Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιλάμε για απλό ρουτ,όχι costum rom...Τι να σου πω???
 
Μπορείς να έχεις VoLTE/ VoWiFi και στο 4XL, απλά με root και το κατάλληλο module.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, baiosss said:

Μπορείς να έχεις VoLTE/ VoWiFi και στο 4XL, απλά με root και το κατάλληλο module.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Καλημέρα Βάιε...Έχεις να μου προτείνεις τι να περάσω;;;

Κάποιο link ώστε να βάλω το σωστό module???

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, jimlost said:

Καλημέρα Βάιε...Έχεις να μου προτείνεις τι να περάσω;;;

Κάποιο link ώστε να βάλω το σωστό module???

Καταρχήν έχεις ξεκλειδώσει Bootloader; Έχεις root στην συσκευή;

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, baiosss said:

Καταρχήν έχεις ξεκλειδώσει Bootloader; Έχεις root στην συσκευή;

Δεν έχω ρουτ...σκέφτομαι να την κάνω...

Έχεις κανένα link να ρίξω μια ματιά;;;Πιο πολύ με ενδιαφέρει να δουλέψει Volte/wifi calling...

 

Just now, jimlost said:

Δεν έχω ρουτ...σκέφτομαι να την κάνω...

Έχεις κανένα link να ρίξω μια ματιά;;;Πιο πολύ με ενδιαφέρει να δουλέψει Volte/wifi calling...

 

Το να ξεκλειδώσω bootloader δεν είναι τπτ...Αλλά θα το κάνω κατά την διάρκεια του ρουτ,γιατί αν θυμάμαι καλά σβήνονται όλα από την συσκευή...

 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, jimlost said:
Το να ξεκλειδώσω bootloader δεν είναι τπτ...Αλλά θα το κάνω κατά την διάρκεια του ρουτ,γιατί αν θυμάμαι καλά σβήνονται όλα από την συσκευή...
 

Αυτά είναι τα modules για το Magisk. Αφού κανείς root. 

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

selinux_permissive_v2 (1).zip VOLTE_Pixel_44 (3).zip

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, baiosss said:

Αυτά είναι τα modules για το Magisk. Αφού κανείς root. https://cloud.tapatalk.com/s/6377a263ca391/VOLTE_Pixel_44%20%283%29.ziphttps://cloud.tapatalk.com/s/6377a27016b87/selinux_permissive_v2.zip

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Ευχαριστώ πολύ...Με την πρώτη ευκαιρία θα το ρουταρω 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Χθες μου έσπασε το iPhone που έχω,και έβαλα την κάρτα της Vodafone στο 4XL που είχα στο συρτάρι...Σήμερα πέρασα το My Vodafone,και όταν ολοκληρώθηκε μου εμφάνισε ειδοποίηση ότι η συσκευή μου είναι συμβατή για esim...Είμαι σίγουρος πριν δύο μήνες δεν υπήρχε αυτή η δυνατότητα...Και σε φυσικό κατάστημα μου λέγανε ότι η συσκευή δεν είναι πιστοποιημένη,αλλο αν εγώ μπορούσα να βάλω esim ..Κάτι π;ιζει με την Vodafone...Κάτι ανοίγει σιγά σιγά...Και κάτι που με άφησε έκπληκτο ήταν ότι κατά την διάρκεια της κλήσης δεν είχε εξαφανιστεί το LTE ..Αυτό σε μια κλήση...Μετά όταν ξανακανα έκατσε λίγο και μετά εξαφανίστηκε ...

Ήταν ακριβώς το ίδιο όπως το 6 Pro που έχω με το Shizuku...Και επειδή όλα αυτά τα προσέχω αρκετά μου φάνηκε πολύ παράξενο ..

VoLTE και wifi calling ενεργά από το iPhone,φυσικά στις ρυθμίσεις δεν υπάρχουν αυτές οι ενδείξεις άρα περιμένουμε ..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σήμερα έκανα μια κλήση και παρατήρησα ότι έχει αλλάξει ο dialer...Εμφανίζει τις επιλογές σε ένα μικρό παράθυρο κάτω από την φωτό η το όνομα αυτού που με καλεί...Στο 6 Pro είναι όπως παλιά...Έχει αλλάξει και σε άλλους;;;

Δεν θυμάμαι να πάτησα κάτι για αυτή την αλλαγή...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, jimlost said:

Σήμερα έκανα μια κλήση και παρατήρησα ότι έχει αλλάξει ο dialer...Εμφανίζει τις επιλογές σε ένα μικρό παράθυρο κάτω από την φωτό η το όνομα αυτού που με καλεί...Στο 6 Pro είναι όπως παλιά...Έχει αλλάξει και σε άλλους;;;

Δεν θυμάμαι να πάτησα κάτι για αυτή την αλλαγή...

Είναι πολύ καιρό έτσι στο παλιό μου P4, αλλά μόλις σήμερα έγινε στο P6 μου.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sotnem said:

Είναι πολύ καιρό έτσι στο παλιό μου P4, αλλά μόλις σήμερα έγινε στο P6 μου.

Εμένα σήμερα άλλαξε...

Η αλήθεια είναι ότι προτιμώ τον παλιό...

1 minute ago, jimlost said:

Εμένα σήμερα άλλαξε...

Η αλήθεια είναι ότι προτιμώ τον παλιό...

Μόλις δέχτηκα μια κλήση στο 6 Pro...

Άλλαξε και εκεί...Δεν μπορώ να πω ότι μου αρέσει ιδιαίτερα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ebay και μαλιστα ΟΕΜ πολύ καλή τιμή κ μετά το πήγα σε ενα ired κ την εβαλαν .Πενα 

Edited by zaras27
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...