Jump to content

Google Pixel 4


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πάλι στράβωσε το myalpha wallet πριν λίγο με το νέο update...ζήτησε εκ νέου εισαγωγή username/password και καπάκι "rooted device"..exit :down: (εννοείται στο magisk ολα κρυμένα...)

 

τελικά , μετά από λίγες προσπάθειες, το μόνο που δούλεψε είναι :

myaplha wallet αναγκαστική διακοπή και εκκαθάριση δεδομένων

Hide το magisk manager σε απλό manager

Restart

άνοιγμα myalpha wallet, login, ....έτοιμος.:up:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Στο security-->google play system update, είστε ακόμα στο september 1st 2020, ετσι?

 

Ενω ηταν Sept, εκανε σε καποια φαση ενημερωση αλλα παρεμεινε παλι Sept. Δεν αλλαξε κατι απο το update του μηνα προς το παρον.

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς αυτό...ζήτησε restart πριν καμιά βδομάδα , αλλά παρέμεινε Σεπτέμβριος..
Link to comment
Share on other sites

Στο security-->google play system update, είστε ακόμα στο september 1st 2020, ετσι?

 

Καιρό δικό μου 4XL μετά από την χθεσινή αναβάθμιση στο Google Play έχει 1 Σεπτεμβρίου...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Εδώ και 3 εβδομάδες έχω την συσκευή.παρα πολύ καλή σε όλα της.αγαπω το απλό γυμνό αμτροιντ.το μόνο μειον που έχω δει είναι η φωτεινότητα της οθόνης.ειναι χαμηλή.μπορουμε να κάνουμε κάτι για αυτό;

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς απο σας προσπαθήσει να βάλει Wind Vision? Δεν λειτουργεί η εφαρμογή πετάει errors σαν να είναι rootαρισμένο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς απο σας προσπαθήσει να βάλει Wind Vision? Δεν λειτουργεί η εφαρμογή πετάει errors σαν να είναι rootαρισμένο κινητό.

 

Δυστυχώς όχι και δεν ξέρω κάποιον. Εφαρμογή OTE και Netflix δεν έχω θέμα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Τσίμπησα και εγώ ενα pixel 4 orange apo ebay.com και θα περιμένω να έρθει το φιλαράκι μου Μάϊο απο Αμερική να μου το κρατάει. Θα αργήσει αλλά χαλάλι για 280€ που έδωσα, refurbished φυσικά αλλά σε excellent condition. Edited by enwsiths

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Με ένα 100ρικο πάνω παίρνεις άριστο 4 xl από Ελλάδα. EU μοντέλο κι άμεσα.

 

Λόγω μεγέθους ήθελα 4άρι αλλά δεν βρήκα κάτω απο 400. Αλλά στην τιμή που αναφέρεις και 4xl να έβρισκα θα το έπαιρνα.

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Λόγω μεγέθους ήθελα 4άρι αλλά δεν βρήκα κάτω απο 400. Αλλά στην τιμή που αναφέρεις και 4xl να έβρισκα θα το έπαιρνα.

 

Μια που την έχω τη συσκευή, το μέγεθος είναι μια χαρά και δεν έχεις κανένα άγχος στο κουβάλημα. Αν δεν έχεις τρομερές απαιτήσεις από την μπαταρία και δεν σε ενοχλεί το Face Unlock (λόγω μάσκας κτλ) θα μείνεις ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Μια που την έχω τη συσκευή

 

To 4 εννοείς ότι έχεις ή το xl;

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Το 4 non-XL. Αυτό που πήρες.

 

Από εκεί που το πήρα refurbished σε mint condition η διαφορά ήταν 25 ευρώ για το 4 σε σύγκριση με το xl, αλλά το επέλεξα αφ'ενόςς λόγω μεγέθους παρά το γεγονός ότι έχει αισθητά χειρότερη μπαταρία αλλά αφετέρου γιατί βρήκα το oh so range χρώμα που το ήθελα. Ήδη τίμησα spigen liquid crystal clear case και spigen glastr tempered glass.

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Από εκεί που το πήρα refurbished σε mint condition η διαφορά ήταν 25 ευρώ για το 4 σε σύγκριση με το xl, αλλά το επέλεξα αφ'ενόςς λόγω μεγέθους παρά το γεγονός ότι έχει αισθητά χειρότερη μπαταρία αλλά αφετέρου γιατί βρήκα το oh so range χρώμα που το ήθελα. Ήδη τίμησα spigen liquid crystal clear case και spigen glastr tempered glass.

 

Και για μένα παίζει ρόλο να μην είναι ογκώδης η συσκευή γι' αυτό είχα το P2 και τώρα το P4. Αντίστοιχα έχουν περάσει από τα χέρια μου και τα XL (τα έχει κοντινό μου πρόσωπο). Σίγουρα η παραπάνω οθόνη είναι χρήσιμη, αλλά μου έλειπε στο P2 περισσότερο που λόγω των bezels είχε μικρότερη οθόνη. Γενικά επειδή βάζω το κινητό σε τσέπη πάντα, αποφεύγω τα μεγάλα.

