Jump to content

ΝΕΟ ΚΡΥΠΤΟΝΟΜΙΣΜΑ


johnbakk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:D Άντε με το καλό να μπούμε στη δεύτερη φάση !

Έχετε ιδέα με τo node που θα τρέχουμε στον υπολογιστή τί παίζει ;

Χρησιμοποιεί πόρους απο το PC ; Θα παίρνουμε έξτρα Pi ;

Είναι νωρίς ακόμα. Τώρα ψάχνουν τρόπους για το KYC. Φαντάσου στους100.000 λογαριασμόυς που επιλέχθηκαν για την μεταφορά π κάπου 1000 και παραπάνω δεν το περάσανε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 116
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι νωρίς ακόμα. Τώρα ψάχνουν τρόπους για το KYC. Φαντάσου στους100.000 λογαριασμόυς που επιλέχθηκαν για την μεταφορά π κάπου 1000 και παραπάνω δεν το περάσανε.

 

Ναι το διάβασα αυτό στο chat της εφαρμογής . Να δούμε τί θα γίνει με όσους κάναν register με κινητό vodafone και δεν δουλεύει το phone verification . Τουλάχιστον έκανα facebook verification.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το διάβασα αυτό στο chat της εφαρμογής . Να δούμε τί θα γίνει με όσους κάναν register με κινητό vodafone και δεν δουλεύει το phone verification . Τουλάχιστον έκανα facebook verification.

Και εγώ μια από τα ίδια. Αν και κάποιοι τα κατάφεραν με Vodafone μετά από πολλές προσπάθειες πιστεύω θα πάμε κατευθείαν στο KYC.

 

Ανάρτηση από την σελίδα του π στο Facebook ενός διαχειριστή.

 

During this inapp trial several members have made transactions with each other. Now these transactions have been verified and product has been shipped from one member to another. Now as you know it can only be done with existing pi members . no transactions have been done to outside suppliers but hopefully this can be done later down the road but for now it has only been done amongst pi members. one member bought an amulet for 20pi now the product he bought was valued at $40 that was product plus shipping . another transaction was a tumbler for 3 pi . so their has been some product sold and shipped . This is a first step even tho it has been amongst pi members but remember we have to start transactions somewhere . so the value of pi for the one transaction valued pi at $2 a pi . but it was a verified transaction and item pics were sent to member and shipping label and tracking sent. Just a small step in the right direction

Edited by XP130TD
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Καλά.... Μην περιμένεις να πάρουμε 2 δολάρια πρώτη τιμή.... Θα ήμουν ήδη εν γένει εκατομμυριούχος....

Σαν πρώτη τιμή το κόβω σε 0.0000001 ευρώ το κάθε pi

 

Στάλθηκε από το Nokia 7.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά.... Μην περιμένεις να πάρουμε 2 δολάρια πρώτη τιμή.... Θα ήμουν ήδη εν γένει εκατομμυριούχος....

Σαν πρώτη τιμή το κόβω σε 0.0000001 ευρώ το κάθε pi

 

Στάλθηκε από το Nokia 7.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

:rtfm:ΠΡΟΣΟΧΗ, όσοι δεν έχουν ασχοληθεί με κρυπτονομισματα, απλα....ΠΡΟΣΟΧΗ-ΠΡΟΣΟΧΗ-ΠΡΟΣΟΧΗ !!!:scared:

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Καλά.... Μην περιμένεις να πάρουμε 2 δολάρια πρώτη τιμή.... Θα ήμουν ήδη εν γένει εκατομμυριούχος....

Σαν πρώτη τιμή το κόβω σε 0.0000001 ευρώ το κάθε pi

 

Στάλθηκε από το Nokia 7.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ασ ξεκινήσει με οποία τιμή θέλει. Έτσι κι αλλιώς την πλάκα μας κάνουμε. Αν πάει καλά πήγε. Το μόνο σίγουρο είναι ότι λεφτά δεν χάνουμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

:rtfm:ΠΡΟΣΟΧΗ, όσοι δεν έχουν ασχοληθεί με κρυπτονομισματα, απλα....ΠΡΟΣΟΧΗ-ΠΡΟΣΟΧΗ-ΠΡΟΣΟΧΗ !!!:scared:

Βασικά τι πρέπει να προσέξουμε ακριβώς?

