Jump to content

Google Pixel 4


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι...οπως είπα και στην business εφαρμογή , touch ID γράφει στις ρυθμίσεις, το έχω ενεργό και με το που πατάω την εφαρμογή, με βλέπει και μπαίνει κατευθείαν στην κεντρική σελίδα.

Το θέμα μου είναι ότι στην "γενική" εφαρμογή Eurobank App δεν έχω καν την επιλογή touch ID (που λογικά αν την είχα , θα δούλευε όπως στην business). Σε τηλέφωνο με fingerprint reader , την έχω δει την επιλογή, γιαυτό ρωτάω όπιον έχει pixel 4 με eurobank app να μου πει αν υπάρχει η επιλογή.

( μα καλά, κανείς δεν είναι με 4άρι και eurobank? :O)

 

Η αλήθεια είναι ότι έχω 4αρι, αλλά όταν χρειάζεται μπαίνω από τον browser.

Θα προσπαθήσω μέσα στην εβδομάδα να το τεστάρω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα και καλή Ανάσταση!

1) Δοκίμασε κανείς DP3? Αν ναι, οι εφαρμογές τραπεζών δουλεύουν οκ?

2) Τι !@#$%^ είναι η εφαρμογή Amazon shopping? Εδώ και κανά 3μηνο δεν "φορτώνει" σελίδες, βγάζει μόνο σκυλιά με ένδειξη check internet connection και γενικά είναι off εντελως. Και σήμερα έκανε update , αλλά τα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ...μου απάντησαν στην κριτική που έκανα στο Play store και είπαν ότι ήδη υλοποιείται για μελλοντικό update....Στο μεταξύ και ενώ το έχουν ήδη στην business εφαρμογή, η "κανονική" εφαρμογή έχει κάνει 2-3 updates και ....μάντολες...

 

ψήνομαι για DP3...αλλά δε βλέπω εντυπώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή Ανάσταση!

1) Δοκίμασε κανείς DP3? Αν ναι, οι εφαρμογές τραπεζών δουλεύουν οκ?

2) Τι !@#$%^ είναι η εφαρμογή Amazon shopping? Εδώ και κανά 3μηνο δεν "φορτώνει" σελίδες, βγάζει μόνο σκυλιά με ένδειξη check internet connection και γενικά είναι off εντελως. Και σήμερα έκανε update , αλλά τα ίδια...

Κλείσε το webserver του AdAway.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

thanks! επειδή δε πάιζει όμως να κρατήσω κλειστό το adaway, παίζει να το κάνω exclude το amazon?

edit: *amazon* στο whitelist ;)

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Στην 12 στο νέο widget ημερομηνίας/καιρού πάνω αριστερά, σας δείχνει τον καιρό?

Επιπλέον, ενώ σε beta3-5 έπαιζε κανονικά το contactless στο GPay....με την final 12...πάπαλα...:p (προφανώς λόγω ξεκλείδωτου bootloader)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Nikos_s3 said:

Στην 12 στο νέο widget ημερομηνίας/καιρού πάνω αριστερά, σας δείχνει τον καιρό?

Επιπλέον, ενώ σε beta3-5 έπαιζε κανονικά το contactless στο GPay....με την final 12...πάπαλα...:p (προφανώς λόγω ξεκλείδωτου bootloader)

Ναι δείχνει κανονικά τον καιρό σε μένα, αλλά είδα πολύ κόσμο να λέει ότι έχει θέμα, ανεξαρτήτως συσκευής.

Κάποιοι λένε ότι με update του Google app διορθώθηκε.

Για GPay δεν έχω ιδέα, δεν χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

στην beta του google app είμαι και λογικά δε θα έπρεπε να είχε θέμα....

anyway....περιμένω το επόμενο update

Link to comment
Share on other sites

update πριν λίγο το Android System Intelligence , και βουαλά, εμφανίσθει ο καιρός στο μικρό at a glance widget πάνω αριστερά...

η βλακεία είναι ότι, πατώντας την ημερομηνία πάνω στο widget, ανοίγει ο καιρός...ειναι πολύ μικρό για να έχεις και τις 2 επιλογες ημερολογιου/καιρού, όπως το μεγάλο at a glance....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikos_s3 said:

και....σήμερα εξαφανίστηκε πάλι....:p

Νομιζω οτι ο καιρος εχει σχεση με την εφαρμογη google app και οχι με την Android System Intelligence για την εμφανιση του καιρου.

Link to comment
Share on other sites

ίσως να δοκιμάζουν διάφορα server side....έπεσε πάντως ταυτόχρονα με το update του Android System Intelligence...

θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ακομα δεν εχω τον καιρο απο την κυκλοφορια της 12αρας. Ελπιζω η να στρωσει την δευτερα με την ενημερωση η με την ενημερωση του google. Κατι αλλο δεν μπορει να γινει καθως κοιταξα τα παντα σε ρυθμισεις και ειμαι οκ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εχω το pixel4 και εχω το θεμα εχει κολλησει η μπαταρια στο 1 τοις εκατο και δεν φορτιζει αλλα δεν σβεινει κιολας εκανα επανεκκινηση το εσβησα αλλα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
30 minutes ago, nikoss1970 said:

εχω το pixel4 και εχω το θεμα εχει κολλησει η μπαταρια στο 1 τοις εκατο και δεν φορτιζει αλλα δεν σβεινει κιολας εκανα επανεκκινηση το εσβησα αλλα τιποτα

Νομίζω ότι πρέπει να δοκιμάσεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nikoss1970 said:

εχω το pixel4 και εχω το θεμα εχει κολλησει η μπαταρια στο 1 τοις εκατο και δεν φορτιζει αλλα δεν σβεινει κιολας εκανα επανεκκινηση το εσβησα αλλα τιποτα

Aν είναι στο 1% και δεν σβήνει, μάλλον κάτι συμβαίνει με το "καλιμπράρισμά" της και δεν παίρνει σωστά τα στοιχεία. Δοκίμασε ένα factory reset μήπως στρώσει (αν δεν μιλάμε για κάποιο hardware θέμα)

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι μέσα σε αυτούς που ειχαν θεμα επι τουτου αγοράζεις με 20 ευρώ αυθεντική μπαταρια και τη φέρνεις εδω και πας και στην αλλάζουν και εισαι πενα 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Quote

General improvements to keep the screen on after multiple manual wakes

Κάτι μαμακία πρέπει να έχει γίνει με αυτό , μετά το update του Δεκεμβρίου, γιατί πολλές φορές η οθόνη δεν σβήνει στον προκαθορισμένο χρόνο , αλλά μένει ανοιχτή. Δηλαδή, κάνεις δουλειά, βγαίνεις στην αρχική οθόνη, το αφήνεις στο τραπέζι και παραμένει ανοιχτή η οθόνη συνέχεια, μέχρι να το πάρεις χαμπάρι και να το κλείσεις από το power button.

Link to comment
Share on other sites

Στα ευχάριστα νέα,  android 12L beta 1 και το google pay ξαναπαίζει κανονικότατα και μάλιστα βγαίνει και η συντόμευση κάτω δεξιά στην lock screen και το tile στα quick settings!

Είμαι unlocked και rooted και ενώ στις beta εκδοσεις της 12 , το pay δούλευε, στην τελική έκδοση, χτύπαγε λόγω bootloader και δεν άφηνε ανέπαφες συναλλαγές.

Λογικά , κάνει τα στραβά μάτια η google στις beta.. 😛

Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2021 at 2:22 ΜΜ, Nikos_s3 said:

Κάτι μαμακία πρέπει να έχει γίνει με αυτό , μετά το update του Δεκεμβρίου, γιατί πολλές φορές η οθόνη δεν σβήνει στον προκαθορισμένο χρόνο , αλλά μένει ανοιχτή. Δηλαδή, κάνεις δουλειά, βγαίνεις στην αρχική οθόνη, το αφήνεις στο τραπέζι και παραμένει ανοιχτή η οθόνη συνέχεια, μέχρι να το πάρεις χαμπάρι και να το κλείσεις από το power button.

Και σε μένα με 4a 5g συμβαίνει αυτό μερικές φορές. Είναι το μοναδικό bug στο android 12 που έχω εντοπίσει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Γεια !
Είχα ένα τηλέφωνο pixel από την εταιρεία μου και πρόσθεσαν προφίλ εργασίας. Όταν έφυγα από την εταιρεία με άφησαν να κρατήσω το τηλέφωνο. Έπρεπε να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πρόσφατα και τώρα λέει "αυτό το τηλέφωνο ανήκει στον οργανισμό σου" και με περνάει από τη ρύθμιση "προφίλ εργασίας". Δεδομένου ότι έφυγα από αυτήν την εταιρεία, δεν μπορώ να δημιουργήσω προφίλ εργασίας επειδή δεν έχω πρόσβαση στον λογαριασμό εργασίας μου στο Google. Έχετε κάποιο λογισμικό για να το σκουπίσετε εντελώς ώστε να το ρυθμίσω με τον προσωπικό μου λογαριασμό στο google.

Εάν χρειάζεστε περισσότερες πληροφορίες, πείτε μου και θα χαρώ να απαντήσω

Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...