Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, zaras27 said:

Και διαβάζοντας αμέτρητα κείμενα λενε ότι φταίει το update Ιουνίου ...και ξαναγυρίζουν όλοι στου Μαίου ..

Έχουν βγει 2 ακόμα update από τότε.

Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

Ναι 2 έχουν βγει αλλά μέσα στο support γίνεται σάλος με το θέμα με πρόταση ν αλλάξουν μπαταρία !!χαχα ενώ δε φταιει αυτό γιατί μόλις γυρίσεις στου Μαΐου δεν κάνει τίποτα.

Αποτέλεσμα να κλειδωθεί το εν λόγω νήμα  .

 

Ας δούμε την επομένη εβδομάδα λοιπόν τι θα δείξει ..μετά το update .

Στο δικό μου πχ και της γυναίκας μου όλα οκ , στου φίλου μου το έβγαλε οπότε μαλλον ειναι τυχαίο 

Edited by zaras27
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 4 XL
  • 1 month later...
  • 2 months later...

καλησπερα παιδια και καλες γιορτες,

ερχομενος απο pixel 2 xl και 3xl , σκεφτομαι τη μεταβαση σε νεωτερη συσκευη,

εχω δουλεψει με τουλαχιστον 10 flagships και απο τη στιγμη που επιασα pixel device λεω οτι δεν ξαναγυριζω σε xiaomi , lg , samsung , huawei.

σκεφτομαι να παω σε pixel 4 xl η pixel 5 used. αλλα δεν ειμαι σιγουρος....σιγουρα καθε συσκευη εχει τα συν και τα πλην,

τελος θα δω καποια διαφορα απο 3xl στην μεταβαση στις φωτο ? γιατι απ οτι εχω δει στο ιντερνετ οι διαφορες ειναι απειροελαχιστες.....

ευχαριστω πολυ !

Edited by loumos123
"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα παιδια ,

ηθελα να ρωτησω επειδη ψαχνω πολωνια used 4xl και βρηκα κατι στα 265 και ηθελα να ρωτησω αν ειναι καλη τιμη εφοσον το κινητο βεβαια ειναι λειτουργικο και χωρις σπασμενη οθονη κλπ

ερχομενος απο 2χλ και 3 χλ τεινω προς το 4χλ εναντι του 5 , το 5 μου κανει προχειροδουλεια.....

ευχαριστω πολυ !

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γνωρίζετε κάποιο ηλεκτρονικό κατάστημα που να έχει διαθέσιμα tempered glass (της προκοπής) για τη συσκευή μας; Αν έχετε κάποια πρόταση στείλτε μου ένα προσωπικό μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα,μπαίνω στο Play Store διαχείριση εφαρμογών και συσκευής,και  βγάζει σφάλμα αν κάνω αναζήτηση για ενημερώσεις...Αυτό άρχισε από τον Γενάρη και μετά...

Έχει συμβεί να βγάζει σφάλμα και σε άλλους;;;

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου 4 xl όλα λειτουργούν υποδειγματικά! Έχω κάνει όλες τις ενημερώσεις.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

κάνε μια εκκαθάριση δεδομένων από την διαχείριση εφαρμογών στο play store και θα είσαι οκ

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, jimlost said:

Καλησπέρα,μπαίνω στο Play Store διαχείριση εφαρμογών και συσκευής,και  βγάζει σφάλμα αν κάνω αναζήτηση για ενημερώσεις...Αυτό άρχισε από τον Γενάρη και μετά...

Έχει συμβεί να βγάζει σφάλμα και σε άλλους;;;

Αν εννοείς μόνο στο Play Store (όχι στα system updates) δοκίμασε κανένα clear cache στην εφαρμογή μπας και στρώσει.

Edited by Sotnem
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Σκέφτομαι να πουλήσω το 4XL...Πόσο πάνε περίπου;;;Κατάσταση άριστη θήκες Τζαμάικα κλπ κλπ...