Αν ξέρεις η είσαι παθών πες μας.

 

Τα μέλη έφτασαν τα 2.500.000. Παρά πολλά για τόσο λίγο χρόνο.

Edited by XP130TD
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εμένα πάντως η τακτική "βάλε νέα μέλη από κάτω σου για να επιταχύνεις το ρυθμό που κερδίζεις" μου θυμίζει πυραμίδα ponzi.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως η τακτική "βάλε νέα μέλη από κάτω σου για να επιταχύνεις το ρυθμό που κερδίζεις" μου θυμίζει πυραμίδα ponzi.
Κανεις μεγάλο λάθος φίλε μου. Στις πυραμίδες βάζεις άτομα από κάτω σου και "κερδίζεις", αλλά και κερδίζεις και από τους από κάτω που θα βάλουν αυτοί που έβαλες.

Εδώ δεν ισχύει αυτό. Κερδίζεις μόνο από όσους έβαλες εσύ και τίποτα άλλο.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανεις μεγάλο λάθος φίλε μου. Στις πυραμίδες βάζεις άτομα από κάτω σου και "κερδίζεις", αλλά και κερδίζεις και από τους από κάτω που θα βάλουν αυτοί που έβαλες.

Εδώ δεν ισχύει αυτό. Κερδίζεις μόνο από όσους έβαλες εσύ και τίποτα άλλο.

Έχεις δίκιο, όμως ισχύει, έστω και εν μέρει.

Επίσης με προβληματίζει το γεγονός ότι προσδοκάς κέρδος χωρίς εσύ να διαθέτεις κάποιον παραγωγικό συντελεστή. Αντίθετα, περνάει ο χρόνος και αυξάνεται το ποσό των pi που σου λέει το app ότι έχεις, όμορφα και ξεκούραστα!

Τέλος, πώς γίνεται να έχει αξία κάτι που αποκτήθηκε με αυτόν τον τρόπο και όλοι περιμένουν απλά να το πουλήσουν?

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως διαθέτεις έναν συντελεστή. Βοηθάς στην εξάπλωση του δικτύου, των security circles και αργότερα των nodes.

Για αυτό και ανταμοιβεσε με νομίσματα. Ένας άλλος θετικός παράγοντας είναι η εφαρμογή του stellar protocol.

Θα δείξει στο μέλλον. Κάνε ένα κόπο και δοκίμασε, διάβασε έχει και στη ελληνικά οδηγίες. Ίσως σου λύσει απορίες. Μπες και στο τσατ και μιλά με έμπειρους μοντ.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως διαθέτεις έναν συντελεστή. Βοηθάς στην εξάπλωση του δικτύου, των security circles και αργότερα των nodes.

Για αυτό και ανταμοιβεσε με νομίσματα. Ένας άλλος θετικός παράγοντας είναι η εφαρμογή του stellar protocol.

Θα δείξει στο μέλλον. Κάνε ένα κόπο και δοκίμασε, διάβασε έχει και στη ελληνικά οδηγίες. Ίσως σου λύσει απορίες. Μπες και στο τσατ και μιλά με έμπειρους μοντ.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

:lol::lol::lol: .....και τι σχέση έχει με το stellar ???? :lol::lol::lol:

LG G4
Link to comment
Share on other sites

The Pi Core team set out to find a way that would allow ordinary people to mine. To accomplish this, they employ the Stellar Consensus Protocol, which is extremely user-friendly and enables mining on personal computers and mobile phones.*Amazingly, mining Pi will not drain your phone’s battery or use up data.

Stellar Consensus Protocol*(SCP) was created by David Mazières a professor of Computer Science at Stanford who is also a Chief Scientist at the*Stellar Development Foundation. SCP uses a novel mechanism called Federated Byzantine Agreements to ensure that updates to a distributed ledger are accurate and trustworthy. SCP is deployed through the Stellar blockchain.

However, the Stellar Network consists mostly of companies and institutions as nodes. In contrast, Pi lets devices of individuals contribute to the protocol level and get rewarded. This includes mobile phones, laptops and computers.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

The Pi Core team set out to find a way that would allow ordinary people to mine. To accomplish this, they employ the Stellar Consensus Protocol, which is extremely user-friendly and enables mining on personal computers and mobile phones.*Amazingly, mining Pi will not drain your phone’s battery or use up data.