Απλώς χάνει πολύ σε μπαταρία σε σχέση με το XL, αλλά ακόμα και από τη σειρά a. Αυτό είναι το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

θυμάμαι το πρώτο pixel που είχα ήταν το 2 xl. Δεν είχα κανένα παράπονο πλην της μπαταρίας. Για να βγάλω μέρα ήθελα την κλασική βραδινή φόρτιση για να το έχω γεμάτο το πρωι και μία ακόμα το απόγευμα. Με είχε ξενερώσει τότε και το είχα δώσει. Αλλά είναι το σκάλωμά μου τέτοιο με το 4άρι που δεν θα με πείραζε αν το φορτίζω και αυτό το απόγευμα για να βγάλει τη μέρα. Είχα και το 3a xl το οποίο ήταν κομπλέ από μπαταρία αλλά ένα κλικ πιο ''αργό'' απο το 2xl και το έδωσα και αυτό. Πήγα μετά στο blackberry key2 αλλά πλέον δεν υποστηρίζεται από την tcl καιι το έδωσα για το 4άρι που το ήθελα καιρό. Edited by enwsiths

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

θυμάμαι το πρώτο pixel που είχα ήταν το 2 xl. Δεν είχα κανένα παράπονο πλην της μπαταρίας. Για να βγάλω μέρα ήθελα την κλασική βραδινή φόρτιση για να το έχω γεμάτο το πρωι και μία ακόμα το απόγευμα. Με είχε ξενερώσει τότε και το είχα δώσει. Αλλά είναι το σκάλωμά μου τέτοιο με το 4άρι που δεν θα με πείραζε αν το φορτίζω και αυτό το απόγευμα για να βγάλει τη μέρα. Είχα και το 3a xl το οποίο ήταν κομπλέ από μπαταρία αλλά ένα κλικ πιο ''αργό'' απο το 2xl και το έδωσα και αυτό. Πήγα μετά στο blackberry key2 αλλά πλέον δεν υποστηρίζεται από την tcl καιι το έδωσα για το 4άρι που το ήθελα καιρό.
Αν ήθελες αυτονομία μπορούσες να πας στο Pixel 5 η σε κάποιο 4a5G. Βέβαια δεν ξέρω τι ποσό ήθελες να διαθέσεις.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

θυμάμαι το πρώτο pixel που είχα ήταν το 2 xl. Δεν είχα κανένα παράπονο πλην της μπαταρίας. Για να βγάλω μέρα ήθελα την κλασική βραδινή φόρτιση για να το έχω γεμάτο το πρωι και μία ακόμα το απόγευμα. Με είχε ξενερώσει τότε και το είχα δώσει. Αλλά είναι το σκάλωμά μου τέτοιο με το 4άρι που δεν θα με πείραζε αν το φορτίζω και αυτό το απόγευμα για να βγάλει τη μέρα. Είχα και το 3a xl το οποίο ήταν κομπλέ από μπαταρία αλλά ένα κλικ πιο ''αργό'' απο το 2xl και το έδωσα και αυτό. Πήγα μετά στο blackberry key2 αλλά πλέον δεν υποστηρίζεται από την tcl καιι το έδωσα για το 4άρι που το ήθελα καιρό.

 

Μου κάνει εντύπωση αυτό γιατί το 2XL είχε αρκετά καλή μπαταρία. Εμένα δεν μου άρεσε η οθόνη του ιδιαίτερα.

Η σειρά α που λέει ο Βάιος έχει εξαιρετική μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν όντως εξαιρετική μπαταρία τα μοντέλα της σειράς a, αλλά προτιμώ μία ναυαρχίδα 2ετίας από ένα φρέσκο midrange. Edited by enwsiths

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

με το τελευταίο update , το pixel 4 βγάζει άνετα την ημέρα, ακόμα και με "καλή" χρήση....και εννοώ από 6πμ ως σχεδόν 12 το βράδυ.

προσωπικά μου αρκεί και δε θα μου έκανε διαφορά να μου άφηνε 25-50% το βράδυ....πάλι στην πρίζα θα έμπαινε για την επόμενη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

σε όποιον έχει πίξελ 4 και την εφαρμογή της eurobank...στις ρυθμίσεις της εφαρμογής σας δίνει την επιλογή για "touch ID" ? (που προφανώς δουλεύει και με face ID)

Σε μένα δεν φαίνεται η επιλογή παρόλο που στο update του eurobank business υπάρχει.

Επίσης σε άλλη συσκευή είδα ότι υπάρχει ως επιλογή, γι'αυτό ρωτάω για pixel 4.

Link to comment
Share on other sites

σε όποιον έχει πίξελ 4 και την εφαρμογή της eurobank...στις ρυθμίσεις της εφαρμογής σας δίνει την επιλογή για "touch ID" ? (που προφανώς δουλεύει και με face ID)

Σε μένα δεν φαίνεται η επιλογή παρόλο που στο update του eurobank business υπάρχει.

Επίσης σε άλλη συσκευή είδα ότι υπάρχει ως επιλογή, γι'αυτό ρωτάω για pixel 4.

 

Είσαι σίγουρος ότι δουλεύει και με Face ID;

Link to comment
Share on other sites

Ναι...οπως είπα και στην business εφαρμογή , touch ID γράφει στις ρυθμίσεις, το έχω ενεργό και με το που πατάω την εφαρμογή, με βλέπει και μπαίνει κατευθείαν στην κεντρική σελίδα.

Το θέμα μου είναι ότι στην "γενική" εφαρμογή Eurobank App δεν έχω καν την επιλογή touch ID (που λογικά αν την είχα , θα δούλευε όπως στην business). Σε τηλέφωνο με fingerprint reader , την έχω δει την επιλογή, γιαυτό ρωτάω όπιον έχει pixel 4 με eurobank app να μου πει αν υπάρχει η επιλογή.

( μα καλά, κανείς δεν είναι με 4άρι και eurobank? :O)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...