Δεν βρίσκω και καμιά αγγελία να πάρω ιδέες ...

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πουλήσω το 4XL...Πόσο πάνε περίπου;;;Κατάσταση άριστη θήκες Τζαμάικα κλπ κλπ...
Δεν βρίσκω και καμιά αγγελία να πάρω ιδέες ...
Πάνω κάτω στα 180€ πωλούνται συνήθως.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, baiosss said:

Πάνω κάτω στα 180€ πωλούνται συνήθως.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Σοβαρά τώρα;;;180€ το 4 XL???Δεν υπάρχει λόγος να το δώσω....Το κρατάω για back up συσκευή...Αν έπιασε 250 νταξει,αλλά φίλε Βάιε 180€ πραγματικά δεν αξίζει...

 

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σοβαρά τώρα;;;180€ το 4 XL???Δεν υπάρχει λόγος να το δώσω....Το κρατάω για back up συσκευή...Αν έπιασε 250 νταξει,αλλά φίλε Βάιε 180€ πραγματικά δεν αξίζει...
 

Γιατί δεν το βάζεις δοκιμαστικά στα 250€ να δεις αν θα φύγει? Αφού δεν καίγεσαι να το δώσεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, than0s7 said:


Γιατί δεν το βάζεις δοκιμαστικά στα 250€ να δεις αν θα φύγει? Αφού δεν καίγεσαι να το δώσεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ότι δεν καίγομαι να το δώσω δεν καίγομαι είναι η αλήθεια...Από την άλλη επειδή δουλεύω με τάμπλετ και μου χάλασε πέρασα στο 4XL την εφαρμογή της δουλειάς και μέχρι να γίνει αντικατάσταση θα το κρατήσω σίγουρα...Αλλά πιο πολύ πιθανότερο είναι να δώσω το 6 για το 6 Pro ..

Link to comment
Share on other sites

Ότι δεν καίγομαι να το δώσω δεν καίγομαι είναι η αλήθεια...Από την άλλη επειδή δουλεύω με τάμπλετ και μου χάλασε πέρασα στο 4XL την εφαρμογή της δουλειάς και μέχρι να γίνει αντικατάσταση θα το κρατήσω σίγουρα...Αλλά πιο πολύ πιθανότερο είναι να δώσω το 6 για το 6 Pro ..

Αν το θέλεις για αυτονομία, διάβαζα ότι το 6α έχει καλύτερη ακόμα και από το 6 προ


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, than0s7 said:


Αν το θέλεις για αυτονομία, διάβαζα ότι το 6α έχει καλύτερη ακόμα και από το 6 προ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αλλά το Pro είναι ανώτερο σε όλα .. Ισχύει;;;

Link to comment
Share on other sites

Αλλά το Pro είναι ανώτερο σε όλα .. Ισχύει;;;

Ναι ισχύει, ίσως εκτός της αυτονομίας και κυρίας κάμερας γιατί ο σενσορας 12mpx είναι δουλεμενος άπειρα απο την Google και έχει τέλειο optimization.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

On 22/8/2022 at 5:33 ΜΜ, than0s7 said:


Ναι ισχύει, ίσως εκτός της αυτονομίας και κυρίας κάμερας γιατί ο σενσορας 12mpx είναι δουλεμενος άπειρα απο την Google και έχει τέλειο optimization.


Sent from my iPhone using Tapatalk

συμφωνω φιλε @than0s7 , η google δουλευει τον ιδιο αισθητηρα απο το πιξελ 2 μεχρι το 5 και το 6α ,

ειναι ποιο σταθερη η καμερα αυτη με το optimization που εχει , στο 6 εχεις λιγο καλυτερο βιντεο και σε τερμα σκοταδι καλυτερες φωτο , το ποιο δεν εχει σημασια , κανεις δεν βγαζει φωτο σε τερμα σκοταδι , επισης το night sight κανει τη νυχτα μερα το οποιο ειναι ψευτια , το ιδιο σαν να τραβας κανονικα με φλας, οποτε δεν τρεχει κατι ειναι εσχατη λυση.