Stellar Consensus Protocol*(SCP) was created by David Mazières a professor of Computer Science at Stanford who is also a Chief Scientist at the*Stellar Development Foundation. SCP uses a novel mechanism called Federated Byzantine Agreements to ensure that updates to a distributed ledger are accurate and trustworthy. SCP is deployed through the Stellar blockchain.

However, the Stellar Network consists mostly of companies and institutions as nodes. In contrast, Pi lets devices of individuals contribute to the protocol level and get rewarded. This includes mobile phones, laptops and computers.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

:(Αυτό που έγραψες μετέφρασέ το στα ελληνικά , για εμάς τους αδαείς :cry: ...και εξηγησέ το , με απλή τεχνολογική κρυπτο-''γλώσσα''..

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Τα κείμενα αυτά στην πραγματικότητα δεν λένε τίποτα (στα δικά μου μάτια φυσικά).

Θυμίζουν πολιτικό λόγο κενό περιεχομένου, που χρησιμοποιεί πομπώδεις αληθοφανείς εκφράσεις, ηχηρές ατάκες, με στόχο να εντυπωσιάσει το χαμηλότερου επιπέδου ακροατήριο.

Δεν απαντούν σε ουσιαστικά ερωτήματα (πιθανότατα εσκεμμένα) και απλά προβάλλουν ατεκμηρίωτους, έολους, ισχυρισμούς.

 

Η εντύπωση που μου έχει δώσει, ως ώρας, το app είναι ότι πρόκειται απλά για μια εφαρμογή που στόχο έχει να σε κρατάει απασχολημένο.

Edited by nikiforos_
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν θέτεις τα υψηλού επιπέδου ερωτήματα σου στους mod?

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν θέτεις τα υψηλού επιπέδου ερωτήματα σου στους mod?

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

...μάλιστα....ήσουν κατατοπιστικοτατος!

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Όταν περάσει σε επόμενη φαση και θα χρειάζεται πόρους από την συσκευή, κάτι που λογικά θα γίνει μελλοντικά, τι κάνουμε τότε;

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν περάσει σε επόμενη φαση και θα χρειάζεται πόρους από την συσκευή, κάτι που λογικά θα γίνει μελλοντικά, τι κάνουμε τότε;

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν θα γίνει αυτό στην φάση δύο. Θα τρέξουν τα nodes σε υπολογιστές.

Φίλε cyber μπες στην εφαρμογή και ρώτα ότι θες αν δεν καλυπτεσαι για το επίπεδο γνώσεων που έχεις. Μην αναλωνομαστε.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν περάσει σε επόμενη φαση και θα χρειάζεται πόρους από την συσκευή, κάτι που λογικά θα γίνει μελλοντικά, τι κάνουμε τότε;

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μέχρι να γίνει αυτό-αν γίνει αυτό δεν το ξέρω μάζεψε εσύ κάμποσα τώρα και μετά σταματά το minning με πόρους.Βαλτα σε ένα πορτοφολακι και άστα εκεί να κάθονται.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλά.... Μην περιμένεις να πάρουμε 2 δολάρια πρώτη τιμή.... Θα ήμουν ήδη εν γένει εκατομμυριούχος....

Σαν πρώτη τιμή το κόβω σε 0.0000001 ευρώ το κάθε pi

 

Στάλθηκε από το Nokia 7.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οτι και να παρει καλο ειναι.Μπορει να μην παρει και τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Για ριχτε μια ματια εδω ειναι καποια μελη που προσφερουν πραγματα και υπηρεσιες με ανταλλαγμα Π.

https://thepioneernetwork.weebly.com/offers.html

 

Ενας προσφερει μαθηματα γερμανικων για 150 π την ωρα.

