τις αρχές . Ένας απο αυτούς ήμουν και εγώ .Το είδα , έψαξα πως κάνουμε minig αλλά δεν το πίστεψα και το παράτησα . Κάποια στιγμή σκεφτόμουν να αγοράσω bitcoin πριν δούμε τετραψήφιες αξίες για πρώτη φορά . Αλλά πάλι δεν το πίστεψα ! Το pi network είναι ενα project που μπορεί να πιάσει μπορεί και να μην πιάσει . Θεωρώ δεδομένο ότι θα μπει στα ανταλλακτήρια αλλά κάτσε να δούμε τί αξία θα πάρει .Ρίσκο δεν υπάρχει σε αντίθεση με άλλα κρυπτονομίσματα όπου στηρίζονται στο proof of work και πληρώνεις λεφτά για το mining σε hardware και ρεύμα . Ένα κουμπάκι πατάς κάθε 24 ώρες. Πάντως έχει προοπτικές και συμφωνώ απόλυτα με την τελευταία σου πρόταση .

 

Αφήνω εδώ ένα link με ενδιαφέρον : https://dimitriskarousos.com/%CF%84%CE%BF-pi-%CF%84%CE%B1-%CE%AD%CE%BE%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CE%BC%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%AC%CE%BA%CE%B9%CE%B1-%CF%83%CF%8E%CF%80%CE%B1-%CF%8C%CF%80%CE%BF%CF%85-%CE%BD%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B9?fbclid=IwAR3Nb7BEFr9bLL6jgP_KOZvRmDtF5HCpxATP1HJep1p5lIc93WKRnGwXyA4

 

Δείτε και αυτό:

Edited by Bananas
Link to comment
Share on other sites

Ρίσκο δεν υπάρχει σε αντίθεση με άλλα κρυπτονομίσματα όπου στηρίζονται στο proof of work

Δεν έχω καταλάβει όμως το pi πού στηρίζεται?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει όμως το pi πού στηρίζεται?

 

Το κρυπτονόμισμα Pi βασίζεται στο Stellar Consensus Protocol (SCP) και σε έναν αλγόριθμο

που ονομάζεται Federated Byzantine Agreement (FBA).

 

 

Μάθε αναλυτικά απο εδώ για το project αλλά έχει αρκετά τεχνικά πράγματα:

https://minepi.com/white-paper#paragraph_1

 

και στο link που έβαλα πιο πάνω προς τη μέση σου εξηγεί με απλά λόγια :

https://dimitriskarousos.com/%CF%84%CE%BF-pi-%CF%84%CE%B1-%CE%AD%CE%BE%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CE%BC%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%AC%CE%BA%CE%B9%CE%B1-%CF%83%CF%8E%CF%80%CE%B1-%CF%8C%CF%80%CE%BF%CF%85-%CE%BD%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B9?fbclid=IwAR3Nb7BEFr9bLL6jgP_KOZvRmDtF5HCpxATP1HJep1p5lIc93WKRnGwXyA4

Edited by Bananas
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει όμως το pi πού στηρίζεται?

 

:X....ΣΤΗ δημιουργική ασάφεια....:X

ακόμη και το stellar που αναφέρει ότι στηρίζεται...δεν έχει καμία σχέση με αυτό.

Το Stellar δεν βασίζεται στο mining για να φτάσει σε consensus, αλλά σε ένα ιδιότυπο staking.....

:lol:.......mobile mining..!!!!!:lol:

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Επειδη βλεπω οτι υπαρχουν πολλες αποψεις για την αξιοπιστια του project οι οποιες καλος εκφραζονται εδω μπορειτε να διαβασετε το white paper στα ελληνικα.Ειναι μια πολυ καλυ προσπαθεια των mods του ελληνικου chat .

http://helpi.gr/wp

Link to comment
Share on other sites

Επειδη βλεπω οτι υπαρχουν πολλες αποψεις για την αξιοπιστια του project οι οποιες καλος εκφραζονται εδω μπορειτε να διαβασετε το white paper στα ελληνικα.Ειναι μια πολυ καλυ προσπαθεια των mods του ελληνικου chat .

http://helpi.gr/wp

 

You become an Ambassador when new members join your earning team by using your invitation code when they sign up for Pi Network. Each member of your earning team provides a 25% boost to your earnings when they are actively mining. A new member can only be added to their inviter’s earning team, because each member only joins Pi once using one inviter’s invitation code. In other words, unlike the security circles where people can be added into multiple member’ circles based on trust, earning teams are fixed based on who invited whom. Each invitee in the world can only be claimed by one inviter.