 

τελος τα τελευταια 3 χρονια παιζει πολυ μαρκετιγκ με τους μεγαλους αισθητηρες για να μας τσιμπισουν η εκαστοστε samsung το 1500 χιλιαρικο , αλλα δεν ψαρωνουμε , ολα τα samsung , huawei , xiaomi , χανουν ακομη και σε σχεση με το pixel 2 σε φωτο.

επειδη κανουν oversaturate τη φωτο και εχουν λαθακια στα χρωματα και dynamic range .

εγω δουλευα με pixel 2 xl , πριν 1 μηνα σεταρα το 4 xl και ειμαι καταευχαριστημενος,

δεν παω σε 5 (ιδιο κινητο) και το 6 δεν με εντυπωσιασε.

αυτα , συγνωμη αν κουρασα.....

 

υ.γ δεν ξερω αν απο 4 παω σε 6α και δω διαφορα σε φωτο λογω tensor η αλλαγων σε camera software

 

Edited by loumos123
"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα,ανοίγω την κάμερα σήμερα και κολλάει σε πολλές λειτουργίες...

Δεν έχω πειράξει τπτ....

Το αντιμετωπίζει κανείς άλλος;ς;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει αλλάξει κάτι στις μηνιαίες αναβαθμίσεις;;;

Στο 4XL δεν εχει βγει μέχρι τώρα κάτι, και είδα μια λίστα στο Google Community και δεν αναφέρεται πουθενά το 4XL...Είναι τα 4Α και 4Α 5G...

Τελικά είδα ότι μέχρι τον Οκτώβριο είναι οι σίγουρες αναβαθμίσεις για το 4 XL...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τώρα που το 4 xl έχει βγει εκτός εγγύησης,και τέλος οι μηνιαίες ενημέρωσεις,σκέφτομαι να το ρουταρω...

Έχει κανείς να προτείνει που να κοιτάξω για.ρουτ;;;

Βασικά έχω πολλά χρόνια να ρουταρω συσκευή,από Nexus αν θυμάμαι καλά...

Δεν θέλω να του βάλω costum eom απλά να το ρουταρω...

Και να δω αν δουλεύουν volte wiifi calling

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα δουλέψουν...τόσο καιρό στο πιξελ 4 δεν τα κατάφερα....τουλάχιστον με τον κλασικό τρόπο....γιατί δε δοκίμασα ποτέ να αλλάξω αναγνωριστικό συσκευής και ένα σωρό άλλα system files....

δεδομένου ότι πλέον χτυπάει και το wallet,απλά το ξερούταρα, το κλείδωσα και factory reset...έτοιμο προς πώληση.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikos_s3 said:

Δεν θα δουλέψουν...τόσο καιρό στο πιξελ 4 δεν τα κατάφερα....τουλάχιστον με τον κλασικό τρόπο....γιατί δε δοκίμασα ποτέ να αλλάξω αναγνωριστικό συσκευής και ένα σωρό άλλα system files....

δεδομένου ότι πλέον χτυπάει και το wallet,απλά το ξερούταρα, το κλείδωσα και factory reset...έτοιμο προς πώληση.

Πίστευα ότι θα δούλευαν τα VoLTE/wifi calling.

Βασικά έχω και το 6 Pro αλλά αν δεν δουλεύουν δεν αξίζει να δοκιμάσω...

Just now, jimlost said:

Πίστευα ότι θα δούλευαν τα VoLTE/wifi calling.

Βασικά έχω και το 6 Pro αλλά αν δεν δουλεύουν δεν αξίζει να δοκιμάσω...

Μιλάμε για απλό ρουτ,όχι costum rom...Τι να σου πω???

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...