Επισης

Programming Lessons (Python, HTML5, C++, CSS) for 50Pi/h

Edited by johnbakk
Link to comment
Share on other sites

παιδια μακρια απο το πι, ΜΑΚΡΙΑ, σε καμια περιπτωση μην βαλετε λεφτα εκει, υπαρχουν πολλα αξιολογα προτζεκτ αν θελετε να επενδυσετε σε κρυπτο.δεν θα το αναλυσω το θεμα απλα θα πω οποιος θελει να ασχοληθει με το πι ας το ψαξει καλα πρωτα, υπαρχουν σοβαρες ελληνικες κοινωτητες που θα σας διαφωτησουν για τα σκαμ προτζεκτς

 

ΥΓ υπαρχουν και αλλα προτζεκτ τα οποια μπορει να σας προσεγγισουν. το παρακατω σκρινσοτ ειναι απο ελληνικο καναλι στο τελεγκραμ το οποιο ασχολειτε με κρυπτο.

rHLAYxY https://imgur.com/a/rHLAYxY

Edited by basilhs4
Link to comment
Share on other sites

παιδια μακρια απο το πι, ΜΑΚΡΙΑ, σε καμια περιπτωση μην βαλετε λεφτα εκει, υπαρχουν πολλα αξιολογα προτζεκτ αν θελετε να επενδυσετε σε κρυπτο.δεν θα το αναλυσω το θεμα απλα θα πω οποιος θελει να ασχοληθει με το πι ας το ψαξει καλα πρωτα, υπαρχουν σοβαρες ελληνικες κοινωτητες που θα σας διαφωτησουν για τα σκαμ προτζεκτς

 

ΥΓ υπαρχουν και αλλα προτζεκτ τα οποια μπορει να σας προσεγγισουν. το παρακατω σκρινσοτ ειναι απο ελληνικο καναλι στο τελεγκραμ το οποιο ασχολειτε με κρυπτο.

rHLAYxY https://imgur.com/a/rHLAYxY

Εσύ που είσαι τόσο σχετικός λοιπόν,δεν κατάλαβες ότι δεν βάζεις πουθενά λεφτά; Μπήκες να πεις την εξυπνάδα σου;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια μακρια απο το πι, ΜΑΚΡΙΑ, σε καμια περιπτωση μην βαλετε λεφτα εκει, υπαρχουν πολλα αξιολογα προτζεκτ αν θελετε να επενδυσετε σε κρυπτο.δεν θα το αναλυσω το θεμα απλα θα πω οποιος θελει να ασχοληθει με το πι ας το ψαξει καλα πρωτα, υπαρχουν σοβαρες ελληνικες κοινωτητες που θα σας διαφωτησουν για τα σκαμ προτζεκτς

 

ΥΓ υπαρχουν και αλλα προτζεκτ τα οποια μπορει να σας προσεγγισουν. το παρακατω σκρινσοτ ειναι απο ελληνικο καναλι στο τελεγκραμ το οποιο ασχολειτε με κρυπτο.

rHLAYxY https://imgur.com/a/rHLAYxY

Ποια λεφτά; Ακόμη και απάτη να είναι όπως γράφεις, δε χάνεις κάτι αν αποδειχθεί κάτι τέτοιο. Δεν είναι τζόγος το PI, κρυπτονονισμα είναι .

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μακρια απο το πι, ΜΑΚΡΙΑ, σε καμια περιπτωση μην βαλετε λεφτα εκει, υπαρχουν πολλα αξιολογα προτζεκτ αν θελετε να επενδυσετε σε κρυπτο.δεν θα το αναλυσω το θεμα απλα θα πω οποιος θελει να ασχοληθει με το πι ας το ψαξει καλα πρωτα, υπαρχουν σοβαρες ελληνικες κοινωτητες που θα σας διαφωτησουν για τα σκαμ προτζεκτς

 

ΥΓ υπαρχουν και αλλα προτζεκτ τα οποια μπορει να σας προσεγγισουν. το παρακατω σκρινσοτ ειναι απο ελληνικο καναλι στο τελεγκραμ το οποιο ασχολειτε με κρυπτο.

rHLAYxY https://imgur.com/a/rHLAYxY

Πώς μπορείς να βάλεις λεφτά στο "π" σήμερα;

Το αυξημένο ενδιαφέρον του ελληνικού κοινού είναι και λόγω της συμμετοχής του Δρ Νικόλαου Κόκκαλη στην ομάδα δημιουργίας.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...