Jump to content

αλλαγη mi a1 και mi8


mike3550
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω στην κατοχη μου αυτα τα 2 κινητα και θελω να τα αλλαξω..αντι του mi a1 το budjet ειναι γυρω στα 160 ευρω και να εχει οσο το δυνατον καλυτερη καμερα!

για την αντικατασταση του mi 8 το budjet ειναι γυρω 320 με 350..

τι θα μου προτεινατε?

Link to comment
Share on other sites

στα 160+ το Mi A3 .. amoled, καθαρό android, σβέλτο, μπαταρία >μέρα, και καλή κάμερα, με καλές GCam

 

για το Μι 8 μάλλον θα δυσκολευτείς σ αυτο το budget, καθώς το Mi8 έχει cpu (845), οθόνη amoled Και καμερα με OIS

ειδικά σε κάμερα δεν θα βρεις ευκολα καλύτερη.. πχ εγώ πηρα το Mi9T Pro στα 399 και σίγουρα δεν έχει καλύτερη κάμερα απο το Mi8

Link to comment
Share on other sites

στα 160+ το Mi A3 .. amoled, καθαρό android, σβέλτο, μπαταρία >μέρα, και καλή κάμερα, με καλές GCam

 

για το Μι 8 μάλλον θα δυσκολευτείς σ αυτο το budget, καθώς το Mi8 έχει cpu (845), οθόνη amoled Και καμερα με OIS

ειδικά σε κάμερα δεν θα βρεις ευκολα καλύτερη.. πχ εγώ πηρα το Mi9T Pro στα 399 και σίγουρα δεν έχει καλύτερη κάμερα απο το Mi8

 

γενικα ευχαριστημενος απο το mi 9t pro?ποιο ειχες πριν?

σκεφτομουνα και το mi9 αλλα δεν εχει καλη μπαταρια!

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω το Mi9T Pro στα χέρια μου ακόμα (χθεσινή προσφορά ήταν το 399)

είχα το ZTE Axon 7 -- κινητάρα βγήκε, με Amoled 2k, 821 cpu, kai 2 μπροστινά ηχεία..

αλλά έχε χάρη που ήθελα full-screen πλέον, και ο γιός έσπασε το κινητό του.

Ανέφερα το Mi 9T Pro, γιατί αν και έχει κοντά στα 400, είναι πολύ οριακή η αναβάθμιση από το Mi 8.

Βασικά, αν το Mi 8 δεν είχε αυτο το τεράστιο notch, θα το είχα πάρει χθες!

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω το Mi9T Pro στα χέρια μου ακόμα (χθεσινή προσφορά ήταν το 399)

είχα το ZTE Axon 7 -- κινητάρα βγήκε, με Amoled 2k, 821 cpu, kai 2 μπροστινά ηχεία..

αλλά έχε χάρη που ήθελα full-screen πλέον, και ο γιός έσπασε το κινητό του.

Ανέφερα το Mi 9T Pro, γιατί αν και έχει κοντά στα 400, είναι πολύ οριακή η αναβάθμιση από το Mi 8.

Βασικά, αν το Mi 8 δεν είχε αυτο το τεράστιο notch, θα το είχα πάρει χθες!

 

και εγω λιγο το design πιο πολυ εχω βαρεθει!

το mi9 t pro το βρισκω 340 με 2 χρονια εγγυηση!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα κοιτούσα και τα honor 20 και honor view 20 από best price κυρίως. Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το realme x2 pro είναι λόγος να περιμένεις λίγο (αν και ξεφεύγει και στο budget)

όπως επίσης είναι και ο Νοέμβριος, που έχει εκπτώσεις στην αρχή και BlackFriday στο τέλος

Link to comment
Share on other sites

Το realme x2 pro είναι λόγος να περιμένεις λίγο (αν και ξεφεύγει και στο budget)

όπως επίσης είναι και ο Νοέμβριος, που έχει εκπτώσεις στην αρχή και BlackFriday στο τέλος

 

το θεμα ειναι σαν χαρακτηριστικα ειναι τουμπανο το realme αλλα απο καμερα και λογισμικο το φοβαμε λιγο γιατι δεν το ξερω

Link to comment
Share on other sites

No offence, αλλα αν δεν εχει μεγαλο notch το mi8 τότε ποιο έχει; Λιγο μεγαλυτερο να ηταν και θα το λεγαμε απλά bezel. :p
Link to comment
Share on other sites

No offence, αλλα αν δεν εχει μεγαλο notch το mi8 τότε ποιο έχει; Λιγο μεγαλυτερο να ηταν και θα το λεγαμε απλά bezel. :p
Γούστα είναι αυτά. Και το pocophone έχει το ίδιο notch. Ίσως και μεγαλύτερο. Δε μ ενοχλεί καθόλου. Απεναντίας μ έχει βολέψει πολύ και το face unlock με υπέρυθρες

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γούστα είναι αυτά. Και το pocophone έχει το ίδιο notch. Ίσως και μεγαλύτερο. Δε μ ενοχλεί καθόλου. Απεναντίας μ έχει βολέψει πολύ και το face unlock με υπέρυθρες

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Η ενστασή μου δεν ηταν στο αν ειναι ωραίο αλλά στο αν ειναι μικρό. Ε μικρό δεν το λες. Είναι ίσως το μεγαλύτερο notch που έχει βγει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...