 

:X...''Αναλαμβάνοντας το ρόλο Ambassador κερδίζεις επιπλέον 25% μπόνους επί το βασικό ρυθμό “εξόρυξης” π για κάθε νέο μέλος που προσκαλείς στο δίκτυο και κάνει mining. ''...αυτή την ''προωθητική'' ενέργεια πως θα την χαρακτηρίζατε εσείς?:mad:

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Τι δεν καταλαβαίνεις να στο κάνουμε δεκαρικακια;

 

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Είναι επίσημο John?

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελικά όχι. Έχει ενσωματωμένο invitation code όταν κατεβάζεις την εφαρμογή.

Πάντως είναι πολύ καλή δουλειά από άτομα που ασχολούνται σοβαρά με ιστοσελίδες.

Αυτό φαίνεται και από την δομή του site.

Δεν παύει να είναι μια πολύ καλή διαφήμιση που προωθεί το project.

Μαλλον κάτι τέτοιο φαντάζονται να φτιάξουν και οι δημιουργοί.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Η αξια του project ειναι τωρα ειναι αερας κοπανιστος στο μελλον παιζεται.

Το γραφω γιατι κυκλοφορουν ανταλακτηρια που το εχουν μεσα και βαζουν αξια οπως αυτο

 

https://coinstats.app/en/coins/pi-network

Αυτο ειναι καλο για το project γιατι εχει τραβηξει την προσοσχη αλλα επεναλαμβανω οτι δεν εχει αξια ακομα.

Π=0$

Τελος του μηνα θα μπει στην δευτερη φαση με nodes meaning απο υπολογιστη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω πως ορίζουν τιμή.

Μικρή διόρθωση το mining φίλτατε. Όσο για την αξία ναι εννοείται, όλοι στο μέλλον ποντάρουμε.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αξια του project ειναι τωρα ειναι αερας κοπανιστος στο μελλον παιζεται.

Το γραφω γιατι κυκλοφορουν ανταλακτηρια που το εχουν μεσα και βαζουν αξια οπως αυτο

 

https://coinstats.app/en/coins/pi-network

Αυτο ειναι καλο για το project γιατι εχει τραβηξει την προσοσχη αλλα επεναλαμβανω οτι δεν εχει αξια ακομα.

Π=0$

Τελος του μηνα θα μπει στην δευτερη φαση με nodes meaning απο υπολογιστη.

 

..ποιο ανταλλακτηριο????:lol::lol::lol::lol:

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω πως ορίζουν τιμή.

Μικρή διόρθωση το mining φίλτατε. Όσο για την αξία ναι εννοείται, όλοι στο μέλλον ποντάρουμε.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σωστός. Ευχαριστώ για την διόρθωση φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αρχισε η διαθεση της εφαρμογης node-κομβων για υπολογιστη.

Παρακατω θα δειτε πληροφοριες για την εφαρμογη και οδηγιες για εγκατασταση της.

 

http://helpi.gr/nodes

http://helpi.gr/inode

Μπορει να την κατεβασει οποιος θελει στον υπολογιστη του και θα συνδεθει με τον λογαριασμο του στο κινητο.

Η εφαρμογη εινα σε beta σταδιο και σε τρεις μηνες θα ολοκληρωθει η επιλογη μελων που θα την χρησιμοποιησουν.

Καλη αρχη λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

Αρχισε η διαθεση της εφαρμογης node-κομβων για υπολογιστη.

Παρακατω θα δειτε πληροφοριες για την εφαρμογη και οδηγιες για εγκατασταση της.

 

http://helpi.gr/nodes

http://helpi.gr/inode

Μπορει να την κατεβασει οποιος θελει στον υπολογιστη του και θα συνδεθει με τον λογαριασμο του στο κινητο.

Η εφαρμογη εινα σε beta σταδιο και σε τρεις μηνες θα ολοκληρωθει η επιλογη μελων που θα την χρησιμοποιησουν.

Καλη αρχη λοιπον.

 

To βάλα και εγώ και συμπλήρωσα το αίτημα... Πόσα Pi έχετε μαζέψει by the way? Eγώ κοντεύω στα 1000. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το έβαλα ήδη και περιμένω.παντως πες το παρών δεν θα έχει καμία έξτρα ανταμοιβή να ξέρετε. Εγώ σήμερα έπιασα τα 5000.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Αυτο εννοουσα! Εχω μπει ηδη!

 

Καλώς μπήκες. Ότι απορίες έχεις υπάρχει ελληνικό chat και chat με το username μου μέσα στην εφαρμογή. Ρώτα ότι θες.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μάλλον απάτη είναι. Όποιος έχει λεφτά για πέταμα ας δοκιμάσει.

 

Τα μπερδεύεις. Δεν αγοράζεις π αλλά πράγματα με π. Όποιος έχει Π και μπορεί να κάνει συναλλαγή με 1 π μπορεί να πάρει πράγματα αξίας ως και 90€.Ακομα και να μην έχεις π η να έχεις και δεν μπορείς να μεταφέρεις η σελίδα λειτουργεί ως εξής.

Αγοράζεις πράγματα για 3 άτομα τα οποία διαλέγουν αυτοί μέχρι ένα ποσό.. ας πούμε 20 ευρώ το άτομο. Μετά αγοράζει καποιος για σένα και στην 5η συναλλαγή αγοράζεις εσύ για κάποιον καινούργιο. Μετά από αυτές τις συναλλαγές θεωρείσαι μελος της οικονομίας στην σελίδα. Τα προϊόντα τα διαλέγουν απο το Amazon. Δεν κατοχυρωνονται. Είναι θέμα εμπιστοσύνης.

Βασικά είναι έξυπνο αλλά λίγο μπερδεμένο και σίγουρα η ισοτιμία εξωπραγματικη.

Έχω μπει αλλά μόνο να δω τι παίζει. Στην ουσία είναι μια πρώτη αγορά που έχει νόμισμα το Π άσχετα αν το Π =0€.

Ήδη υπάρχει IOU συνδεδεμένο με το π κάτι που μας δίνει μια πρώτη εικόνα Αγοράζεις δηλαδή η πουλάς το π μελλοντικά κλείνοντας την τιμή του απο τώρα. Για αυτό αν δείτε κάποια site να δίνουν τιμή περίπου 0.35 $

Link to comment
Share on other sites

Τα μπερδεύεις. Δεν αγοράζεις π αλλά πράγματα με π. Όποιος έχει Π και μπορεί να κάνει συναλλαγή με 1 π μπορεί να πάρει πράγματα αξίας ως και 90€.Ακομα και να μην έχεις π η να έχεις και δεν μπορείς να μεταφέρεις η σελίδα λειτουργεί ως εξής.

 

Αγοράζεις πράγματα για 3 άτομα τα οποία διαλέγουν αυτοί μέχρι ένα ποσό.. ας πούμε 20 ευρώ το άτομο. Μετά αγοράζει καποιος για σένα και στην 5η συναλλαγή αγοράζεις εσύ για κάποιον καινούργιο. Μετά από αυτές τις συναλλαγές θεωρείσαι μελος της οικονομίας στην σελίδα. Τα προϊόντα τα διαλέγουν απο το Amazon. Δεν κατοχυρωνονται. Είναι θέμα εμπιστοσύνης.

 

Βασικά είναι έξυπνο αλλά λίγο μπερδεμένο και σίγουρα η ισοτιμία εξωπραγματικη.

 

Έχω μπει αλλά μόνο να δω τι παίζει. Στην ουσία είναι μια πρώτη αγορά που έχει νόμισμα το Π άσχετα αν το Π =0€.

 

Ήδη υπάρχει IOU συνδεδεμένο με το π κάτι που μας δίνει μια πρώτη εικόνα Αγοράζεις δηλαδή η πουλάς το π μελλοντικά κλείνοντας την τιμή του απο τώρα. Για αυτό αν δείτε κάποια site να δίνουν τιμή περίπου 0.35 $

Ακριβώς, τόσο πολύπλοκο που μόνο για παγίδευση αφελών υπάρχει.

Έστω και 0,05€ να δώσει κάποιος για δοκιμή, μέσω οικονομίας κλιμακος, κάποιοι έχουν σοβαρό κέρδος.

Κάτι παρόμοιο έχει και στο τελεγραμ όπου χτυπάνε κάτι στο μπανγκουντ και μετά μηδενίζεται η τιμή και αγοράζει κάποιος το προϊόν δωρεάν.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...